Formátování CZ karet - velikost papíru, ořezové značky atd.

Jelikož jsme s krenem nakousli tohle téma, rád bych tady otevřel diskuzi, kde bychom se my překladatelé a tvůrci česky lokalizovaných karet mohli vyjádřit ke svým postupům, možnostem a omezením, sdílet svoje nápady a postřehy.
A naopak ostatní uživatelé našich výtvorů by zde mohli vzést požadavky, jak je pro ně vlastně nejlepší výslednou práci udělat, podle toho na čem tisknou případně kde tisknou, kdo jim karty krájí a jak, kdo zaobluje rohy a proč atd.
3.3.2011 09:15:45

rbx

kren
ja jsem taky nepsal ze TY jsi nekomu neco prikazoval :-) Musis cist poradne :-))
Jinak to tlacitko na vypinani a zapinani krizku je sikovna vec! Chvalim!

11.7.2012 12:55:11

to aradrauq
Tak jestli řežeš karty nožem podle pravítka, tak to tedy obdivuju tvou trpělivost. Na to bych teda neměl, to bych se vzteknul po pár kusech a šel bych si koupit řezačku ;).

11.7.2012 12:56:49

som

kren
No jo, ale jakou řezačku? Jsem na tom podobně jako aradrauq - zatím mě žádná nepřesvědčila o svých kvalitách - mluvím teď o normálních řezačkách = za normální peníze. Zkus plz něco doporučit (ideálně něco co prořeže i 2,5 mm karton :) )

11.7.2012 13:10:02

kren
Já se právě vztekal u řezačky, tak jsem se na ni vykašlal a koupil ocelové pravítko :-)
Každopádně de gustibus non est disputandum.

11.7.2012 13:32:30

to som
Já používám pákovou řezačku Dahle a jsem spokojenej. Tlustý karton na ní řežu jen vyjimečně, abych si ji nerozhasil pro řezání karet.

11.7.2012 13:33:40

rbx

som
jsem na tom stejne jako Kren. Kotoucovou rezacku nebrat, jedine pakovou. A na 2,5 mm karton, se obavam, jen skalpel.

11.7.2012 13:44:54

kren
Zkoušel jsem uživatelský zapínání ořezových značek a zase jsem to vyhodil protože:
U multimediálního PDF nejde volit barevný prostor (pouze RGB) a nejde volit typ a kvalita komprese obrázků (umí to jenom JPEG).
Když už, tak při tvorbě radši zatrhnout "create layered PDF", pak se dají jednotlivé vrstvy v prohlížeči PDF vypínat a zapínat.

A jinak mám kotoučovou řezačku Rollcat s kovovu hranou, přes kterou se řeže, a s trochou cviku se s tím dá řezat naprosto přesně (jinak jsem měl v rukách asi 5 dalších různých řezaček a ty byly jenom pro zlost).

11.7.2012 13:54:45

to Morthe
Samozřejmě o těchhle problémech vím, ale pro ta amatérská PDF tady na Trola a domácím tisku ta multimediální PDF s RGB vůbec nevadí.

11.7.2012 14:15:24

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Spirit Island + Spirit Island Nature Incarnate KS
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas