poraďte prosím dobrou hru hratelnou i ve dvou

Zdravím,
vím, že je tady už dost takovych dotazu, ale nenašla jsem to co hledám.

Chtěla bych nějakou hru kde si budu moct něco vybudovat a i připadně nějaký konflikt mezi hráči, nejlépe v CZ. hrací doba kolem 1.5 hodiny. nebo nějaké dobře hratelné euro ve dvou (max do 4 hráčů) s budováním a tím "konfliktem" (nemusí to byt nutne boj, ale treba nejak jak je ve vladcich podzemí).

Hrajem carcassonne a settlersi, ale tady je to i trochu o náhodě co dojde za karty a kdy.
Měli jsme o Vládce podzení, ale tam nám vadila ta spousta komponentu a chystání hry a samotná hra dlouho netrvala.

Dívala jsem se na tzolkin, patchwork (ale to neni uplne to co hledam).

Děkuji za každou radu
29.1.2016 09:34:19 | Upraveno autorem (porovnej)

citadela
mnozi budou oponovat, ale citadela je vyborna hra ve dvou

1.2.2016 07:32:09

.
Špatňák> máš tu na ZH ke stažení variantu pro 2 hráče, je to na 1 stránku, tak na to mrkni. Doma jsme to párkrát hráli a baví mě to.

U 7 Wonders Duel se přidávám k doporučením, ale jestli je vyprodaný, tak je to momentálně na nic, no :)
Small World ve dvou nedoporučím, Terru naopak ve dvou můžu.
Burgundy ve dvou fungují výborně, Marco Polo mě tak nezaujal a po jedné hře ve čtyřech srovnat nemůžu.
Civilizace jsou dlouhé, Cyclades podle mě ve dvou fakt ne, je to dražba, přijdete o polovinu srandy.
Za sebe doporučím New Eru (předchůdce Settlerů s pro mě lepší hratelností, ale zase specifickým tématem - postapo), pak pro dva obecně Feldovky, třeba Trajan, Bora Bora, Macao (ale tam není ten budovací prvek, snad možná v Bora Bora s přimhouřením očí můžete tvrdit, že budujete kmen :) ). Pak Wir sind das Volk, budovací, konfliktní, trošku podobná Studené válce ale pro mě jednodušší. Ale je jen pro dva.
Pokud chcete ve dvou Agricolu, připravte se na to, že po prvních pár hrách vám profese polezou krkem (točí se pořád stejné), takže to pak bude chtít karetní rozšíření - Sedláci z blat to bohužel nespasí, rozšíření je to výborné, ale jsou tam pouze karty vybavení. Pak ještě mrkněte na Ginkgopolis, konfliktu je tam míň, ale je to zábavné. Jo a rozhodně Kingdom Builder, tam je jediná nevýhoda poměr cena/materiál. Pokud chcete budovat pyramidu moci, tak Panovník (ta hodina a půl ve dvou bude možná tak tak, ale mělo by se to vejít) ;)
Antike Duellum je dobrý nápad.
A budovací s konfliktem je i Carcassonne, kde sedí i ta herní doba, pokud máte nějaké to rozšíření ;))

1.2.2016 08:55:02 | Upraveno autorem (porovnej)

dík
za odpovědi. Musíme si to projit a pak dám vědět.
terra vypada zajímavě :-). podle videi na youtube to je asi to co hledáme. Každý ma svou desku národa, osidluje se společné uzemí, získávají se body, konflikt tam přímo není(vojenský) ale v tom jaké mista se budou osidlovat a v akcích.
Nejdřív projdem pořádně pravidla a pak napíšu :-) verdikt.

1.2.2016 18:02:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Panovnik
Hraci doba ve dvou je kratsi ale jinak to podle me splnuje.

2.2.2016 10:54:12

Terra
je fakt vynikající hra, ale por 4 nebo 5 hráčů. Její princip tkví v tom urvat si svoje terény a současně to nějak vybalancovat s tím, s kým sousedit a kde. (Protože jeden typ budov, důležitý mezistupeň, stojí víc, pokud se nedotýká jiné budovy soupeře). Ve dvou je na mapě neuvěřitelně prostoru, hráči se nemusí bát protihráčů a jednoznačně dominují národy, které dokáží nějak fungovat i bez sousedství. Na to si dejte pozor.

4.2.2016 11:32:38

ad puerto rico
omlouvám se, pravidlapro dva jsem popletl. Ofiko na bgg jsou: každý si vybere tři role v kole, jedna role zůstává. Vylepšená ofiko (dle anket) jsou to samé, akrát, že guvernér vybere tři role a druhý hráč jenom dvě, odpadá tak dvoj tah. Pardon za ot, jenom, kdyby se fufik náhodou rozhodla pro pr, tak aby to hrála sprívně

4.2.2016 11:52:22

matewr84
jak jsem psal už Špatňákovi, je to i tady ke stažení...

4.2.2016 12:35:01

Puerto Rico ve dvou
Zkusil jsem a je to úplně jiná hra, než ve 4 či 5 ti hráčích. Jako efektivní se ukázaly jiné kroky. Některé role jsme brali výrazně raději, jiné až ve chvíli, kdy na nich bylo fakt dost peněz. Peněz obecně byly mraky. Je to tak drastický rozdíl, jako trávit intimní chvilky sám a s partnerkou.

Jo a testovali jsme verzi, že jsme si brali 2 povolání a pak 3 povolání. To byl jiný zážitek ze hry, ale pořád to nebylo ono. Ta hra prostě není designovaná pro 2.
(Ale alespoň mám splněný bod z Herní výzvy 2016 :D )

6.2.2016 01:10:26

PR
My sme puerto rico tiež hrali vo dvojke zo 2-3 krát podľa BGG pravidiel a nechytilo nás to. Jednoducho to nie je ono. Vo dvojke sú určo lepšie fungujúce hry.

6.2.2016 10:41:09

PR
sorry za spam, ale odoslalo mi 2x to isté :(

6.2.2016 10:41:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Špatňák
přesně s tím stejným záměrem to taky plánuju zahrát :D

6.2.2016 11:05:29

...
nj. sto lidí sto chutí... já to mám rád víc než ve čtyrech nebo v pěti :-) Ale souhlasím, že pro dva je spousta lepších her

7.2.2016 17:43:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

This War of Mine: Příběhy města sutin
This War of Mine: Příběhy města sutin
Akt. cena: 1555 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas