Spoluhráčský příspěvek

Spoluhráčský příspěvek
Zdravím všechny.
jen malá úvaha o koupi, spoluhráčství a příspěvky. Chtěl bych vědět co vy na to.
Jde o malý hráčský nenucený poplatek jako spíš poděkování za příjemně ztrávený čas.

Kupování her je finančně náročný koníček a vzhledem k tomu, že dost her je zábavná jen jednou, ale za vyzkoušení to stojí, tak kvůli tomu vyzkoušení se hra koupí a pak leží na polici a kupce pak žere ta připomínka kolik ta hrá stála, popřípadně se časem prodá za mnohem míň.
Hráčská komunita je tu velká a celkem by se i podpořilo nákup dalších věcí lidmi co rádi sbírají a vlastní hry.
Většinou drahou hru někdo koupí a zahraje to párkrát s kámošema. Každý si rád zahraje něco co nemusí platit.
A teď ta obchodní úvaha:
když si spočítám, že by za zahrání hry každý spoluhráč dal např. 50kč, tak se kupní cena kupci sníží a to je taky příjemná věc. Jestli by ti spoluhráči byli ochotní přispět víc než jednou, tak to je čistě na nich.

Jde o malý hráčský nenucený poplatek jako spíš poděkování za příjemně ztrávený čas a bylo bylo to zajímavé, kdyby se tohle stalo pravidlem.
23.9.2015 01:18:25 | Upraveno autorem (porovnej)

...
To už rovnou můžeš zavést příspěvek za dárek blízkým... když někomu dáš dárek, tak ti na něj přispěje, pořizovací náklady se tím sníží...

Si ze mě děláš prdel, ani některé herní kluby (kde máš na výběr stovky her a si pro ně "cizinec") si nic neúčtují... ach jo, peníze jsou všechno, že?

25.9.2015 11:45:08

Vymakanost
Tak ono to má Myslibor vymakané do posledního puntíku. Hru si zdarma půjčit a pak vybírat poplatky :-)
Viz:
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/hledam-e-spoluhrace-4/zombicide-vypujcit-vikend-praha-9816/

25.9.2015 11:55:45 | Upraveno autorem (porovnej)

úvaha
1) Vůbec nechápu, proč jsou některé příspěvky tak útočné. Úvahy jsou od toho, aby se debatovalo, aby se nadhazovaly myšlenky. Kdyby tu někteří vyjadřovali svůj názor ohleduplněji k ostatním, možná by se tu zase víc diskutovalo.
2) Znám kluka, který si koupil starší fotbálek a kamarádi mu dávali asi 50Kč, když si u něho mohli večer zahrát. Takže to není nereálné. Místo 10Kč za každou hru v hospodě, raději občas nějaký příspěvek zaplatili a všichni byli spokojení.
3) Za sebe bych ale příspěvek nepožadoval, rád kupuju hry a rád ty dobré vlastním. Chybí mi spíš čas a spoluhráči. U nás se spíš osvědčilo, když každý koupí nějakou hru. Já třeba netoužím vlastnit párty hry, takže na Silvestra nosí hru někdo jiný, ale když je chuť na strategické euro, tak sáhnu do své sbírky.

25.9.2015 14:01:41

...
uznávám, že jsem se trochu nechal strhnout... ano byla to úvaha a ano nic nemám proti konstruktivním diskuzím... ale dostal mne spíše způsob jakým to napsal: poděkování za příjemně ztrávený čas... a další části příspěvku... působí to na mě, jako by peníze byli pro něho přednější než přátelství, radost a zábava... no to je jedno, omlouvám se jestli jsem tě urazil myslibore, ale prudce nesouhlasím s tímto přístupem k životu

25.9.2015 14:35:18

Dík za vaše příspěvky
Rád jsem slyšel vaše názory k téhle úvaze.
Ono dát páďo na stůl nebo postavit pivo výjde nastejno. A pivo je v pořádku, že?
K té přesmyčce Slimy bro, jo to je dobré, příště si dám víc rafinované jméno.

25.9.2015 15:14:06

:D
ty si to prostě chceš obhájit co? :D Nenechal bych si platit ani jídlem a pivem ani jinejma naturáliema... a když už mi kámoš koupí pivko, tak to fakt neberu jako platbu za hru, ale prostě tak, že mi kámoš koupil pivo...stejně tak bych ho já klidně koupil jemu i kdybych byl majitel hrané hry. To prostě kámoši dělaj. Takže buď je ti nějáká forma platby za to, že doneseš hru přednější než kámoši nebo jestli to u vás takto chodí, tak jednoduše nemáš kámoše, ale jen obchodní partnery, jinak si to vysvětlit neumim :)

25.9.2015 15:57:55

...
Mno kdybych si nepamatoval, že to byl Myslibor, který tady chtěl tuším kopírovat hry místo toho, aby je koupil, tak bych řekl, že prostě trolluje. Ale chce vědět, co já na to, tak dobrá, abych taky jen neplkal... Tak já na to to, že to je tak absurdní, že jsem tu myšlenku pochopil až napodruhé a něco takového by mě v životě nenapadlo.

25.9.2015 20:03:20

meah
jj, evidentně je to člověk co žije jen pro peníze...na to s výrobou her si taky pamatuju. Taky jsem mu na to něco psal - že výroba her mi nevadí a taky to občas dělám, ale pouze pokud se jedná o hry, které se už běžně neprodávají a člověk je má šanci sehnat jedině na inzerát, u her které jsou v prodeji s tim rozhodně nesouhlasim. Tušim, že chtěl naskenovat herní komponenty ze hry, která je v každym obchodě, tak jsem mu taky napsal svoje :)

Jak jsem řekl, asi nemá moc kamarádů nebo je to ukrutnej sobec... A plně souhlasim s tebou, že by mě něco takovýho ani nenapadlo pokud bych to nečetl :D
Znát ho osobně, tak už s nim v životě žádnou hru hrát nebudu, abych si nepřipadal jako, že mu něco dlužim :D Když si chci koupit nějakou hru, tak je to čistě moje věc. A hru si kupuju, abych jí s někym hrál žejo, takže podle jeho logiky bych měl ještě platit já ostatním za to, že jsou ochotni si se mnou zahrát :D to je asi stejná pí....vina jako ten jeho návrh. A kdyby se to podle něj stalo pravidlem, tak deskovky asi skončej... Takže když si koupim Playstation a pozvu kámoše ať si se mnou zahraje fifu, tak to aby si s sebou vzal minimálně litr :D PSko stojí 10000 + hra za 1500,- to by mi 50,- nestačilo :D :D :D

Mysliborovi to asi moc nemyslí :(

25.9.2015 21:54:44

Myslibor
Uffff, chlape, budem asi nastaveni hodne jinak. Ja to mam uplne opacne, hra je pro me PROSTREDEK k prijemnemu straveni casu s lidmi, ktere mam rad a se kterymi je mi dobre. Nejen by me nikdy nenapadlo po nekom chtit poplatek za hru, ale nemam problem ji i nekomu pujcit, aby udelala radost jemu. Stejne ty hry nikdy nemam sanci sam "ohrat", i ty sebelepsi a sebeoblibenejsi...;)
Jak tu uz nekdo psal, pokud hrajes s jednou skupinkou, tak hodne zlataky dohromady, udelejte fond a kupujte si hry dohromady. Ale to, jak to tu navrhujes, mi prijde proste nestastne...

25.9.2015 23:34:08

dodatek
Asi jen 3 lidi z vás 34 pochopilo o čem moje úvaha byla. Byla to hlavně zvědavost co mi na ni odpoví lidi, kteří jsou zběhlí v hrách a setkáních ohledně hraní. Byl to takový malý osobní sociologický průzkum.
Já osobně jsem vděčný za každou novou hru, kterou mi někdo představí. Po mnoha letech hraní onlinovek mi přišlo víc zábavné se s lidmi stýkat za učel hry a chlastu než chlastat na mmorpg kde nikdo s nikým nemluví. Ale ani na tomto servru jsem moc ochotných lidí nepotkal a ty, které jsem potkal, s těmi mám dobré vztahy. Nevidí ve mě zákeřného žida jako vy.
Pravda, chtít prachy po kámoších prostě smrdí, ale v každé herně s radostí 50 dám. Prostě řečeno, když jsem za něco vděčný tak to ocením.

26.9.2015 01:10:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Myslibor
Rušenie príspevkov = žiadna netiketa. Aspoň si stoj za tým, čo píšeš.

26.9.2015 02:08:51

poslední věta mysliborce /v celém tom kontextu/ mě rozložila na prvočinitele...



26.9.2015 05:08:55 | Upraveno autorem (porovnej)

I wun again!
Jsem říkal sociolog (e;

26.9.2015 14:40:31

Myslibore,
všech 34 (nebo kolik vlastně) lidí to pochopilo svým vlastním způsobem. V podstatě jsme Ti ukázali, o čem všem ta tvoje úvaha může být. Věda moc nezná správné a špatné.
Připomínaš mi v tuto chvíli chlapce v čajovně, který na zahradě čajovny nakládal kamínky na list leknínu na jezírku a když list s časem klesl pod váhou kamínku pod hladinu, prohlásil "Experiment se nepovedl".
"Experiment se nepovedl" je laickým náhledem na vědecký postup (kterým by mohl/měl být Tebou zmiňovaný sociologický průzkum). Přesnějším či vystížnějším tvrzením by bylo třeba "Hypotéza byla vyvrácena". Teda pokud jsi vlastně nějakou tu hypotézu měl....

26.9.2015 14:50:15

...
No už podle jeho poslední věty - bylo by zajímavé kdyby se toto stalo pravidlem - bych soudil, že se nejednalo jen o úvahu, ale ža by se mu to tak skutečně líbilo. A jak vidno, tak většinu lidí by ani nenapadlo nad takovou kravinou přemýšlet, protože to je prostě "silně nekamarádský a uplně mimo". A pokud ho tu lidi za toto "odsuzujou", tak si myslím, že test proběhl a můžeme být na výsledek hrdí :)
Teď jestli je s tímto výsledkem spokojen i on :)

26.9.2015 19:34:03

Myslibor
V podstate ide o problém s ktorým sa stretáva každý. Väčšina top hier, už stojí top peniaze, čo pri nižšie výplate/vysokých životných nákladoch je veľa. A hlavne keď je v skupine jeden nadšenec a ostatný sa len pripájajú.
Ale toto má len dve reálne riešenia, buď vytvoriť nejaký fond, alebo kupovať hry na striedačku. Príspevky alebo niečo podobné, by som nedoporučoval ako z morálneho hľadiska (predsa len sú to kamaráti) tak aj s praktického(ak by sa hra nepáčila). Zvláštna okolnosť sú turnaje a kluby, kde je to logické a akceptovateľné, zväčša ide o neznámych ludí ktorý sa stretnú s rovnakým hobby (úhrada nákladov).

26.9.2015 19:46:16

M

teď jsi to dovedl k dokonalosti!
"Myslibor - příspěvek zrušen"
:-))))
Každou komunitu dříve nebo později čeká, že se na ni nabalí vychc* kok*
Myslím to tady Savager 25.8.2015 11:55 i meah 25.9.2015 20:03 rozkryli naprosto srozumitelně ...
"Asi jen 3 lidi z vás 34 pochopilo...": jestli to nebude naopak ;)
Nazvi vychc* sociologickým průzkumem, beztak zůstane vychc* !

26.9.2015 21:12:22 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
Nekro to pekne napísal. Fakty neutopil citovo zafarbenými slovami. To, že niekto inak uvažuje neznamená, že ho musím odsúdiť. Ďakujem Mysliborovi za príspevok. Viac ako o Mysliborovi som zistil o tých čo na neho reagovali :-)

26.9.2015 22:26:41

Dík za vaše názory
Příspěvek byl zrušen, protože jsem spokojen s vašími odpověďmi a tento server nenabízí uzavření diskuze. Navíc původní text je tu stále k dispozici, kdykoliv se k němu můžete vrátit. Taky vidím, že rádi a nekonečně někoho urázíte, takže v tom klidně pokračujte.
Jak řekl Andreas, udělal jsem si o vás taky určitý obrázek a jsem rád, že jsem vás doteď osobně nepotkal.

26.9.2015 22:46:39

Myslibor
Osobně jsem obrovsky překvapený jako vlnu negativních emocí tahle myšlenka rozpoutala. Velká část z nás jsou ulítlí sběratelé, kteří dávají naprosto absurdní peníze do hraček, které nás baví. Kdybychom ty peníze dali na charitu, udělali bychom jedině dobře. A když se objeví někdo, kdo je opatrný, šetřivý a přemýšlí o ekonomičtějším sdílení her, tak to komunitu takhle nadzvedne? Upřímně to moc nechápu. Sám mám sbírku, která je svou velikostí už spíš směšná (protože těch her je prostě moc) a peníze, které jsem do toho dal jsou nekřesťanské. Myslím, že komunita, kde si hráči přispívají na hry je naprosto v pořádku, a kdyby jsme takoví byli všichni tak by herní průmyls nebyl tak nabubřelý, jako je dnes.

26.9.2015 22:59:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Stepan
Ako môžeš byť prekvapený, akú vlnu negatívnych myšlienok diskusia vyvolala? Diskusia je o vyjadrení vlastného názora a keď 90% ľudí povie negatívny názor na nejakú myšlienku, tak je to jednoducho tak. Neviem, čo je na tom na "prekvapenie". Vitaj v otvorenej diskusii! :)

Myslibor, aké "uzatváranie diskusie"? To akože na internete chceš "uzatvárať" nejakú diskusiu? To je trošku divný názor, nemyslíš? Niečo iné je, keď sa diskusia zvrhne na osobné invektívy a zvezie sa úplne niekam inam (to zasiahne moderátor a ukončí nezmyselné pokračovanie), ale toto? Štandard internetových zákutí...

26.9.2015 23:19:36

myslibor
ještě je tu jina varianta.
Začněte hrat jiné hry, takové kde si každý kdo to chce hrat musí pořídit vlastní herní material. Karetní hry či wargaming.

Sám ted chci přejit na wargaming Warzone resurrection nebo Kings of War, ale jsou i jine možnosti.

Jak jsem už psal níže je blbost po někom něco chtít (alespon tak jak jsi to napsal v příspěcku), ale pokud se už dopředu domluvíte jakou hru by jste si chtěli zahrát a složili se na ni tak je to ok. Problem by mohl nastat s vlastnictvím, ale taky to ma řesení. Ten kdo si vyberu hru ktera se mu libi a chce ji hrát zaplatí 50% jeji ceny a ostatni členove doplatí zbylích 50%. Je to jen teorie bez praxe.

Je tady spousta lidí co do her vrazili spoustu penez, protoze je chtěli mít a pokud sezenou hrace jsou radi. Je spousta lidi co si hru poridi protoze ji proste musi mít, ale neseženou hrače tak jim lezi v polici nebo ji prodaji.
Sám nechapu kupováni her jen proto ze jsem sberatel a musim to mit. Ja kupuju hry ktere si myslím že by mě a ženu mohli bavit (moc jinych hracu v okoli nemam) a pokud me hra nebavi jde pryč. Postupnym nakupovaním a prodavanim jsem dospel k zaveru ze nejlepsi hrou pro nas je Carcassonne (ma dostatek možností, pravidla jsou pořad stejna bez nějakych dodatku atd)

Hry chcem hrat a bavit se u nich. Když seženem dalsi lidi co to snama chcou hrat jsme radi a zadne poplatky po nich nechceme.

Celkove si myslim ze tuhle diskuzi rozpoutalo to jak jsi svuj dotaz formuloval a musis si nasledky nest sam a ne se navazet do lidi co tu napsali komentar. Pokud chces kupovat hry na ktere nemas penize tak je nekupuj, spis se zamer na to co spoluhrace bavi.

26.9.2015 23:19:41

Stepan
Vsak jo, dyt tu vice lidi (vcetne me) psalo, at si vytvori fond a kupujou z nej deskovky nebo at se v nem stridaj. Nic proti sdileni nakladu;)
Ale za me proste plati, ze model "Hele, kemo, chces zi zahrat moji deskovku, tak to mas za pade" mi prijde proste takovej nepatricnej a asi nejmin vhodnej. A po pravde i dost mimo urcitou pratelskou "kulturu", ktera se kolem deskovek vytvorila...

26.9.2015 23:42:38

No nic.
dnftt

27.9.2015 00:28:06

no dobrá pokračujem...
1: pro Morfeus, Zruda, Duirin, Divisek, Wolfsen, Bacil, Nekro, Andreas, Stefan, Aneken. Dík, za odpovědi k věci. Jo, vím, že klubové příspěvky jsou většinou běžná věc. Klub zakládat nehodlám. Taky kupuju hry, protože mě to baví a moji kámoši rádi hrajou moje hry a já zas jejich. O té radosti ze společné hry, o tom to je.
A když se pár lidí domluví a zakoupí nějakou, tak je to smysulplnění a výhodnější než kdyby si navzájem předávali 50kč při každém sezení, ta částka je jen pro představu o čem mluvím.
Pravda taky, že jsem příspěvek mohl napsat trochu jinak, ale věci píšu přímo a na rovinu. Nejsem novinář co chodí kolem horké kaše protože neví co napsat.

2: pro ostatní:
Vzhledem k tomu, že je to úvaha položena obecně, nesměřována na určitého člověka, tak nechápu proč podle vás mi jde o sebe a o to jak na vás vydělat !!! No dobrá, když si to myslíte, nechám vás při tom.
Vzhledem k tomu, že je to úvaha a chtěl jsem se dozvědět váš názor, proto tu diskuzní okno je, tak reakce některých o tom, že tu něco prosazuju!! mě dost překvapuje. Já tu něco prosazuju ? Vidím, že jste moji úvahu vůbec nepobrali.
Půjčovat si hru z herny a pak skásnout spoluhráče, jo taky dobrý nápad, to by mě nenapadlo, dík za radu. Doufám, že se stavíte.

29.9.2015 15:05:31

Vybíráme z Bazaru

For Glory - Premium edition s expanzí
For Glory - Premium edition s expanzí
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas