Neuvěřitelné praktiky poštovních doručovatelů

Nedá mi to abych to tady nevyventiloval. Objednal jsem si z Francie hru pocket rozměrů. Udávám adresu do práce - areál s vrátnicí, krde se na vrátnici nacházejí poštovní schránky jednotlivých firem (samozřejmě udávám přesnou adresu přímo do budovy). A představte si jak ta kráva z České pošty řešila doručení. Nejdříve se snažila nacpat krabici se hrou v obálce do té poštovní schránky, což mělo za následek pouze dobití krabice. Načež poté co se to tam nacpat nepodařilo, nechala ji ležet na poštovních schránkách a odkráčela. Hra tam samozřejmě zmokla a je v podstatě náhoda, že si jí tam všimla asistentka a donesla mi jí.

Máte- li podobné zkušenosti s tímhle prýma podnikem, sem s nimi. Alespoň se mi uleví.
8.11.2010 20:27:20

ota.z
A těch čtrnáct dní se s ní děje co?

26.3.2012 16:08:52

gev

Eyron:
S tim clem to mas celkem fuk, pokud by ten balik nebyl pojisteny a jako dar mel udanou nulovou cenu, je vyssi riziko, ze Ti balik otevrou, pripadne by po Tobe chteli dukaz, ze to je dar... Maj to mrchy vymysleny...

26.3.2012 17:14:07

to gev
jj. presumpce viny. tak nejak mi unika proc si porad myslim, ze by to melo byt opacne

26.3.2012 17:31:55

ikri
pošta mám pocit trpí fetišem na balíky, těžko se jich zbavuje:)))

26.3.2012 17:49:14

smrt české poště :( :( :(
http://www.imagehosting.cz/images/snimek0109.jpg

5.4.2012 23:07:48

PJ

Permonick
Moc to řešíš... nejspíš to půjde opatrně sloupnout bez poškození krabice... smrtí bych asi kvůli takové prkotině nevyhrožoval... ikdyž mě by to asi v prvním okamžiku také rozpálilo doběla...

6.4.2012 01:27:37

ad Permonick
Nějak jsem nepochopil proč by to tam ta pošta lepila a ještě na takové místo.

6.4.2012 08:14:56

ad Kren
Jednoduchá odpověď: Je to Česká pošta! Logic is irrelevant. Resistance is futile. :-)

6.4.2012 08:46:27

Permonick
Lze oddělat - stačí mít horkovzdušnou pistoly - když mi zákazníci posílají reklamované tiskárny a polepí to svými samolepkami tak to taky musíme oddělat ...

6.4.2012 10:10:15

...
PJ: prijde ti ze to moc resim? :D posta mi znici krabici (ta krabice je tou paskou slepena, protoze by se jinak rozpadla...] od hry za bezmala 3000 a slepi to svou hnusnou paskou a tobe to prijde v poho? :D

6.4.2012 14:23:24

to Permonick
mno. tys prebral poskozenou/otevrenou zasilku? bez reklamace? bez protokolu?

6.4.2012 14:46:30

stížnost
je potřeba si stěžovat, ale né na poště!
podatelna@ctu.cz tady je ta správná adresa. Když jsem ještě bydlel v praze tak jsem jim psal tak dlouho než na náše sídliště nasadili někoho spolehlivého.
Pokud napíšete na tuto adresu tak se tím budou zabývat, podle zákona totiž musí přijmout stížnost a pak ještě Vás musí vyrozumět co se stalo!
Já jsem akorát včera psal další stížnost o náhradu 46Kč. Balíček který jsem odeslal v pondělí a zákazník ho potřeboval v pátek jako dárek nedorazil ani po 14dnech. Takže jsem zažádal o vrácení peněz a omluvu za to že zákazník je naštvaný.
podatelna@ctu.cz a prudit a prudit, ono se to musí zlepšit.

6.4.2012 14:52:45

ndru
balik zvenci nejevil sebemensi znamky poskozeni... tuhle hruzu jsem objevil az po rozbaleni baliku doma...

6.4.2012 16:03:56

Permonick
prosím Ťa vysvetli podrobnosti, lebo mi to pripadá dosť monštrózne: vzhľadom na nepoškodenú krabicu predpokladám, že to poškodenie vzniklo pri colnej prehliadke? Čo tam hľadali? Nemajú na to skenery, musia devastovať produkt? A zabalili späť a doručili akože sa nič nestalo? Reklamácia tým pádom asi pasé? Tak to by som bral za celkom slušný škandál aj ja, máš moju účasť.

6.4.2012 16:22:44

reklamace na poště
Já sem chtěl sepsat reklamační hlášení s pošťákem, když mi donesl totálně roztrhaný obal a kabice se hrou prostě z něho šla vytáhnout ven - vlastně ji ten obal už vůbec nekryl. Pošťák mi řekl, že nic takového jako reklamační protokol neexistuje .... "že hlavně že to došlo, ne?" .. takže sem hned odpoledne vyrazil na poštu .. paní na reklamacích mi řekla - kromě toho, že takto zničený obal a jejich pošta "neexistuje" - ale že si mám věc doma v klidu zkontrolovat a pokud cokoliv, tak do 48 hodin mám nahlásit škodu u ní na reklamacích ... a budou to řešit.
Čili nemusíš mít reklamační protokol ... musíš do 48 hodin na poštu na jejich oddělení reklamace a oni se tím musí zabývat ... pak už jde asi jenom o to, patřičně jim dokázat a vyčíslit škodu. Nejlíp to mít pojištěno, obětovat to, a odmítnout to převzít s tím, že je to zničeno a že požaduješ náhradu.

V každém případě držím palce, ať už s reklamací nebo s tarnowým postupem ... hold jenom mi deskovkáři víme, jak se cítíš ... a jsme srdcem s Tebou.

6.4.2012 17:13:53

chmchmchm
jeste kdyz jsem makal v cajovne, tak nam balickar poskozene baliky nepredaval s tim, ze si mame dojit na postu, kde to pred nami rozbali a pripadne se sepise nejaky skodny protokol

6.4.2012 17:26:58

Permonick
V tomhle případě bych vůbec neváhala a pěkně naštvaná letěla na svou poštu reklamovat. Tady snad nemůže mít pochybnosti ani ČP, když se i tak hezky podepsali.
Já se už beru jako sběratel a takový kousek nemá pro sběratele pak už žádnou cenu. Nebo kdybys to kupoval pro někoho, tak je to taky na vyhození. To je opravdu neuvěřitelné, že to s klidem zalepí a pošlou dál.

Jestli tě to uklidní, tak já šla jednou na operaci, rozpárali mě, zašili, poslali domů a když jsem za měsíc zjistila,že závadu neodstranili a šla jsem na ně, tak se s ušima sklopenýma přiznali, že závadu při operaci nenašli :) A taky mně prostě jen zalepili a poslali beze slova domů. No tak mně museli párat znova, tentokrát si to už tužtičkou na mě pro jistotu nakreslili a našli ;) Takže v tomto případě je štěstí, že jde jen o hru :)

6.4.2012 17:29:16

reklamace
když jsem reklamoval balíček s ovladačem na kotel který dorazil rozbitý. zjistil jsem to až doma po rozbalení. psal jsem na čoi a toto byla reakce:
k Vašemu podání sdělujeme následující: v případě uzavření kupní smlouvy nese prodejce od okamžiku převodu vlastnického práva na kupujícího odpovědnost za případné vady prodaného zboží ( to po celou záruční dobu), která, pokud není zákonem výslovně stanoveno jinak, je 24 měsíců. U zásilkového prodeje (uzavření kupní smlouvy při použití prostředků komunikace na dálku), přechází vlastnické právo na kupujícího předáním věci. Pokud nebylo dohodnuto jinak, přechází na kupujícího nebezpečí nahodilé zkázy či zhoršení předmětu koupě až přechodem vlastnictví, tedy po doručení zboží – po dobu přepravy nese toto riziko prodávající a k jeho tíži jde i riziko přepravy do určitého místa (výklad Občanský zákoník 9.vydání 2004, C.H.BECK, Jehlička, Švestka, Škárová a kol., str. 887, výklad k ustanovení § 594). Z výše uvedeného tedy vyplývá, že pokud Vám bylo doručeno zboží, které není v bezvadném stavu, máte právo uplatnit u prodejce odpovědnost za vady, a to v záruční době ( zboží reklamovat). Případnou odpovědnost za škodu způsobenou při přepravě si musí prodejce vyřešit sám s dopravní firmou. V této věci je však třeba prokázat, že zboží bylo doručeno poškozené, nedojde-li však mezi smluvními stranami v této věci k dohodě (každá ze smluvních stran bude svou odpovědnost popírat), je oprávněn rozhodnout o věci pouze soud.
tehdy jsem trval na tom že ovladaž dorazil rozšlapaný a tudíž jsem nemoh tušit že uvnitř je něco rozbité.

odeslal bych to na příslušná místa a na dodavatele v zahraničí. ostuda české pošty, nakonec to ,ůže dopadnout tak že dostaneš novou hru kterou zaplatí česká pošta, nebál bych se toho. ať platí za nekvalitní služby. a když pošleš v kopii i mail který posíláš na dodavatele hry tak jim dojde že to tak nenecháš.

vím že je to mimo ale já už rok a půl bojuju o svého syna.
http://otakarzatrepalek.sweb.cz/ a více méně také reklamuji postupu soudů a jejich činost. neustále prudím na ministerstvech a úřadech. a také doufám že se dobereme k tomu že budu syna alespoň vídat. prostě když něco chceseš tak za tím musíš jít!

6.4.2012 17:50:23

jak to vlastně bylo
První podivností bylo už to, že když jsem po třech týdnech co byl balík odeslán z USA začal zjišťovat jestli si ho pošta jako obvykle neschovává pro sebe, tak mi bylo sděleno, že balík je proclen a poslán do Brna. Zvláštní na tom je to, že pošta mi tvrdí, že má mnou udělenou plnou moc na základě které balík proclila - já jim ale nikdy plnou moc neudělil, nesvěřil bych jim ani nákup žvýkačky.
Navíc vzhledem k tomu, že mě pošta takto "zastoupila" tak si samozřejmě naúčtovala poplatek 180,- za služby celní deklarace.
Při přebírání zásilky mi bylo sděleno, že pokud poplatek nezaplatím tak mi balík nevydají a reklamaci, že si musím vyřešit s celní poštou. Tam už o mě věděli a slíbili, že celou věc s plnou mocí prověří, takže jsem balík převzal a poplatek zaplatil, s tím že to budu řešit dál s celní poštou.
Po otevření balíku doma mě čekalo nepříjemné překvapení, které jste ji viděli na fotce níže. Krabice hry je rozbitá (řekl bych že ji prořízli při otevírání balíku při celní kontrole) a následně slepená lepicí páskou Pošta Praha 120.
Momentálně mám na oddělení reklamací a náhrad podanou stížnost jak o vrácení poplatku za celní deklaraci, tak i finanční náhradu za zničenou hru, takže uvidíme jak to dopadne...

7.4.2012 14:04:26

Permonick
Jestli budou mít stejný přístup jako ženská u nás na poště - "Vždyť je to jenom krabice..." - tak hodně štěstí.
Jinak samozřejmě soucítím...

7.4.2012 23:28:29

DUBino
V případě, že bych narazila na něčí inteligenci, tak bych se asi musela uchýlit ke lži a říct, že to měl být dárek. Moc by se mi nelíbilo, kdyby někdo rozhodoval na poště o tom, co z mých věcí je zbytečné a muže být zničeno... si paní asi myslí, že komponenty doma vysypem na koberec a krabici vyhodíme :)

8.4.2012 07:38:05

Ked to tak citam, zacinam mat strach, slovenska posta su v takychto veciach tiez experti, a od Pondelka cakam z bookdepository Legend of Drizzt...tak len dufat ze to pride v poriadku...

Pred vianocami som (tiez z bookdepository) objednaval asi 3 knihy...Po vianociach ich doniesla postarka az hore, podala mi tri obalky s knihami ze mi ich doniesla lebo nevosli do schranky. Ked som ich rozbalil, na dvoch knihach boli uuplne oskrete rohy. kedze "nevosli do schranky" zjavne sa ich tam predom pokusala narvat....

8.4.2012 12:09:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Cina
Co to tady opet procitam (a vzpominam na CR...), tak opet musim chvalit postu cinskou.
Za pul roku v Cine jsem koupil postou uz 45 veci (no jo, je tu levno :D ), za postovne platim v prumeru 30 Kc a POKAZDE za mnou dorucovatel, ktery vozi baliky na motorce, bud prisel do osmeho patra primo do bytu, kdyz jsem mu na dalku otevrel vchodove dvere, nebo mi zavolal na mobil a zeptal se, co s tim balikem ma delat (bud volal dopredu, jestli budu doma, nebo se mu asi holt nechtelo az do domu a volal kousek od baraku (velice vyjimecne), nebo jsem nebyl doma ja a zjistoval, jestli ho muze nechat dole na vratnici). Je sice pravda, ze vetsinou slo jen o obleceni apod, takze ruzne krabice ci podobne zbozi se pri prevozu ponicit nemohlo a tento aspekt hodnotit nemohu, ale celkove vyborne, navic za ty ceny.

Jediny mozna i vetsi minus je, ze posta nejspis zaroven funguje i jako celnice, a pokud chci poslat neco ja do zahranici, tak jim vse musim prinest jeste vybalene a zabalit (resp. oni to zabali) az na poste. A logicky jim jen tezko neco unikne. Ale jinak super. :)

Uz se zase "tesim" na postu zpatky v CR... Ble.

PS: Tyden je tu pro doruceni skoro nepredstavitelne dlouha doba a skoro jiste si vyslouzi spatne hodnoceni spolecnosti. Obvykla doba dodani je 1 az max 5 dnu po cele pouzitelne dostupne Cine (3.-4. nejvetsi stat sveta), coz uz se ale "nacekate".

9.4.2012 06:11:57 | Upraveno autorem (porovnej)

reklamace
no tak uz to zacina... po telefonu mi reknou at jim stiznost poslu mailem spolu s fotodokumentaci... na mail mi odpovi, ze je to nepripustny zpusob reklamace a mam jit reklamovat zasilku na pobocku CP... :-/

10.4.2012 13:19:19

to Permonick
vse radne dokumentovat a pak zaslat na patricne dulezitejsi mista (treba jiz zminovany ctu). u osobniho jednani bych zvazil i nahravani (vetsinou se da z fleku podat jedno dva trestni oznameni)

10.4.2012 14:21:33

Charitativní aukce

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 1600
Končí za: 7 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail (KS core box) + Niamh Sundrop
Tainted Grail (KS core box) + Niamh Sundrop
Akt. cena: 1690 Kč
Končí za: 14 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas