7th Continent, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 88x (Seznam vlastníků)

7th Continent, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Serious Poulp
Autoři: Bruno Sautter
Ludovic Roudy
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rozšíření

Zatám jsem rozbalil jen černou a bílou krabici, rozšíření zatím zůstávají zabalené a čekají na svůj okamžik. Chci se zeptat vás, co jste už s rozšířeními ráli, jaké to je a co byste doporučili. Samozřejmě jsem četl desítky vláken na BGG, kde více méně panuje shoda: nové kledby (Icy Maze, etc.) jsou nutnost, Face the Elements je příjemné zpestření, rozšíření s nestvůrami (Devourers, Flying Roots) se vlastně moc nehrají, protože jsou těžké a hra se pak točí kolem nich a ne kolem kletby. Path of Repentance a Comfort Creatures mají spíš rozporuplné dojmy, hře to vlastně nic moc nepřidá. Co byste řekli vy?

Ptám se i proto, jestli mám ty minirozšíření vůbec rozbalovat, nebo je se je pokusit prodat, a zároveň si tak trochu potvrdit, že když jsem si Devourers a Flying Roots nekoupil, o nic jsem nepřišel :)
26.6.2019 11:02:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Devourers
Podľa mňa sú devourers príjemným spestrením. A ohľadom toho, že sú ťažkí, tak to nie je tak úplne pravda. Pretože síce na interakciu s nimi míňaš karty, ale zase, keď ich porazíš, tak máš odmenu, takže sa to vyvažuje. Plus interagujú minimálne s jednou kliatbou, čo mi prišlo super.

Path of Repentance sa mi zdala najslabšia zatiaľ. Plánujem s tým hrať len občas.

Nové rozšírenia sme ešte nehrali, ale ak Flying Roots budú fungovať podobne ako Devourers, tak budem spokojná.

26.6.2019 11:47:59

...
Já to tam namíchal všechno. S tím, že:
* Path of repentance se vlastně hrát nemusí, tam záleží, jestli se přidají hodinky do brašny na začátku hry. Efekty se spouší hlavně odpočinkem, jestli se nepletu a ten zas tak často neprovádíme (možná bychom měli častěji...)
* Fears of Devourers jsou podle mě celkem dobré. Není snadné se s nimi vypořádat, pokud na ně člověk narazí hned zkraje, bez vybavení a hnedle na velkého jedince. Ale zase se po jejich poražení na nich člověk "zahojí".
* Flying Roots vybadají docela "nepěkně". Tím, že jsou v akčním balíku se dostávají často do hry a dokáží hodně zavařit. Na druhou stranu přínáší další zpestření. Opět, podobně jako u hodinek, pokud se karty FR nedají do akčního balíku, tak se s nimi nehraje a pohoda.

Nepočítám, že tuto hru budu hrát víckrát, než je kleteb, takže jsem to roztřídil vše. Uvidím časem. Je možné, že za dalších 10, 15 či 20 let dám druhé kolečko s vnoučaty. To už si to ani nebudu pamatovat :)

26.6.2019 12:15:26

nepřišel jsi o nic
Jenom k věci. V této hře je tolik prvků a je tak super, že tato malá rozšíření mimo kletby se určitě dají oželet. Kletby jsou rozhodně přínosnější. Já to vzal všechno (až na kostky a mapový blok) jenom kvůli tom, abych se vyhnul pocitu, že mi něco důležitého chybí.

26.6.2019 12:18:56 | Upraveno autorem (porovnej)

rozšíření
Tak to mě zpětně trochu štve, že jsem pořídil Comfort Creatures a Path of Repentance, ale už ne Devourers a Flying Roots... Ale těch 20 doláčů bylo už docela dost. Teď jsem koukal na Ebay a tam se ceny za rozšíření ke hře vyšplhaly na čtyřnásobek kickstarterové ceny :(

26.6.2019 14:22:06

all in
hraju se vsim, a je to fajn

26.6.2019 14:23:58

Vybíráme z Bazaru

Chňapni pejska
Chňapni pejska
Akt. cena: 80 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas