Herní výzva na rok 2017

EDIT:
!!!!POZOR!!!!: Nově přidávám možnost extrémně těžké výzvy: Každou položku ve výzvě můžete splnit dvakrát, musí se jednat o dvě odlišné hry a žádná hra se stále ve výzvě nemůže objevit dvakrát. Dohromady lze nyní získat až 100 bodů. Pokud se vám to podaří dostanete titul Deskoherního magora :)
!!!!KONEC POZORU!!!!
Teď už původní příspěvek:

Krásný rok 2017 všem :-)

Minulý rok, jsem pro vás utvořil deskoherní výzvu, která sklidila vcelku úspěch, za což jsem vážně rád. Právě tento fakt, a také poslední dva komentáře u vlákna s minuloroční výzvou, mě motivoval k utvoření herní výzvy na rok 2017.

Minulá výzva byla občas kritizována kvůli příliš nízkou obtížností, ale také se dočkaly kritiky některé body výzvy, které byly až hloupě těžké. Něco na tom pravdy bude, takže pro tentokráte jsem zvolil trochu jiný způsob, jak vyhodnotit úspěšnost ve výzvě a to za pomocí bodů.

Níže je napsáno 32 požadavků na hry, které musíte zahrát, abyste si mohli za ně započítat body do výzvy. Každou hru můžete do výzvy použít jen jedenkrát. Hry jsou rozděleny na jednodušší a těžší. Splnění jednoduššího požadavku vám dá jeden bod. Splnění těžšího dva body. Maximálně lze získat 50 bodů.
A teď už seznam… dobře se při jeho plnění bavte :-)

Lehká výzva (1 bod)
1. Zahrajte si euro
2. Zahrajte si ameritrash
3. Zahrajte si hru, která ve vás jakýmkoliv způsobem evokuje léto
4. Zahrajte si hru, které za něco vděčíte
5. Zahrajte si hru, která vám jakýmkoliv způsobem připomíná dětství
6. Zahrajte si hru, která vyšla v minulém století
7. Zahrajte si hru, která by se podle vás měla dostávat na stůl častěji
8. Zahrajte si hru, kterou vám doporučují ostatní, ale vy jste ji ještě nehráli
9. Zahrajte si hru z vaší sbírky, která se nejvíce liší od ostatních her ze sbírky
10. Zahrajte si hru, ve které vaše herní postava může zemřít (nemusí se nutně jednat o eliminační hru)
11. Zahrajte si hru, ve které hraje důležitou roli doprava
12 Zahrajte si hru, ve které hráči hrají za asymetrické role či strany, které se hrají pravidlově rozdílně.
13. Zahrajte si hru s mechanismem dražby
14. Zahrajte si hru, která je oceněná nějakou prestižní cenou (takže cena základní školy v Kotěhůlkách se nepočítá)


Těžší výzva (2 body)
1. Zahrajte si hru v přírodě (musíte být fyzicky v přírodě)
2. Zahrajte si hru, která je engine buildingem. Může to být přímo deckbuilding, dicebuilding nebo bagbuilding, ale také jakákoliv hra ve které začínáte s minimem a postupně si budujete jakousi základnu, ze které se většinou díky kombům a efektivnosti, dostáváte blíže k cíli. Většinou zde funguje efekt sněhové koule a také je zde často přítomen nějaký fyzický záznam vašeho postupu (karetní tablo například) Jen pro představu některé hry: Splendor, Settlers: zrod impéria, dobyvatelé vesmíru…
3. Zahrajte si hru od autora, který stvořil alespoň 20 jiných her dle záznamů na bgg.
4. Zahrajte si hru odehrávající se na ostrově či ostrovech
5. Zahrajte si hru odehrávající se ve starověku
6. Zahrajte si hru odehrávající se v budoucnosti
7. Zahrajte si hru se zimní tématikou
8. Zahrajte si hru ve které hrajete za zvíře či zvířata
9. Zahrajte si hru odehrávající se v alternativní realitě
10. Zahrajte si hru, ve které je čas jedna ze “surovin” (musíte jej spravovat, utrácíte jej atd…)
11. Zahrajte si hru, která má svou předlohu ve videohře nebo ve filmu či seriálu
12. Zahrajte si hru, která se snaží co nejvěrněji simulovat nějakou historickou událost
13. Zahrajte si nějakou novinku na deskoherní výstavě (nemusí to být nutně novinka z dané výstavy)
14. Zahrajte si print and play hru (ta která je oficiálně určená jako pnp)
15. Zahrajte si nějaký prototyp hry (může být i váš)
16. Zahrajte si hru, od českého či slovenského autora
17. Zahrajte si hru, která od hráčů vyžaduje jak sociální, tak logickou dedukci
18. Zahrajte si hru, ve které jsou hráči rozděleni na týmy

Těžší úkoly, nejsou ani tak těžší na zvládnutí, jako spíše na vlastnění daných her. Prostě ty dva body berte spíše jako odměnu za to, že máte k dispozici hru, která tak častá není :-)

Pokud chcete, tak se můžete snažit splnit jenom jednodušší nebo těžší výzvu, nebo se snažit získat co nejvíce bodů, níže jsem vypsal hodnosti, kterých lze dosáhnout:

1 - 10 bodů: Nováček
11 - 20 bodů: Mírně pokročilý
21 - 30 bodů: Hráč
31 - 40 bodů: Zkušený deskohráč
41 - 49 bodů: Deskoherní znalec
50 bodů: Mistr

Pokud si s něčím nebudete jistí, neváhejte se zeptat, rád odpovím. V každém případě to nemusíte hrotit, pokud se vám některé požadavky zdají vágní, vězte, že je to záměr, jelikož hlavní je zábava. Tato výzva je hlavně o tom, abychom oprášili staré kousky anebo ty na které jsme zapomněli…

A nezapomeňte se průběžně chlubit ;-) Já jdu do toho také, tak schválně kolik udělám bodů :-D
5.1.2017 21:41:42 | Upraveno autorem (porovnej)

79 bodů
Jsem rád, že jsem výzvu ještě letos stihl:) K výstavám (a prototypům) jsem se bohužel letos nedostal. Kdybych věděl, že na nich nazobu body, tak na nějaký jedu :D

Lehká výzva (23 bodů)
1. Ethnos, Scythe
2. Cosmic Encounter, Arkam Horror LCG
3. Dobble (hrajeme v létě pod stanem, na fesťácích...)
4. Game of Thrones the board game (první "velká" deskovka ve sbírce, nastartovala moje nadšení pro hobby) Eldritch Horror (přivedla mě k mojí současné deskoherní skupině)
5. Junk Art, Pictionary
6. Fury of Dracula
7. Inis, Space Alert
8. Guards of Atlantis, Dracula's Feast
9. Gloomhaven
10. Ultimate Vampire, The Resistance: Avalon
11. Ticket to Ride, Galaxy Trucker
12. Captain Sonar, Not Alone
13.
14. Codenames, When I dream


Těžší výzva (56 bodů)
1.
2. Roll for the Galaxy, Race for the Galaxy
3. Blood Rage, Zeměplocha: Ankh-Morpork
4. Forbidden Island, Puerto Rico
5. Cyclades, Tigris and Euphrates
6. XenoShyft: Onslaught, Terraforming Mars
7. Arctic Scavengers, Dead of Winter
8. Beasty Bar, Mice and Mystics
9. Steampunk Rally, Pandemic: Legacy
10. Patchwork, Tokaido
11. Zaklínač: desková hra, Star-Wars: X-Wing Miniatures Game
12. The Grizzled
13.
14. Two Rooms and a Boom
15.
16. Alchymisté, Vládci Podzemí
17. Deception: Murder in Hong Kong, Tortuga 1667
18. Secrets, Time's Up

22.12.2017 14:21:25

Vybíráme z Bazaru

 Disney Villainous: The Worst Takes it All
Disney Villainous: The Worst Takes it All
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas