nepřihlášený

přihlásit

registrovat

7th Continent, The

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština:
Vydavatelé: Serious Poulp
Autoři: Bruno Sautter
Ludovic Roudy
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

1907 - Ty, známý průzkumník a cestovatel, jsi se právě vrátil z první expedice na sedmý kontinent. Záhadné země, která byla teprv nedávno objevena u břehů Antarktidy a která je nejspíše poslední „terra incognita“ na světě.

Zotavuješ se ze svého dobrodružství, když náhle z novin zjišťuješ, že několik dalších členů expedice nevysvětlitelně zmizelo. Sám jsi letargický, cítíš horečnost a i nejjednodušší úkoly máš problém vykonat. Musíš přijmout pravdu: zlo tě požírá zevnitř. Tvé tělo svírají křeče když přemýšlíš, jaká záhadná nemoc tě přemáhá.

V noci propadáš do neklidného spánku bez toho, aniž by jsi věděl, že pro tebe právě začíná nové dobrodružství.

The 7th Continent je kooperativní hra o prozkoumávání a přežití, jejíž mechaniky jsou inspirovány gamebooky (knihami, kde si člověk sám vybírá příběh). Sami nebo v týmu až 4 lidí se hráči vydávají na epické dobrodružství, kde se pokouší zbavit kletby, která na ně byla uvrhnuta při první expedici. Záhadný svět prozkoumáváte vlastním tempem pomocí přikládání dalších polí terénu či situací. 

Jednou z největších předností této hry je snadný způsob „uložení“ a opětovného „nahrání“ již rozehrané hry. Hra totiž počítá s opravdu dlouhou hrací dobou (1000+ minut) a i se zapamatováním rozhodnutí, která hráči ve hře provedli.

Příprava hry:

Každý hráč si vybere postavu, za kterou bude hrát a kletbu/kletby které se budou pokoušet vyřešit. Ze základních karet nápadů, z karet nápadů postav a z karet kleteb se vytvoří akční balíček který se bude používat pro většinu aktivit ve hře. Připraví se balíček lokací, který je setřízen podle čísel. Do středu stolu se umístí karta lokace s číslem 001 a na ní se položí figurky všech hráčů.

Průběh hry:

V průběhu hry hráči prozkoumávají terén, aktivují různé činnosti a vytváří nástroje. Pokud hráč pokračuje na neprozkoumané pole, vždy musí projít mlhou války (fog of war), která může mít za následky nějaké neočekávané situace. Aktivity, které může každý hráč provádět, jsou symbolizovány ikonami činností, počtem karet, které se musí pro danou činnost použít a počtem úspěchů, kterých je potřeba dosáhnout pomocí zahraných karet. Tyto omezení může hráč modifikovat použitím různých předmětů či schopností. Správa karet v akčním balíčku je nejdůležitější součástí hry, neboť pokud balíček dojde, lze použít znovu jen jednou a to do té doby, než hrdinové narazí na kartu kletby. Aktivity se nacházejí prakticky na všech kartách, ať už se jedná o kartu lokace, nápadu nebo i třeba hrdiny.

Při neúspěšných výzvách může hráče postihnout i nějaké zranění či nemoc, která jeho schopnosti ještě více omezuje.

Konec hry:

Hra končí vítězstvím pro všechny hráče pokud se jim podaří kletbu zlomit. Naopak prohrávají všichni, pokud stav akce skončí výsledkem „vaše dobrodružství končí“, nebo pokud vytáhnou kartu kletby při tahání z již jednou obnoveného balíčku akčních karet.

Autor: winring