Jak začít s grafikou na kartičky

Tak přemýšlím o jedné hře která se mě moc libí Battles of Westeros. Martin je má srdcovka. Vyšlo už hodně rozšíření a překlad je v běhu a to je super. Jen je veliká škoda že tomu chybí grafika takovou co děla Kubiš, Laredo nebo Morthe. Prostě pěkná jak originál. MatN sice udělal hezký karty na základ ale dál nepočítá s rozšířením. Tak jsem si říkal že bych do toho šel když mám prostředky a chuť. Mám čas, mám scaner i photoshop a žádný program podle mě není problém sehnat. Jediný zásadní problém je že nevím jak na to :D :D . Jako třeba vyretušovat text z karty podle mě půjde i když to bude piplačka. Nad čím spíš přemýšlím je jak tam pak vsadit text aby byl stejný na všech kartách tj ve stejné poloze,,,velikosti atd. Pak taky nevím jak seřadit ty karty na stránku v pdf aby pěkně lícovaly atd. Kubiš udělal pěkný tutorial na tu retuš. Škoda že jich není víc aby osvětlil tuhle alchymii s grafikou :)
12.1.2013 11:34:59

Grafika
Pro "kren"
Psal jsi o kvalitě zpracování a s tím s tebou nebudu polemizovat, protože máš jistě pravdu. Ale tím klonovacím razítkem jde poměrně dost udělat. Samozřejmě nikomu tom nevnucuji.
Ale to není důvod proč píšu.
Jako zajímavost chci zmínit kartu "Půlnoční návštěvník" v rozšíření Temné znamení: Neviděné síly. Pravdou je, že nemám ještě hru na stole, ale v galerii ke hře je vidět, jak se grafikům nepodařilo umístit nápis Projev zděšení do rámečku.
Tak to mě v kontextu k níže napsanému opravdu pobavilo!

22.6.2017 15:08:01

to Zdenda
Vůbec netuším o jaké galerii, jaké kartě a jaké chybě mluvíš. tady na Trolovi jsou v galerii k tomuto rozšíření dvě fotky. Jedna je krabice a na té fotce druhé jsou viditelné dvě karty ve dvou balíčcích malá a velká ale nezdá se mi, že by tam bylo něco špatně, navíc ta fotka je dost nekvalitní.

26.6.2017 13:55:36

Temné znamení - Neviděné síly
Pokud se koukneš na stránky blackfire.cz a tam se podíváš do galerie obrázků k této hře, objevíš tam níže zmíněnou kartu. Jak píší, hru zatím nemám a nejsem si jist, že je to i na skutečné fyzické kartě, ale na této fotce to tak je.

http://hraj.cz/produkt/199-temne-znameni-nevidene-sily/galerie#img[gal]/3/

27.6.2017 09:14:50

Temné znamení - Neviděné síly
On ten text na Dračím oku (poslední obrázek v galerii na HRAJ) je taky nějakej divokej...

Jinak ve zkratce ke grafice:
- skenovat na cca 600 DPI (tisková kvalita je 300 DPI, Shannon-Kotělnikovův teorém vysvětluje, proč alespoň dvojnásobek);
- vyzkoušet různá nastavení skeneru, najít optimální výstup (osobně třeba dávám přednost 48 bitové hloubce a střední úroveň doostření, vše ostatní vypnuté);
- při zpracování v grafickém editoru nezapomenout na kosodélníkové zkreslení, které produkuje takřka každý běžný skener - některé skenery to dokážou částečně softwarově potlačit, ale lepší výsledky dává, srovnat si to ručně;
- retuše - základní za použití Content-Aware Fill (v PS), pokročilá s klonovacím razítkem, nezapomenout na retuši smítek a nečistot, doplnění rozdrbaných okrajů karty;
- filtr Dust & Scratches (Prach a škrábance), jemné rozostření Gaussem pro odstranění moaré a zahlazení;
- uprava barevnosti, sytosti, jasu a kontrastu - pro celou sérii stejně, nepoužívat automatiku.

... to je asi ve zkratce vše, jak na to.

27.6.2017 09:48:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

The Dwarves EN
The Dwarves EN
Akt. cena: 398 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas