Prodaných kusů

Je někde k dostání informace / dá se nějak zjistit, jak si vede ta či jiná hra (lokalizovaná do CZ) v prodeji?
Víceméně ze zvědavosti mě třeba zajímá, jak si vede v prodeji Xcom, This War Of Mine, T.I.M.E. Stories, Panství hrůzy, a spousta dalších her.
Resp. docela by mě zajímalo kolik ks se vyrobilo a kolik z toho se prodalo (kolik vydavatelstvím ještě zbývá na skladě).
8.5.2018 01:02:49

Bastacka
Jak o tom píšeš, tak si fakt nepamatuji, že bych ho v hračkářství viděl..

12.5.2018 15:38:36

Prodej
Tak jsem se ze srandy podíval na This war of mine.
Tuto hru jsem kupoval na začátku února ve FO za nějakých 1639kč.
Teď ji tam už mají za cenu 1799kč s popiskem poslední 3 kusy.
U další hry co jsem také kupoval,se cena nezměnila.
To taky něco naznačuje,aspoň si myslím,že TWoM je na tom s prodejem velice dobře.

12.5.2018 19:32:42

...
Tak jasně že jde vždy v prvé řadě o cílovku, takže to nepřeložení může mít hlavně vliv na rodinné hry, na ty geekovské spíše minimální, a to někdy dokonce i v pozitivním slova smyslu.
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her
Občasný recenzent na Hrajeme.cz

12.5.2018 22:50:03

TWoM
Zrovna u TWoM mě ty prodeje zajímaly hlavně kvůli porovnání k ostatním titulům (XCOM, Doom, Panství hrůzy, T.I.M.E. Stories, Hra o trůny, ...). Tam je už jasný, že rozšíření vyjde (těším se).
Věřím, že TWoM v prodeji trochu těží aji z úspěšnosti PC hry..

Asi nejde porovnávat prodej Dobble / Krycích jmen a titulů jako je Panství hrůzy a pod, kde rozdíl v ceně dělá přes 2000Kč. Věřím, že v porovnání s Bangem! by ten rozdíl být takovej nemusel.

Plno her se prodá aji díky různým slevám a LK - Aruba, Vzducholodě - za ty peníze, za které se dali sehnat v LK (90 a 150?) jsou to dobrý hry, ale za 400-500,- bych brečel.. Jinými slovy, když šlápneš vedle (zahraješ 1x za rok nebo dva) u hry za 300,- (Dobble, Krycí jména) tak to nemrzí tolik, jako když by se tak stalo se hrou za 1500+
Takže aji ta cena je hodně rozhodující v počtu prodaných ks (navíc Dobble je dokonale cestovní, takže aji to hraje svou roli)...

13.5.2018 03:47:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Počty vlastníků hry
Nečekal bych, že data o prodejích získáš od vydavatele. Přiznat před zákazníkem, že se produktu na trhu nedaří, se nepovažuje za nejlepší obchodní taktiku.

Sledování cenové politiky a skladu jednoho e-shopu nemá významnou vypovídající hodnotu. Lepší údaje získáš ze seznamu vlastníků her třeba zde na ZH:
This War of Mine: 200
XCOM: 150
T.I.M.E STories: 100
Kmotr, Impérium Corleonů: 50
Arkham Horror: 1300
Eldritch Horror: 350
Eldritch Horror, Ztracené vědění: 100
Doom: 50
Panství Hrůzy 2: 100
Descent 2: 550
Hra o trůny 2, karetní: 250
Je nutné mít na paměti dvě věci: vzorek je reprezentativní pro hráče, nikoliv pro celý trh; a je třeba zohlednit dobu na trhu s přihlédnutím k faktu, že prodeje nejsou v čase lineární.

K cenám:
Chci po vydavatelích, aby šli do rizika a lokalizovali nákladné hry bez potenciálu oslovit jimi masy. Chci po obchodech, aby tyto drahé hry měly skladem a poskytovaly k nim veškerý servis. Na oplátku nehledám nejlevnější nabídku a nepodpořím obchod, který se zapojí do cenové války.

13.5.2018 10:33:06

@ jenik

Tvuj seznam ma ale vaznou mezeru ze nemas tuseni kolik uzivatelu ma cz / eng verzi takze o uspesnosti tilulu v cz to nic nevypovida

13.5.2018 11:24:37

Poměr mezi hrami
To máš sice pravdu, ale vzhledem ke zdroji dat a způsobu jejich získávání je ten přehled použitelný jen k velmi hrubému stanovení poměru mezi jednotlivými tituly.
Díky za upozornění.

13.5.2018 11:51:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Fallout Shelter: Desková hra (CZ)
Fallout Shelter: Desková hra (CZ)
Akt. cena: 1725 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas