Spoluhráčský příspěvek

Spoluhráčský příspěvek
Zdravím všechny.
jen malá úvaha o koupi, spoluhráčství a příspěvky. Chtěl bych vědět co vy na to.
Jde o malý hráčský nenucený poplatek jako spíš poděkování za příjemně ztrávený čas.

Kupování her je finančně náročný koníček a vzhledem k tomu, že dost her je zábavná jen jednou, ale za vyzkoušení to stojí, tak kvůli tomu vyzkoušení se hra koupí a pak leží na polici a kupce pak žere ta připomínka kolik ta hrá stála, popřípadně se časem prodá za mnohem míň.
Hráčská komunita je tu velká a celkem by se i podpořilo nákup dalších věcí lidmi co rádi sbírají a vlastní hry.
Většinou drahou hru někdo koupí a zahraje to párkrát s kámošema. Každý si rád zahraje něco co nemusí platit.
A teď ta obchodní úvaha:
když si spočítám, že by za zahrání hry každý spoluhráč dal např. 50kč, tak se kupní cena kupci sníží a to je taky příjemná věc. Jestli by ti spoluhráči byli ochotní přispět víc než jednou, tak to je čistě na nich.

Jde o malý hráčský nenucený poplatek jako spíš poděkování za příjemně ztrávený čas a bylo bylo to zajímavé, kdyby se tohle stalo pravidlem.
23.9.2015 01:18:25 | Upraveno autorem (porovnej)

no
Nevim jestli by se mi chtělo od kámošů vybírat peníze za to,že si se mnou zahrajou moji hru :-) stejně jako si od kámoše nevezmu peníze za to,že mu pomůžu se stěhovánim třeba (i když mi je dává). navíc jsou i půjčovny deskovek,kterýma se toto dá řešit :-)

23.9.2015 02:37:44

myslibor
zkus te si založit herní skupunu (ofic či neofic) a složte se kolektivně na hru kterou budete chtít hrát všichni nebo alespon většina. Pokud se hra neosvedci tak ji mužete prodat a vybrane penize za aukci muzete pouzit na nakup nové hry atd.

Ja osobně jsem rád když si semnou někdo zahraje a nechci poněm nic a to že koupím hru ktera nikoho nebaví je muj problém. Hra ktera nikoho nebavi jde vice meně hned z domu a jsem na ni vzdy něco tratný, ale pokud nechci tratit celou častku tim že mi to leží ve skříni tak jsem spokojen když to udela radost nekomu jinemu.

23.9.2015 06:58:46

Příspěvek
Poplatek za hraní hry mě osobně nepřijde vhodný. Nevím, nedokázal bych si vzít peníze za to, že si někdo zahraje něco se mnou, co jsem si kupoval z vlastního popudu. Nanejvýš si dokážu představit spolupodílnictví přímo na nákupu hry, ale tam pak narážím na problém majetnictví.

Kdybych si založil herní klub, vybíral bych asi členské příspěvky. Ale to už bych to své hraní musel učinit nějak pravidelnější. Což nechci. Za současného stavu, kdy si jednou za čas něco koupím a pak i zahraju, mám volnost.

Založ si herní skupinu a řeš si to nějak sám. To je asi jediné, co dokážu poradit.

23.9.2015 08:16:02

Prispevek?
Chtít nebo očekávat poplatek za to, že si k tobě jako tvůj kamarád příjdu zahrát hru mi připadá úplně zcestné.
Navíc by mě zajímalo co dle tebe patří mezi hry které jsou zábavné jen jednou. Myslím, že mám ve sbírce dost her a ještě ani jedna neprojevila tuto "skrytou vadu".

A k tomu poslednímu odstavci snad jen to, že jako poděkování za příjemné hraní by mi stačila ta samotná přítomnost kamarádů. Případně když někdo donese kus bůčku a pivo. Ale abych za to od někoho přijal peníze.... To bych se musel hanbou propadnout.

23.9.2015 10:36:36

pořízení bazénu je finančné nákladné
když si spočítám, že by za vykoupání v něm každý kamarád dal např. 50kč, tak se pořizovací cena kupci sníží a to je taky příjemná věc. Jestli by ti koupači byli ochotní přispět víc než jednou, tak to je čistě na nich...

Tebe bych chtěl za kamaráda...

23.9.2015 11:12:33

DO NOT SELL YOUR FRIENDS.
Asi je na čase, aby se tahle netová poučka přestěhovala i do reálu.

Ve chvíli kdy deskovky nebudou jen o vztahu a kontaktu s jinými, ale budou tam i (a imho pak potažmo halvně) peníze, tak se vytratí obrovská část té přidané hodnoty (oproti třeba hraní na pc/tabletu). A marně dumám nad tím, co za člověka(?) je schopno takhle uvažovat.... Teda snad nějaký sociolog nebo manažer.

23.9.2015 11:18:05

Myslibor
To je ale blbost :)

23.9.2015 11:25:32

Bazar
Osobně to řeším tak, že koupím hru na bazaru a až mě přestane třeba po roce bavit, tak ji střelím za podobnou cenu. Celkově tak tratím třeba 100-150 Kč. Nevýhodou je, že u některých her musíš dost čekat, než se na bazaru objeví. Na druhou stranu nabídka v bazaru je opravdu velká.

23.9.2015 11:48:27

Jak rikal Pelly
kamosi budou nadseni, kdyz si k tobe pujdou na vikend zahrat par deskovek, zkouknout film, absorbovat teplo z tveho topeni a budou v tom pekne za litr.

Osobne bych uvazoval nad zmenou prezdivky pouze na "bor" a min myslet...

23.9.2015 13:33:20

...
Tak je hezký, že jdeš za komunitou i s takovýmto dotazem... Nicméně vybírat peníze od kamarádů... Já většinu lidí ke hře přemlovám, neboť mají málo času nebo se jim to prostě nehodí... Tož nová doba, zkusim jim platit za hru se mnou :-) Trocha vážně ale, je opravdu lepší, na hru se složit a pak ji společně hrát a půjčovat si ji...

23.9.2015 13:49:21

:)
pokud se na tohle musis ptat:
http://i59.tinypic.com/mv4wsy.jpg

23.9.2015 14:55:37

Tak já si taky kopnu...
Za prvé, jestli dle Tebe "většina her je zábavná jen jednou", kupuješ špatný hry. Většina her má pravidla online a člověk si může z videí nebo z přečtení udělat dost obrázek, aby nekupoval zajíce v pytli, nýbrž hry, co ho asi budou bavit.

Za druhé, vybírat od kámošů prachy za hraní je prostě uhozený, sorry. Lidštější je uvažovat takhle:
Jakmile tvoje sbírka přeroste nějakých 50 kusů a začneš tím být známej, budeš zván na akce jen "abys donesl nějakou hru a vysvětlil ji tam". Je to tvoje sbírka, takže pravděpodobně vezmeš hru, co tě samotnýho baví a užiješ si večer. A nikdo tě nepovažuje za hulváta, že jsi k tomu nevzal brambůrky a víno... ty neseš zábavu. Ta je sice dražší než brambůrky, ale hru nemusíš zahodit po jednom použití. Aspoň ne takovou, kterou jsi koupil po troše průzkumu. A máš spoustu zábavných večerů skoro bez nákladů.

23.9.2015 15:10:21

líbí se mi,
jak konstruktivně odpovídáte na takový příspěvek, se kterým bych Myslibora poslala osobně o dům dál ;-) ale zase člověk nesmí nikdy zapomínat, že peníze jsou až na prvním místě...občas na to zapomenu...

23.9.2015 15:24:35

Btw.
Víte, že přesmyčka MYSLIBOR je SLIMY BRO?

23.9.2015 15:30:29

:)
@ta"jemná" - libi se mi, jak jsi zdvorila - ja bych ho poslal do (_!_) ;)

23.9.2015 15:47:20

myyysha
ROFL... TU!!!

23.9.2015 15:49:55

Njn.
Už několikrát tam poslán byl. A stále se vrací (e;

23.9.2015 15:50:34

#5C4RL37
...zřejmě se mu víc líbí tady než tam ;-)

23.9.2015 16:05:55

ta"jemná"
Samozřejmě. Tady to máme správně epesní.

23.9.2015 16:07:24

a teď konstruktivně
1) je pravda, že je zvláštní, že se ptáš tady, měl by ses především zeptat těch, kteří s tebou hrají
2) jsou herní skupiny, které se na hry opravdu pravidelně skládají, můžeme jim říkat kluby, můžeme jim říkat skupiny přátel...
3) nicméně takové skupiny se schází pravidelně, není vhodné chtít příspěvek po každém.
4) kolik her nabízíš?

23.9.2015 17:00:50

Příspěvkový příspěvek
Myslím, že je nejvyšší doba, abych začal vybírat poplatek za čtení některých příspěvků.

23.9.2015 20:07:53

Konečně nápad!
Přiznám se k jedné věci. V pozdně náctiletém mládí jsem chtěl vyzkoušet prostitutku (vyzkoušet nemyslím třeba jako ze zeměpisu). Jenomže tenkrát jsem na to neměl peníze a později už na to nebyla moc situace (přítelkyně nebo pak manželka to neschvaluje zcela bez výhrad) a možná už ani zájem.

Teď se ale situace mění! Jakmile to Myslibor rozjede, tak budu mít konečně příležitost někomu dát "malý ... nenucený poplatek jako spíš poděkování za příjemně ztrávený čas..." Prostitutek už netřeba :)

23.9.2015 20:19:07

Chilly
- ty si ma predbehol - chcel som presnejšie napísať, že Myslibor by nám mal platiť za to, že čítame jeho príspevky, plus tým, čo na ne zmysluplne odpovedajú by mal výplatu priam ztrojnásobiť.

23.9.2015 22:29:55

ruy

MYSLItrol

25.9.2015 08:52:29

ruy
Njn. Horší je to, že se nejspíš jedná o poddruh "natural born troll" a ne, jak bývá zvykem, uživatel uštvaný troll huntery/spawnery.

25.9.2015 09:19:57

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu
Kronika zločinu
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas