Aku hru ?

Dobry den viete mi poslat navrhy aku hru kupit pre 3 ludi, dvaja dospely jedno dieta herný cas aspon 1 hodina. Nieco na hernom plane nie kartove, alebo slovne ci zabavne hry typu activity alebo scrabble. Tiez nie hry, kde sa jedna o fyziku figurok a podobne. Skor nieco tajomne s fantaziov, kde odkryvate karty a ziskavate rozne veci priapdne si nieco budujete. Nie velmi zlozite nieco co pochopi 8 rocne dieta a bude ho to bavit. Hry ako naprilad Lovci Pokladov co bola stara a tazkopadna hra, ale mala v sebe taky trosku kusok zahady aj fantazie. Budem rad za kazdu radu :D Dakujem.
30.8.2016 20:20:31

...
Nevím, co je fyzika figurek ani neznám Lovce pokladů, ale třeba Mice and Mistic (bohužel orig. jen anglicky) nebo Talisman by mohly být dobrá fantasy volba pro děti i dospělé ;)...

30.8.2016 22:21:28

...
Sice to uplne neodpovida , ale doporucim

Takenoko
Settlers zrod imperia
Terra mystica (slozitejsi, ale super hra)

30.8.2016 22:26:29

fyzika?
tim je asi myšlena hra typu Jenga nebo ty opičky...tedy pokud chápu správně.
Doporučil bych ten Talisman, to je pro start ideální ;) nebo pak zjednodušená česká "kopie" Duchové, démoni a draci (výrazně levnější, ale odpovídá tomu i materiál).

30.8.2016 23:51:40

co třeba
Tobago?

31.8.2016 01:04:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Skús
pozrieť aj Jamaicu (http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/jamaica-504/obrazky/). Krásne hra, v podstate pirátske preteky, akurát je tam vyššia cena a hošia dostupnosť.

31.8.2016 10:36:27 | Upraveno autorem (porovnej)

hry
Takových mě napadá spousta :) Poštovní kurýr, Afrika, Ticket to Ride, Cacao, Carcassonne, Cesta kolem světa za 80 dní, Ostrov (Survive), Malý princ: postav mi planetu, Limes, Minutová říše, Panovník, Splendor, Psí život, Takenoko, Záchranáři, Zeměplocha: Ankh Morpork, Zámky šíleného krále Ludvíka, Zloděj z Bagdádu

31.8.2016 12:59:02

Hm
Tak 8 lete dite toho pochopi uz docela dost.

Tobago - je docela dobra volba, je to jednoduche, ale neni to uplne hloupe, Pravidla asi na jednu A1 a ma to v sobe prvek objevovani. Navic je tam modularni plan. Ta hra bavi i me a to je to jednoducha adventura.

Ticket to Ride - pro 8 led idealni obtiznost, je to deskovka rizena kartami, ale ma to v sobe docela dost veci, od prvku strategie, i kdyz se to nemusi jevit, do prvku skozeni. nicmene pokud by to melo byt jeno pro 3 lidi tak musis koupit aspon mapu Ticket to Ride: Nordic Countries. Opet ta hra bavi i dospele.

Ostrov/Survive - dalsi chytlava jednoducha hra ovsem s velkym podilem skozeni, coz muze, ale nemusi byt problem. Existuje i trochu "vytunena" (cti slozitejsi) vesmirna varianta Survive: Space Attack!.

Forbidden Desert/Forbidden Island - pokud jste na kooperativky tak Forbidden Island je idealni, Desert je opet trochu slozitejsi.

Takenoko - taky zajimava hra, neni slozita, ale asi bych tim nezacinal pokud s hrami nemate zkusenosti. Pravidel tam taky moc neni ale strategie je na muj vkus az moc obsirna.

Nebo klasiky Alhambra, Carcassonne - osobne uz nehraju, ale ma to svoje kvality a pro mnoho lidi je to rozumny starter.

Tech her je halda a 8 let uz je docela vek i na slozitejsi veci, asi bych se uplne nebranil nicemu trochu slozitejsimu Eight-Minute Empire, Isla Dorada, Velbloudi dostihy.

PS.: suwolo mne predbehl, ale s jeho seznamem vicemene souhlasim jenom ty zamky sileneho krale Ludvika bych tam asi nevidel.

31.8.2016 13:02:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Kooperativna
Dakujem za kazdy navrh, pozrel som vsetky, ale je to stale siroky pojem, myslim ze by nam sadla detektivka alebo nieco kooperativne. Pozeram sa po nejakych ale ak viete nieco odporucit budem rad. A este raz Dakujem za kazdu odpoved, pozeram si vsetko :)

31.8.2016 13:14:41

kooperatívka
Skús pozrieť Záchranárov alebo Pandemic, aj keď si myslím, že vzhľadom k veku by boli asi Záchranári vhodnejší :). A napadol ma ešte Hobit do Kniziu (http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/hobit-1938/)

31.8.2016 13:26:24 | Upraveno autorem (porovnej)

zkus
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/mansions-of-madness-second-edition-6057/

ale nevim, jak s tim vekem ditete.

31.8.2016 13:29:55

Zixo
A ty sám máš aké skúsenosti s modernými hrami? Spomínal si Activity, Scrabble a nejakú dobrodružnú hru...možno aj toto treba zohľadniť v návrhoch, preto príliš zložité hry ako Mansion of Madness nevidím ako vhodné.

31.8.2016 14:07:15

MoM pro 8 letý dídě?!?
Pokud detektivka, napadá mě Lady Alice nebo Mysterium

31.8.2016 14:10:57 | Upraveno autorem (porovnej)

koop
Možná Andor, téma pro vás ideál, akorát možná pro 8 let trochu moc plánování
Již zmiňovaný zakázaný ostrov nebo zakázaná poušť... obojí se chystá vydat
Pak ještě room 25...
a mám fakt zatemnění mysli, ale vím, že by se jich našlo hodně

Souhlas s Lady Alice i Mysterium

31.8.2016 19:17:14 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

zakazany ostrov
..aspon u nas to bol vstup do kooperativiek
..na fcb zasumelo ze prave sa blizi nejaky reprint kde bude plosina hlupcu nahradena vrchom blaznov ci tak nejako takze stare vydanie ma raritnu-karticku :)
..jednoduchy setup moznost postavit rozne tvary ostrova a rozne levely obtiaznosti
..sem tam si ju este dame - ked sa nehra moc casto je to fajn
..este mi napadla koopka - hanabi lehkonaucitelna mala-velka zabava :)

edit: ..nic v zlom, ale poprosim zucastnenych nech davaju hry co naozaj hraju 8rocne deti a nie inak skvela terra mystica a pod krabice :)

31.8.2016 20:15:22 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Na muj vkus to moc resite. To ze je na krabici napsano trebas 14+ jeste nutne neznamena, ze by to 8 lete dite nezvladlo.

Osobne jsem MoM navrhnul, jelikoz jej vlastnim a temer na 99% procent se shoduje s pozadavky Zixa - "detektivni", sbiraji se predmety, jsou tam velmi jednodche puzzly, ktere mensi deti imo zvladnou, ma to atmosferu a ackoli hra navenek pusobi komplexne, tak je velmi trivialni. Vekovy problem jsem zminil, ale nemyslim si, ze by to jejich ditko nezvladlo.

+ Vysla druha edice, kde je hra full-coop (nutnost aplikace na tabletu/pc), takze ta hra splnuje vse.

Ale obecne si myslim, ze ve spouste her nemusi deti planovat aj., na to maji rodice, kteri poresi narocne, slozite situace. Pripadne budou hrat uvolnene s vedomim, ze to prohraji (rodice, dite nikoli) a priste bude maly vedet, ze se musi asi jinak.

1.9.2016 15:08:32

Nuns on the Run
U nás měly velký úspěch třeba Nuns on the Run. S šestiletým a osmiletou i u dospělých. Je to "hra na schovávanou" kdy hrají mladé jeptišky proti abatyši a převorce. Navíc má krásnou herní mapu.

1.9.2016 18:14:37

Dixit
8 rocne dieta nech si niekedy zavola spoluziacku/spoluziaka, kamosku/kamosa a zahrajte si styria Dixit. Ten ich fakt bavi.

9.9.2016 01:25:23

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 4 hodiny

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Hvězdní kapitáni
Hvězdní kapitáni
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas