7th Continent, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 88x (Seznam vlastníků)

7th Continent, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Serious Poulp
Autoři: Bruno Sautter
Ludovic Roudy
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání s T.I.M.E. Stories

Uvažuji o 7th, ale odrazuje mne časté přirovnávání k T.I.M.E. Stories. Jsou si ty hry opravdu tak podobné ?

T.I.M.E. nám opravdu nesedl, (tedy základ, hráno klasicky 3x), do rozšíření už jsme se nepřinutili. 
Bylo to jednak vlivem náhody ve hře, časovým presem a co si nalhávat,
některé hádanky nám přišly příliš těžké na to, aby pobavily.


Může mi to někdo porovnat ?
Díky moc.

27.1.2022 14:36:48

To mi přijde podobné maximálně v tom, že si po projítí hrou můžeš pamatovat karty a příběh. U T.I.M.E tím v podstatě padá opakované hraní, minimálně v nějakém kratším časovém intervalu. U 7. kontinentu si takhle můžeš nahrubo pamatovat mapu, případně řešení některých hádanek, jinak se ale jedná spíš o management karet a zdrojů a tím pádem jde spíš o survival zážitek. Navíc ten scénář u TIME je tak na dvě hodinky, u Kontinentu můžeš strávit v kampani desítky hodin. 7.Kontinent je pro mě vyloženě srdcovka, ale i TIME na jedno zahrání vůbec není špatné - jde ale o hodně rozdílné hry. Navíc Kontinent je výborný v sólo hraní, TIME bych spíš doporučoval pro hraní ve skupině.

27.1.2022 14:54:48

V TIME stories si většinou pilujete ten optimální průchod hrou.
V 7th Continentu je základní mapa sice furt stejná, ale při přechodu mezi díly mapy jsou tu náhodné události. Hra je hlavně o prozkoumávání toho světa a snaze o přežití s využitím dostupných zdrojů. Je tam spousta skrytých věcí na kartách. Jednotlivé kletby jsou dost dlouhé.

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

27.1.2022 15:42:16

Kolegové mají pravdu. Fakt jsou to úplně jiné hry. Kontinent je masivní záležitost na desítky hodin, sice je teoretická možnost, že si tam něco budeš pamatovat z předchozího hraní s čímž se i pro úspěšný průchod trochu počítá...ale prakticky za to budeš spíš rád, než že by to kazilo hratelnost. TS jsou hrou na dvě hodiny, tam je to přesně naopak. Ale hádanky jsou i na kontinentu. Ty nejtěžší ve Veins a Sanctuary zhruba tak na úrovni té konečné z TS. Čili začátečnická úroveň série únikovek :-)

27.1.2022 15:56:52

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku
Kvedlalové z Kvedlinburku
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas