Apel na hráče deskových her

Navzdory vládním opatřením se stále pořádají deskoherní seance, kde se scházejí lidé, kteří nejsou členy jedné rodiny. Je to vaše věc, ale prosím uvědomte si, že s ohledem na současnou situaci a šílené každodenní nárůsty počtu nakažených, je tohle vrchol nezodpovědnosti a hlavně bezohlednosti. Bezohlednosti vůči všem zdravotníkům, kteří mají díky takovémuto přístupu práce nad hlavu a hlavně bezohlednosti vůči svým spoluobčanům.

Pokud nemáte v rodině žádné spoluhráče, zkuste si zahrát něco sólo, stáhněte si nějakou deskovku do mobilu či tabletu nebo si zahrajte na tabletopii nebo board game aréně. Nebo se na nějakou dobu věnujte nějakému jinému koníčku. Tohle píšu jako člověk, kterého se to bezprostředně týká, protože v rodině žádné spoluhráče nemám.

Začněme se už konečně chovat zodpovědně a ohleduplně. A přestaňme stavět svoji zábavu nad zdraví a životy svých spoluobčanů.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.
26.10.2020 05:42:51 | Upraveno autorem (porovnej)

To by ve finále vyšlo firmy na 2 (slovy dva) volné dny navíc
To úplně není pravda, protože velké firmy/průmysl jede v nepřetržitém provozu, takže jsou to 4 dny - 24 hodin - neplánované odstávky. poměrně drahá sranda.

Je mnohem jednodušší zlikvidovat kosmetičku, která zruší živnost a půjde k pásu nebo do supermarketu, než sáhnout na velké firmy se zahraničním kapitálem.

28.3.2021 22:52:32

Stefan234
Ve čtvrtek otestovaných cca 400 lidí z toho jeden pozitivní antigen. Ten se navíc nepotvrdil PCR testem. Co chceš prosím Tě zavírat? A hlavně PROČ???
Myslíš, že nám zákazníci odpustí nedodání zakázek? Tohle není státní správa, tady tvrdě platíš... A máš odpovědnost za všechny lidi, kterým posíláš výplaty.

28.3.2021 22:57:25

:)
Četl jsem před cca. půl rokem na fóru hádku matematiků kde je "bod zlomu", od kterého nebude možno při nakažlivosti toho viru jej udržet v rozumných mezích, bez toho aniž by sražení počtu nakažených netrvalo velmi dlouhé měsíce. Hádali se jestli při 15 nebo 30 000 lidech. Dnes máme 170 000 nakažených a můžete vymýšlet regulace jaké chcete, respirátory, zavírat fabriky na dva dny, ale těch nakažených je už prostě tolik, že to žádné rozumné řešení nemá. Prostě je na restrikce pozdě.

Ad. očkování. Dle sdělení mého obvodního lékaře výrobci vakcíny garantují podobně jako u chřipky lehčí průběh onemocnění, negarantují, že to nechytnete a nenakazíte někoho dalšího. Je dost dobře možné, že se bude podobně jako u chřipky přeočkovávat.

Velmi dobře si vybavuji počátek července, kdy jsem měl pocit, že se všichni kolektivně zbláznili a dohodli se, že ten virus neexistuje. Lidé se okamžitě úplně zbytečně začali na sebe lepit v samoobsluhách, ve vlacích, přestali si dezinfikovat ruce. Nedělám si iluze, že se to letos nebude opakovat.

Ono to fakticky už je na lidech, při 170 000 Kč nakažených nic regulacemi nevyčarujete. Jsem zvědavý na rychlost očkování, mně to s kalkulačkou vyšlo, že dřív jak v září se potřebný počet při téhle rychlosti nezvládne, ale pan premiér pravidelně šermuje s úplně jinými čísly.



29.3.2021 01:48:57

?!
"Ale samozřejmě tam budou všichni otestovaní a v respirátorech."

Jsou ty testy k něčemu? Proč budou otestovaní v respirátorech?!

29.3.2021 07:14:31

tondakolik - testy
Antigenní testy mají přesnost 50 procent a méně (jen sem úplně nepostřehla, jestli je to jen problém těch samoodběrů - využívají menší firmy, nebo i laboratorních, ale ani ty nebudou mít 100 procent).

O nefunkčnosti respirátorů víme už skoro rok, ne? To jsem se dočetly, že za účinné můžeme používat respirátory a filtry P3. Navíc aby respirátor fungoval, musí sedět na obličeji, což většině lidí nesedí (viz ještě nedávno sám pan ministr Blatný s respirátorem na tiskovce na bradě). o čínských výrobcích za pár korun nemám dobré mínění ani kdyby si na to natiskly nápis NANO

29.3.2021 07:51:24

testy
Evidentně jsou dost účinné na to, abys mohl strávit 12 hodin denně se stovkou dalších otestovaných ve fabrice... ovšem málo účinné na to, abys mohl navštívit jednoho pracujícího (a tudíž také testovaného) kamaráda ve vedlejším okresu.

29.3.2021 11:05:06

martinsun
Já nechci zavírat nic (spíš naopak). Jen pouakzuju na to, jak se tu na jednu stranu svádí vina za nastalou situaci na běžné lidi, ale na tu druhou jsou nuceni se chodit promořovat, i když by nemuseli. Na jednu stranu nesmíš pomalu vystrčit nos z baráku a na tu druhou ti dovolí blízký kontakt s x lidmi z x okresů i v době, kdy by ses tomu mohl vyhnout.
Ale chápu, že zahnat ovce do chlívku je jednodušší, než se utkat s dravci průmyslového sektoru. Na to už by musel mít někdo aspoň trošku koule.
A taková úvaha: Kde se tedy ti nově nakažení pořád berou, když se kromě práce nikam jinam nesmí?

29.3.2021 11:14:12

Luxusní článek

Tohle je pro mě nejlepší článek za poslední dobu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/rok-si-nicime-imunitu-mozna-i-proto-je-tolik-nemocnych-rika-ceska-vedkyne-148516#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=Dfaa4qMAP4B-202103290940&dop_id=148516&source=hp&seq_no=4&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Nadpis je blbý, ale obsah presne koresponduje s tím nad čím už delší dobu premyslim.

29.3.2021 11:43:43

Stefan234
Tak realita je jiná, než že všichni jsou buď v práci nebo doma. Což by nebyl takový problém, kdyby si lidé chovali zodpovědně. Jenže ty pravidla se ani pořádně nevynucují, ať už represivně nebo společensky (nikoho jsem neokřikl, ať si vezme respirátor, v sousedním Německu je to prý běžné). Proto říkám, že jsme se se smrtí smířili až příliš.
Jinak pokud by lidé opravdu nechtěli do práce, tak máme docela silné odborové svazy. Realita je bohužel taková, že svět už nám zase utekl a na průmyslový výpadek není nikdo zvědavý (narozdíl od minulého roku).
Na podzim jsem psal, že si tu situaci a restrikce nechceme zopakovat. No a jsme tady zas a je to ještě mnohem horší. Lví podíl na tom má samozřejmě vláda - koneckonců je zvolená od toho, aby společnost navigovala - ale vždy to bude končit u individuální odpovědnosti jednotlivce.

29.3.2021 11:46:42

martinsun
Zajimavé. Je ale otázka, jestli není jednodušší lidí naočkovat než měřit jejich paměťovou imunitu. Apel na budování silné imunity, zdravé stravování, cvičení je tady desítky let. Třeba s tím COVID pohne, ale nevsadil bych si na to. A taky skepse vůči dlouhodobým účinkům vakcinace - vždyť to funguje standartně jako jiné vakcíny - mRNA vakcína jen předá "znalosti" o viru buňkám přímo, než aby si ji vytvořily kontaktem s oslabeným virem. A na žádnou vakcínu se nečeká 15 let, než se seberou dlouhodobé výsledky, to není reálné.

29.3.2021 12:08:04

Vybíráme z Bazaru

Tokaido Duo
Tokaido Duo
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas