poraďte prosím dobrou hru hratelnou i ve dvou

Zdravím,
vím, že je tady už dost takovych dotazu, ale nenašla jsem to co hledám.

Chtěla bych nějakou hru kde si budu moct něco vybudovat a i připadně nějaký konflikt mezi hráči, nejlépe v CZ. hrací doba kolem 1.5 hodiny. nebo nějaké dobře hratelné euro ve dvou (max do 4 hráčů) s budováním a tím "konfliktem" (nemusí to byt nutne boj, ale treba nejak jak je ve vladcich podzemí).

Hrajem carcassonne a settlersi, ale tady je to i trochu o náhodě co dojde za karty a kdy.
Měli jsme o Vládce podzení, ale tam nám vadila ta spousta komponentu a chystání hry a samotná hra dlouho netrvala.

Dívala jsem se na tzolkin, patchwork (ale to neni uplne to co hledam).

Děkuji za každou radu
29.1.2016 09:34:19 | Upraveno autorem (porovnej)

tipy :-)
Ahoj,

Bojová - Summoner Wars
- tady sice nebuduješ - ale jenom bojuješ
- hra je primárně pro dva, základní sada vyjde na pár korun a rozšíření taky nejsou drahá, takže pokud se hra ohraje za nějakých 150 kč si znovu zvedneš hratelnost

Star realms
- bojovka na principu deckbuildingu
- je to i aplikace na mobil, kde základní hra proti UI je zdarma, takže můžeš zadara vyzkoušet
- hra cca na 20 minut

jinak budovatelská:
Trouth the ages (teĎ si nejsem jistý jestli to píšu dobře)
- koukni tady na zh, je tam toho kolem té hry spousta napsaného
- ve dvou se to dá zahrá do kolem hodiny a půl

a za mě tip ještě koukni na Splendor :-) (ale není budovatelská ani bojová), ale výborně funguje ve dvou možná lépe než ve 4

29.1.2016 09:44:08

příliš obecné
Z první věty mi vychází Osadníci z katanu - karetní hra (popřípadě Knížata z Katanu), nicméně ty vyvrací druhá věta. Dále Dobyvatelé vesmíru, ale ty nejsou na hodinu a možná ti nebude sedět téma scifi.

Obecně mechnika buduj a konflikt se do hodiny dostane těžko, napadá mě Řím, i když tam máš kostky, což je ale výhradně pro dva.

Osobně mi z toho nejlépe vycházejí ty Setleři, ale pokud to není ono, těžko radit...

29.1.2016 09:44:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Knížata z Katanu
.

29.1.2016 09:47:06

Hry ve pro víc ve dvou...
Dobrej, z vlastní zkušenosti můžu doporučit:
Five Tribes
- ve dvou nejlepší, není to úplně budovatelská hra, je to spíš hra o získávání vlivu, ale s pěknými mechanismy. Sice v angličtině ale pravidla jsou zpracovaná zde a jinak je hra jazykově nezávislá.

7 Divů světa: Duel
- budovatelská s konfliktem, i původních 7 Divů je skvělých ve dvou, ale duel rozhodně lepší. Jazykově nezávislá.

Summoner Wars
- už bylo zmíněno

Sid'Mayers Civilizace
- lze hrát i ve dvou a není to špatné. Budovatelská, možnost válčení, výzkum, minimum náhody. Sice má hodně komponentů, ale pokud máte hru rozdělenou do krabiček nebo pytlíčku a znáte ji, není problém vše nachystat během 5 minut. Jednoduchá na naučení, těžká na vyhrání. V CZ. Herní doba něco málo přes hodinu (ve dvou).

Studená válka
- tady mluví za vše že je to dlouhodobě druhá nejlépe hodnocená hra na Boardgamegeek. Záleží jestli Vám sedne téma - simulace studené války. V češtině.

Terra Mystica
- budovatelská, jednoduchá na přípravu, v češtině, herní doba přes hodinu. příjemné téma, zajímavé mechanismy.

29.1.2016 10:41:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Terru Mysticu
ve dvou bych teda nedoporučila ani největšímu nepříteli ;-)

29.1.2016 10:48:44

Malé Velké Galaxie
Buduješ si svoji vlastní civilizaci a kolonizuješ další planety. Poměrně rychle odehraná, rychlá příprava, ve dvou dobře hratelná.

29.1.2016 11:01:16

Takenoko nebo Zeměplocha Ank Morpork
Sice to není až takové budování, ale pěstovat bambus nebo zabírat město je podobné, i nějaký ten konflikt se tam najde. (Odehráno hromada her ve 2 lidech a obojí se dá do hodinky uhrát v pohodě)

29.1.2016 11:46:13

všem
dík za odpovědi.

trochu jsem ještě upravila požadavky.

Summoner wars se nam nelibi, u "takticke" hry je moc velká náhoda v kostkách.

Zaujala nas civilizace :-) nebo tento tip her, zemeplocha,

29.1.2016 11:48:34 | Upraveno autorem (porovnej)

7 Wonders Duel
Jestli hledáte civilizační hru pro dva, s trochou knfliktu, která je velmi rychle nachystaná a dohratelnou do 45 minut by vám mohl vyhovovat 7 Wonders Duel. O té hře se poslední dobou mluví v superlativech. Máme, hrajem a jsme nadšení. Hra je jazykově nezávislá a cz pravidla jsou ke stažení

29.1.2016 23:31:04 | Upraveno autorem (porovnej)

fufik
No. Přesně jako v životě ......
Podpoř kostky rozvahou a odhadem situace. Najednou se Tvá náhoda zmenší, a na "náhodu" bude nadávat soupeř.
Zahraj si "antik duelum".
1960:Making of the president
Hive
Le Havre: the inland port
Khet 2.0

Sankt petersburg ... náhodné přicházení karet.
splendor ... nejsou kostky, ale zase náhoda, která karta přijde soupeři.
nexus ops ... sorry .... tam jsou kostky .... takže velká náhoda. "o)

30.1.2016 00:29:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Fufík
Neznám Vládce podzemí, ale pokud máte problém s délkou přípravy hry, tak se bojím, že Civilizace nebude to pravé. Stejně tak je to spíš hra na delší dobu než 1,5 hodiny (spíš ke třem). Through the Ages je taky delší hra.
Zeměplocha není špatná, pokud jste navíc fanoušci Pratchetta, tak určitě doporučuju (ale kvůli hře to vůbec není potřeba znát knihy).
7 Wonders Duel - sakra, já si to snad pořídím...

Ať taky napíšu něco vlastního, tak mě napadá Small World.
No, není to budovatelské (jen se staví panáčci národa na herní mapu, kde zabírají území), ale je to konfliktní (ty národy proti sobě bojují).
Jo, ještě hodně se mi líbí Battalia - je tam deck-building, budují se tam města a taky se tam bojuje. Ale zatím jen v létě skončila Kickstarter kampaň, v prosinci to došlo backerům, ale jak a jestli to bude dostupné v českých obchodech, tak to je otázka.

A říkat kostkám v Summoner Wars, že to je moc velká náhoda? No nevím, nevím. To asi Battalia nebude vhodná - v deckbuildingu je náhoda, jak ti přijdou karty na ruku. A u Small Worldu je náhoda, jak se odkryjí národy.

30.1.2016 00:54:29 | Upraveno autorem (porovnej)

.....
Lewis a clark

30.1.2016 01:44:20

...
Puerto rico, bohužel zatím nesehnatelné, ale věřím dostupnosti a je to jazykově nezávyslé.
z méně známých dreaming spires
Určitě již zmiňované 7 wonders duel nebo základ. Takenoko jak by smet. Settleři mají po pravdě dobře zvládlou náhodu ;-) náhoda je většinou ve hrách proto, aby nabízela pokaždé trochu odlišné výzvy pro jednotlivé hráče. Zároveň přidává napětí. Tak úplně bych ji v rozumné míře nezatracoval ;-) a ty vládci by měli být takový ideál no. Stejně tak 7w. Pak mě ještě napadá Myrmes. A možná tak trochu i inovace.

30.1.2016 04:00:50 | Upraveno autorem (porovnej)

...
spomína sa tu Through the Ages, Civilizácia SM, Studená válka -- tieto hry ale pred kúpou odporúčam najprv vyskúšať (ak sa dá). Inak, z toho popisu je dosť ťažké určiť vhodnú hru -- čo tak Kyklady (Cyclades)? Tam sa buduje, bojuje, do hodiny vo dvoch odohrané -- mód vo dvoch však nemusí každému vyhovovať.

30.1.2016 09:17:35

7 wonders duel???
Sice je fajn doporučovat 7 wonders duel, je to opravdu dobrá hra, ale trochu to postrádá smysl, když je hra zřejmě v celé Evropě vyprodaná. Naše eshopy ji vyprodaly už před Vánoci a od té doby ji nemají, tak předpokládám, že hra už není a nebude. Pokud nepřijde nějaký reprint.

30.1.2016 10:14:44

Agricola
Divím se, že tu ještě nepadla Agricola ani Caverna. Obecně Rosenbergovy hry jsou dobře hratelné v jakémkoliv počtu hráču včetně 2.
Rozhodně je to budovatelské, ale zase tam chybí konflikt a trochu se obávám, že tam bude podobně jako ve Vládcích nepříznivý poměr příprava/hraní. Ale když se věci v krabici dobře uspořádají...

30.1.2016 10:21:32

Fufík
Již zmiňovaná Knížata z Katanu.
Výborné ve dvou jsou Die Burgen von Burgund.

30.1.2016 12:45:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Když už Burgundy,
tak Marko Polo je podobný a lepší.

30.1.2016 15:39:58

dominion ?
Tak "budovat" se dá i v Dominionu, vyšlo v ČRm pro dva hráče ideální, jen ten konflikt tam není...

30.1.2016 17:36:47

Co bych nedoporučil
Small World - ve dvou nefungoval. Bylo zcela evidentní, komu kdo půjde po krku, takže záleželo jen na výběru prvotního komba.

Puerto Rico - neumím si ve dvou vůbec, ale vůbec představit. Nebyl myšlen spíš San Juan?

Terra Mystica - i když je to jedna z mých top her, ve dvou těžce sux. Fungovalo to jen ve chvíli, kdy měl každý hráč 2 národy a buď se mu pak počítal ten s méně body (ten bodově lépe hodnocený se ignoroval), nebo se to průměrovalo. Jinak by to dopadlo tak, že jeden národ obětuješ na úkor druhého. Ale i tak to nebylo ono, protože jsme samo sobě samozřejmě pomáhali.

31.1.2016 01:11:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Čistě teoreticky
Protože už nejlepší typy šly (Studená válka, Knížata z Katanu, resp. Osadníci z Katanu, ale OzK těm musí být rozšíření), tak zkusím ještě nastřelit

BattleLore 2nd edition
- delší chystání
+ do hodiny se vlezete
+ koncipováno jako dvojkovka

Spells of Doom
+ rychle nachystáno
+ hodina a půl je tak max

Ale oboje to jsou ameritrashe, takže je tam relativně dost náhody. Ale oboje si ve dvou jsem ochotný zahrát a to dvojkovky fakt nemusím.

31.1.2016 01:18:32

...
zámky šíleného krále ludvíka by mohli fungovat....
Ad puerto rico: ve dvou funguje velmi dobře. Je to jednoduché, vybere si roli první hráč, odehraje se, pak druhý hráč a stejný proces se opakuje ještě jednou, takže v každém kole si hráč postupně vždy vybere dvě role. Mám takhle nahráno okolo dvacky partií a funguje to hned po třech hráčích nejlépe... můžeš si to takhle zkusit na bga ;-)

31.1.2016 04:54:18

....

... caverna
Rozhodopádně dej vědět, co prošlo.
Poučení, a tak.

31.1.2016 12:18:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Antike Duellum
Ja by som odporučil Antike Duellum. Je to budovatelské, je tam konflikt a skoro žiadna náhoda, plus nie dlhá hracia doba.

31.1.2016 17:26:37

Puerto Rico ve dvou
No je to hodně divoké, ale takto by to snad fungovalo. Takže setup je tím pádem pro 4 hráče? A dublony se rozdávají podle jakého klíče? Normálně jako ve hře 4 hráčů? Ale předpokládám, že každý dostane jen jeden příděl. Že se to neduplikuje.

31.1.2016 23:01:55

Vybíráme z Bazaru

Malý princ: Udělej mi planetu
Malý princ: Udělej mi planetu
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas