1812: The Invasion of Canada

xxxxxxxxoo hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

1812: The Invasion of Canada - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Divoký západ
Herní kategorie: válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Academy Games
Asyncron Games
Autoři: Beau Beckett
Jeph Stahl
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Máte to niekto?
30.4.2012 19:40:12

rbx

Ne
Ale porad po tom pokukuju a ptal jsem se jiz dvou lidi. Pry je to super, je to jednoduché, parádní souboje pomoci kostek a prima ve dvou, nebo v peti.

30.4.2012 23:23:24

Tak si to
někdo kupte, zahrejte a napište jaké to je.

To početní rozpětí hráčů je totiž velmi přitažlivé.

2.5.2012 15:20:21

rbx

chilly
no, ono to je sice 2-5, ale spise by to melo byt 2 nebo 5.:-) Bud si vsichni hraci rozdeli vsechny frakce, nebo hraji dva proti sobe jako USA x KANADA. Alespon takto jsem slysel ze je to nejlepsi.

2.5.2012 15:51:34

chilly
Tak jsem to objednal :-D uvidíme kdy to dorazí a jak se popasuji s překladem a pak písnu jaké to je ;-)

2.5.2012 15:58:08

dakeyros
Výborně, určitě se nezapomeň pochlubit!

2.5.2012 19:03:30

to Dakeyros
Taky jsem velmi zvědavý a těším se na report. Ta hra mě vážně zajímá

2.5.2012 19:10:20

Dakeyros
Super, som naozaj zvedavý. :)

2.5.2012 20:50:29

chjooo
tuhle hru už mám pěkně dlouho ve wishlistu, protože mě tohle období ameriky vážně baví. Lidi nekupujte si auta, budete mít pak na deskovky :-D

3.5.2012 06:32:22

Lumirius
Neříkej, že sis koupil nový kočár!

3.5.2012 09:30:07

chilly
ne ale občas je nutno investovat i do veterána jako mám já :-)

Jinak tuhle hru fakt plánuju koupit a pak určo zahrajem na Veselé.

3.5.2012 09:50:22

1812: The Invasion of Canada
Hlavne ma zaujíma porovnanie s A Few Acres of Snow. Prídu mi trošku podobné.

8.5.2012 14:25:38

Santorrinni
No tak tyhle hry si nejsou vůbec podobné. Odehrávají se sice přibližně na stejném území, ale jedná se od dva různé konflikty a dva úplně rozdílné mechanismy. Jediné co maj společného jsou snad indiáni :-)
Few Acres je deckbuilding kombinovaný s pozicema na mapě.

1812 je semikooperativní hra, kdy 2 hráči stojící na jedné straně bojují proti 3 hráčům na straně druhě. Každý z hráčů má svůj originální balík karet a snaží se během několika kol obsadit co nejvíce území protistrany. Hráči využívají své karty pro pohyby vojsk a souboje se řeší kostkama, kdy každá strana má různé symboly na kostkách. Hru ještě nemám, ale brzy se to změní.

9.5.2012 06:25:04

První test
Tak včera jsme s Vencou81 zkusili zkušební hru doporučovanou v pravidlech, která se hraje jen na 2 kola.
Hra byla velmi svižná. Pravidlově jednoduchá. První hra skončila patem přesně jako ve skutečnosti.
Moc se mi líbí systém náhodného losu aktivního hráče. Kostičky tahané z pytlíku. Takže nemůžeš přesně naplánovat, kdy jaká frakce pojede. Jen v plné hře začíná 1 kolo Americká pravidelná armáda.
Aktivní frakce musí v každém kole hrát jednu pohybovou kartu, která zobrazuje počet armád a jejich maximální pohyb. V armádě musí být alespoň jedna jednotka (kostička) aktivní frakce a libovolný počet dalších jednotek dalších frakcí. Během pohybu musíš pohybovat celou "masou", která opustila území a není možné připojovat nebo zanechávat jednotky na území kterýma procházíš. Po provedení všech pohybů následují bitvy na územích, kde jsou znepřátelené jednotky.
Boj se vyhodnocuje kostkama. Podle počtu jednotek se určí počet kostek do možného maxima množství kostek ve hře pro danou frakci. Takže i když máš 5 jednotek červenokabátníků je možné házet jen dvěma kostama, protože jich více není. Každá frakce má originální kombinace symbolů na svých kostkách. Milice mají více útěků než pravidelná armáda, britští červenokabátníci nemají třeba útěk vůbec.
Na začátku každého svého kola, hráč automaticky nasazuje určité počty jednotek do "hlavních" měst plus všechny zběhlé jednotky z předchozích kol. Hlavní města jsou na okrajích mapy a cesta na frontu může být hodně dlouhá, proto často vznikají "konvoje", kdy si frakce předávají velení nad armádama a ve svých tazích je ženou do sředu bojů.
Plná hra končí ve chvíli kdy jedna strana zahraje kartu míru za každou zůčastněnou frakci. Jsou to zároveň karty s masivním pohybem a každá odehraná karta se vyřazuje ze hry, takže jednou budeš nucen kartu zahrát. Určitě bude taktické vyvolat mír v jednom kole, kdy víš že právě vyhráváš a ukončit tak hru. Vyhrává totiž strana jež obsadila více nepřátelských měst.

18.5.2012 08:58:38

Moje dojmy
Ještě jednou díky Lumiriovi za možnost zkusit tuto hru. Přidávám se k pozitivním dojmům. Hra je velmi svižná, myslím že stejně zábavná bude jak ve dvou hráčích, tak v maximálním počtu pěti hráčů. Tam navíc přibude prvek diplomacie mezi spřátelenými frakcemi. Hra tak dostane další náboj spolupráce.
Po odehrání dvou kol mám dojem, že hra dává spoustu možností kde útočit, na což musí soupeři reagovat. I když zahrajete jen jednu (povinnou) kartu pohybu, i tak máte hodně variant tahů (sloučení více armád, posílení obrany, útok na slabé místo soupeře, vést připravený útok...). Na hracím plánu je myslím hodně regionů a máte tak dost možností, kudy útočit.
Bojový systém je velmi jednoduchý, jak popsal Lumirius níže. Bitvy tak neztrácejí napětí, navíc je bitva velmi rychle vyřešena. Přesila většinou zvítězí, ale každá frakce je unikátní a třeba americká milice z boje utíká jako o duši :-)
Rozdílnost stran mě opravdu potěšila, každá frakce je trošku jiná a jinak bojuje (viz symboly na jejich kostkách). Navíc každá frakce má svůj balíček karet, které obsahují movement příkazy a další bonusové karty. Zatímco tedy americká armáda sází na sílu a pohyb masivních vojsk, tak třeba inidáni útočí ze zálohy, mohou překvapit útokem přes jezero, atd...).
Celkový dojem ze hry je velmi pozitivní. Rychlá hra, velmi jednoduchá pravidla, která se dají naučit za 30 minut. Přitom hra má spoustu taktických možností. Hru bych doporučil i neagličtinářům, na pár bonusových kartách je jednoduchý text, který se dá snadno zapamatovat.
Za mě jednoznačně pochvala a budu se těšit na další hru.

18.5.2012 09:32:27

Demo
Na stránkách vydavatele je interaktivní demo, které vám představí základní prvky hry.

http://academy-games.com/games/birth-of-america/1812-the-invasion-of-canada#

18.5.2012 14:37:54

Dojmy
Včera jsem zkusil si zahrát hru ve dvou, hráli jsme zkušební hru doporučovanou pro začátek, první hra skončila remízou, druhá vítězstvím anglie, hra není složitá, pravidla jsou lehká jenom je třeba mít ve skupině angličtináře který vám je vysvětlí. Už se těším na další hru.

5.7.2012 11:01:22

dakeyros
Karty se lehce zapamatují. S jednou skupinou jsem to hrál už několikrát a je to pokaždé napínavé jak kšandy. Zatím vyhrávají spíše Angličani, ten tah navíc dělá svoje.

5.7.2012 19:01:46

převaha britské strany?
Tak jaké jsou skore? U nás proběhlo několik remíz, ale mimo jednoho případu, kdy američan dobyl Montreal, vždycky vyhráli britové.

30.8.2012 09:33:00

Pohyb armád
Ahoj,
zvažuju tenhle kousek, viděl jsem pár videorecenzí a četl pravidla. Vypadá to dobře, jen bych se chtěl ujistit v jednom bodě: když jsou na pohybové kartě třeba tři vojáčci, znamená to, že můžu pohnout libovolnými třemi armádami (bez ohledu na jejich velikost, jen v nich musím mít jednoho svého), nebo jednou armádou o velikosti tří vojáků?
Došel jsem k závěru, že platí to první, jen si chci být jistý.
Díky předem moc!

11.12.2016 10:40:14

pohyb armád
Určitě platí to první.

11.12.2016 10:53:49

Vybíráme z Bazaru

Dodelido
Dodelido
Akt. cena: 15 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas