Poraďte, dobří lidé.

Zdravím všechny zdejší hráče,
jsem začátečník na poli deskových her. V podstatě vlastním pouze druhé vydání Descentu. Nicméně toužím rozšířit svou sbírku o nějakou hru pro dva hráče ve fantasy tématice (souboje proti sobě). Nezáleží na tom, jestli bude karetní nebo s figurkami (něco ve stylu Command & Colors). Co jsem tak procházel hry, tak by mi vyhovoval zřejmě Battlelore, Mage War a Summoner Wars. Vás bych se chtěl zeptat, kterou z těchto her byste doporučili (na angličtinu nehleďte)? Která se Vám osobně líbí nejvíc a proč, případně kde je nejlepší komunita, kdybych se chtěl třeba vydat do některého z velkoměst zahrát si s dalšími nadšenci. Jinak jsem si vědom i karetní hry ze světa Her o trůny, nicméně tomuto universu nikterak neholduji (zatím).
7.3.2018 08:44:19

aq
arcadia quest mám moc rád a propagoval bych to od rána do večera, ale ve dvou to není dobré, možná s nějakým houserule o počtu questů nebo s jiným systémem udělování "medailí", ale s přítelkyní se nám nepovedlo to smysluplně rozjet

7.3.2018 17:40:05

Beholder
Ale předpokládám, že tyto kosmetické vady nijak neubírají na hratelnosti?

7.3.2018 17:44:27

Sási
Ne to ne.
Nám se to líbí.
Graficky plán nic extra, ale je funkční. Karty vypadají skvěle. Jsou temné, tmavé, atmosférické. Fanoušci D&D a Drizzta jsou určitě spokojení.

Herně se to těžko popisuje. Psal jsi že jsi nováček a hrál jsi jen Descenta?

Každopádně klasický představitel Deckbildingu je Dominion a klasický představitel area control je třeba Tikal nebo Euphrat & Tigris. Tak nevím. Třeba jsi hrál :)

Oceňuji tam jednoduchost, rychlost. Komba jsou tam pěkné, ale ne nic moc překombinované. Je to i konfliktní.

Prostě a jednoduše je to co jsem já na trhu hledal. Kvalitní deckbilding s deskou :)

7.3.2018 17:52:11

Beholder
Nováček jsem, ale Dominion jsme kdysi hráli docela hodně. Taky jsem v mládí hrával Doomtroopera, Pokémony a Magic. Což je ten boosterovej deck building, a to už nechci, naopak rozšíření velmi vítám. Nehledě na to, že jako fanoušek Drizzta bych zabil dvě mouchy jednou ranou :)

7.3.2018 18:07:44

Sási
Pokud máš rád Dominion a Drizzta, tak je to myslím jasná volba :)

7.3.2018 18:11:39

Beholder
A ještě mám rád docela dost W40k universum. Proto jsem koukal i na W40k Conquest, ale nikdo se moc nezmínil. Možná proto, že je to scifi a já specifikoval jen fantasy. Nemáš zkušenosti i s touto hrou? Já asi pořídím časem všechny stejně, jak se znám

7.3.2018 18:56:18

Poděkování
Nicméně bych rád všem poděkoval. Nakonec kupuji prozatím Tyrants of The Underdark (a Hypergrid, to jen tak mimo téma). Ještě jednou díky moc! Každopádně hodlám kupovat měsíčně minimálně jednu nebo dvě hry, takže za jakékoliv další tipy budu rád

7.3.2018 19:18:22

Sási
Ze sberatelskeho warhammeru jsem hral jen invasion (warhammer fantasy) a bylo to dost dobre. Problem je ze ffg uz nema na hry od games workshop licenci, tak vsechny tyto hry skoncily co se tyce rozsireni a vlastne i jakychkoliv dotisku.

Ale na domaci hrani myslim vyslo vice nez dost rozsirujich balicku do invasion i conquest. Problem asi bude je sehnat.

Koukni na Rone. Karetni sfici dvojkovka od cloveka, ktery ma rad magic. Hodne zajimava a vyvazena hra. Vyslo k tomu jedno rozsireni a dalsi se financuje pres neco podobneho jako je kickstarter

7.3.2018 19:41:26

Hra pro jednoho
Rone taky vypadá parádně. Já toho snad vezmu víc. Jsou to sice silná slova před výplatou, ale nechci čekat. Takže když jsme v ráži, tak se ještě zeptam na nějakou kvalitu, kterou můžu hrát i sám.

7.3.2018 21:18:05

Beholder
České druhé rozšíření financují REXhry;)

CEO REXhry a PlanetaHer.cz

7.3.2018 23:19:50

MW
Pokud budeš mít možnost, určitě si vyzkoušej Mage Wars. Ta hra je naprosto skvělá, má ale obrovský problém v tom, že je poměrně dost náročná, protože obsahuje velké množství klíčových slov a musíš nastudovat spoustu karet před hrou, abys postavil svůj spellbook. A díky tomu tady není moc komunita. Samotný herní průběh je jednoduchý.
Ty souboje v aréně ale stojí za to :)

7.3.2018 23:56:25

aneken
Aha, tak to je skvela zprava :)

8.3.2018 05:10:23

Vybíráme z Bazaru

Europa Universalis
Europa Universalis
Akt. cena: 2150 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas