7th Continent, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 88x (Seznam vlastníků)

7th Continent, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Serious Poulp
Autoři: Bruno Sautter
Ludovic Roudy
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

S kterým scénárkem začít

Ahoj,

mám základní krabici, kde jsem před rokem zkoušel doporučené první scénárko Voracious Goddess. Ale přišlo mi dost dlouhé, nezvládl jsem dohrát a nějak hru odložil. Teď mi přišel celý zbytek hry a mě se nechce do hry zase pronikat skrze tohle první scénárko. Které jiné byste doporučili? Jsou nějak výrazně těžší?A navazují na sebe? Díky.
4.6.2019 11:20:00

scenáre na začiatok
Doporučené poradie scenárov:
1. Crystal Song
2. Voracious Goddess
3. potom ktorýkoľvek

4.6.2019 11:43:08

Voracious Goddess
Já bych začal zostra, Voracious Goddess, případně tedy něco jinýho, tahle hra je prostě na dlouho, to se nedá nic dělat. Crystal Song je sice fajn rychlej scénář, ale může vyspoilovat začátek Voracious Goddess, což se stalo mně.. takže asi tak..

4.6.2019 11:56:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Začni znovu od Nenasytné bohyně
Já to napoprvé taky nedal. Pak zhruba po roce jsme začali s Juniorem hrát znovu a od začátku. Jasně, částečně jsme si něco pamatovali, ale docela nám to vyšlo a moc jsme si to užili. Nevím, jak hrajete, ale dejte si třeba časový limit na sezení (max 2 hodiny) a uvidíte.
Mě s juniorem se limit osvědčil, zbytečně jsme to nenatahovali, více jsme se těšili na další hru a nejeli jsme sezení až nadoraz do odpadnutí...

4.6.2019 13:07:08

Crystal Song
Muzes zacit Crystal Songem, coz je vyukova kletba. Nebo zkus rovnou Voracious Goddess.

Ze by Crystal Song vyspoiloval neco k Voracious Goddess? Stejne tak by se dalo rict, ze Voracious Goddess vyspoiluje cast Offering to the Guardians atd. At uz se snazis vyresit jakoukoli kletbu, vzdycky odhalis neco i k tem dalsim.

4.6.2019 13:27:03

Marabu
Samotní tvůrci doporučují začít:
a) buď s delším scénářem Voracious Goddess, pokud máš jenom základ (bez What Goes Up Must Came Down), anebo
b) s kratším scénářem Crystal Song, pokud máš rozšíření What Goes Up Must Came Down
(viz odpověď na faq "Which curse to play first?" tady: https://the7thcontinent.seriouspoulp.com/en/resources/faqs#tips-and-tricks).

Já osobně začal s Voracious Goddess a nijak toho nelituju - zjevně jde o scénář, který ti toho má ukázat co nejvíc a umožnit ti osahat si hlavní mechaniky hry.

7.6.2019 01:45:38

poradie
Tu je oficiálne poradie v akom sa kliatby odporúča hrať:

https://the7thcontinent.seriouspoulp.com/en/resources/faqs/70/#tips-and-tricks

10.6.2019 18:24:47

Ahoj, budu teď znovu rozjíždět 7th continent. Zatím jsem dohrál pouze nenasytnou bohyni (to je teda dobrý peklíčko :D). Chtěl bych ale zkombinovat některé kletby a hrát to tak trochu jako kampaň. Budu hrát v solu za 1 nebo 2 postavy, ještě nevím. Neměli byste nějakou radu?

Např.

jako první dát krystalickou píseň, poté zahrát nenastytnou bohyni například rovnou s offering good atd. 

Zkrátka by mě velmi zajímalo, co je dobré kombinovat (pro ukrátění herního času) a co je dobré hrát samostatně. (mám všechny kletby co vyšli). Chtěl bych i nějaký progress zkušeností mezi kampaněmi.

19.12.2023 13:10:28

@maty608 

Crystal song je takový tutoriál, spíš slabší.

Dark chest je dobrý kombinovat s jinými.

Na BGG a fóru vydavatele je několik vláken o kombinování kleteb:
https://www.google.com/search?q=7th+continent+bgg+which+curse+combine

https://boardgamegeek.com/thread/2244222/ratings-and-thoughts-all-12-curses

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

19.12.2023 13:37:26

@maty608 

Bloody hunt si muzes klidne s necim nakombit, to bych doporucil klidne i hracum, kteri maji za sebou jen jednu az dve hry.

19.12.2023 23:11:10

@stady @Pizin 

Ahoj, začal jsem hrát The Voracious Goddess společně s An Offering to the Guardians jako kapitolu 1. The Crystal’s Song jsem přeskočil. Pak bych rád pokračoval s The icy maze společně s The dark chest of the damned jako kapitolu 2. Potom The forbidden sanctuary společně s The bloody hunt jako kapitolu 3.

Potom ale nevím jestli se dá něco nakombinovat, nebo jestli mám hrát již vše samostatně. Začal jsem hrát za 2 postavy. Nevíte jestli se dají předměty, zkušenosti a vše co objevím pak přesouvat mezi ,,kapitolama,, ? :D Doporučili byste to?

Díky moc. Je to pecka hra, ale teda extrémně dlouhá.

20.12.2023 10:12:52

Já jsem scénáře hrál vždy po jednom a občas s odstupem mezi partiemi. Tady neporadím.
Hra nenabízí dlouhodobou kampaň, to až 7th Citadel. 7th Continent je o tom to zkusit, poučit se z neúspěchu a zkusit to znova. Většinu kleteb jsem dohrál na druhý pokus. Pokud kombinuješ víc kleteb, tak dohrání jedné ti dá nějaké větší bonusy. Ale u spousty kleteb se hodí znát strukturu kontinentu, třeba u Beacon of light z rozšíření. 

---
Pomáhám s překlady pro Fox in the Box a testováním her pro Ion Game Design.

20.12.2023 10:22:40

Kampaň ve smyslu rozvoje postavy, nebo tak něco ne, ale hra se dá rozehrát a po 2 - 3 hodinách uložit a pak zase pokračovat. VG jsme odehráli na N sezení po 2 - 3 hodinách a bylo to fajn.

Jindy, když jsme byli na akci, tak jsme odehráli další kletbu komplet v kuse, nějakých 12 hodin asi? Taky fajn.

Takže podle dostupného času. :)

20.12.2023 17:36:06

Postavy + predmety urcite neprenasej mezi jednotlivyma kletbama, at nemas tendenci hrat to stejne dokola, prislo by ti to pak i repetitivni. A navic bys mel dost ulehceny start, coz by byla skoda :)

Co se tyka kombeni kleteb, my to hrali tak, ze kdyz jsme nejakou kletbu pokazili, tak dalsi hru jsme zacli s tou pokazenou kletbou + kletbou “o 1 dal” v doporucenem poradi. Coz v podstate odpovida tomu, jak jsi to planoval hrat.

Jinak ten Bloody hunt si muzes bez problemu pridavat i k pozdejsim kletbam, i kdyz jsi tu kletbu uz predtim hral.

21.12.2023 14:33:36

Vybíráme z Bazaru

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - Rift canon
Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - Rift canon
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas