GMT games aneb několik otázek v jedné

Ahoj,
před pár dny jsem si prvně zahrál Twilight Struggle a ač mě zpočátku nelákal, tak mě totálně dostal.. Přičichnul jsem k hrám "GMT games typu" a tak se poohlížím po nějaké další z jejich (a nejen jejich) nabídky. Chtěl bych tedy poprosit zkušené pařmeny o nějaký tip na hru... Přestože mě např. Pax Romana dost láká (díky sydovi), bojím se dlouhé hrací doby a komplexnosti pravidel. Takže sháním něco co bude rozumně odehratelné a rozumně naučitelné :) poradíte?

A druhá věc, nejspíš stupidní dotaz, ale jak funguje P500? Hru si objednám a pak čekám x měsíců (let) než se hra printne a doručí, tomu rozumím, ale jak je to s platbou a vůbec s tou předobjednávkou? (jak se dostanu do "fronty"?) Nějak se v jejich stránkách nevyznám.

Díky za tipy.
8.4.2010 09:05:30

to Sydo
No asi tak nějak ta mapa bude vypadat (odkaz od petra), protože na tom kousíčku co je uveřejněno na GMT je dole pod Anglií vidět ten "ohořelý" kousíček okraje, kde bude podním ta mapa Ameriky.

20.9.2011 13:49:28

mapa
No prave na tom kousicku te finalni verze co je na BGG jde videt, ze hodne zesvetlili more, takze to vypada dost podobne jako mapa HIS.

20.9.2011 13:55:13

...
Včera se prihodila divna věc. Šel jsem do Sluje s tím, ze si minimalne zamluvim něco z trojice No Retreat - Space Empires - Sekigahara... A ono bylo všechno rozprodane či zamluvene... To je proste divny. A svým zpusobem smutný :-)

21.9.2011 11:00:54

GMT
Poslednym nakupom som sa aj ja infikoval virom GMT. Takze drzte odomna co najdalej svoje deti, macky, psi a tehotne zeny lebo je to prudko nakazlive.

P.S. aj ked som presvihol preorder na Space Empires a je uz OOP podarilo sa mi este zohnat jeden kus z GB a uz je na ceste ku mne, juhuuu :)

21.9.2011 11:04:40

GMT
Všechny vás nenávidím! Ještě jsem ani neserval obal z Burning Blue a už vím, že z další výplaty půjde Infidel i Sekigahara. A nejsem si vůbec s´jistý, že se udržím a nepůjdu rovnou i do Wilderness War a Flying Colors. A do toho se blíží Andean Abyss, No Retreat, Red Winter... To sakra nemůžou místo toho dělat dvacáté osmé rozšíření Carcassone nebo vygenerovat Mágy z Hexanu 2: Ještě více šlauchů a kachliček?
Sry za offtopic, už to nezvládám :-)

21.9.2011 16:04:43

Eyron
Jestli ti to pomůže, tak nejsi sám. ;)

21.9.2011 16:35:48

GMT
Tak mi to tu zacina pripominat klub anonymnych alkoholikov ;)
Cudoval som sa naco tam maju ten automaticky order a teraz mi to je jasne.
Pred mesiacom som o GMT ani neuvazoval a teraz mi v priebehu 2 tyzdnov prisli tri hry, na ceste su dalsie 3 a znovu pokukujem po dalsich.
Do tejto sekcie by mali povolit pristup maximalne 1x tyzdenne :)

A s tym Flying Colors ma fakt stvete!!! Uz sa to dostava do stadia, ze mozem celu vyplatu poslat rovno GMT :)

21.9.2011 19:07:14

charging
Tak tu mame dalsi charging od GMT. Okrem toho huste novinky.
Ktore z nich mate objednane?
Mna caka reprint Twillight Struggle Reprint (neuverite rychlo na ich pomery) a po kratkom vahani aj Urban Sprawl (finalna verzia vyzera super).

Co ma potesilo je aj pridanie Thunder Alley do P500 (okamzity preorder).

Na co sa tesite najviac?

23.9.2011 06:55:13

to all:
Tak jste mne také zlanařili do tohoto vlákna, nicméně zatím na svůj první úlovek od GMT teprve čekám. Nicméně se zeptám, na kolik to vychází při objednání ze států? A dělá se hromadná objednávka, nebo si to každý objednává sólo?
Díky za odpověď

23.9.2011 07:21:12

to Kent
Teď po zavedení změny limitu pro placení DPH ze zboží mimo EU se už vypltí objednávky pouze preorderů (které jsou levnější) a ještě navíc, když se domluvíš minimálně se třema lidma na hru, abyste se podělili o náklady. Objednávka jiných her, které nejsou v preorderu a jsou za normální cenu se nevyplatí. Pozor na to, že pokud si budeš objednávat více různých her z P500 preorderů, tak ti to nepůjde v jedné zásilce, ale budou to posílat po jedné hře tak, jak to bude postupně v P500 naskakovat do režimu "shipping".

Hry z preorderu po více kusech, ale i tak se započtením poštovného, DPH a služeb celního deklaranta a rozpočítané na jeden kus vycházejí levněji oproti zdejším internetovým obchodům jen o málo. Zhruba tak o 200,- kč, pokud zadáš poštovné lodí. Pokud zadáš poštovné letecky, pak to vyjde dráž.

Hry v normálním režimu (ne preorder) se nevyplatí si nechat posílat ze států. Vyjde to levněji z našich e-shopů.

Pak ještě existují občas na GMT mimořádné akce a slevy, ale to je třeba sledovat.

takže suma sumárum, objednávat ze států se vyplatí jen ve více kusech preorder + některé zvláštní případy. No a pak samozřejmě pecky, které jsou hned vyprodané jak na GMT, tak u nás - viz Space Empires.

23.9.2011 07:50:50

to Kren
Takže je to jak jsem předpokládal. ;-)
Děkuji za vyčerpávající odpověď. :-))
to all:
Díval sem se na tu hru Thunder Aley a co mi google přeložil na BGG v diskusi autora, mělo by se jednat o hru na bází Formuly Dé, jen by měla být tedy vymaknější? Bohužel, co mne totální neangličtináře odrazjuje, jsou karty s textem, takže pokud na kartách bude hodně textu, asi mě to nepotěší. Pokud to bude jen na bázi pravidlech a kostkách, šel bych do toho. Formul Dé mám ve Wist listu, tak bych ji jen nahradil touto hrou. :-) Podobná mi totiž doma chybí. ;-)

23.9.2011 09:03:04

GMT news
tak nás čeká přehršel her z dob Napoleona, GMT se spojilo s OSG (velcí blázni do napoleona) a samozřejmě i VPG ted vydavaji serii Fanding glory - řekl bych až moc.

-The Last Success (QuadriGame of 1809)
-Napoleon at Leipzig 5th Edition
-Campaign in France, Part I (Four Battles of 1814)
-Highway to the Kremlin 2nd Edition (1812 Campaign)

více se dočtete zde: http://www.gmtgames.com/t-GMTandOSG.aspx

dále tu máme další sportovní hru - Thunder Alley
CDG o okruhových závodech, alespon co jde poznat z obrazku...studium necham na jiných...

zatím totiž nic pro mne, ale když sportovní hru tak od GMT...haha

plán:

October 18, 2011:
Labyrinth 2011 Reprint
Twilight Struggle Reprint
Urban Sprawl
Late October/Early November, 2011:
Combat Commander: Resistance


Late November/Early December, 2011:
Commands & Colors: Ancients: The Spartans
Commands & Colors Napoleonics: The Spanish Army
December, 2011:
FAB: Sicily
January, 2012
Fighting Formations (Reprint Edition)
Space Empires: 4X (Reprint Edition)
1st Quarter, 2012:
Battle for Normandy Expansion Pack
Bomber Command
Crown of Roses
Dominant Species: The Card Game
Virgin Queen
1989


2nd Quarter, 2012: (Tentative, 3-5 games total)
Bloody April, 1917
Next War: Korea

1-3 More - from among the list below, the "Made the Cut" games that are 530+ or so on the GMT P500 website:

Andean Abyss
Fading Glory
Pax Baltica
Red Winter

jo a PC a iPad GMT hry:
nejvíc se maka na Twilight Struggle (bohužel přišly nějaké zadrhely), Dominant Species se rozjizdí...pár měsícu to ještě potrvá než něco pustí ven.

další v plánu:
Nightfighter (PC)

Dominant Species: The Card Game (iOS)

Winds of Plunder (iOS)

Pacific Typhoon (Android)

Space Empires (iOS and Android)

The Caucasus Campaign (iOS)

a serie Combat Commander series, Commands & Colors series, Manoeuvre.
a hledají někoho kdo by chtěl začít dělat na:
•Conquest of Paradise
•Fields of Fire
•Blackbeard
•Leaping Lemmings
•Empire of the Sun, For the People, Paths of Glory (actually, ANY of our CDGs)
•Hellenes
•Pax Romana
•Sekigahara
•Santa Fe Rails
•Successors
•The Conquerors: Alexander
•The Kaiser's Pirates
•The Napoleonic Wars (and Wellington and Kutuzov)
•Urban Sprawl

bohužel pro mne zadne dulezite news...snad jen ten reprint SE4X...bo ten hype tech dvou je docela presvedcivy a take pravidla vypadaji hezky (díky Thalesi)...

no a Seki se jeste zvazuje...

haha než jsem to poskladal Kent už upozornil na závodničky...haha...vítej mezi žetonky.

23.9.2011 09:21:45 | Upraveno autorem (porovnej)

kent
Vitej do klubu gmt ztracencu... Planujes to i hrat, nebo jen sbirat? :)

23.9.2011 12:05:33

Poldo
Kua, ty mě neštvi :-)) . To víš, že to chci i hrát. Zatím beru Sekigaharu a plánuji Space Empires 4X. Až se toho nabažím, uvidíme co dál :-)

23.9.2011 12:11:44

Kent
jj, já jsem taky plánoval jen Twilight Struggle a už mám doma 8 her od GMT, ale zatím jsem hrál pořádně jen ten TS :D

23.9.2011 12:15:57

ad Beholder
Já 9 her od GMT, ale jsem lepší jak Beholder. Pořádně jsem už hrál 2 :D.

23.9.2011 12:40:07

hmm
tak to ja volim opacny trend ja sem hral 3 ale mam jen jednu a tu sem jeste nehral :D

23.9.2011 12:56:24

Re
Tak koukám, že na tom nejsem tak zle: pět z osmi

23.9.2011 12:59:31

bilance
Tak to ja mam bilanci docela slusnou. Mam 8 gmt her a hral jsem 6 :-)

kent: to jsem si nemohl odpustit :) At tak ci tak, jde o spravne roozhodnuti. A kdyz mi Jenda ukazoval cenu jedne hry na Marketu BGG.. coz bylo 600usd, tak to neni ani tak uplne spatna investice :)

23.9.2011 13:26:10

bilance
Tak to jsem proti vám žabař. Mám 3 + Space Empires na cestě. A hrál jsem 2 (TS a Successors) a pořádný HiS mě čeká příští víkend.

23.9.2011 14:14:57

haha
z 19 her jsem hrál 12, radši ani nechci počítat co všechno je na cestě...

23.9.2011 15:35:08

bilance
Mám TS a Successors. Hrál jsem TS a Kandelábrovy Kaiser Pirates. Takže Suma sumárum by sa teoreticky dalo říct: 2:2. Jinak v plánu jich mám dalších 10 :-D Prozatím... a za dlouho...

23.9.2011 15:37:49 | Upraveno autorem (porovnej)

13:9
To jde :)

23.9.2011 15:42:57

ehm
mám jen 5 kousků : z toho jsem hrál 3 ... no jak to vidím pod sebou nemám vám tu dotoho co kecat...

23.9.2011 16:10:39

gmt
Já jsem totální nováček. Ale když na vás koukám, tak spadám do kategorie gmt-parazit. Tedy hrál jsem asi 4 hry a doma mám jen jednu. (navíc byste ani battle line nepočítali)

23.9.2011 16:14:14

Vybíráme z Bazaru

Jak se trollí princezny (CZ)
Jak se trollí princezny (CZ)
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas