Doporučíte mi hru? - odpočinková a interaktivní pro dva

Her mám dost a když už ne ve sbírce, tak se knim dostávám jinak. Ale všiml jsem si, že nám s přítelkyní chybí nějaká čistá dvojkovka, která by se dala hrát jen tak, bez zavařování mozku a byla by konfliktní nebo silně interaktivní s wow momenty. Respektive hlavou mi doslova prolétlo že bych si proti ní chtěl ve hře zastřílet :-D ale to být nutně nemusí. Tu jsou nějaké ty požadavky:

Hra co se dá hrát v jakémkoliv rozpoložení mysli (třeba i pod vlivem alkoholu, i když mu moc neholdujeme)
herní doba do hodiny, ale ideál 30 minut
Hra s přímým konfliktem mezi hráči nebo se silně škodícími prvky nebo silně interaktivní.
Nějaké wow momenty ideálně
Ne generické fantasy
Ani nic extra temného
V nižší cenové hladině
Obtížnost pravidel nám je jedno, ale nechtěl bych hru u které bych musel pravidla dohledávat zpětně během hry a ani před hrou, když by se třeba nehrála delší dobu.
Jakýkoliv jazyk, pokud budou komponenty bez textu a na bgg budou aj pravidla. Jinak komponenty s aj jazykem není problém.
A také ať nás neštve, když budeme muset uprostřed partie hru ukončit, kvůli malé.
Rychlo rychlá příprava a odklizení, páč tu hru může uvidět naše malá ničitelka a s radostným pokřikem (který zní "tááá") nám sežmoulá karty.

Hry které něco z výše zmíněných parametrů splňují, ale nechytli se:
Summoner wars (divný příšery co se perou, prý... sice si nejsem jistý jestli jsou trpaslíci příšery, ale vím jen to, že má na ně nějak spadýno, na chudinky malý)
Small world (vlastně to samé co výše, akorát tohle si občas i zahrajeme... přeci jen, je tu víc ras a jsou tam i ti divní vodní tritoni co se jí líbí :-D )
Shuffle heroes (příliš temné i na mě)

Jinak nejvíc se z naší sbírky tomu podobá inovace. Hrajeme jí většinou jen tak, a snažíme se dojít k nějakým ultra kombům a pak rozmetat soupeře. Sice to není přímo konfliktní ale sranda to je.
Budu mít serpent stones, což je hra která tak,nějak vše splňuje, ale není tak kvalitní (i když přítelkyni to neva, hlavně že mi zničí mou formaci útokem jeřába :-D )
Pak co jsme hráli a nemáme je asgards chosen, to se nám líbilo, jen to bylo malounko delší.


Co, jsem hrál já a myslím si, že by se nám líbilo:
Android netruner
Shadow run crosfire (není konfliktní, ale je tam ta střelba :-D a je to jednoduché)
A spoustu dalších, ale má paměť mi nějak neslouží.

Jinak plánuju kupovat 7 wonders duel, ta nějaké požadavky splňuje i když už je více do přemýšliva, než bych chtěl.

Prosím o tipy na hry, které splňují alespoň z 90% moje požadavky a nezmínil jsem je výše. Do seznamu mi nekoukejte, je aktuální asi jako rudé právo za vlády kapitalistů.

Díky moc za každý návrh, vše zvážím a budu informovat :-)
15.11.2016 23:56:54

jednoduché...
popsal jsi Star Realms...

16.11.2016 00:07:12

star realms
SR jsem hrál jednou a nebylo to špatné, díky za připomenutí možného kandidáta. Z deckbuildingů se mi jinak asi nejvíce zamlouvá ascension, který se dá ale hůře a dráže sehnat. To jen okrajově.

16.11.2016 00:19:51

par lehcich tipu s ohledem na interaktivnost a kratkou herni dobu...
- Bang! (s variantou pro 2 hrace) pripadne novy Bang DUEL
- Hive
- BattleLine

16.11.2016 00:33:49

tak třeba..
minutová říše legendy - rychlá, konfliktní, levná
zeměplocha - ve dvou rychlá, škodící, zlá, překvapivá a moc nepřemýšlící
takenoko - rychlá a ač se to nezdá tak konfliktní je ve dvou taky dost..


16.11.2016 00:46:17

ne fantasy
Hm, tak když je zakázáno fantasy téma, tak asi moc neporadím.
Jinak mě ale napadlo Lords of War (ale je to právě fantasy).

K tomu Ascensionu a Star Realms - Star Realms je podle mě lepší - je konfliktní, má nějaké téma, je intuitivní a je na odehrání jedné hry určitě rychlejší.
Ascension má podle mě hlavně nevýhodu v tom, že tam téměř není interakce - neútočí se na soupeře. Každý si buduje svůj balíček a zabíjí nestvůry vlastně nezávisle na soupeři.

16.11.2016 01:47:34 | Upraveno autorem (porovnej)

za mě
Jambo (problém ho sehnat, ale třeba tady na bazaru se občas objeví)
Dominion (a když chceš emoce tak nějaké škodící karty - čarodějnice a tak)

16.11.2016 08:05:17

za moju polovicku
Caesar-Cleopatra, Star realms, Jambo. - zahra kedykolvek. Z tych trosku vacsich - Notre dame, Nexus ops. Vyhoda, ze vsetky bavia aj mna.

16.11.2016 08:28:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Raptor
Asymetricka dvojkovka, bud jako Raptori utikas z mapy a zeres lovce nebo jako Lovci se snazis uspat a ulovit 3 mladata nebo 5x zasahnout uspavaci strelou velkyho Raptora.
Akce ti ovlivňují zcasti nahodne karty. Ale v pozdejsi fazi hry (nez se karty znovu zamichaji) se da odhadnout co bude hrat protivnik a vcas na to reagovat.
Bez problemu me porazi 8 lety kluk.

16.11.2016 11:00:37

...
Male velke galaxie :-)

Rone - race of new era

Android netrunner neni spatny, ale jako lcg je to zrout penez.

16.11.2016 12:31:44

díky za tipy
Díky všem za tipy a snahu poradit :) Tu jsou moje názory na jednotlivé hry:

Bang!: varianta pro dva hráče? Zkusím očíhnout bgg, jestli je funkční a kdyžtak bych jí prubnul, práší se nám totiž na bang, jelikož potřebujeme víc hráčů a když se nás sejde víc, tak jsou lepší hry... Nad variantou duel jsem hodně přemýšlel. Stojí za to? Je lepší než klasický bang? A není to ekvivalentní úpravě pro dva? Jinak ale dobrý tip

Hive: jj, pěkná hra, něco jsem se jí nahrál na bga, dlouho o ní přemýšlím, ale není to co jsem hledal zrovna teď, ale i tak na ní někdy dojde :D

Battleline: díky za připomenutí :) Chtěl bych jí, ale také to není to co aktuálně hledám, páč je to hodně počítací a přemýšlivé :)

Minutová říše legendy: Jo, ta nějak vše splňuje i když to je fantasy, ale to tam moc vidět není. Hrál jsem to a moc se u toho bavil. Výborný tip, ale kupovat to asi nebudu, páč to má jeden můj dobrý kamarád a můžu si to kdykoliv půjčit, ale díky za připomenutí, že si to chci zahrát :D

Zeměplocha ankh morpork: To samé co výše, jen cenová hladina a hlavně dostupnost je horší... ještěže se k tomu můžu dostat.

Takenoko: Máme a je to jedna z našich nejoblíbenějších. Dá se hrát oběma způsoby, a to jak takticky tak i pohodově, což nám svědčí a je to naše asi nejčastěji hraná hra. Takže děkuji za navození chutě si jí zahrát :D

Lords of war: Vypadá moc hezky, tu jsem neznal, díky za tip, ale to téma je přesně to co by neprošlo :)

Jambo: jj, o ní jsem dlouho přemýšlel, jen se nedá sehnat, jak píšeš :)

Dominion: Samozřejmě máme a je to dobré, ale je to čistý solitér :D

Caesar-cleopatra: Výborný tip, díky za něj, určitě zvážím koupi. Bohužel to vypadá nedostupně.

Notre dame je delší a strategická
Nexus ops: Dobrý tip, jen také dost na přemýšlení, ale přemýšlím o ní.

Raptor: Díky za připomenutí, že jsem tu hru chtěl :D jinak určitě to mnohé splňuje a moc díky za tip, zamyslím se nad ním.

Malé velké galaxie: Také výborný tip, opět to ale má kamarád, takže nebudu zbytečně pořizovat :) Jinak mě to baví a vcelku to i splňuje požadavky

Rone: Opět má kamarád, ale tu bych možná ani nechtěl pro tyto účely, už mi přijde dost zavařovací. Jinak ale podle všeho výborná hra.


Takže zatím u mě vede Star realms, Raptor a hra která nepadla: Jaipur. Ještě jednou díky :) a pokud máte nějaké tipy, tak neváhejte... a klidně i méně známé :)


16.11.2016 15:07:47

ad. Bang!
pravidla pro klasicky Bang! pro 2 hrace, jak uz to hrajeme roky najdes napr. tady:
http://www.bang.cz/cs/pravidla-a-faq/specialni-pravidla/60-rules-for-2-players.html

Je to ciste eliminacni ("nasiraci" hra:), kde na klasicke role se nehraje. Kazdy hrac hraje za 2 postavy a snazi se eliminovat - vystrilet souperovy 2 postavy.
Novy Bang DUEL z tohoto principu take vychazi, kazdopadne jestli uz mas klasicky Bang!, tak doporucuju vyzkouset tuhle variantu.

16.11.2016 16:00:22 | Upraveno autorem (porovnej)

matewr84
Řím
Knížata z Katanu

16.11.2016 17:04:28

pro dva
Revolver
Jaipur
Řím
Knížata z Katanu (super, ale delší hrací doba)
Jambo (není, ale občas se objeví v bazaru)
Asante (stejná hra jako Jambo v podstatě jestli se nemýlím a dá se koupit)

16.11.2016 17:34:00

Jambo
Nejsem si na 100% jistý,ale Jambo jsem viděl na Slovensku v obchodu Dráčik.
Minulý týden.

16.11.2016 17:55:34

...
Revolver je skladem? tak to do něj půjdu asi, jsem ho chtěl už dýl )
Knížata z katanu: vždycky jsem to nechtěl s tím, že je to ze světa osadníků... jsou z toho původní osadníci hodně cítit?
ŘÍM, jaipur a Jambo jsou nedostupné, ale děkuji za info, že na slovensku jsou, tedy že Jambo je :)
Asante je imho trochu drahé na to co tam je :)

16.11.2016 18:19:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Matew
Sice to nesplňuje žádný tvůj požadavek, ale nemohu si pomoct: zkuste Krycí jména. I ve dvou v kooperativním režimu mimořádně dobře funkční. Lehčí pravidla těžko najdeš, u dam populární (některých).

16.11.2016 18:46:39

matewr84
Co se ujalo u mé lepší polovičky:
Patchwork
Odin Ravens
Lanterns: The Harvest Festival
Tatsu
Haru Ichiban
Space Mission
Sobek
Battle Sheep (Boj o pastviny)
Nautilus (ten pro 2 - od Libellud)

Jo, a ještě Schotten Totten, což je vlastně Battle Line, ale o 6 karet méně :)

16.11.2016 20:13:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Caesar a cleopatra
Cus. Da se sehnat na ebay.de

18.11.2016 08:44:04

Co třeba...
Safranito? Lepší je tedy ve více než ve dvou hráčích. Ale i tak dobrá.
Škodit i wow momenty určitě zažiješ. Rychle se připraví. Není to fantasy ani nic temného...a ani těch karet není moc.

A v podstatě se tam taky "trochu střílí", i když asi trochu jinak než bys chtěl.

19.11.2016 12:29:05 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Moc díky všem :-) krycí jména máme, sjou super i ve dvou, ale časem omrzí :-)
savager: fakt díky, tři hry jsemneznal a připomenuls mi úžasný sobek, který chci :-)
Mysak: dobrý tip, zařazuji do užšího výběru :-)
takže to asi vypadá na star realms, sobek, knížata, safranito, ovce boj o pastviny (na bga nás bavilo), revolver jestli bude, raptor a odin ravens... no a teď babo raď :-D

19.11.2016 14:26:42

....
Tož baba poradí hned, problém nemá, pořiď vše co chceš.... ;-)

19.11.2016 20:15:03

...
i bába poradila
však rozum asi nemá.
peňazí je to veľa,
ať si to platí sama.

:)

19.11.2016 21:22:20

Star Realms
Rozhodně Star Realms...

19.11.2016 23:25:28

ruy

7 wonders duel
Laik zasne, odbornik se divi...
=)

20.11.2016 07:52:08

...
7w duel udu kupovat tak či tak, hrál jsem a je to must have. Hledal,jsem tipy,na jiné hry a asi to fakt bude star realms pro začátek, ale na druhou stranu, možná půjdu do,něčeho méně dostupného, star realms může zatím počkat... snad, to samé jsem si říkával u zeměplochy :-D

20.11.2016 08:49:15

Vybíráme z Bazaru

Vúdú (CZ, 2015)
Vúdú (CZ, 2015)
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas