Ukončené hledání RPG

Děkuji všem za tipy, ale žádné deskové RPG už NEHLEDÁM. Klidně v diskusi pokračujte, ale nemrhejte svým časem na psaní nějakých příspěvků adresovaných přímo mně. Pro mě je toto téma už uzavřené.
16.6.2017 17:26:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Ze by
Skyrim? :D. Pokud deskovka podle techto pozadavku existuje, chci ji taky...

16.6.2017 18:52:14

...
Zřejmě hledáš něco co neexistuje, i když možná se pletu, ale přinejmenším to nebude nějaká známá hra... Gloomhaven je prostě úplně nejblíže a jsem si jistý že to bude dostupné i jinak, tak si prostě počkej :-)

16.6.2017 19:00:51

Arkham horror
Splnuje snad vse co jsi vypsal.

16.6.2017 19:02:53

Gloomhaven
Nektere tuzemske eshopy uz jej nabizi v predprodeji.

16.6.2017 19:14:16

to Fufík
Tak zrovna Arkham Horror to určitě nebude. Jednak není klasická fantasy, potom nemá kampaň (aspoň teda v základní hře, kterou vlastním ne, jinak nevím) a levelovaní postav probíhá jen pomocí předmětů, kouzel a společníků. Ale úroveň postav se nezlepšuje. Na druhou stranu už jsem přemýšlel, jestli by nešel nějak propojit Arkham Horror s D&D deskovkami. Protože na Arkhamu se mi líbí vlastnosti postav, možnost vyhnutí se boji, zvyšování šance na úspěch počtem kostek atd. Na D&D deskovkách zase nelineární stavba levelů a spousta scénářů. Udělat tomu nějaké vylepšování postav a byla by to hra, kterou hledám.

K tomu Gloomhavenu, na e-bayi se dá sehnat, ale 5500 za něj fakt nedám.

16.6.2017 19:25:15

to Longshanx
Díky za informaci. Když jsem se díval asi před týdnem, tak ho ještě nikdo neměl. Ale teď jsem si to díky Tobě zadal do vyhledávače a našel jsem předprodej. Tak možná mám vítěze.

16.6.2017 19:29:03

Undercity?
Co Undercity od PP? Osobně jsem nehrál, ale ma údajně skvěle napsané AIcko. Jinak me ještě napadá Zombicide:BP - Rpg prvky 100% má, jen kampaň není úplně navazující, co se tyče vývoje postavy. Poslední alternativou by mohl byt ještě Descent s aplikací

16.6.2017 20:20:57

Hry
Nehrál jsem a ani je moc neznám, ale třeba Massive darkness, který má přijít, nebo Kingdom death: monster, ale to je zase drahé, to pak ten Gloomhaven. :D
Nebo Magic realm, ale nevím, jestli je tam kampaň.

16.6.2017 21:36:34

Hry
Pánové, díky za skvělý tipy. O tom Undercity jsem ani nevěděl, ale vypadá hodně solidně a stejně tak to Massive Darkness. Jinak u Zombicide Black Plague počkám na českou verzi. Angličtina mi sice problémy nedělá, ale česká verze bude stravitelnější pro spoluhráče. Já věděl, že tady se dočkám nějakých dobrých tipů.

16.6.2017 22:08:08

Ad Fufik a Arkham
Fufik měl zřejmě na mysli Arkham Horror: karetní hra (Card Game), z tvojí reakce (kostky a podobně) to vyznělo, že spíš myslíš deskovou hru. Ale čistá fantasy to stejně není, to máš pravdu.

17.6.2017 16:51:38

Re
Napadá mě, že podmínky splňuje vše ze série Dungeons & Dagons, tedy Ravenloft, Wrath of Ashardalon, Legend of Drizzt a Temple of Elemental Evil. Tak by šlo teba Super Fantasy, Mice & Mystics. Taky mě docela bavil karetní Pathfinder.

17.6.2017 18:41:17

Descent s appkou
Když si zahraješ descenta s appkou, tak to splnuje vše :) pak jsou nějaké mody, kdy se da hrat i bez appky a OL :)

17.6.2017 18:41:25

co hry od GW?
Např. Silver Tower a vyšla ještě jedna novější tuším...

17.6.2017 19:08:35

GW
Silver tower je uper nápad, moc mě bavila. Ta novější Shadows over Hammerhal je už ale s hráčem za zlouna.

17.6.2017 19:21:32

to Eyron
Právě, že Dungeons & Dragons deskovky prakticky neumožňují levelovaní. To, že se v kampani dostanu všeho všudy na druhý level, který se ale od toho prvního liší jen minimálně, mi připadá fakt slabý. Vím, o čem mluvím, mám je všechny.

17.6.2017 19:33:23

Silver Tower
Jinak o tom Silver Tower vím, ale ten jsem zavrhnul kvůli vysoké ceně. A proto jsem si dneska objednal ten Gloomhaven, který je ještě o něco dražší.

17.6.2017 19:45:43

Descent
Descent jsi vyřadil jen kvůli overlorda. Už asi půl roku hrajeme pomocí oficiální appky bez něj a hra je super i tak.

19.6.2017 07:07:29

to Sleepy
Descent jsem po přečtení pravidel a shlédnutí několika gameplay videí vyřadil z mnohem více důvodů. Teď budu psát o základní hře, je možné, že to nějaké rozšíření opravuje, ale to už jsem dále nezjišťoval.

Jednak v té hře chybí levelovaní. To, že čas od času přibude jedná karta dovedností, za levelovaní nepovažuji, zkrátka základní statistiky postavy jsou pořád stejné a přesně to nehledám. Systém získávání zkušeností je rovněž​ pochybný. Jeden bod zkušenosti pro vítěze scénáře a jeden bod pro poraženého a jen po pár scénářích možnost získat nějakou zkušenost navíc, to je taky hodně podivné. Já vím, že po spoustě scénářů je možné získat nějaký ten super předmět, ale když bych chtěl postavu vylepšovat pomocí předmětů, můžu si zahrát Arkham Horror. A co považuji za vyloženě stupidní je oživování hrdinů. Hrdina padne, tak ho v dalším kole druhý hrdina beztrestně oživí a oživený hrdina má bez jakéhokoliv postihu nebo penalizace své dva tahy. Takhle jsem v jednom gameplay viděl jednoho hrdinu během hry zemřít šestkrát a jelo se v pohodě dál. To snad musel být vtip. Sice jsem v té hře viděl potenciál a časem si jí asi stejně pořídím, ale v žebříčku priorit se rozhodně nikam vysoko nevyšplhá.

20.6.2017 09:54:52

Descent
A ještě mě napadla jedna věc, která mi na téhle hře nesedla. A sice to, že hrdinové vidí hned od začátku celý dungeon a všechna monstra. Nemůžu si pomoct, ale systém postupného odhalování, jaký používá třeba Heroquest nebo Dungeon Saga, mi příjde mnohem lepší.

20.6.2017 09:54:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Descent2: road to legend
Podívej se ještě na nějakou recenzi descentu s aplikací, protože většina věcí, co ti vadí, tam už není. Mapa se odkrývá po místnostech, hrdinové smí umřít jen několikrát (počet smrtí nesmí být vyšší než počet hrdinů) a zkušenosti a zlato se získávají za každou splněnou misi.
Levelování ve smyslu zvyšování statistik tam není, protože zranění se odvíjí pouze od použité zbraně a obraně soupeře. Za zkušenosti získáváš nové schopnosti a za zlaťáky zbraně a předměty.
Jinak aplikace obsahuje 3 kampaně + generátor náhodných střetnutí, z toho na jednu kampaň potřebuješ rozšíření.

20.6.2017 14:47:50

to Drazz
A najednou začíná i Descent vypadat použitelně. A jak jsou ty kampaně přibližně dlouhé a je tím potřebným rozšířením alespoň Labyrint zkázy? O jiném totiž ani neuvažuju. Protože jestli mi na Descentu ještě něco opravdu vadí, je to absurdní množství rozšíření. Dát za hru se všemi rozšířeními 25000, to je prostě vydřidušství první kategorie. Já vím, že se to dá hrát i bez nich a nikdo nikoho ke koupi nenutí. Na druhou stranu za tuhle částku se dá málem vybavit celý obývák.

20.6.2017 15:17:04

descent
My většinou hrajeme neděle odpoledne a večer a kampaň vydrží na 3-6 sezení. Tím potřebným rozšířením je Nerekhall a zjistíš sám, jestli o něm začneš uvažovat, až dohrajete ty druhé dvě kampaně :D

Každé rozšíření ti v aplikaci přidá možnost, že se objeví v questech příšery (a ve městě předměty) z daného rozšíření a na mapu kampaně přidá 2 "náhodné úkoly", které se dají plnit v době mezi hlavními Questy.

Mimochodem, je třeba rozlišovat rozšíření a rozšíření. Já do toho vrazil během 1 roku cca 9.000 a mám všechno co potřebuju. Nemám ani jedno Hero&monter collection a nemám ani Lieutenanty. Koupil jsem jen rozšíření, které obsahují primárně mapy, karty a kampaně.

Upřímně bych nekupoval ani Chains that rusts, ale přítelkyně mi udělala radost a pořídila nám ho za mě. :D

Případně je tu ještě možnost zakoupit vcelku levně (tuším 120 Kč) rozšíření Delve k aplikaci a to obsahuje samostatnou kapitolu nenavazující na kampaně, kde se pokaždé objevíte v jiném náhodně vygenerovaném dungeonu a musíte se probojovat ven skrz hromadu monster a dva minibosse.

20.6.2017 17:27:59 | Upraveno autorem (porovnej)

to Sleepy
Mně je jasný, že těch rozšíření je potřeba jenom těch pár větších a že všechny ty monster a lietenaunt packy jsou jen ždímání peněz z hráčů. Jenže i tak mi přišlo mnohem lepší dát 3000 za Gloomhaven, kde mám nelineární kampaň, která má 95 kapitol a bez jakýchkoliv dalších investic je ta hra hratelná skoro donekonečna.

20.6.2017 17:40:36 | Upraveno autorem (porovnej)

MattRicks
V pohodě, však já tě nenutím. :)
Jen jsem objasňoval situaci, když jsi nevěděl co aplikace přináší. Rovnou jsem doplnil co vlastně rozšíření dělají. :)

20.6.2017 19:55:41

Dungeon saga
Dungeon saga jde v klidu hrát v jednom. Místo hraní overlorda si vytáhneš kartičku, která ti řekne, co budou nemrtví dělat, popř. jestli není nějaká interruption akce

Já to hraju sice ve dvou, ale hra je to skvělá a pravidlově mi vyhovuje mnohem víc než Descent (pohyb je prostě děsnej)

Kdyby jsi měl o kartičky zájem, napiš mi zprávu

3.7.2017 14:07:51

Vybíráme z Bazaru

Divoká Amazonie + Minirozšíření
Divoká Amazonie + Minirozšíření
Akt. cena: 1450 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas