Nestrategická hra

Hledám tipy na hru s minimem strategie. Po mnoha pokusech jsem u manželky vypozoroval, že ji nebaví hry s dlouhodobou strategií, kterou by musela plánovat, nebo ještě hůř přizpůsobovat situaci. Žena tvrdí že si chce u hry odpočinout a nechce se jí přemýšlet. Podle mě ji nevadí vybrat si jednu z několika (málo) možností, ale plánovat něco dopředu ji vyčerpává :)

Výborný příklad je třeba Dominion, jedna z mála her která ji fakt baví. V každém kole má v ruce 5 karet a obvykle není moc způsobů jak je zahrát. Stejně tak při dokupování dalších karet je člověk dost limitován a moc možností na výběr nemá. Další oblíbené hry jsou třeba San Juan, Jambo a kupodivu i Temné znamení a Small World.

Naopak absolutně neuspěl třeba Tzolkin, Cyclades, Niagara a naposledy NW Passage.
31.3.2015 11:05:08

Tak čistě podle popisu
si dovoluji navrhnout Tokaido

31.3.2015 11:17:40

Al

Castles of Burgundy
Vždy je několik jasných možností, skoro bez plánování. Dva hráči jsou ideální počet, ženy to obvykle docela baví.

31.3.2015 12:02:35

CoB
Mohu potvrdit. Mám něco nahráno s mojí mamkou a to není zrovna velkej stratég. Další hry, které se solidně ujaly jsou Doba kamenná a Zloděj z Bagdádu

31.3.2015 12:24:53

Dobré tipy
Burgen von Burgund, Die jsme měli a možností co dělat po hodu kostkama je právě že až moc. Nicméně prodali jsme je spíše kvůli žetonům vylepšení, které hru v našich očích už překombinují a hlavně kvůli "ošklivosti" která negativně ovlivňovala hratelnost.

Tokaido i Doba Kamenná je dobrý tip, i když v obou podle mého nějaká ta strategie je. DK máme krátce, hráli jsme zatím dvakrát a vyloženě terno to zatím není. Nad Tokaidem budu určitě uvažovat, už jsem ho měl v hledáčku a ani nevím proč se mi ztratil z mysli. Zloděj z Bagdádu vůbec neznám, mrknu se.

31.3.2015 13:44:33

.....
alhambra,pokr,ztracená města,baloon cup,kostkové ra,čarodějky,port royal a svět v kostce .... třeba.
Upřímě .... nezavidím. Vybral jsi si hodně těžkou kategorii, aby to bavilo oba. Hodně štěstí.
Co takhle nějakou kooperativku?

31.3.2015 14:00:17 | Upraveno autorem (porovnej)

je ale pravda,
že obě mnou navrhované jsou lepší ve 3...

Nebo pak kooperativku, jak píšeš, líbilo se jí Temné znamení...

Další nápady (z mé sbírky): Carcassonne - Hrad, Osadníci z katanu - karetka, Chcago poker, Dračí srdce (hodně lehké), Řím (ten už je teda složitější)

31.3.2015 14:00:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Quixo
Quixo. Postřehovka než nějaké extra plánování, do deseti minut.

31.3.2015 14:13:37

Tipy
Přítelkyně byla podobně laděná a vyzkoušeno co ji bavilo nejvíce (krom toho co sám už píšeš): Ascension, Poštovní kurýr, Pilíře země, Love letter

31.3.2015 14:34:16

Špatný název
Tušil jsem že bude oříšek zvolit správný název tématu. Asi by bylo vhodnější ho přejmenovat na "Hra pro unavenou manželku :) "

Díky za všechny nápady, některé zadaní splňují, některé spíše ne. Určitě nehledám žádnou abstraktní/logickou hru. Z vašich tipů které znám osobně můžu říct že Ztracená města ji bavily dost, ale já u nich umíral nudou a třeba karetní Osadníci už byli přes čáru.

Kooperativky jsou dobrý nápad a už dlouho čekám až Albi znovu vydá Pandemic. Jinak moc další vhodné kooperativky neznám, Zakázaný ostrov je taky nedostupný ...

31.3.2015 14:36:06

The_Chosen
Další deckbuilding je dobrý nápad, ale Ascension určitě ne - téma a hlavně angličtina. Poštovní kurýr a Pilíře Země jsme hráli u známých, nijak zvlášť se to nechytlo. Milostný dopis je super, máme a hrajeme.

31.3.2015 14:42:30

pro unavanou manželku
7 divů světa a pokud říkáš deckbuilding, tak si počkej na Star Realms - zanedlouho v češtině (ale tam vyloženě neženské téma...). Lepší by bylo, kdybys pořídil ještě jednoho hráče, protože ve dvou se těžko vybírá - je sice spousta dobrých her, ale dobré hry smetá ze stolu kvůli "přílišné strategii"

Pro tři pak "šatičkové" Rokoko a nebo zvířátka Zooloretto, nebo lehčí odvar Coloretto

31.3.2015 15:26:33

co treba
Tsuro

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/tsuro-455/

31.3.2015 17:07:30

odpočinkové hry
výborná oddechovka je Milostný dopis, hrajeme a má u přítelkyně úspěch, pak hrajeme carcassonne + pár rozšíření a to jí taky moc bavý.

31.3.2015 18:11:51

s maminkou
hraju Kingdoma Buildera, tam se rozhodneš jednou na začátku hry a pak už se to s tebou veze :)

31.3.2015 18:22:33

další tipy
Z dalších her co tady padly mě nejvíc zaujalo Rokoko. Asi to není přesně ten typ hry co hledám, ale silně "holčičí" téma přidává plusové body.

31.3.2015 18:58:01 | Upraveno autorem (porovnej)

možnost
Revolver

31.3.2015 19:00:06

Radim
zrovna Rokoko mi strategické přijde dost. Musíš myslet na to, kde chceš udělat převahu, musíš myslet na to, koho si najmeš do balíčku a kdy si ho vezmeš do ruky... Ale pokud ji to bude bavit, je to asi jedno :) Každopádně povedená hra, kdybyste chtěli něco jednoduššího, hodně podobné je Fresco (tam je bohužel plánování figurkami na celé kolo dopředu, takže nevím, jak by se uchytilo)

31.3.2015 19:16:38

Revolver
ten moc nedoporučuju, měli jsme a přítelkyni to moc nebavilo.

31.3.2015 19:50:37

cv
doporučuji CV: co by bylo kdyby, když to budete hrát s tématickými průpovídkami, tak je to vážně odpočinek. Potom určitě Tokaido a Malý princ, ty vytáhneme pokaždé, když si chceme odpočinout. Origin a Takenoko taky nebudou k zahození :-)

31.3.2015 22:49:02

zachranari, 7 divu
Pokud cekas na Pandemic, tak zkus Zachranare - kooperativka jak vysita.
Podle me zcela srovnatelna s Pandemicem, mozna i lepsi.
(Manzelka bude z horiciho domu vynaset pejska a kocicku a na tebe zbydou lidi)

Pak jsem uplne nepochopil, jestli hrajete jen dva. nebo se jedna o manzelcinu obecnou vlastnost :)
Pokud byste byli aspon 3, tak jednoznacne doporucim 7 divu - to maji holky rady. ale pokud jste jen dva tak 7 divu uz tak dobry nebude - paradoxne uz to chce vic premyslet a tolik to neodsejpa...

1.4.2015 09:59:46 | Upraveno autorem (porovnej)

pohadky arabskych noci
ja jsem na tom s zenou uplne stejne. pohadky arabskych noci (tales of arabian nights) se ujaly. tam se nepremysli, jenom si uzivas, co na tebe hra uvali. bohuzel je to jenom v anglictine a cteni je tam teda hodne. nevim, jak je na tom zdejsi preklad (pokud vubec je). a taky rada hraje citadelu, pac tam se dobre intrikuje a pravidelne me porazi. kooperativka robinson crusoe ji nezaujala. je to na ni trochu moc abstraktni asi.

1.4.2015 11:47:40

Junik
Junik mi rozumi :) Tales of the Arabian Nights je super tip. Skoda jen ten anglictiny. Da se to hrat jen s jednim anglictinarem, nebo musi umet vsichni? Jinak Citadela máme a na stůl se občas i dostane.

1.4.2015 15:09:20

Revolver, pandemic, Port Royal
ja se taky přikláním za Revolver, přítelkyní tato hra velmi bavila a baví. Pandemic jsem měl vypujčený z klubu a s přítelkyní na něj taky čekáme, moc jí to bavilo. Port Royal u nás měl nečekaný uspěch a rádi k tomu sedáme i s nehráči. Musim pochválit svou přítelkyni, která moc ráda nehraje, tak si moc oblíbila Terra Mysticu

1.4.2015 15:22:23

Radim
Bohuzel u TotAN musi umet anglictinu alespon 2. Pocas sveho tahu ti tvuj protihrac cte z Book of Tales moznosti a ty si vybiras. Nemel bys nahlizet do Book of Tales, jinak bys vedel, jakou moznost zvolit, aby to pre tebe nemelo negativni dusledky.

1.4.2015 18:01:56

manzelka
z pozadovanych jednoduchsich, moja zena rada zahra kedykolvek : Alien frontiers, cezar a cleopatra, carcassonne hrad, nexus ops, notre dame, star realms . Neuvazoval si nad agrikolou ? tu je moja ochotna hrat aj o pol noci - ak mas nasackovane, urychlis pripravu a do hodiny v dvojici odohrane.

2.4.2015 03:43:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Kronika zločinu
Kronika zločinu
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas