Apel na hráče deskových her

Navzdory vládním opatřením se stále pořádají deskoherní seance, kde se scházejí lidé, kteří nejsou členy jedné rodiny. Je to vaše věc, ale prosím uvědomte si, že s ohledem na současnou situaci a šílené každodenní nárůsty počtu nakažených, je tohle vrchol nezodpovědnosti a hlavně bezohlednosti. Bezohlednosti vůči všem zdravotníkům, kteří mají díky takovémuto přístupu práce nad hlavu a hlavně bezohlednosti vůči svým spoluobčanům.

Pokud nemáte v rodině žádné spoluhráče, zkuste si zahrát něco sólo, stáhněte si nějakou deskovku do mobilu či tabletu nebo si zahrajte na tabletopii nebo board game aréně. Nebo se na nějakou dobu věnujte nějakému jinému koníčku. Tohle píšu jako člověk, kterého se to bezprostředně týká, protože v rodině žádné spoluhráče nemám.

Začněme se už konečně chovat zodpovědně a ohleduplně. A přestaňme stavět svoji zábavu nad zdraví a životy svých spoluobčanů.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
26.10.2020 05:42:51 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Když čtu morpheovy příspěvky, tak pouze přemýšlím, jestli mi má být více líto jeho jakožto jedince nebo nás jakožto národa, že i po tom všem se mezi námi může najít někdo takový.
*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

22.3.2021 14:17:17

Azalin, Froggery
Myslím si, že lidí co dodržují opatření je hodně (V mém okolí bych skoro řekl, že všichni.), jen nepatří k té hlučné skupině, které pod jakoukoliv zmínku o Covidu píše komentáře typu: dost bylo tyranie vlády nebo nebudu nosit náhubek...


22.3.2021 14:24:06

Příspěvek odporoval pravidlům diskuse a byl proto smazán.

Důvodem bylo z našeho pohledu slovní napadání (zesměšňování, dehonestace atp.) osoby či skupiny osob.

22.3.2021 14:32:00

Wuuduu
Mám pocit ,že to budeš mít minimálně smazané a doufám,že ti nepřidají nahoru 90 dní. I když máš pravdu.

22.3.2021 15:04:23

Sranda
Myslim, ze uz tu není nikdo, kdo by tvrdil, že je to jen taková sranda...
Je to závažné, o tom žádná.

Na druhou stranu je potřeba používat i oči a dívat se kolem sebe...a pořád se ptát kde je pravda ...

My jsme nechali ve firmě udělat testy na protilátky

A po sečtení s COVID pozitivními (uznání PCR testy) je celková promorenost 55% a to tam nezapocitavam ty s hraničními hodnotami protilátek (jinak bych byl hrube přes 60%)

Ted děláme antigen testy každý týden.. zatím přes 1200 testu a zachycen jeden člověk... takze historka o tom, že je nákaza ve fabrikach asi moc pravdivá nebude...spíš se dobře prodává....




22.3.2021 15:07:29

hehehehe Bastacka
vobec, ale ze VOOOOOOOBEC mi na tom nezalezi. Ziadne fotky na tuto stranku uz nikdy nepridam a ziadnu hru tu v Bazari nikdy nebudem predavat. A to, ze som doteraz ludom daval link na Bazos na tejto zaprdenej stranke uz skoncilo tiez.
Osoba tu siri FAKE NEWS a prispevok zmazany nie je - ochrana od adminov je jasna. Admini by sa mohli aj zamysliet nad tym... ak to dokazu

22.3.2021 16:13:50 | Upraveno autorem (porovnej)

martinsun
souhlas, když se plošně testuje, tak test na protilátky by přinesl ve větším měřítku hodně důležitou informaci, protože epidemiologové na počátku tvrdili, že když bude promořeno cca 60 % populace nehrozí již exponenciální růst, protože vir už nebude mít z čeho brát... poslední lockdown, který teď probíhá - křivka se začala zplošťovat dřív než mohl zabrat - tvrdí se, že inkubační doba je 10 až 14 dnů (tak dlouhá je nyní i karanténa) a křivka se začala zplošťovat již 8 a 9 den - takže, dřív než se mohl lockdown projevit... Švédko má 10 mil obyvatel, žijí bez roušek (nosí je tam 32 % lidí u nás dle průzkumů 92 %), bez lockdownů, děti ve školách, restaurace otevřený s omezenou kapacitou a vše funguje na základě principu rozestupy, desinfekce, respekt - u nás 25 000 mrtvých / Švédsko 13 000... je potřeba nastavit smysluplná opatření, chránit ohrožené skupiny, nezruinovat ekonomiku a psychiku obyvatel a nemyslet si, že vir porazíme, ale naučit se s ním žít...

Ivo
:: rodinné deskovky - 2 bratři:
https://www.youtube.com/channel/UCf5oSub5HOXdDdLvPBiIZqg

22.3.2021 16:15:50

Co nám to přineslo...
Jako za mě nejvýznamnější je, jak to v plné nahotě ukázalo hloubku rozdělení společnosti. Která je asi vždy, v krizích asi vždy narůstá, ale bohužel (a neplatí to IMHO jenom pro ČR) panuje silná nedůvěra ve vedení a teď naše vedoucí struktury sklízí, co posledních pár let sázeli a zneužívali ke svému prospěchu. Aspoň mě přijde, že politiku rozděl a panuj aplikovali / aplikují. Čistě můj názor.

Smutné současně je, že existují skupiny lidí, kteří apriori odmítají jakákoli data, která jdou proti jejich přesvědčení a nejsou ochotni vůbec žádné diskuse. Komunikaci, kdy je cílem pouze sdělit (nebo spíš tlačit?) svůj názor a nebýt ochoten ho změnit, nepovažuji za diskusi, ale spíš za kázání.

Na druhou stranu asi není překvapení, že se tak děje. Protože různé manipulace s údaji probíhají. Na druhou stranu mi přijde (nebo aspoň věřím), že často je to manipulace nevědomá a spíš než při prezentaci dat došlo ke zkreslení / nepochopení v rámci přenosu informace. A bohužel již chyb pokec, kdy je možné se nad prezentovanými daty pobavit, nejasnosti vyjasnit, nedomyšlenost napravit. Ale to není moderní. Když někdo najde v něčem chybu, tak je potřeba ukázat ramena a ukázat na toho blbečka, jak to udělal blbě a jaký já jsem borec. Tento způsob komunikace bohužel opravdu nevede ke konstruktivní komunikaci a je to další příčina rozdělování společnosti.

Faktem je, že sám se přikláním spíše k dodržování mnoha předpisů, i když některé mi přijdou přitažené za vlasy. JENŽE bohužel nejde spoléhat na společensky odpovědné chování VŠECH lidí. Proto asi nakonec mám pochopení na zákaz cestování mezi okresy, ač mě osobně neskutečně sejří. Protože když nebude, tak české hory budou plné lidí atp. Mě to omezuje v tom, že jsme 3 týdny zavřeni víceméně doma (s občasnou výjimkou) a IMHO pravděpodobnost toho, že bych nákazu přenesl při cestě za prarodiči se blíží nule. Nicméně ani já bych si netroufl říci, že je nulová. A pak jsou bohužel lidé, kterým je přeci úplně dobře, takže nic nepotřebují a 100 % nikoho nenakazí, takže si mohou dělat co chtějí. A s tím se musí bohužel počítat.

Sám jsem zvědav, jestli tohle zlo bude k něčemu dobré. Jestli se třeba na podzim změní nejvyšší vedení a vlastně mě ani tak nejde o pravo / levo / hoře / dole. Ale jestli povede třeba k nějakému zvýšení společenské slušnosti, respektu, otevřenosti a třeba i grácii v chování. No to jsem se trochu utrhnul :-)

22.3.2021 16:51:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Morálka
Dodržování opatření je věc morálky a psychické oddolnosti. Česká úroveň je bohužel ubohá. Někdo tu vzpomínal Švédsko, tam žije můj bratr a má tam svou rodinu, je poměrně na severu, kde bylo zamoření velmi nízké. Přesto všichni švédi dodržovali a dodržují základní opatření, rozestupy a dezinfekci rukou. A to jen na základě doporučení. Třeba bazény zůstaly otevřeny, ale byl omezen počet návštěvníků (jen pro děti) a zůstaly zavřené šatny. Češi se snaží všechno nepoctivě odrbat a okecat, ale to na vir nefunguje, proto máme nejvíc mrtvých na milion obyvatel na celém světě, včetně rozvojových států. A může za to špatná česká povaha, jeden slaboch vedle druhého. Kdyby zas přišel bolševik, tak tihle lidi se jako první ohnou a půjdou na ruku systému. Ale aspoň je veřejně vidět, jaký má kdo charakter, na koho se lze spolehnout, že je do nepohody a kdo ne.

22.3.2021 17:51:31 | Upraveno autorem (porovnej)

dodatek

Ještě pro dokreslení obrazu bych vzpomenul, že dle nějakého průzkumu se ukázalo, že polovina čechů s příznaky covidu chodí mezi lidi. Takoví jsme frajeři, tak jsme ohleduplní k ostatním. Když já, tak kašlu na ostatní.

22.3.2021 17:56:46

Dílčí srovnání
Covid u nás za rok dokázal zabít téměř 25.000 lidí. Tímhle smutným ukazatelem je srovnatelný s nejhorší epidemií 20.století - španělskou chřipkou:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/s-covid-19-zemrelo-uz-dvacet-tisic-lidi-polovina-toho-co-na-spanelskou-chripku.A210226_145531_domaci_wass

https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/spanelska-chripka-koronavirus-covid-19.A200220_170858_zdravi_jup

22.3.2021 18:07:36

Do mlýna
Ahoj,

ti, kteří plně dodržují pravidla, mají můj obdiv.
Já některá nedodržuji. Na kole jedu mimo okres a hraji hry.
Snažím se vyhýbat většímu počtu lidí a mám homeoffice.
Kromě hraní ve třech až pěti lidech (téměř vždy se stejnými lidmi)
to dodržuji. Není to ideální. Na druhou stranu se cítím psychicky perfektně. Nejsem pořád doma a kombinuji aktivity venku s hraním.
Kdybych měl příznaky, určitě nikam nejdu.
Nejsem příkladem ukázkové morálky. Na druhou stranu nejsem úplný ignorantský hovado.
Odpustil bych přemíru toho moralizování. Ono to stejně nikoho nenapraví.

22.3.2021 18:20:23

Češi na to nemají
častý argument je, že Češi nemají tu disciplínu, ale když se dělal výzkum, jak se dodržují základní opatření, tak Češi patří k nejpoctivějším v Evropě - v disciplíně jsme dokonce předběhli Němce, ale bohužel testování a lockdovny vir neporazí, protože vir porazit prostě nejde - to je od začátku prohraná bitva, protože cíl není od počátku reálný... teď se další vlny epidemie ostatně rozjedou ve všech zemích (my jsme jen měli smůlu, že jsme byli v této vlně první), kde byly do teď pravidla poměrně přísná a s příchodem jara vir zase oslabí

Ivo

22.3.2021 18:32:05

Lockdown určitě není řešení ...
Dost se mí líbí článek, který popisuje všechno možné o epidemiích / epidemiologii, a který lockdown popisuje jako reset situace, která se vymkla z otěží. Ale že po něm se křivky zase začnou rozjíždět, pokud se nic jiného nezmění. Nicméně jako poslední záchranná brzda, než se to celé sesype jako domeček karet s tím, že po lockdownu stojíme řekněme znovu na startovní čáře. https://filiph.github.io/covid-19/

Celkově je proti situaci před rokem nepříjemné, že tu máme podle všeho nepříjemnější mutace, takže se ten závod začne nepříjemně vyvíjet dříve a rychleji.

Tak snad nás z toho ty vakcíny dostanou. Ač nejsem fanda třeba vakcín proti chřipce (asi jsem měl štěstí, že mě dlouho nesložila ta pravá a pořádná), tak u tohohle asi není jiné cesty. A trochu se obávám, že to nebude jednorázová akce, ale opakovaná "sranda"... Ale zase kdy jindy dostanete čipy zadarmo ;-)

22.3.2021 19:05:13 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ja naprosto ve vsem souhlasim s iwenem

22.3.2021 19:48:20

Iwen a Kanic
, Vy jste takovi ti generalove, kteri stahuji kalhoty, kdyz brod je jeste daleko. Docela by me Iwene zajimalo, jak jsou Tve informace kompatibilni s jinymi pruzkumy: napr. 40% lidi v karantene ji nedodrzuje (a nejedna se o prochazku v lese) nebo 50% obyvatel chodi do prace i presto, ze maji priznaky Covidu - ztrata chuti a cichu i zvysene teploty.

Dale dle Tvych informaci by nemohla existovat zeme na svete, ktera by to zvladala a to neni pravda - napr. Jizni Korea, Thajsko atd. Tzn. za nasi neschopnost zvladat epidemii si muzeme jenom my- Cesi a nikdo jiny.

Nekde jsem cetl jeste pred epidemii, ze standartni vyskyt psychopatu ve spolecnosti je 5% a 10% jsou situacni psychopate (vlivem okolnosti) - na toto jsem zmenil nazor, je zcela zrejme, ze psychopatu je ve spolecnosti mnohem vice.

Jeste bych dodal, ze na epidemii je "pozitivni", ze dokaze ukazat pravou podstatu cloveka a vytvari prostor pro coming out - odkryti prave povahy napr. miliardar Janecek, ktery ma dostatecne know-how, aby si byl schopen spocitat, ze pri nutnosti promoreni 90% k dosazeni kolektivni imunity (pro britskou a jihoafrickou variantu) je pri odhadovanem poctu promorenych 3,5 mio obyvatel (optimisticky odhad) nutno promorit 2,7 nasobek stavajiciho poctu, kde se dostavame na minimalni pocet nadumrti na 81 tisic a zhruba 100 tisic mrzaku a to za predpokladu, ze vsichni dostanou spickovou peci = nezahlti se kapacity nemocnic, coz je utopie.

Ale jak rekl Stalin, kdyz umre clovek je to tragedie, kdyz umrou miliony je to statistika.

22.3.2021 21:04:45 | Upraveno autorem (porovnej)

iwen - Češí a disciplína
Dá se na tu studii někde podívat ? To je zajímavé, protože jsem nabyl dojmu, že jsme v tomto v porovnání s ostatními nic moc (objevovaly se články všímající si jak o nás němci a rakušani píší, jak se snažíme všechno očůrat, pohledy od Čechů žijících v Portugalsku, které na tom bylo hůř jak my, ale díky disciplíně Portugalců se jim to narozdíl od nás podařilo hodně zkrotit...) Na druhou stranu registruji stávky proti lockdownům v Nizozemsku, narůstající reptání v Něměcku atd. Takže ani tam to asi nebude úplně růžové. Proto by mě zajímala ta srovnávací studie...

22.3.2021 21:06:36

martinsun
Jestliže jste ve firmě měli 60% pozitivně testovaných na protilátky a PCR testy, tak to spíše odpovídá tomu, že právě vaše firma byla tím místem, kde k šíření docházelo.
Ty protilátkové testy budou nejvíce citlivé právě těsně po prodělání onemocnění (týdny, nebo nižší měsíce) a s postupujícím časem budou takové testy čím dál méně citlivé, protože protilátek v krvi po prodělaném onemocnění přirozeně ubývá (takže jestli to bylo dělané v jeden čas, tak to spíš odpovídá tomu, že těch 60% lidí to prodělalo ve velmi podobné době. Samozřejmě záleží na hladinách, kdy byly ty testy dělaný, jak dlouho to je od prodělání nemoci, počtech lidí, v jak postižené oblasti to je a mnoha dalších věcech, takže je to spíš takové hádání z koule..., nicméně ne o moc větší než tvé hádání z koule, že se to dobře prodává). Následné negativní testy na antigen pak úplně klidně mohou odpovídat tomu, že už jste ve firmě "promořeni" (nebo jste samozřejmě tak vzorní :-) ). Suma sumárum bych skoro řekl, že jsi potvrdil, že ta historka o šíření ve fabrikách spíš pravdivá bude, ale jak jsem psal, kdo ví...

22.3.2021 22:01:42

Češi opatření dodržují
ve srovnání s Evropou a světem:
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/opatreni-dodrzujeme-presto-patrime-k-nejhorsim-40353698

potvrzují to i reporty policie ČR

hlavně má zkušenost z práce a pohybu po obchodech a městě (tam kde je víc lidí či uzavřené prostory již lidé bez respirátorů nejsou vůbec vidět)

argument, že opatření jsou často porušována zní hlavně ze strany vlády, když se čísla nevyvíjí dobře - vláda nepoužívá odborné argumenty, za neúspěch odmítá převzít alespoň částečnou odpovědnost a vše co se nedaří svaluje opakovaně na všechny ostatní a tím nedůvěru obyvatel dále prohlubuje

opatření, která by měla smysl a byla ze strany našich vůdců dobře a srozumitelně odargumentována by lidé dodržovali ještě více, než když se mezi ně přimíchají opatření, která jsou jako z radnice města Kocourkov - snižují důvěru veřejnosti i v opatření, která smysl mají

Ivo

22.3.2021 22:19:33

iwen

"opatření, která by měla smysl a byla ze strany našich vůdců dobře a srozumitelně odargumentována by lidé dodržovali ještě více, než když se mezi ně přimíchají opatření, která jsou jako z radnice města Kocourkov - snižují důvěru veřejnosti i v opatření, která smysl mají"

K tomu bych ještě doplnil, že sami politici svá nařízení ignorují a nedodržují...Jak by pak nějaká důvěra vládě mohla existovat?

22.3.2021 22:51:46

prebio
A na tvých závěrech jde krásně vidět jak se dá udělat účelové shrnutí...
Nebo jsi odborník a akorát jsi to zapomněl uvést....
Mě je docela jedno kde bylo nebo nebylo ohnisko. Protože chybí celkový obrázek. Stejně tak můžeš říct, že se lidé nakazili doma... v obchodech nebo kdekoliv jinde.

Tenhle fakt nepomůže vůbec ničemu...
Důležité je co dál. A další otázky, které si musíme pokládat:
1. Kolik protilátek máš po očkování?
2. Jak dlouho ti vydrží?
3. Ztrácejí se stejně jako protilátky po prodělané nemoci?
4. Co na to t-buněčná imunita?
5. Koho bych tedy měl přednostně očkovat? Lidi bez protilátek nebo ty co už je mají?

Otázek je spousta a odpovědí málo nebo na jiná témata

2Zeus: Já chci taky svůj čip :-))))


22.3.2021 23:45:46

martinsun
Jestli chápeš účelovostí to, že jsem to psal za účelem ukázání toho, že tvé závěry nemusí být správné, pak ano bylo to účelové. Trochu mám pocit, že jsi to pochopil tak, že mé závěry musí být správné, ale už v původním textu jsem dvakrát zdůraznil, že ne, takže ještě jednou, netvrdím, že to tak bylo, pouze to, že tvé závěry nemusí být správné. To že se ale virus může šířit ve firmách je asi logické (proč by to tak nemělo být? - i když souhlasím, že nemá cenu za každou cenu zdůrazňovat jenom toto) a notabene i zdokumentované, viz např. důl Darkov. Jinak bych naopak rád zdůraznil, že přístup mnoha firem je dle mého velmi zopovědný a koneckonců i to, že jste u vás dělali testy na protilátky mně příjde jako hodně dobrý a jako spíš bych rád, aby to znělo jako pochvala, ne že něco kritizuji :-)

Jinak ke zbytku protilátky se obecně budou chovat po očkování přibližně podobně jako po prodělání nemoci a jak dlouho vydrží není úplně relevantní, protože z hlediska principu fungování očkování jsou důležité především paměťové buňky. T-buňky jsou samozřejmě stejně důležité jako B-buňky a očkování funguje i na ně. Dle mého názoru by přednost měli dostat lidé, kteří dosud COVID neprodělali, a nemají tudíž protilátky, protože se dá očekávat, že prodělání nemoci tě bude chránit stejně jako očkování. Oficiálně samozřejmě toto asi nebude nikdy deklarováno z mnoha důvodů a já bych to nechal na osobním rozhodnutí každého zvlášť, ale chybu člověk zcela jistě neudělá, i když se nechá přeočkovat i tak. Je-li pravda, že očkování současnou vakcínou nebude chránit před některými variantami viru, pak lze stejně očekávat, že nás čeká další přeočkování (nejspíš) na podzim ...

23.3.2021 07:35:23 | Upraveno autorem (porovnej)

prebio
Díky;-)
Tohle je přesně debata, která podle mě vede k tomu, že bychom se z toho mohli dostat rychleji a za vytvoření podstatně menších budoucích dluhů.
Škoda, že ji vedeme tady my a ne naše elity ve vládě :-)))


23.3.2021 09:00:10

iwen

To je pěkný nesmysl, češi nedodržují prakticky nic. Stačí zajít do supermarketu a podívat se u pokladny, jak češi dodržují tu nejzákladnější opatření proti infekční nemoci - rozestupy. A pak ještě, až budeš v té frontě, zkus někoho slušně požádat, aby je dodržoval a nedýchal ti na krk. A bohužel, stačí malé procento lajdáků a sobců a účinnost těchto opatření silně degraduje.

23.3.2021 20:12:50

WraithCz
mluvíš jako Prchal či Hamáček - podložil jsem to odkazem na zdroj, ano a samozřejmě vidím, že je i určitá skupina lidí, kteří opatření nedodržují, ale prostě nevěřím tomu, že Češi jsou nejhorší, ale pokud je pro Tebe takovéto vidění světa OK, tak prosím...

Ivo

23.3.2021 20:27:11

Charitativní aukce

Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Akt. cena: 1100
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Alien Artifacts
Alien Artifacts
Akt. cena: 470 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas