Hra pre 2-6 hráčov

Ahojte,

potreboval by som poradiť darček k blížiacim sa Vianociam.

Hľadám hru pre rodičov -

počet hráčov: 2-6+ hráčov
jazyk: čeština, slovenčina
téma: niečo viac budovateľské, nie úplne vojnové.
Carcasone poznám, takže niečo iné prosím

Veľká vďaka.
4.12.2017 12:26:25

rodiče jsou různí
Nedá mi to nepřidat se, ale ono u těch rodičů podle mě nezáleží ani tak na věku, ale na tom, zda je hraní jako takové zaujme či nikoliv. Moje mamka, které je 64, se mnou zvládne zahrát prakticky cokoliv, co přinesu - hrál jsem s ní v posledních letech Agricolu, Kroniku panství, Marca Pola, Cavernu, Settlery, Bruggy, Burgundské hrady, Orleáns, Puertorico a další a vše ji bavilo, nehraje jen fantasy hry a hry v AJ, protože anglicky skoro vůbec neumí.
A taťka, který v životě hry nehrál, se mnou po 60 dával Memoir, kterým jsem ho zkusil rozptýlit, když začal bojovat svůj boj s nemocí, který bohužel prohrál. A jeho to tolik bavilo, že kdyby se nemoc nehoršila, tak bychom časem asi od Memoiru přešli i na složitější hry s válečnou tématikou - jeho to bavilo, protože byl bývalý voják, vášnivý plastikový modelář a zajímaly ho válečné knihy a dokumenty.
A mám známého, kterému táhne na 60 a když přijede na návštěvu tak vždycky zahrajeme a Agricolu nebo Cavernu se mnou dal po prvotním vysvětlení hned napoprvé dost slušně :)
Takže - jsou lidi, kteří hry nezvládnou (a nechtějí zvládnout )ve 30 a jsou lidi, kteří nemají problém ani po šedesátce :)

A k tématu - hru i pro rodiče, nekonfliktní pro až 6 hráčů - já bych se nebál ani té Caverny, zase tak složitá podle mě není a v 6 lidech se stejně moc taktizovat asi nedá (sám jsem hrál max. ve 4 a už to bylo maso) :)

Jinak z menších her asi Citadela, je lehoučká na naučení a v aktuální deluxe verzi je variabilní, pro méně lidí jsou lehké na naučení Doba kamenná nebo Burgundské hrady či Notre dame, ale to jsou hry pro 4-5 lidí.
Z her podobných Carcassonne ale s vyšší mírou taktiky asi Vikingové, pokud jdou sehnat nebo Ostrov Skye. A složitý není ani můj Oblíbený Marco Polo, i když ten je opět jen pro max.4 hráče (s nově vydaným rozšířením pro 5)

5.12.2017 21:05:23 | Upraveno autorem (porovnej)

greyhound
....presne a vystizne ! Zhrnutie k teme :
7 divov
Citadela
Osadníci s rozsirenim
Superfarmar / vyrocna edicia/

uz trosku mimo poziadavok, ale vhodne pre 6 seniorov - sviatocnych hracov :
Ostrov s rozsirenim
kartovky : 6 bere, Wizard, Saboter + party hry

5.12.2017 21:11:47 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

tak trochu

mi to zacina pripominat debatu o tom, co zvladnu a co nie 5rocne detvaky
:)

hoci otazka je polzena predsa len trolinku inak
;)

5.12.2017 22:31:21

...
jj debata se strhla trochu jiným směrem, než autor otázky chtěl, já jen doplním, že bych rozhodně nepaušalizoval výrokem "průměrný rodič" jak píši ostatní jde o to, jestli dotyčný chce nebo nechce...

6.12.2017 07:12:23 | Upraveno autorem (porovnej)

:))

@Bastacka: definovala bych, ale i tak uz jsme asi dosti OT :)) Bejt tebou, tak bych se neobavala, ze budes podobny prumeru generace nasich rodicu, vsak ono se najde dost novych veci, kterym my budem houby rozumet, az nase deti budou v nasem veku :)

@ruy: trefne :D

6.12.2017 07:21:06

Vybíráme z Bazaru

Šílenej prófa
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas