Gamebook "Alenčina noční můra v Říši divů"

Ahoj,
zakládám tohle vlákno pro diskuse nebo dotazy či rady ohledně gamebooku "Alenka" od vydavatelství Mytago (Fantasyobchod).
Na rozdíl od Gamebooku "Rytíři" (Rexhry) se nejedná o komiksový počin, přesto několik pěkných černobílých ilustrací v knížce je. Velmi pěkně jsou tam zakombinované kostky / karty, kdy o boji nebo dovednostních testech rozhoduje sice náhoda (a počáteční statistiky postavy), přesto nijak nekazí celkový zážitek.

Po prvním neúspěchu (a potupné smrti) jsem ale musel přerušit čtení a prohlédnout si film o Alence, abych se dostal trochu do obrazu. Bílého králíka, Kloboučníka, Houseňáka nebo Červenou královnu známe asi všichni, ale třeba takový Pentlochňap mi už nic neříkal. A to je v knížce hromada jiných divoucnějších tvorů. Nabušen obnovenými vědomostmi pokouším své štěstí znovu - zatím stále bezúspěšně :)

* * * * *
Board games klub, Trenčín
6.2.2020 13:53:45

Mapa bludiště
Vytvořil jsem pro snadnější orientaci mapu bludiště. Pokud hrajete například po dvacáté, může se vám hodit pro zkrácení cesty k dalším lokalitám ...
Nebo jako mně, když se mi zavřela knížka a vypadlo mi z paměti číslo na kterém jsem zrovna byl :)

Důrazně však doporučuji nekazit si zážitek a při prvním a pár dalších průzkumech labyrintu si kreslit vlastní mapu !!!

https://uloz.to/file/Py8GaCYH5i1O/alenka-mapa-bludiste-a3-doc


* * * * *
Board games klub, Trenčín

6.2.2020 14:04:52 | Upraveno autorem (porovnej)

POZOR - možný spoiler!
Při setkání s broukem Roháčem jeho popis uvádí, že má kusadla ostré jak zahradní nůžky...
Základní pravidlo říká, že úspěšný zásah ubere 2 body výdrže. Alenka může na svých cestách najít nůžky, kterými při útoku zraní nepřítele až za 3 body. Znamená proto ta poznámka, že brouk Roháč taky zraňuje za 3 body?
Já to tak hrál, ale nevím jestli to bylo správně.

EDIT:
Nebylo. Při dalším pokusu, jsem narazil na stvůru, která měla v popisu
konkrétně uvedeno, že při zásahu způsobí zranění až 3 body. Takže roháč
nikoli, zraňuje pouze za 2b.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

6.2.2020 14:11:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Chronicles od Crime: The Millenium Collectors Box
Chronicles od Crime: The Millenium Collectors Box
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas