Apel na zatrolené hráče

Vážení, všichni víme, jaká je na ZH situace s popisy her.
Proto bych vás chtěl požádat, abyste, pokud hru hodnotíte, u ní uvedli i důvod, nebo shrnutí dojmů, které vás k takovému hodnocení vedly. Je to více informativní a člověk si kolikrát udělá dost dobrý přehled o hře.
A v případě, že přímo hru přidáváte a připadá vám nedůstojné psát popis jen aby byl zamítnut nebo vrácen k přepracování (nebo se vám prostě nechce), zkuste prosím aspoň založit vlákno, ve kterém hru aspon načrtnete...

Nebo jsem jediný, koho nebaví jít z inzerátu na prázdnou stránku hry a odtamtud na BGG?
18.9.2017 13:27:54

Joe
Styl, jakym je popisek napsan, mne prijde lepsi, nez kdyby u hry nebylo nic. Zaroven chapu adminy, ze museji do podobnych prispevku zasahovat, protoze stylisticky a mnozstvim preklepu je tento popisek, z meho pohledu, ne moc dobre zvladnuty.

19.9.2017 13:33:02

Joe

Paveloman
Pravda, chybičky tam sú, teraz som ich zopár opravil...

19.9.2017 13:46:54

paladin91
Ano, pokud my chceme pouštět jen (z našeho pohledu) kvalitní obsah a uživatelé si s ním nechtějí dát tu práci, tak se server plnit nebude. Teď jsem měl víceméně měsíc pauzu se schvalováním, protože se mi nakupila jiná práce a výsledek? Fronta 20 článků. To schválím za 4 dny a bude hotovo. Na jednu stranu jsem rád, že se neprokousávám horou příspěvků, na druhou stranu to znamená, že se lidem zas tak psát nechce. Možná je to pravidly, která jsou nastavená. Ale pokud článek není vysloveně na pytel, tak ho nezamítnu. Resp. zamítnu s dovětkem "přidej toto, pošli znovu a schválím". Pokud je tohle ode mě moc krutý přístup, nevím, co pak není. Zatím jsem zamítl snad jen recenze, které nebyly recenzemi, co se týče popisů, vždy jsem se s autorem dohodnul na nějaké schválitelné úpravě, pokud měl snahu.
A když se podíváš na tempo, jakým se produkují (a tím pádem i sem do databáze přidávají) nové hry, je jasné, že to bude pořád vypadat, že jsou ZH obsahově prázdné.

19.9.2017 14:06:21

Joe
A pořád jich tam je nemálo... Chybičky se odstraní snadno, stylistika už je větší oříšek. Uvedu 2 příklady:

Již dlouhou dobu je mimo tisk a dá se koupit jenom PDF verze knihy (ze stránek Days of Wonder). Za mne v této větě úplně chybí podmět.
Takže bych ji inovoval např. na: Přestože kniha je již dlouhou dobu mimo tisk, dá se stále koupit v digitální formě (pdf soubor, Days of Wonder).

Pro Bitvu o Normandii nepotřebují hráči žádná rozšíření kromě základní hry. Nelíbí se mi spojení: rozšíření kromě základní hry. Dle mne spojení kromě znamená, že by mělo následovat jméno nějakého rozšíření, které popře to předchozí, což základní hra určitě není. Použil bych třeba: ke hře stačí jen základní hra, rozšíření nejsou potřeba.

Vím, že je to z mé strany rýpání a sám když něco píši, mám problém to napsat správně. Leč zrovna zde bych podobnou stylistickou poznámkou napadl, víceméně, každou větu :-/. Proto chápu adminy, že to musejí mít velmi těžké, pokud chtěji kvalitní popisky/recenze.

19.9.2017 14:21:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Paveloman
U Joea zrovna oceňuju, že je Slovák a snaží se psát texty česky. I když jsou tu i slovenské popisky a recenze, takže by rozhodně nemusel.

19.9.2017 14:36:42

Kew
Toho jsem si také všimnul a překvapilo mne, že jej píše česky. Rozhodně má ode mne palec nahoru i přes můj poměrně dost negativní komentář.

19.9.2017 14:41:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Chlapi
Nechcite vedieť, koľko mi trvalo, kým som sa k takejto (nie dokonalej, ale funkčnej) češtine dopracoval :)

Keď si spomeniem na môj prvý pokus z dávnych čias (áno, prekladal som AD&D Monster Manual z angličtiny a môj kamarát korektor z českého fóra sa samozrejme chytal za hlavu).

Keď už sme na českom serveri, prečo nepísať po česky (a nezdokonaľovať sa v tom). A samozrejme je vždy vítaná akákoľvek korektúra :)

19.9.2017 15:12:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe
Teď už je to na adminech :-). Večer postnu také nějaký popisek, ať se na mne můžeš ty, popřípadě admin, vyřádit :-D.

19.9.2017 15:19:00 | Upraveno autorem (porovnej)

motivace
teď mě napadlo, že by neuškodilo mít možnost palcovat nahoru i popisky, to by některé uživatele mohlo namotivovat k přispívání popisků. A spolu s tím mě napadá jednoduchá "soutěž" kdy každý měsíc by byla vyhlášena nejhezčí fotka, nej popisek, nej recenze, video a článek... buď to by se to řídilo dle palců nebo by to vybírali admini, i tak to všechno musí schválit, takže by to bylo jen o trochu více práce...
Rozhodně by to podle mě přidalo motivaci přispěvatelům a také by se dalo každý měsíc na něco těšit... je to jen návrh, ale podle mě by to za zkoušku stálo :-)

19.9.2017 18:23:06 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Informace k pár bodům:

Objektivní: Oficiální obrázky jsou problém. Resp. mohou být. Ten, kdo je zveřejňuje, by si musel vyžádat souhlas autora, v tomto případě vydavatelství. U CZ/SK by to asi šlo, ale neumím si představit běžného uživatele, jak jedná s FFG. Ano. Vydavatelé si asi stěžovat nebudou. Proč taky. Jejich hra je propagována. Ale nikdy nikdo nevíme, co se stane. Pokud by zde byly oficiální obrázky a FFG (resp. Asmodee) z nějakého důvodu rupne v kouli, tak v následném soudním procesu ZH zničí. Server si tak akorát
vydělá na provoz. Na mezinárodní soudní spor těžko. Proto to nikdo nechce riskovat a proto když mám nahraný obrázek, u kterého je patrné, že jde o oficiální prezentaci, tak se ptám přispěvatele "máš povolení autora?". Samozřejmě neověřím, zda je jeho odpověď pravdivá, ale řekne-li mi "ANO", pak to mám písemně potvrzené a zákon, s prominutím, "padajícího hovna " pojede jeho. Ne server.
Vím, že jsme šel do extrému. Ale umím si představit i soudní spor v rámci ČR.

Subjektivní: Tohle je Kewova parketa, takže jen názor. Dle mého by popis neměl být emotivně zabarvený. Abych mohl hru kvalitně popsat, měl bych ji dobře znát. Jedno zahrání opravdu nestačí. Už mnohokrát jsem viděl, jak jsou lidé nadšení či zhnusení po prvním zahrání hry a ten elán přenesou i do psané formy. Po desátém zahrání změní názor. Takže když po třetí hře přesně pochopím, jak se hra hraje, mohu ji popsat. Ale nikde není garantováno, že ji už mohu soudit (což bych v popisu neměl nikdy).

Matewr84: Dobrý nápad, líbí se mi to. Akorát u obrázků bych to asi nezvládl. Příspěvků jsou i desítky denně a vybrat jen jeden nejlepší by asi nešlo. :/

1.10.2017 23:25:06

Vybíráme z Bazaru

RONE: Poslední vzdor
RONE: Poslední vzdor
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas