Grafická úprava souborů

Zdravím tak mě napadlo, že kdyby někdo náhodou potřeboval u překladu pomoct s grafickou úpravou původních pravidel tak rád pomůžu. Jsem osobně zastáncem grafických pravidel než suchého textu a tak kdyby si náhodou někdo netroufl na úpravu původních anglicých pravidel stačí se ozvat a můžem se nějak domluvit. Na samotný překlad moc času nemám, ale s grafikou problém nemám.
11.1.2011 16:38:29

a co kartičky?
Netýká se náhodou tahle nabídka i kartiček? Já zase nemám problém s překladem, mám slušný zkušenosti, ale grafika mi vždycky trvá děsně dlouho ... v tuhle chvíli mám rozdělaný karty pro tomba s rozšířením a wow adventure s rozšířením ... a nejsou lidi ... :-)

11.1.2011 22:22:00

Merlin
Mno prijde na to co vsechno si predstavujes u karet za grafickou upravu. Co vsechno potrebujes upravit? Kdyztak napis zpravu a domluvime se.

11.1.2011 22:29:52

program pro editaci
uměl by někdo poradit pragram v kterým by se dalo PDF zbavit textu a uložit čistý pro další editaci? Tím programem myslím něco co nemusím koupit ale jen stáhnout. Používal jsem nějaký starší adobe ilustrátor ale přišlo mi to dost neohrabaný, když jsme musel každou stránku importovat zvlášt.

17.2.2011 23:01:24

teď
používám freeware Inkscape, zatím mi to ukládá velký pdf, ale podle mě se s ním pouze usím zkamarádit

18.2.2011 07:27:33

paladin91
Asi te zklamu nic lepsiho nez Illustrator nesezenes. Je sice fakt z je treba otevirat kazdou stranku dokumentu zvlast ale to se da zkousnout. Pri pravidlech co maji 100+ stranek je to sice otrava, ale na to, ze PDF ze sve podstaty nema byt editovatelne to ujde. Jeste se da pripadne udelat export dokumentu v Adobe Acrobat Pro treba do wordu, ale tenhle prevod je dobry jenom nekdy. Problem bvetsinou nastava u obrazku s transparentnim pozadim.

JInak to co pouziva Ella je super Inkscape pouzivam na kresleni vic nez Illustrator ale rozhodne nema vid funkci.

Jeste by se dalo uvazovat o tom, jak dokument zpracuje Corel Draw, ale kvuli testu se mi ho instalovat nechce.

18.2.2011 12:00:35

rbx

BMAJTZ a Palladin
lepsi nez Illustrator je Adobe Acrobat. Pokud neni pismo zapecene do obrazku, tak je to behem par minut vyhazene.

18.2.2011 12:21:02

rbx
Tak ok mas recht a potom jeste spojeni s InDesign a je to :-D

18.2.2011 12:26:25

rbx - adobe
prosím napiš jak se to dělá nějak na to nemůžu přijít, díky moc

18.2.2011 12:36:04

rbx

Ella
nejde to v Adobe Readeru, ale v Adobe Acrobatu. Coz je placeny a bohuzel ne zrovna levny software. Tam jsou potom Nastroje -> Dalsi upravy -> Nastroj retusovani objektu. A timto toolem oznacujes objekty a pak je normalne pres tlacitko DEL mazes.

Tento postup funguje na vsechna PDFka, ktera jsou vyexportovana inteligentne, tedy text jako krivky. Treba pravidla k Eollis je co stranka, to obrazek, takze tam nepomuze ani svecena voda.

18.2.2011 12:39:33 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
jeeee děkuji funguje to uuplně dokonale .-)

18.2.2011 12:41:29

Jinak
http://www.obou.ic.cz/PRINT_SCREEN/2011-02-18_124456.png

18.2.2011 12:46:00

rbx
Jo jak to nekdo exportuje jako obrazek je docela na kkt jak jsem delal grafiku pro Fire and Axe - A Viking Saga tak jsem to z toho musel rezat a jeste upravovat v photoshopu bylo to dost hruza.

18.2.2011 12:47:26

rbx

BMAJTZ
co jsi delal na Viking Saga?

18.2.2011 13:02:56

rbx
Grafiku na preklad pravide od Sharka

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/fire-and-axe-a-viking-saga-288/k-stazeni/pravidla-v-grafice-2027/

18.2.2011 13:05:14

rbx

BMAJTZ
Hezky! A proc uz to davno nemam stazene? :-)

18.2.2011 13:49:09

rbx
Vim ja snad? Se tu propaguju snad dostatecne ne :-D

18.2.2011 14:00:08

mix
to: bmajtz
no já včera zkusil PDF Editor 3.1.3 a ten byl výbornej, sice se jsem to taky musel mazat po stánkách ale nebylo potřeba ten soubor otvírat pokaždé znova a hlavně to šlo uložit zase do jednoho souboru. Fakt dobrej ale bohužel jen shareware takže po uložení text uprostřed stránky jako kráva :(

Corel draw používám na vpisován,í to je tam jednoznačně nejrychlejší, ale s otvíráním pdf je problem :(

to ella:
Inkscape zkusím, diky

all:
nemohl by mi někdo "vyčistit pdf k androidovi" a pak mi ho poslat bez textu na mail? , abych mohl udělat překlad do originálu.



18.2.2011 17:41:09

paladin91
Mno tak na mazani jednoznacne asi vitezi Acrobat Pro. Jde to fakt jednoduse a neni treba to otevirat po jednom. POkud ti jde o smazani textu tak to vyzkousej.

20.2.2011 15:40:56

Infix PDF Editor Pro
Ne že bych nějak zvlášť chtěl dělat reklamu, ale já používám na editaci PDF souborů právě tento soft. Zdarma sice není, ale za necelé 3 000 je to skoro zadarmo ve srovnání s Adobe Pro a Illustratorem. Nevím jak je to ve srovnání s Adobe Pro co do schopností editace, ale zatím to zvládlo vše, co jsem potřeboval, i když to není úplně user-friendly.

26.2.2011 17:28:23

PDF vs. InDesign
Otázka směřující nejspíše na rbx nebo krena:

Jak smysluplně dostat do InDesignu PDF? To znamená, aby byl obsah editovatelný, volně pozicovatelný apod. Napadá mě akorát natáhnout PDF do Corelu, ten uložit do AI a pak by to mělo už jít, ale takhle nesjpíš při natahování originální grafiky nepostupujete. Nebo to všechno děláte jako obrázek na pozadí z pročištěného Acrobata?

1.5.2011 17:03:41

to Morthe
Já PDF pročišťuju a přesouvám objekty v Adobe Ilustratoru. Corel versus Adobe produkty jsem několikrát zkoušel, ale vždycky mi to udělalo v něčem problémy. Corel je holt jiný produkt a nemá všechny importy a exporty ošetřené.

2.5.2011 07:39:37

rbx

Morthe
Ja delam vse v Adobe Acrobatu. Behem chvile je to vyhazene a je to pohodlnejsi, nez kazdou stranku otevirat v Illustratoru. To pak sejvnu jako ciste pozadi a v Indesignu pres jeden import nahraju jako vicestrankovy dokument do predem predpripravenych chlivku na rozkopirovanych strankach. Toto se mi osvedcilo jako nejrychlejsi varaianta. Pak to same dam do nove vrstvy, ale s original pdfkem, abych mel srovnani, kde je original text a zacnu lamat. Naposledy jsem si vsude nasazel chlivky pro text na vsech strankach, zretezil je a nalil do toho text z Wordu.

10.5.2011 12:17:40

to rbx
Asi je to nejrychlejší, ale já si člověče s Acrobatem nějak netykám. Můžeš mi jednoduše napsat, jak se v acrobatu eliminuje ten text a uloží se to jako pozadí? A do toho InDesignu se to importuje jak?

10.5.2011 12:47:29

rbx
Akorát že InDesign nahrká PDF pouze jako sloučené obrázky... nezachová vrstvy, křivky převede na bitmapy... nebo to je ještě nějaký fígl, který jsem nezjistil? Při importu to tvrdí, že PDF je nepodporovaný formát a při place to udělá obrázek stránky stejně jako třeba photoshop.

10.5.2011 13:32:49

indesign - tok textu
Opět jedna vyzvídací na rbx a krena:
"Hraju" si teď s InDesignem CS5 a narazil jsem na prazvláštní věc. Mám úplně obyčejný textový rámeček a v něm text. Jenž InDesign mi zalamuje text na řádce úplně nesmyslným způsobem - na řádce je ještě dost místa na celé další slovo, ale on ho z nějakého nepochopitelného důvodu strčí na další řádek. Žádný zvláštní formátovací znaky (hardspace) tam nejsou, vše se zdá být zcela v pořádku, ale stejně to provede takovýhle nesmyslný zvěrstvo.

Povzdech na závěr: Adobe Creative Suite má sice spoustu vymazlených až geniálních fičurin, ale občas bych vývojářům nejradši vypíchl obě oči za úplně základní nedostatky. Proč proboha nejdou ve Photoshopu přesně pozicovat vodítka, proč nejdou rotovat. Proč Illustrator nemá export selekce... uááá

16.5.2011 11:57:57

Vybíráme z Bazaru

Sada obalů na karty - různé druhy a výrobci
Akt. cena: 222 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas