Deskovka (?) pro manželku

Zdravím všechny zdejší troly. Na tuto stránku jsem narazil "náhodou" při hledání informací o deskovkách a jsem z ní nadšený. A když už tu je ta diskuse, rád bych se i na něco poptal. Rád bych totiž manželce koupil nějakou hru k ukrácení dlouhých zimních (podle počasí teď spíše jarních) večerů. Zároveň ale i takovou, která se dá vytáhnout i před návštěvou a zahrát si společně.

Nejsme v tomhle ohledu žádní "šílenci" (v dobrém slova smyslu), ale něco málo her nahráno máme. Poslední dobou (z nedostatku nápadů) hráváme hlavně Carcassonne a Alhambru, ale máme zkušenosti i s hrami jako Ubongo, Doba kamenná, Aktivity, Alias, Bang
.
Po čem se mám dívat? Shánět něco podobného ražení jako zmiňované duo Carcassonne/Alhambra (po prolézání internetu a různých recenzí mi takto připadají třeba Vikingové, Agricola nebo Notre Dame) nebo zkusit rozšířit obzory jiným směrem?

Poraďte, veškeré návrhy velmi ocením a už předem děkuji za jakoukoliv reakci či nápad.
7.1.2014 16:04:10

ikri
jo, je to pak spíš o tom, kdo nalosuje cennější karty a líp si zorganizuje cesty, uznávám :)
dedo> Wizard ve dvou, to musí být dobrý úlet, zvlášť, pokud ho hrajete na všech 30 kol :) Na Notre Dame mi vadí, že ve dvou jednak tušíš, co ti přijde za poslední karta, protože bude od tebe a jednak nemáš šanci chytit stejnou kartu 3x za etapu. Jinak je to svižná a pěkně vymyšlená hra.

24.1.2014 07:58:35

žena
Nás se ženou ve dvou baví třeba Jambo, Jaipur a především Ascension. Dnes bych s ní rád vyzkoušel Lords of Waterdeep, tak doufám, že se to chytne:)

24.1.2014 08:48:48

Notre Dame
vo dvojici teda rozhodne neodporúčam, dosť sa dá toho spočítať.
--
U nás vo dvojici funguje z eura Agricola(pre návštevou asi ťažko) a Tikal,
z kartoviek Dobyvatelé vesmíru, iba pre dvoch: Rím, Jambo, Revolver,
z ameru Smallworld, Nexus Ops, 3 Musketieri, Temné Znamení (Elder Sign).
--
Pred návštevou si viem predstaviť vytiahnuť Tikal, Smallworld, 3 Musketieri či Temné Znamení (Elder Sign).

Ostatné sú na dlhšie vysvetľovanie alebo len pre dvojice.

24.1.2014 08:51:37

Dvojice
No u nás se výborně hraje Takenoko, pro mě možná i nejlíp. Potom Carcassonne a Alhambra je také výborná, jen je docela vopruz to na začátku připravit :-D To samé platí o Vládcích, kteří jsou ve dvou taky dobří, ale ta obsluha...

24.1.2014 09:37:23

karetka ...
glory to rome.
Je sice v angličtině, ale velice rychle přejde pod kůži.

24.1.2014 09:52:04

souhlas Petrin
Jj Glory to Rome můžeme také pro 2 doporučit, zajímavá hra. :)

24.1.2014 11:09:11

knížata z katanu...
Musím se zmínit ještě o této hře. Máme ji nově. Katan jsem si myslel, že nám nemá již co nabídnout. Strašně jsem se mýlil. Knížata z Katanu je skvělá, opravdu skvělá hra, která člověka uspokojí po všech stránkách. Mohu jen doporučit. Pro dva hráče ji řadím o chloupeček z prdýlky miminka níž, než glory to rome.
Glory má tu výhodu, že je pro až pět hráčů. A ve všech počtech perfektní.

25.1.2014 22:04:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Lords of Waterdeep
Vyzkoušeno ve dvou. Katastrofa. Intriky naprosto ztrácí smysl. Polovina je v tomto počtu zcela nevyužitelná. V praxi jsme zjistili, že odehraješ první dvě a pro další si nejdeš. Můžeš ztratit 2 kola jen proto, abys jedno horší získal. A toho protihráč bleskem využije...

Když nad tím tak přemýšlím, tak jediná kvalitní dvojkovka (vyjma Studené války) byla Francouzská hra lásky. Tu jsme si užili. Ale zase bych ji netahal před návštěvou :D :D :D

26.1.2014 09:48:30

Arkham Horror
Tak jsme dnes dorazili první partii Arkham Horror. Zatím to teda bylo permanentní hledání všeho v pravidlech, ale bavilo nás to. Když připočtu i samotné projíždění pravidel, tak nám to zabralo od pátku tři odpoledne/večery, odhaduji to tak na 10 hodin. Vysilující, ale super :-)

9.2.2014 20:05:38

Špatňák
Malá reklama :) -> Lordi s rozšířením přinášejí takové intriky, že ještě rád půjdeš na Waterdeep Harbour, navíc se pak intriky dají hrát i odjinud ;)
Nám zatím nepřišlo, že by (možná teda s výjimkou intrik v základní hře) něco nefungovalo a ve dvou nás to baví.

9.2.2014 23:15:26

Intriky
To je sice krásné Kewe, ale intriky jsou to, co dělá Waterdeepy Waterdeepama. Je sice fajn, že v rozšíření seženeš fakt super intriky, ale pořád můžeš dobrat (ve dvou hráčích) neužitečnou = ztratil jsi tah, de-facto půl tahu.

Verunka hrála LoW ve třech a prý to je úplně stejná tragedie...

10.2.2014 10:36:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Intriky
Špatňák - Nesouhlasím.
Když tak to přesunem do Waterdeepu.

10.2.2014 12:13:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Chyba
Souhlasit nemusíš. Jsem líný si procházet jednotlivé karty, takže jen obecně. Intriky, které soupeři něco berou jsou poměrně k ničemu. Například každý musí odstranit vojáka, kdo nemůže, za toho si jednoho vezmi. V plnohodnotné hře vezmeš až 4, ve hře dvou hráčů max. 1, pokud vůbec něco. Tvrdím, že půl tahu, protože pak z té intriky samozřejmě ještě někam jdeš. Riziko je ovšem v tom, že už nemusí být volné to, co nutně potřebuješ.
Ve hře dvou hráčů potřebuješ intriku, která ti přímo něco dává. Škodící ztrácí smysl.

Osobně bych diskuzi nikam nepřesouval. Kurcatovium se ptá na dekovku pro dva s manželkou, je mu doporučován LoW a když tohle přesuneš, nebude mít možnost zvážit všechna pro a jedno moje proti :)

10.2.2014 12:22:44

Vybíráme z Bazaru

Insert FS Hrdina v Kotsce
Insert FS Hrdina v Kotsce
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas