Herní skládací stůl

Zdravím, chtěl bych se zeptat nemám doma moc místa na velký herní stůl tak sháním nějaký skládací stůl co rozložím zahrajeme co chceme a zase složím a uklidím, teďka otázka jaký rozměr, hrajeme hlavně Zaklínače starý svět a WoW Wrath of the lich king a podobné hry, myslíte že by stačil stůl D 86 x Š 86 x V 71 (cm)? Nebo máte někdo nějaký takový stůl co třeba máte doma?

29.10.2023 19:49:56

Používáne tyto a jsme s nima spokojení https://www.tentino.cz/skladaci-stul-180x76-cm-puleny-ubrus-zdarma/

******
sváteční účastník JOUOB.castu

29.10.2023 20:45:04

Přesně na ten jsem se díval ale říkal jsem si jestli 180 není moc :-)

30.10.2023 06:47:10

Já mám tento:
https://www.lanitgarden.cz/rozkladaci-stul-lifetime-80221-80317-122-cm/

Ale je to málo :(

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

30.10.2023 07:46:43

Také používám cateringový stůl (viz předchozí příspěvek) 180x75 a na většinu her je to tak akorát. Třeba na Euthii je to jen tak tak :D

30.10.2023 08:44:21

@Holcik  Není to moc, jestli chceš mít trochu pohodlí u hry, tak zjistíš, že je to akorát. 

******
sváteční účastník JOUOB.castu

30.10.2023 12:13:00

A co třeba vzít 2 desky ze staré skříně, ty seříznout na požadovaný rozměr a spojit na panty. Potom lze položit na stůl co doma člověk má a hrát podle potřeby. 
Já to tak v zimě praktikuji, když potřebuji desku na rozsáhlejší hry. V létě mám pod pergolou stůl velký. 

30.10.2023 13:28:46

Netuším, jestli ti to bude k něčemu dobrý, ale podělím se o svou zkušenost. 

Já nedostatek místa vyřešil koupí stolových desek 100x60 z IKEA (LINNMON). Koupil jsem 3 + 12 šroubovacích noh ADILS za 100ku. Podle potřeby z toho poskládám buď stůl 120x100 (2 desky 8 noh) a nebo 180x100. Menší rozměr stačí na většinu klasik co hraju s dětma + zvládne i hodně normálních her. Větší a delší hry jistí velký stůl, kdy už je to vpodstatě rozměr na 99% deskovek. Po hraní to zas hodím pod postel, kam to vklidu vše vejde. Dřív sem na to měl dvě velké desky z klasického dřeva, ale ty už byly těžké a skončilo to na tom, že se mi to nechtělo vytahovat. Tohle je velmi lehounké, ale překvapivě odolné. Seskládáno nespočetněkrát a přežilo to i celovíkendové hraní na chatě kam sem to vzal. 

Konstrukčně: Abych neměl nohu vedle nohy, tak sem to vyřešil tak, že stůl na menší rozměr mám klasiky u každé desky 2 a 2 nohy po kraji a na vnitřní straně nohy tak 30 cm od kraje na střed. Pokud potřebuju třetí díl, tak tam mám nohy na kratší stranu podobně , ale na delší víc na střed. Je ale pak potřeba mít po stranách L profily, které se k sobě přišroubují a stůl je pak krásně stabilní a nohy nezavazí. 

Seskládání trvá tak 5 minut, protože se musí našroubovat nohy a pak k sobě zafixovat boky kvůli stabilitě, ale pokud to mám poskládané celý víkend, tak je odměnou to, že to je praktiky hraní na plnohodnotným stole s dostatečnou šířkou i délkou, kde těch 76 cm u catteringových stolů nemusí stačit. Pokud to ale chceš jen vytáhnout, zahrát a pak hned zas schovat, tak to na to moc není. Na to je to moc pracné a na to je lepší ten stůl co už tu ostatní uváděli. 

 

 

 

30.10.2023 16:22:59

Já nic nekomplikoval, šel do IKEA a tam vybral STORNÄS. Není ale skládací, pouze rozkládací. Největší výhoda je stabilita - stůl je pevný jak od truhláře. Další výhoda je, že u her do 4 hráčů nebývá potřeba jej rozložit. Nevýhoda je samozřejmě výchozí větší velikost (nejde jej snadno složit a šoupnout za skříň).

https://www.ikea.com/cz/cs/p/stornaes-rozkladaci-stul-moridlo-antik-40176846/

30.10.2023 16:55:17

Díky za rady :-) , nakonec jsem vybral https://www.tentino.cz/skladaci-stul-180x76-cm-puleny-ubrus-zdarma/?variantId=21000. Takový ideální cena/výkon. 

31.10.2023 09:23:11

Ten stůl je fajn. Akorát bacha na to, že deska stolu není úplně tvrdý plast. Když se o něj někdo opře lokty a dlouho přemýšlí, zůstanou po něm dva důlky, které se časem více méně zase srovnají.

31.10.2023 09:40:14

Vybíráme z Bazaru

Praga Caput Regni česky prodej
Praga Caput Regni česky prodej
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas