LOTR LCG - Jak v jednom hráči?

Ahoj všichni, chtěla jsem se zeptat:
1) jak hrajete základní sadu LOTR LCG v jednom hráči? Berete si jen jednu sféru se třemi hrdiny, nebo více jak dvě sféry a např. 6 hrdinů? Když mám jen Trpaslíky (taktika), tak mi to přijde dost obtížné, když mají malou Sílu vůle - nikam se nedostanu, jsou sice silní, ale..... A zase nechci mít hodně hrdinů, pak podle mě hra ztrácí smysl - bylo by snadné.

2) Nebo když si vezmu dvě sféry, tak bych otočila v oblasti odhalení 2 karty místo jedné?

3) Máte někdo zkušenost s hrou 4 hrdinů a každý je z jiné sféry, s tím, že bych v balíčku vlastně měla všechny hrací karty (samozřejmě Gangalf, Medděd a jiní jen 1x)?
Děkuji moc :-)
10.9.2014 09:41:43 | Upraveno autorem (porovnej)

IMHO myslím si, že...
...táto hra je výborne vybalancovaná a nepotrebuje žiadne homemade pravidlá. Ak hrám hru sólo (95% prípadov), zásadne hrám podľa ofic. pravidiel, prípadne s úpravou (myslím, že sa to volá easy mode). Sila LOTR LCG tkvie v tom, že treba prísť na to, čo kedy zahrať, vedieť sa pripraviť na všetky možnosti. Každou hrou budeš silnejšia a napokon ju zvládneš. Ak máš iba core-set, chápem, že si chceš hru zľahčovať, prípadne hrať ju s viacerými hrdinami, ale myslím si, že to nie je potrebné. Napr. Útek z Dol Gulduru som ešte nikdy nevyhral a vôbec mi to nevadí :)

k bodu 3: v tomto prípade by sa vynorilo veľa problémov, domnievam sa, že hlavným by bol akútny nedostatok zdrojov. + Gandalf by v takom balíčku mohol byť pokojne trikrát.

10.9.2014 09:59:27

:-D Pobavilo
cITACE: "Napr. Útek z Dol Gulduru som ešte nikdy nevyhral a vôbec mi to nevadí :)"

:-D :-D tak to mě pobavilo :-D

Jinak díky moc za odpověď, právě s Trpaslíky prohrávám pořád a to hraju teprve první štaci ze základní sady (Stezka temným hvozdem), hrála jsem jí tak 20x a pořád se snažím přijít na to, jak zvítězit. Pro mě např. sféra "Duch" je hodně snadná, právě kvůli Síle vůle. Budu to zkoušet dál, co mi také zbývá, že? :-)

10.9.2014 12:03:20

2 karty?
Takže když hraji sama a vyberu si dvě sféry, tak do oblasti odhalení dám jen jednu kartu, protože hráč je jen jeden, nebo dvě karty, za každou sféru jednu?

10.9.2014 20:01:36

2 karty
Do oblasti odhalení se dávají karty podle počtu hráčů ne podle počtu sfér.
Jinak pro začátek doporučuji Modro-Fialový balík(Eowyn,Aragorn,Denethor)

10.9.2014 20:14:02

ostaní
jinak doporučuji projít si a přečíst tohle vlákno:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-karetni-hra-1503/diskuse/#content

10.9.2014 20:23:00

Zuzana, MerggieMan
Já mám pocit, že spíš než o ulehčování jde o zmatek v pravidlech. Pokud jsem to špatně pochopil, tak jen tenhle můj příspěvek zbytečný...
Nicméně - počet hrdinů ve hře není libovolný, ale každý hráč může mít celkově 1-3 hrdiny (v 99% případů všechny 3)a každý může náležet k libovolné sféře (takže jednobarevný balíček s třemi stejnými nebo libolná kombinace 2+1 nebo 1+1+1). každá sféra má své výhody i slabiny, takže jednobarevné balíčky většinou moc nefungují (třeba Tactics nehnout s průzkumem) a nejlepší je hrdiny a barvy v balíčku namíchat. Pokud hraješ solo hru, počet karet z encounter balíčku je jedna za kolo, nezávisí na počtu hrdinů, ale právě na počtu hráčů.
Vím, že někdo třeba dělá to, že hraje za 2 balíčky zároveň. Pak může mít přístup ke všem 4 sférám a mít až 6 hrdinů, ale musí mít dva hrací balíčky, dvě "ruce" a taky karty z encounter balíčku vylézají každé kolo 2, protože jste vlastně dva hráči. Já jsem takhle hrával jen ten Escape from Dol Guldur, který je v jednom hráči nehratelný, a narozdíl od MerggieMana mi trošku vadilo, že nesehraju víc než 2 kola, než mě to semele :) Od tý doby, co hru objevil i náš malej, mám po starostech a hrajem ve dvou legálně.

10.9.2014 22:34:41

Schizo solo
Ja to zasadne (pokud hraju sam) hraju ve solo-schizo-modu, tj. jakoby za dva hrace. Mam dva baliky karet a ke kazdemu 3 hrdiny. Vse rozlozene po obou stranach stolu, abych se v tom nezamotal. Samozrejme pak kaze kolo odhaluji 2 karty, protoze jsem 2 hraci :)
No a musim si presouvat ukazatel "prvniho hrace" zleva doprava.

Vyhody:
- muzes vyuzivat vsechny sfery (zpravidla dve v jednom a dve ve druhem baliku)
- muzes pozivat priznak "Strelec", ktery je v solo modu jinak na prd.
- vyuzijes vic karet, takze duse tolik neplace, ze mam vetsinu svych koupenych karet zavrenych v krabici

11.9.2014 08:29:33

cartas
Jj taky mi to takhle vyhovuje, je to o neco zajimavejsi nez hrat striktne solo s jednim balikem.

11.9.2014 19:27:13

schizo
Jak se to vezme. Oboje má svoje, osobně když už jsem sám, hraju výhradně fakt solo, je to větší výzva a "maso", když víc balíků, tak opravdu ve více hráčích. Ale chápu ty výhody, jak píše cartas, člověk opravdu využije víc karet a má větší možnost volby ve stavění, protože na solo hru už ty balíky musí být fakt hodně vyladěný. Samozřejmě člověk musí mít s kým...

11.9.2014 20:17:30

Díky za tipy + dotaz
Zdravím všechny, ráda bych všem poděkovala za tipy. Asi také vyzkouším hrát sama za dva hráče, zní to zajímavě a určitě se tím zvýši možnost výhry. Zatím jsem to hrála vždy sama a jen s jednou sférou a ta červená taktika mi fakt dává zabrat. Jo a hraju zatím bez stínů. Koupila jsem si i druhou základní sadu, protože se mi párkrát stalo, že mi došly karty, aspoň mám víc žetonů, když už nic jiného :-)

Ještě takový dotaz na takový problémek, který jsem moc dobře asi z pravidel nepochopila nebo nevím - karty událostí a spojenců vytahuji a hraji pouze ve druhé fázi? Nebo pak mohu kdykoli hrát karty z ruky v momentě, kdy jsou povoleny "akce hráče"? Nebo si mám průběžně nakupovat karty událostí, pokládat je před sebe a tyto karty čerpat dle libosti, že třeba jednu kartu využiji až další kolo? Že bych se sichrovala proti kartě "Odhoď karty událostí". Tady fakt nevím.

Zatím to dělám hned ve druhé fázi (s tím, že případnou kartu doplněk hned přiložím nebo hned vyhodnotím událost, kterou koupím), ale pak v průběhu hry bych to třeba zahrála jinak...a láká mě události hrát třeba i v jiných fázích.

Budu ráda, když sem budete přispívat dál :-) Jsem LOTR nováček a fakt díky.

11.9.2014 21:02:37

dotaz
Spojence a doplňky můžeš hrát pouze ve fázi plánování, události a reakce v podstatě kdykoliv, když se naskytne okno pro hraní akcí. Události po zahrání se odhazují do hrobu.
Co se týče solo hraní, tak já hraji pouze jako jeden hráč(modro-zelený balík)

11.9.2014 21:32:07

:-)
Super Vítku, děkuji moc za vysvětlení, aspoň jsem o další krůček dál, abych to nehrála jak tatar :-) :-D
Ikdyž hodně lidí nadává, že to má složitá pravidla, ale když to člověk hraje častěji, tak se do toho nejspíš dostane (asi jako u všeho) :-)

11.9.2014 21:47:04

:-)
Není zač.
Jestli chceš tak se můžeš napsat svůj balík který hraješ.Třeba se ti dostane dalších rad jak ho vylepšit

11.9.2014 22:02:10

Kolem dokola a Desetihodinovka
:-) Z níže uvedeného - pokouším se prorazit s červeným balíčkem Taktik (i jak jsem psala níže) skrz Stesku temným hvozdem, nedostala jsem se ani jednou na kartu 2A :-D Ale neodrazuje mě to a zkouším to furt doblba dokola. S jinými sférami mi to jde a zatím to nechci moc překombinovávat, samozřejmě ideální mít 6 hrdinů, tím pádem 6 žetonů :-D :-D (to byl vtip :-) )
Budu to zkoušet a pokud na něco narazím, tak se určo ozvu.

Jo a nekecám! dneska jsem si dala od osmi od rána desetihodinovku LOTRa 1-3 - BOMBA! Miluji ten příběh. Ale kniha je stejně lepší. Jsem zvědavá, jestli zfilmují Silmarilion, ale to patří asi do jiné diskuze :-D ;-)

11.9.2014 22:22:16

zuzana
Mě připadá Zuzko, že tím jak hraješ, se sama připravuješ o (minimálně) polovinu zábavy, která s touto povedenou karetkou je. Hra je navržená tak, aby sis z dostupných karet poskládala co možná nejoptimálnější herní balíček, který ti umožní hru snáze vyhrát. Hrát s jednobarevným balíkem, který ti hra dá, je u většiny misí IMHO v podstatě jen spoléhání na náhodu, že se ti v ruce a v encounterech šikovně sejdou karty. Jednobarevný balík je vhodný max. na pár prvních her aby se člověk naučil pravidla a osahal si funkci jednotlivých karet. Právě špekulování, které hrdiny si vzít na konkrétní dobrodružství a jakými kartami je dovybavit, je gró LoTR LCG.

11.9.2014 23:31:45

Micc
Ahoj Micci, díky moc za reakci.
Asi to beru tak zodpovědně a pintlich, že si z této hry sama vytvářím peklo :-D Uznávám ;-)
Díky moc za rady, aspoň si teď budu moct sednout před další partičku a říct si "Jo, teď už konečně budu hrát normálně" . Jenže - nejhorší je, že u každé hry přijdu na novou a zase novou věc, kterou nevím, jak vyřešit, a hledám v manuálu, netu, diskuzích a .... nic. Občas zmatu i samotné rádce (ti, kteří mi odpovídají - radí) a i ti se pak mezi sebou dohadují o pravidlech :-D Někdy to je fakt prča :-) Pro mě však nikoli, když se právě nedozvím, jak se věci mají a od počítače odcházím s nafouklou hlavou, do které se nedostaly žádné nové informace z důvodu rozvíření zmatku :-)

12.9.2014 00:11:20

balíček
Jak psal Micc ty jednobarevný balíčky v základu jsou jenom pro naučení pravidel ne na žádné zachraňování světa.
Tak mě napadlo jestli by nebylo lepší se z někým dohodnout na živém hraní, kde ti vysvětlí pravidla atd.

12.9.2014 08:03:41

@zuzanadolinkova
Milá Zuzka. Skús si teraz, po zahraní niekoľkých hier, znovu prečítať pravidlá. Resp. Ti odporúčam videá Laca Bachratého (pbch) na youtube, kde hraje jednotlivé scenáre, vysvetľuje karty a veľa sa z toho dá naučiť.
https://www.youtube.com/channel/UChNrhiLuNpOen8iuDsZ5u6w
--
Inak ak vieš po anglicky, je dosť dobré si prejsť aj FAQ a errata
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/lotr-lcg/support/LotR-FAQ.pdf
--
Ak vieš po anglicky odporúčam aj tieto dva skvelé blogy:
http://hallofbeorn.wordpress.com/key-concepts/
http://talesfromthecards.wordpress.com/deck-building-101/

Na tejto hre je stále čo študovať a učiť sa. Ja mám za sebou takých 250+ hier, ale stále sa nájde niečo, čo ma prekvapí :).
--
Čo sa týka jednofarebného červeného balíka, tak s tým sa zbytočne trápiš. V prvých dvoch cykloch je len minimum scenárov, ktoré by si s týmto balíkom v sólo hre vyhrala. Chce to skombinovať aspoň dve sféry. Ak sa Ti páči hrať za červených, ok, ale pridaj k nim trebárs Éowyn a nejaké karty z modrej sféry, aby si nemala problém s úlohou. Ak budem mať čas hodím Ti tu nejaký balík, s ktorým by si si mohla hru vyskúšať :).
--
Tu je narýchlo poskladaný balík na prvý scenár z kariet základnej sady:
http://www.cardgamedb.com/index.php/thelordoftherings/the-lord-of-the-rings-deck-share?p=2667&deck=lotrdeck_54129e7427541
--
Inak otázky, prosím, píš do vlákien príslušnej hry, resp. je dobré si prejsť aj vlákno s otázkami a odpoveďami, lebo tam nájdeš odpovede na kopec otázok, ktoré majú skoro všetci čo s hrou začínajú :). Prajem veľa trpezlivosti, časom sa Ti pravidlá zautomatizujú a hranie bude už len o zážitkoch :).

12.9.2014 09:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Wow, díky moc za vyčerpávající odpověď, na odkazy určitě junku. Angličtinu tak nějak ovládám, přinejhorším to jistí ten nejhorší překladač na světě - Google :-D

Stejně mi to nedá a mám ještě dotaz - a snad už poslední :-)
Když si tedy vyberu dvě sféry (dohromady 3 hrdiny), mám si k tomu vzít do herního balíčku veškeré karty, které se těch dvou sfér (barevně) týkají? Že jsi psal, ať si vezmu např. Éowyn a "nějaké" karty. Tudíš si vybereš dle libosti? Nebo to mám rozdělit a Éowyn bude patřit 1/3 herního balíčku a druhé sféře 2/3?

12.9.2014 09:43:26

@zuzanadolinkova
No v pravidlách sa odporúča min 50 kariet v balíku, väčšina hráčov to hraje skoro presne na 50 kariet kvôli efektívnosti. Ak máš len coreset, tak tam máš pri dvojfarebných balíkoch skoro všetky karty, keď dokúpiš ďalšie rozšírenia, už budeš mať na výber z viacerých kariet a bude to lepšie.

Pomer kariet jednotlivých sfér je na Tebe, nezávisí od pomeru farieb hrdinov. Ak máš aj dve tretiny hrdinov z modrej sféry, nemusíš mať presné dve tretiny modrých kariet. I keď určitú logiku to dáva, lebo kým nemáš songy, tak je hlúposť dať väčšinu kariet z tej sféry, z ktorej máš len 1 zdroj za kolo. V mojom balíku, čo som Ti poskladal, dáš doplnok Gondorský roh Legolasovi (ak keď to nesedí tematicky), aby mal šancu dostať aspoň nejaké zdroje naviac pri zabití spojencov.
--
Môžeš vyskúšať aj modro-fialový balík, ako napr. tento:
http://www.cardgamedb.com/index.php/thelordoftherings/the-lord-of-the-rings-deck-share?p=2667&deck=lotrdeck_5412a93835ef8

12.9.2014 10:02:27 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Všech šest českých rozšíření mi přijde koncem září, tak se už těším.

Jen pořád přemýšlím, že když budu hrát s dvěmi základními sadami, jak pak nejúčinněji rozdělím balíčky zpět do původních počtů (aby vznikly opět dvě rozdělené základní sady). Každá karta je sice číslovaná, ale fakt nevím. Možná bych mohla druhou sadu označit puntíkem bílou fixou.

12.9.2014 11:44:50

rozdělení
tady je seznam karet co mají být v základu:
http://www.cardgamedb.com/index.php/lotr/lord-of-the-rings-card-spoiler/_/core/
Jinak u nás jsem začátečníky zaučoval Modro-fialovým balíkem, je to ten nejlehčí co mi přišel

12.9.2014 13:05:12

@zuzanadolinkova
a proc to chces rozdelovat na dve zakladni sady?

jediny (skorojediny) omezeni je, ze nesmis mit jednu kartu vice nez trikrat v baliku, tj. vzal bych ze sloucenych coresetu kazdou kartu 3krat a smichal s kartami z adventure packu. Z toho pak budes stavet. Ctvrte a dalsi karty coresetu pak muzes schovat nekam do skrine, ty uz nepouzijes.

Edit: ted mi doslo ze tohle plati jen pokud budes hrat ve dvou hracich (nebo schizo-solo) a kazdy hrac pouzije jine sfery. Navic neutralni karty (Gandalfa) pak muze mit kazdej hrac trikrat, tj. Gandalfy do skrine nedavat :)

12.9.2014 14:02:13 | Upraveno autorem (porovnej)

cartas; Acedrac; vítek
Vítku, díky za odkaz - už ho mám v záložkách :-)
No, cartas, jak jsem psala, tak jsem trochu pintlich a všeobecně, když dohraju hru, tak si zpět rozdělím karty podle sfér a ikon scénářů - pro někoho zbytečná pakárna, pro mě přehled :-)

Zrovna teď jsem si označila tu druhou základní sadu - tzn. ve spodním pravém rohu každé karty jsem udělala malou tečku bílou fixou. Musím prozkoumat veškeré ty níže uvedené odkazy, abych bych vůbec schopna vytvořit nějaký balíček - asi poslechnu a začnu fialovo-modrým. Furt nevím a přemýšlím, jestli mám pak použít k tomu všechny modré a fialové hrací karty, než těch uváděných a doporučených 50 kusů karet. Mě osobně se asi bude líbit širší výběr, i za cenu toho, že scénář skončí a já budu mít v hracím balíčku mnoho nedobraných karet.

Zaráží mě další věc - např. Gandalf nebo Faramir je "unikátní" karta, která by měla být v herním balíčku jen 1x (kvůli symbolu před názvem (jménem) hrdiny).
Právě jak mi sem psal "Acedrac" ty odkazy na složení balíčků - což jsou super! :-) , tak tam jsou právě unikátní karty uvedeny vícekrát. Je pravda, že na jiných serverech lidé uvádí, že si pravidla upravují dle svých potřeb.

Tak proto jsem opět na vahách :-)

12.9.2014 22:10:13

Unikátní karty (Gandalf, Správce Gondoru atd..)
Unikátní karta může být jen jedna ve hře, to znamená, že např. Gandalf může být třikrát v hráčském balíčku nebo třikrát nalízaný na ruce, ale jen jeden vyložený jako spojenec (na stole, ve hře) připravený jít prozkoumávat, bránit či útočit.Dokud je v balíčku nebo v ruce, tak nijak nezasahuje do hry.

------------------------------------------------------------------------------------
Jinak také používám při solo hře tři hrdiny a padesát karet v balíčku.
Těch 50 karet v balíčku je podle pravidel a tak akorát, aby si do něho dal člověk karty které potřebuje a měl dobrý poměr šance k jejich nalízání.Známý ze začátku používal 33 karet, protože v kartách ze základu je dost balastu(karet, které jen vyplňují balíček, ale nejsou výhodné pro zahrání) a tak si snižoval obtížnost, jelikož měl v balíčku jen karty, které chtěl a žádný balast.To ještě nebyl na světe EASYMOD. :-)

12.9.2014 22:52:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Tzolk'in - CZ (Mindok) Nová/Nehraná
Tzolk'in - CZ (Mindok) Nová/Nehraná
Akt. cena: 22 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas