Doporučíte mi hru? - odpočinková a interaktivní pro dva

Her mám dost a když už ne ve sbírce, tak se knim dostávám jinak. Ale všiml jsem si, že nám s přítelkyní chybí nějaká čistá dvojkovka, která by se dala hrát jen tak, bez zavařování mozku a byla by konfliktní nebo silně interaktivní s wow momenty. Respektive hlavou mi doslova prolétlo že bych si proti ní chtěl ve hře zastřílet :-D ale to být nutně nemusí. Tu jsou nějaké ty požadavky:

Hra co se dá hrát v jakémkoliv rozpoložení mysli (třeba i pod vlivem alkoholu, i když mu moc neholdujeme)
herní doba do hodiny, ale ideál 30 minut
Hra s přímým konfliktem mezi hráči nebo se silně škodícími prvky nebo silně interaktivní.
Nějaké wow momenty ideálně
Ne generické fantasy
Ani nic extra temného
V nižší cenové hladině
Obtížnost pravidel nám je jedno, ale nechtěl bych hru u které bych musel pravidla dohledávat zpětně během hry a ani před hrou, když by se třeba nehrála delší dobu.
Jakýkoliv jazyk, pokud budou komponenty bez textu a na bgg budou aj pravidla. Jinak komponenty s aj jazykem není problém.
A také ať nás neštve, když budeme muset uprostřed partie hru ukončit, kvůli malé.
Rychlo rychlá příprava a odklizení, páč tu hru může uvidět naše malá ničitelka a s radostným pokřikem (který zní "tááá") nám sežmoulá karty.

Hry které něco z výše zmíněných parametrů splňují, ale nechytli se:
Summoner wars (divný příšery co se perou, prý... sice si nejsem jistý jestli jsou trpaslíci příšery, ale vím jen to, že má na ně nějak spadýno, na chudinky malý)
Small world (vlastně to samé co výše, akorát tohle si občas i zahrajeme... přeci jen, je tu víc ras a jsou tam i ti divní vodní tritoni co se jí líbí :-D )
Shuffle heroes (příliš temné i na mě)

Jinak nejvíc se z naší sbírky tomu podobá inovace. Hrajeme jí většinou jen tak, a snažíme se dojít k nějakým ultra kombům a pak rozmetat soupeře. Sice to není přímo konfliktní ale sranda to je.
Budu mít serpent stones, což je hra která tak,nějak vše splňuje, ale není tak kvalitní (i když přítelkyni to neva, hlavně že mi zničí mou formaci útokem jeřába :-D )
Pak co jsme hráli a nemáme je asgards chosen, to se nám líbilo, jen to bylo malounko delší.


Co, jsem hrál já a myslím si, že by se nám líbilo:
Android netruner
Shadow run crosfire (není konfliktní, ale je tam ta střelba :-D a je to jednoduché)
A spoustu dalších, ale má paměť mi nějak neslouží.

Jinak plánuju kupovat 7 wonders duel, ta nějaké požadavky splňuje i když už je více do přemýšliva, než bych chtěl.

Prosím o tipy na hry, které splňují alespoň z 90% moje požadavky a nezmínil jsem je výše. Do seznamu mi nekoukejte, je aktuální asi jako rudé právo za vlády kapitalistů.

Díky moc za každý návrh, vše zvážím a budu informovat :-)
15.11.2016 23:56:54

Dračí srdce, "Quickrassonne"
A co Dračí srdce? Taky už se těžko shání, ale zrovna je tady v bazaru...
(případně sehnat někde v cizině - text je jenom v návodu)

Je to celkem rychlý, cca 15 minut jedna hra, někdy i míň... my to hrajeme vždycky na 3 vítězný a do hodiny se vejdeme i s přípravou a sklízením.
Dá se to hrát kdekoliv - u stolu, na koupališti, v posteli :)

Nebo potom moje úprava Carcassonne: Základní hra:
Náhodně vybereš 10 - 20 kartiček, se kterými se hraje, ostatní odlož. Vezmi 1 - 3 figurky. Hraje se klasicky na střídačku, dokud kartičky nedojdou. Případně můžete hrát víc "kol" - vylosuješ novou várku kartiček - a body buď sčítat, nebo hrát na vítězný kola.
Když chceš fakt HC, tak 10 kartiček a jednu figurku... :D
Jedno "kolo" je na 5 minut.

A taky se přimlouvám za Jambo, jestli se ti podaří ho sehnat.

6.12.2016 13:33:40

...
My hrajeme s manželkou RONE - Races of New Era a super. Dá se do hodinky, ale nevím jak s tím odpočinkem :-).
Hodně interaktivní, přemýšlení tak akorát a co je pro mě podstatné, tak žádné skládání balíčků. Zamícháš stovku karet, rozdáš každém 24 + 1 hrdinu a hrajete. Perfektně vyvážená hra. Při první hře si manželka odmítala vzít jakéhokoliv hrdinu, který není blízko k lidskému rodu, po pár hrách už hrála za roboty :-).

Dále hrajeme Arboretum, což bych označil za takovou lepší Canastu s pěknými obrázky.

A pak bych ještě doporučil Minutová říše - Legendy.

6.12.2016 16:19:25

moje odporúčanie
Podľa Tvojich kritérii to vyzerá jednoznačne na deckbuildingový Star Realms. Rýchle, interakcia, prekvapenia v podobe komb, vesmír, 20-30 minút, lacné a v češtine.

Ak by sa Ti podarilo zo starších kúskov je fajn aj Řím alebo Arena/Roma II, podobné SR, ale trošku menej akčné.

8.12.2016 10:58:15

Vybíráme z Bazaru

Odhodlaní: Normandie (karty v obalech + insert)
Odhodlaní: Normandie (karty v obalech + insert)
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas