7th Continent, The

xxxxxxxxxo hodnoceno 88x (Seznam vlastníků)

7th Continent, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Serious Poulp
Autoři: Bruno Sautter
Ludovic Roudy
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

bazarove nabidky


dobrý den, jsem tu nový a ještě úplně nemám zkušenosti s bazarem, ale verze aktuálně prodávané v bazaru, jsou hratelné? Kickstarter jsme nesledoval, na hru mě upozornil kamarád.
11.7.2019 09:21:02

...
Ahoj je to hratelné, jediné co chybí jsou žetony/ figurky postav a kostky na počítání použitelnosti předmětů, počet surovin. Potom ještě nějaká plastová věž na discard a ty pořadače na karty. Nevím jestli je součástí karta batohu... (jsou to obecně nahraditelné věci). Jinak ale můžeš počkat, protože hra půdjde do obchodů (nebude obsahovat figurky a tu věž).

11.7.2019 10:44:53 | Upraveno autorem (porovnej)

co konkrétně?
Dvě možnosti:
1/ Pokud je to celá bedna z KS, tak rozhodně ano.
2/ Jedná-li se o "původní karty", nebo "náhradní karty", pak se jedná (mělo by se jednat) o celou sadu karet ze základní krabice. Je potřeba stáhnout pravidla, doplnit sadu 8 běžných kostek (k6) a nějaké figurky či žetony pro reprezentaci dobrodruhů a jejich ohýnků. Někdo k té sadě nabízí i ty kartonové, protože má ještě plastové.

Jinak, později bude hra dostupná v obchodech (minimálně na netu), ale bez cca 150 KS exkluzivních karet, viz obrázek rozdílů: https://the7thcontinent.seriouspoulp.com/images/ks/The7thContinent_collector_classic_noborder.jpg

11.7.2019 10:46:50

bazar
Když vidím tu spoustu nabídek v bazaru, začínám litovat dvou věcí:
a) že jsem vypláznul za svou kopii tolik peněz
b) že když už jsem to udělal, neobjednal jsem si dodání ve dvou vlnách, takže mi přišly rovnou opravené karty a nemám co prodat nebo věnovat k vánocům... :(

Ty prodávané karty mají akorát ten nedostatek, že mohou být různě velké (nevejdou se do obalů a jdou vzájemně poznat) a v různých barevných odstínech (jdou vzájemně poznat). Při občasným hraní by to nemělo vadit, ale myslím že při třetí, čtvrté kletbě už zkušenější hráč uvidí "aha, to je tmavá a širší verze karty, takže to bude buď event tenhle, nebo ten druhý" ;)

11.7.2019 11:08:03

doporučení
Doporučuju ti si to u někoho zkusit, nebo si vytisknout PnP verzi s útesem ať víš do čeho případně jdeš. Málem jsem vzal z KS komplet za 6,5k, ale nakonec jsem si to rozmyslel. A než jsem tady v bazaru vzal ty opravné karty, tak jsem si zkusil PnP a hra mě nenadchla ani nechytla. Takže jsem rád, že jsem ušetřil a ty prachy vrazil jinam... naštěstí u té druhé volby jsem se trefil do černého :)

11.7.2019 11:21:28 | Upraveno autorem (porovnej)

bazar a PnP verze
1) Vydavatel neposilal karty na vymenu nahodou nebo z dobre vule. Posilal je proto, ze puvodni karty, ktere se nyni objevuji na bazaru, maji nekonzistentni barvy rubu. Takze kdyz koupis takove karty, riskujes, ze jedna karta bude tmave modra, jina svetle modra a jina bila, pricemz by vsechny mely mit uplne stejny odstin modre. Coz je dost na prd, protoze maji tvorit dobiraci balicek nerozlisitelnych karet.

2) PnP verze je jednak jenom par karet a jednak to uplne pravidlove neodpovida finalni verzi hry.

Jestli bych Ti mohl neco doporucit, tak jednoduse - pockej. Myslim, ze nemalo hracu po odehrani kleteb pak bude prodavat kompletni hru.

11.7.2019 11:41:16

díky

všem děkuju za odpověď

11.7.2019 13:10:16

Vadné karty

A byli skutečně všechny vadné?
Protože jsem zde na bazaru koupil ty původní, hned jsem začal kontrolovat a všechny jsou ok. Jak odstíny rubů, tak i ořez je v pohodě (žádné nejsou větší či menší).

Tak mám asi fakt kliku :)

22.7.2019 18:36:04

IN

Re
Uprimne, kdyby na to nebylo upozorneno, nevsiml bych si toho, ze je neco spatne. Take jsem nechal opravene karty zatim zabalene jak prisly a hraju s puvodnimi.
----------------------
Majitel liščí krabice

23.7.2019 07:34:17

Velikost karet...
V KS update se psalo, ze muzou byt klidne vsechny karty v krabici ve spatnem orezu. Resp. ze se problem objevi az pri porovnani karet ze dvou krabic. Takze nemusi byt nutne rozdilna velikost v ramci krabice.
Coz byl asi hlavne problem s obaly, dostat tisic 81mm karet a k tomu tisic 80mm obalu asi nepotesi...

23.7.2019 09:22:35

Velikost a barva
Tak já ty původní normálně obalil, že jsou některé větší jsem zjistil, až když jsem je zase svlékal a některé šli hůř, takže minimálně do Paladin obalů se vlezly karty v pohodě. A barvu jsem musel porovnávat dva kusy úplně u sebe, abych poznal rozdíl. Kdybych tem extra pack nedostal, vůbec nevím, že je něco špatně.

23.7.2019 12:53:13

Tak supr

Karty neobaluju a barevné rozdíly u mě nejsou (nebo jsou nepostřehnutelné) a jelikož mají i všechny karty stejnou velikost, tak mám v podstatě základní hru za litr :)
Dostal jsem k tomu i sadu kostek, kartonové figurky i ohníčky, barevně vytištěné pravidla v CZ, origo "lama karty" + vytištěné v CZ a pěkně vyrobenou krabici s logem.

A to se vyplatí :)
Trochu jsem se obával právě toho jak to bude s těma barvama a super, jsem naprosto šťastnej.
Takže můžu v klidu doporučit odkup původních karet :)

23.7.2019 13:49:13

Vybíráme z Bazaru

Příbehy impéria
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas