Hra, která se neohraje

Chtěl bych najít nějakou nekonfliktní deskovku, která má ale tolik možností, že se jen tak neohraje. Stačí jedny pravidla, ale přitom nabízí spoustu objevování. Příklad by mohl být Warhammer Underworld, kde mám jedny pravidla, ale díky spoustě frakcí a doplňujících balíčků se prakticky neohraje. Ale je to konfliktní řezba, i když se tedy hraje na body a takže nemusíte jenom likvidovat soupeře, abyste vyhráli. Měl by někdo tip na nějaké takové deskovky? Nesmí se tam objevovat boj (teď více méně nekonfliktní a neškodící) Předem díky moc za smysluplné komentáře :)

PS: vím, že někdo může napsat, že se mu Divukraj po 200 partií stále neohrál a má stále co objevovat nebo že záleží jenom na vkusu apod. Ano, rád bych byl, aby toto vlákno nebylo o těchto příspěvcích, ale konkrétních hrách a třeba komentářích, proč si myslí, že je to vhodná hra. Ještě jednou, díky moc :)

____________________________
Sám sobě hádankou.

9.9.2023 22:29:34

Já jsem hráč, který hraje spíše do šířky, než do hloubky, takže pokud se mi nějaká hra vrací pravidelně na stůl, je to známka její kvality :) Jako konfliktní hru beru přímo souboje proti sobě, ne interakci a z jako takových doporučuji:

#Obleva Po cca 20 partiích mě každá hra baví víc a víc, asymetrické národy, pokaždé jiná mapa, jiné upgrady, jiné stroje, jiné karty dělají hru obrovsky znovuhratelnou a konflikt tam prakticky není.

#Euthia: Torment of Resurrection Tady to bude asi horší, protože se to hodně blbě shání, ale tady mám přes 40 her a nemám dost

#Barrage Tady ten konflikt je nepřímý, worker-placementový, že ti někdo může zašlápnout pole nebo zastavět lokaci, kam jsi chtěl, ale co se týče znovuhratelnosti, tak je enormní díky velké asymetričnosti.

#Beyond the Sun Tady mám včetně onlinu téměř 100 partií a opět, nejde se toho nabažit. Konflikt je víceméně jen ve vesmírné části hry a není nijak drasticky, jen kdo přiletí s větší silou, ovládá planetu. Nikdo neumírá nebo se nic neničí

23.10.2023 09:46:53

Vybíráme z Bazaru

Swordcrafters + expansion
Swordcrafters + expansion
Akt. cena: 849 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas