Neuvěřitelné praktiky poštovních doručovatelů

Nedá mi to abych to tady nevyventiloval. Objednal jsem si z Francie hru pocket rozměrů. Udávám adresu do práce - areál s vrátnicí, krde se na vrátnici nacházejí poštovní schránky jednotlivých firem (samozřejmě udávám přesnou adresu přímo do budovy). A představte si jak ta kráva z České pošty řešila doručení. Nejdříve se snažila nacpat krabici se hrou v obálce do té poštovní schránky, což mělo za následek pouze dobití krabice. Načež poté co se to tam nacpat nepodařilo, nechala ji ležet na poštovních schránkách a odkráčela. Hra tam samozřejmě zmokla a je v podstatě náhoda, že si jí tam všimla asistentka a donesla mi jí.

Máte- li podobné zkušenosti s tímhle prýma podnikem, sem s nimi. Alespoň se mi uleví.
8.11.2010 20:27:20

taky
Mě takhle tetky cpaly do schránky časopisy (v ceně ke stovce, seriózní čtivo) - zlomit nadvakrát a narvat do štěrbiny schránky, když nebyla dost široká, aby A4 pojala vcelku. Po několika zmrvených kusech a opakovaném vysvětlování na pobočce (kdy se neustále vymlouvali, že to byla nějaká brigádnice), jsem si na bránu přidrátoval kus trubky, kam to vždycky stočí a je klid.

8.11.2010 20:38:52

posta
No já mam s nasi postackou zkusenost dobrou- kdyz si nechávám posílám hry figurky z Anglie domu, tak to postacká bud donese nebo, pokud jsemmel rano cas, tak jsem si zavolal na postu k dorucovatelkam, a kdyz tam balik byl, tak mi ho pak rovnou dala a byla rad, ze se s tim nemusi tahat. Kdysi, kdyz jsem objednval figurky na warhammer sobe a kamaradum a prisly 3 baliky jsem ji vnutil velke kafe :).
Svoji nastupnici pak vysvetlila, ze mi baliky musi dorucovat, takze je prinese a kdzy nikdo neni doma, necha je u sousedu. To ovsem plati pouze pro baliky co prijdou z anglie jako obycejna postal.
Balikari to je jina parta, ti na to kaslou a ani nezkouseji dorucovat, i kdyz jsme doma - manzelka je na materske.
Jinak prelamane casopisi jsem bezne nosili na postu a vymenovali za penize.
Jinak zena kdysi delala na poste a sefovala dorucovatelkam, tak bohuzel vim co se baliky a zasilkami obcas deje ....

8.11.2010 20:46:54

rbx

Panzer
S Ceskou postou mam zatim jen tu nejlepsi zkusenost, kdo me ale nesmirne stve, tak je arogantni PPL a to jak z hlediska smluvmiho dopravce, tak z hlediska cloveka, co ceka na zasilku. Uz xkrat se nam stalo, ze auto nekolik dni i pres urgence neprijelo vyzvednout zasilku a na dispecinku nam rekli, ze nebyl nikdo doma. Vylozena lez primo do ksichtu. Dopalil jsem se do bela, protoze zakaznici cekaji na sve zbozi, objednaji si to pres PPL, aby to meli rychle a PPL to cele pomrvi.

8.11.2010 20:49:47

Dorucovani
Tak i já bych přispěl troškou zkušeností do mlýna. Také si nemohu na Českou poštu stěžovat. Prostě vše záleží na lidech. Když jsem objednával Nexuse z Austrálie, doručovala mi to firma FedEx (Federal expres) a vše v pořádku. Trochu odbočím, mimo jiné tato firma doručovala i výbušniny z Jemenu do USA - nedávná aféra v TV novinách). Mě naštěstí žádné výbušniny nedorazily. :-)
Jak píše -rbx- bohužel PPL je kapitola sama o sobě. Z netu objednávám často, nejen hry ap okud to jde, volím raději ČP. Kdysi sem měl možnost proniknout do praktit této firmy a nikdy více.

8.11.2010 20:55:52

Zkušenosti
Tak jsem asi jeden z mála, který si nemůže stěžovat. Tady funguje všecno jak má, Česká pošta i PPL. K nám chodí minimálně jeden balík týdně, takže docela často. Zrovna minulý týden mi přišel balík (dárek pro manželku) zavolali mi že je na poště i kdy mi ho můžou doručit. Řekl jsem zítra ráno mezi 8 a 9. V 8:30 zvonek balík dole a hotovo.

8.11.2010 20:59:04

Kent
Jaktože ti nedorazily výbušniny? Nexus přece musí být BOMBA, né? :-))

8.11.2010 21:01:52

To Bacil
No jo, vezme-li to takhle, tak máš naprostou pravdu. :-) Bohužel si nemohu vzpomenout na název poslední doručovací firmy, která nám přepravovala spacáky, ale byl jsem velmi překvapen vstřícným jednáním, jejich rychlostí a řekl bych i systémem doručování. No setkal jsem se s nimi po prvé a název si nezapamotoval. Ale to bych zase dělal někomu reklamu a to je zakázané.

8.11.2010 21:05:19

rbx
Úplně stejná zkušenst s PPL čekal jsem doma na zásilku,ještě ráno mi volal řidič,že přijede kolem 16 hodiny a když mu v 17 hodin volám co se děje,suše odpověděl,že nikdo nebyl doma a balík mám u nich na centrále(naštěstí asi 500m od domu).Lež jak veš,ale vidím,že to takhle řeší často.

8.11.2010 21:10:44

hry poštou - 50:50
Ještě jsem kdysi objednával modely do A&A Miniatures - služba USPS Priority Mail International (nejlevnější doprvava z USA). Dorazily sice za 8 dní ale našel jsem doma balík hozený za vrátka jak od mikuláše. Ještě že tenkrát nepršelo. Podruhé, když jsem objednával zase miniatury, balík nedorazil vůbec. Psal jsem tomu prodejci na E-Bay, ten mi poslal číslo zásilky, ale stopa skončila opuštěním hranic USA. Vím, pojištěnému balíku by se to nestalo, ale zase je to docela palba.
Od určité doby, po několika devastací rohů krabic vždy požádám odesilatele aby to alespoň poslal jako "křehké". Je fakt, že hodně záleží na správném zabalení.

Tak jsem čekal jak si všichni zanadávají na ČP a ve směs samé kladné zkušenosti. Já si ale příště na tu babu počkám

8.11.2010 21:44:27

pošta
Já mám s Českou poštou jenom ty nejlepší zkušenosti zatím! Možná je to taky tím, že tu u nás (vpodstatě vesnice) je takovej trošku jinej přístup, osobnější, poštačky sou milý, hodný, ochotný a orientovaný (např. ví co mi može nechat u sousedů atd.)!

8.11.2010 21:56:21

Pošta?! Nikdy!!
Tak já tě potěším... moje zkušenost s ČP má dvě roviny -jednak jim všechno trvá, s něčím se courají skoro týden. A zadruhé - po několika stížnostech na našeho doručovatele ( který nikdy nezvoní, hází až druhou výzvu a nebo nehodí vůbec nic a já pak volám na poštu kde mám zásilku a ona už tam dávno leží) o jehož hulvátském chování zde raději nebudu mluvit, objednávám vše co jde, i za cenu vyššího poplatku u PPL (případně jiných).Já mám pána z PPL milionového. Moc toho nenamluví, ale vždycky se předem domluví kdy přijede, když nejsem doma, domluvíme sousedy a jednou mi to vezl až skoro do sámošky, protože jsem domů nestíhala...
Mimochodem... čekám na čerstvé zprávy o té "hře pocket rozměrů" ;-)

8.11.2010 22:03:02

panzer
Tak aby se Ti ulevilo :), přidám taky pár historek z natáčení:
1) pošťák mi dovezl balík do práce, hrabal se v autě několik minut, kopal do všeho co mu leželo v cestě ... nakonec vyhrabal ten můj. Obal byl roztrhaný, takže krabice se hrou čučela na mě ven ... ptám se ho, co mám dělat, že je to poškozené, jestli má nějaký zápis o škodě, který můžeme sepsat, abych mohl věc reklamovat, když bude něco chybět. Řekl: " tak aspoň máte balík doma, ne? hehe" ... nesepsali jsme nic ... šel sem s tím na poštu po práci .. paní mi řekla, že to nemohli takhle doručit .. řekl jsem, že mám dva svědky ... nakonec mi řekla, ať si to doma v klidu rozbalím a když budu chtít něco reklamovat, ať přijdu do 48 hodin, že to budou řešit ... naštěstí bylo všechno OK, ale vyděsilo mě to :)
2) měli jsme před měsícem rodinnou akci, byli jsme všichni pryč asi dvě hodiny, jinak doma vždycky někdo bývá ... přišla mi zásilka z Dánska, obálka se hrou ... pošťák do nechal ležet přede dveřmi na schodech rodinného domu ... prostě skoro na ulici ... nejenom, že to zmoklo, ale mohl si to kdokoliv vzít :) ... našťěstí děcka byly ve škole, tak to nikdo nezbalil :D
Tak asi tak, je to boj :).

8.11.2010 23:20:03

Pošta x PPL x zbytek světa
Moje zkušenosti se zásilkovými službami hezky popořadě. U ČP beru v potaz čistě zásilkovou službu a nic víc.

1) ČP - tragédie skoro ve všech směrech, zásilka z Prahy mi jde do Kladna (30km!) déle než balík z USA. Když jdu v 10 nakoupit a v 11 se vrátím, mám ve schránce upomínku, že jsem ve 12:30 nebyl doma k zastižení. Netušil jsem, že ČP zaměstnává jasnovidce, alespoň ne do té doby. Ztratili mi balík poslaný na Slovensko, prostě stopa končí za hranicemi, takže bez pojištění ani ránu.

2) PPL - už beru jenom přes ně, nikdy jsem s nima neměl jediný problém, když jsem na Kladně, přivezou mi balík kamkoliv, nic není poškozené, lidé slušní. Možná dražší než ČP, ale zatím mě nikdy nezklamali a za to se platí. Takže v mém případě mají jenom kladné body.

3) Osobní odběr - nejlepší řešení v ČR (Prahu mám za humny a většina objednávek jde z metropole). Navíc si člověk popovídá s Anekenem, Sydem nebo někým jiným a je to tak ještě větší zážitek než samotné otevření krabice s nějakou novou lahůdkou do sbírky. ;-)

4) Knihy z Amazonu (USA/GB) mi chodí v rozmezí 2-7 dní, cena nijak hrozná a výběr ohromný. Vždycky sice zapomenu, jaký je tam dopravce (a nejspíš se taky liší), ale taky jsem nikdy neměl problém.

Ve skutečnosti je to asi všude stejné, jenom záleží, jestli jsou lidi zrovna na vaší poště inteligentní, nebo to jsou gumy. Na pitomce narazíte všude, stejně jako na slušné lidi. Hezkým příkladem je tomasV, který má štěstí na dobré lidi.

8.11.2010 23:39:57

teda
Ja s balíkmi dodávanými poštou nemám problém žiadny - pretože mi to nikdy domov nedonesú a vždy mi dajú iba odkaz - s poznámkou adresát nezastihnutý alebo, že je to služba mimo ich povinnosti... takže si všetko chodím brať na našu poštu sám a teda všetky sú vždy nezničené :)
Jediné čo ma teda mierne štve je tá ohromná ochota doručiť balík tam kam patrí a nie nechať to na samotného adresáta...

Naproti tomu, všetky firmy, ktoré u nás vozia GLS, UPS a ešte nejaké podobné, mi ešte ani raz nedodali poškodený balík a ani nemám s jednotlivými pracovníkmi žiaden problém dohovoriť sa na čase a mieste prevzatia, keď som v tom čase v práci či inde.

8.11.2010 23:40:16

Thales, Tangram, ikri
Děkuji, už je mi líp :)

8.11.2010 23:49:06

pošta + PPL
PPL - jednou se stalo, že frafiku za cca 3000,- nechali u dveří rodinného domkua a směle odjeli, velmi často nemají na vrácení a jsou protivní až hrůza

pošta - cca před dvěma měsíci mě dorazila pošťačka, která předávala balík pro přítele jeho mamce a vesele poznamenala, jestli v tom nemá drogy /(byly to 4AA baterie), jeho máti pochopitelně místo aby ji sprdla ho podrobila křížovému výslechu, no prostě zabít ...
a o přelámaných časopisech už ani nemluvím

9.11.2010 08:54:09

Thales
Pokud jde o Amazon, tak poslední fázi, tj. dopravu po našem území, zajišťuje taky ČP, přinejmenším z německého a britského Amazonu (a mimochodem, Němci si nepřičítají balné ke každé položce, takže tam anglické knížky často vyjdou levněji ;))

9.11.2010 09:03:52

pošta
Pošta mi od balíků hazí jen doručenky i když jsem doma. Ale už jsem si zvykl. Na druhou stranu se mi nikdy nic neztratilo a od té doby co na poště přešli na čísílka, tak mi to i tak skoro vyhovuje.

GPS, UPS taky bez problému. Jen mi vadí, že volalají tak hodinu předem.

9.11.2010 09:06:53

pošta
Za sebe mohu říct, že nedám dopustit na ČP. Až na dobu okolo Vánoc dodává zboží stejně rychle, nebo rychleji než všichni ostatní. Naprosto není problém se dohodnout, kdy zboží dovezou, klidně po sedmé večer, nebo i v sobotu, termín dodání dodržují prakticky na minutu přesně a naše pošťačka je úplně super.

PPL a většina podobných firem se s tím vůbec nesmaží. Ve chvíli, kdy zvoní, již vhazují lísteček, že nikdo nebyl k zastižení, a než člověk dojde ke dveřím, jsou na druhým konci ulice. Když se s nimi domluvíte na konkrétní hodinu, znamená to, že musíte být doma hodinu před až hodinu po, ale nakonec to aspoň nějak dodají.

Největší katastrofu jsem zažil cca před čtvrt rokem s jistou firmou Radialka/RadialTrans ... té se opravdu snažte vyhnout. Napřed vylepily na schránku lísteček, že jsme nebyly k zastižení tak, že to věděla celá ulice, na něm bylo číslo, na které jsem se nemohl 3 dny dovolat (buď obsazeno, nebo to prostě nikdo nebral), takže jsem potom musel volat přes centrálu, kde mě byly schopni dát jenom číslo na mobil nějaké paní, co tam pracuje. 10 hodin pro ně bylo moc brzo ráno, 4 pozdě večer a vpodstatě mně byly schopni říct jenom den, kdy přijedou, na hodinu se domluvit nešlo vůbec, takže jsem si pro to nakonec musel jet sám. A to ještě dělají takový podraz, že v případě, že něco posíláte na dobírku, tak dobírkovné (nebo jak se to jmenuje) si nechají platit separé, takže zákazník se domnívá, že bude platit částku x a hle ono je to o 30 víc. Never more.

9.11.2010 09:40:02

Večer nebo v sobotu?!
Mluvíme opravdu o poště? Když pominu fakt, že doručit něco přes Prahu jim trvá týden, tak i když jsem doma, tak na mě nikdy nezazvoní, hodí lísteček, že nejsem doma a když pak volám a žádám službu "opakované doručení", tak mi řeknou "jistě,buďte doma zítra od 8 hod. do 17ti". Proto jsem využila službu jen jednou,málokdo asi může celý den doma čekat na pošťáka.
Chápu, že je to o lidech, ale kdo vozí proboha balíky mimo svou pracovní dobu, prebio?! :-O

9.11.2010 09:46:30

Posta a dalsi
Ja po pravde s postou mam zkusenosti dobre, holt zalezi na konretnich lidech. Naopak pro DPD dela v nasem rajonu magor, nez jsem ho jednou brutalne serval, ze ja si ho platim a k dispozici je on me a ne ja jemu, tak tradicne jezdil treba o hodku dve pozdeji, nez slibil, casto s neuveritelnyma vymluvama. Od te doby jezdi na cas, ale rad me nema.
Na PPL si co se tyce dodani nemuzu stezovat, nicmene to, ze je mi dneska nekdo schopnej zavolat v 6.30 rano, ze mi veze balik, me hodne zaskocilo;)

9.11.2010 09:49:24

Brrrr
Tak zrovna tohle je teda moje...

Místní pošta - Naše paní počťačka mi opakovaně nedoručila zásliku s modrým pruhem z katastru (potvrzené kupní smlouvy na byt). V tu dobu byla manželka doma a pošťačka se neobtěžovala ani zazvonit a ani vhodit výzvu! Výzva se mi objevila až opakovaná a to jsem měl týden na vyzvednutí (v té době jsem hodně jezdil na služební cesty, takže se mi to nemuselo ani povést). Prostě hrůza! Paní zjevně obtěžuje to, že jí přibyly nové domy na doručování (novostavby). Mnohdy nechá ležet dopisy na schránkách a přitom patří do vedlejšího vchodu.
Nyní praktikuji pravidlo 3x a dost. Již jsem si na pošťačku 2x stěžoval na poště - nic se nezměnilo, akorát když potká manželku, tak je pěkně odměřená. Po třetí podávám stížnost na český telekomunikační úřad, protože to se nehodí.

Hlavní pošta Praha - šel jsem poslat dopis a neměl obálku. Na poště je místnost, kde mají složenky atd. a sedí tam paní. Když jsem řekl, že chci koupit obálku, tak mne odkázala , že si mám vzít líste a vystát řadu na přepážku (bylo tam přede mnou asi 60 lidí! Když jsem se jí zeptal, jestli mám vystát řadu, koupit obálku a poté až si ji nadepíšu znovu čekat a vystát řadu, tak mi s klidným svědomím oznámila, že ano! No pěkně jsem se vzteknul).
Další bylo, když už jsem na obálku čekal a krátil si chvíli telefonováním, přišel ke mě "sekuriťák" a vyhodil mě, že se tam nesmí telefonovat (to si ke mě nedovolí ani v mojí bance).

PPL - do nedávna spokojenost, poslední zážitek hrůza - objednával jsem si zboží ve čtvrtek s tím, že v pátek příjde. Dostal jsem číslo zásilky a stále jsem viděl, že se doručuje. Ale nikdo se neozval. Volal jsem do PPL, kdy doručí, řekli, že se řidič ozve. Když jsem se zeptal kdy, tak mi řekli, že musí nejpozději hodinu před doručením a že doručují do šesti!. Ještě několikrát během dne jsem zjišťoval status a nic mi neřekli, vrchol byl, když 17.30 stále nikdo nevolal, to jsem si vymohl, že zavolali řidičovi a ten se pak uráčil ozvat. Závěrem nechápu k čemu je pak PPL, když na něj musíte doma čekat celý den jako na poštu (dříve volali vždy ráno a ptali se, kdy se mi dovoz hodí...).

No tak jsem si ulevil a vidím, že v tom nejsem sám...

9.11.2010 09:49:31

ČP
Musím se pochlubit jednou neuvěřitelnou historkou. Jsme skoro vesnice a balíky nám chodí často, takže pošťačka nás zná. Loni před Vánocemi u nás asi v půl sedmé večer někdo zvoní. Jdu otevřít, a tam stojí pošťačka a podává mi balík z Ameriky. Koukala jsem se asi dost divně, a ona povídá, že to zrovna přišlo večerní dodávkou a že si říkala, že by nám to udělalo radost už dneska... Prostě se u nás na poště balíky z Ameriky moc často nevidí :-)

9.11.2010 10:12:59

Pošta
S poštou jako organizací mám zkušenosti dobré, dopisy chodí rychle a u nás doručují dokonce i balíky.
Problém mám na přepážkách, ty pracovnice bych občas zastřelil. Opakovaně. Posílání od okýnka k okýnku je běžná věc (ano, je to poštovní zásilka, ale tyhle konkrétně řeší kolegyně), zbytečná šikana (tady jste napsal adresu do špatného řádku - u dokladu, který mi zůstává)...hnus.

9.11.2010 10:16:07

ikri
Já jsem si to fakt nevymyslel, mně to přišlo taky neuvěřitelné. Jestli si vzpomínám dobře tak dovoz v sobotu měla pošta ještě donedávna za nějaký poplatek, ale minule nám to dokonce nabídla zadarmo.

To víš, Brno není Praha ;)

9.11.2010 10:22:04

Vybíráme z Bazaru

Párty ALIAS
Párty ALIAS
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas