Skladná hra pro dva

Hledám hru primárně hranou dvěma lidma. Něco malého, vhodného do batohu, vlaku, co sbalím a zabere mi to minimum místa, atd. Hrát se bude ve dvou, já a manželka. Vychází mi nějaké kostky, karty, atd. Jen nemám přehled, co existuje. Bavil nás řím, Dominion jsme hráli, ale mě nějak nesednul. Navíc jsem agresivnější hráč a často v podobných hrách ženu převálcuju. Opravdu netuším, co vybrat, poradíte? Žánr je asi celkem jedno.
3.2.2014 21:23:21

Dobble
vleze se kamkoliv, zabaví a přitom taková krávovina :-)

3.2.2014 21:25:50

hm
Hive nebo Love Letter

3.2.2014 21:26:44

Pokud máte rádi abstraktky,
pak cokoli od Gigamicu (Quarto, Pylos, Gobblet, Quoridor). Navíc to i hezky vypadá.

3.2.2014 21:39:27

Revolver
Pokud vám nevadí téma divokého západu, tak určitě doporučím mojí srdcovku Revolver.

3.2.2014 21:44:22

Al

Skladné pro 2
Battle Line, Hive Pocket, Mr. Jack Pocket, Jaipur

4.2.2014 00:20:37

Skladné
Nejsou sice pouze pro 2, ale hrát se dají ve dvou hezky:
Pocket rocket
Dobyvatelé vesmíru

4.2.2014 09:35:59

.
minutová říše

4.2.2014 09:42:47

ruy

battle line
..moja si ma rada vychutna :)

4.2.2014 10:27:06

...
Když jsme jeli do slovenska, tak jsme si s sebou do autobusu brali Dobble, milostný dopis, bylo nebylo a Mamma mia. Všechny se hráli parádně, jen ten milostný dopis ve dvou je nic moc, ale zase na cestu nejideálnější :-) Pak ještě zmiňované Hive, nějaké ty hry od Gigamicu a také třeba Hex...

4.2.2014 10:55:57

...
Z velmi skladných her můžu doporučit:

Forceball - Pokud by vás bavilo sportovní prostředí
Milostný dopis - Ve dvou není tak dobrý, ale dá se také
Citadela - Není ve dvou špatná, ale někoho v tomto počtu nebaví.
Pocket Rockets
a samozřejmě na odreagování Dobble :)

Z těch méně skladných, ale stále relativně "cestovních":

Revolver
Pán prstenů: Karetní hra
Knížata z Katanu

4.2.2014 11:08:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Prostor
Mno a pokud nejsi vylozene omezen prostorem, napriklad jenom na stolek v autobusu, doporucil bych perfektni hru Řím případně jeho druhý díl Arena - Roma II

Stejně velikostně náročný je i Battle Line

Citadela je ve dvou opravdu nic moc, ta je nejlepsí ve třech. Obdobně je na tom hra Královské rošády, ve dvou dobře hratelná ale postrádá trošku efekt překvapení.

Jo a pokud bys chtěl spíše deskovku, musím doporučit Kingdom (království). Ta hra stojí asi tři stovky a je v ní opravdu hodně muziky za málo peněz. Navíc hratelné v 2-4 hráčích. Velikostně je to docela malé, pokud se zbavís krabice a žetony si dáš do dvou pytlíků. A kdyby jsi to chtěl opravdu hodně osekat tak ani tu desku nepotřebuješ, jenom je třeba si nějak nadefinovat šachovnicové hrací pole.

4.2.2014 11:46:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Plha se hlásí
"... Bavil nás řím, Dominion jsme ..."

4.2.2014 12:15:49

ve dvou
Ve dvou mám dobré zkušenosti s Citadelou, i když někoho baví jen ve víc lidech, skladný je i karetní San Juan, když se vezmou karty a destičky rolí bez krabice, ten je ve dvou hratelný v pohodě, Knížata z Katanu jsou speciálně pro dva.
Jinak se ve dvou dají hrát i některé kooperativní hry - Red November, D-Day Dice (velká krabice, ale na cestu stačí vzít mapy do nějakých desek a karty a kostky do malé krabičky) nebo karetní Pán prstenů. Ten je ale spíš o dokupování rozšíření a stavbě balíčků, i když i základ je hratelný a karty a žetony se dají sbalit i do malé krabice.

4.2.2014 13:27:19

BMAJTZ
Žetony peněz u Království ani nepoužíváme, stačí tužtička a papírek :) Taky na něj pěju ódy kudy chodím. I když do autobusu to úplně není...

4.2.2014 14:47:14

Díky za tipy
Zatím nejvíc zaujal Mr. Jack Pocket, ten vede i cenou.

4.2.2014 15:43:11

.....pro dva, co se vejde kamkoli a dá hrát i cestou....
haggis .... karetní hra,hive,diavolo,hanabi,clash vs jihad,le havre - the inland port......
no a pak je sorta, která se celkem vejde kamkoli, ale na stole výbuch.... glory to rome,knížata z katanu,antike duelum,insula,rune age....

4.2.2014 17:21:35

Jambo
Jambo je dobra, skladna jako zabalena, ale pri hre trochu mista zabere

4.2.2014 18:01:04

Dungeoneer
Dungeoneer je skladny, aj ked na hranie trocha priestoru potrebuje. Rozhodne ale vrelo odporucam.

5.2.2014 13:53:41

Vybíráme z Bazaru

Minutová říše, poštovné v ceně
Minutová říše, poštovné v ceně
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas