Poraďte: Hra pro společné chvíle s rodinou

Ahoj všem,
Jde o to, že jsem doma vznesl návrh, že bychom si mohli společně na vánoce koupit nějakou deskovku, popřípadě dvě. Souhlasili s tím a na mě tak zbývá volba té "pravé". Netušil jsem však, že to bude takový oříšek. Já sám už něco nahráno mám (Osadníci, Arkham horror, bang...) kromě arkhamu to však nic složitého nebylo. Hry hrajeme s přítelkyní a té stejně jako mně nevadí jakákoli výzva. Jenže problém je s rodiči. Ty nebaví skoro nic, až na kvízovky, párty hry typu Activity a Alias, nebo Dobble... Tím neříkám, že by to byly špatné hry, ale chtěl bych něco originálnějšího a duchaplnějšího. Zkoušeli jsme společně Osadníky, pochopili to s obtížemi a nebavilo je to. to samé platí i u Carcassone, nebu u Bangu. Arkham jsem zkoušel jednou a místo toho aby si hru užívali jen seděli a nechali se vést našimi pokyny. Od té doby jsem zanevřel na všechny trochu složitější hry. Můj dotaz zní, co by je mohlo bavit? Máte také podobné zkušenosti? Na závěr dodám, že můj tajný favorit je hra Dixit, sice Bylo nebylo je nebavilo, ale tady si myslím, že situace bude jiná, nebo ne? Prosím o jakékoli návrhy.
9.10.2013 13:12:28

Vsem
Dominion mi nesedi tematikou, rodice si myslim, ze by to nemuseli. Zombie dice beru tak ci tak, jenom jako vypln, jak pise bmajtz, zaroven timto ti patri me diky za to, ze si si nasel cas na to vyhledat ceny :-) jinak taky opet diky vsem, ale budu zkouset jednu z techto trech, uz jsem se rozhodl :-) jo jinak, koupil jsem milostny dopis a to mamu chytlo :-)

11.10.2013 20:51:55

rodiče
Co Tichu? Ještě to tu nepadlo, ale je velmi přístupné a jestli rodiče hrají karty, mohlo by je bavit.

12.10.2013 07:32:32

Ticket to ride
Toto je jednoznacny tip. Na tutu hru sme doma namotali aj moju 67 rocnu mamu, ktora inak vobec nic ine nechce hrat. Dokonca casto krat sa sama dozaduje hrania a vzdy dame minimalne 3 partie.

12.10.2013 12:51:49

Vybráno
tak už je vybráno... je to ostrov
Díky moc všem za tipy a rady některé z her si rozhodně vyzkoušíme příště :-)

28.10.2013 19:25:12

matewr 84
Tak jak se ten Ostrov chytil?

23.12.2013 14:52:15

Stoupa30
Splnilo to má očekávání, nepředčilo je však. Rodiče se chytli ihned a neměli problémy s pravidly (což beru jako velké plus). Nasmáli jsme se a hra nás bavila. Největší nevýhodu vidím v nutnosti hrát ve čtyřech(v menším počtu hráčů, to není ono) a v naprosto nepřesných pravidlech (jen za první hru, jsem narazil asi na tři nevysvětlené jevy, což je trochu moc). Nakonec bych zmínil to, že je to hra na jeden večer, nic víc. Nechce se vám dávat odvety, nic takového, prostě jednou a dost, což mě docela zklamalo, ale z hlediska rodinného, to je možná i lepší. Přeci jen, pak se celá rodina více těší na tu jednu hru za týden a jen tak rychle se to neohraje. Sranda u té hry je maximální. Ještě doplním, že jsem dostal pod stromek i Hanabi a Takenoko a obě se také chytli a Takenoko asi nejvíce :-)

28.12.2013 22:55:32

Vybíráme z Bazaru

Iss Vanguard
Iss Vanguard
Akt. cena: 2400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas