Akce X

Mám prosbu o výkendu jsme byli u příbuznejch a hráli jsme tam hru Akce X a synovi se moc líbila ,tak že bych mu jí chtěl zakoupit.Ale tato hra se vyráběla ještě za komunistu,nevíte jestli je nějaké novější vydání.Sám ji i kdysi hrál a měla jiný název.Je možné že nové vydání bude mít asi také jiný název ,tak že nastíním pár větami o ce ve hře jde.
Je to hra pro 3-6 hráču.Jeden hráč hraje zloděje ,zbytek jsou policajti.Hraje se na plánu Prahy,kde se hráči přesouvají pražskou dopravou(metrem,tramvají,taxíkem,lodí).Zloděj si svojí pozici na mapě zapisuje na papír a několikrát za hru se musí objevit,aby policajtum napověděl kde je a ti ho musí chytit do 24 tahu jinak prohrajou
7.3.2010 18:00:21

Akce X - Scotland Yard
Akce X je kopie hry Scotland Yard.

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/scotland-yard-696/

7.3.2010 18:12:32

rbx

Kosibratr
Já to hrál pod nazvem Scotland Yard a ta se normálně prodává.

7.3.2010 18:16:01

česká mutace
je fantom staré prahy ne? původně od PaN (ti co dělali i maršala a špiona a lovce pokladů), ale myslím, že jsem kdysi viděl i nějakou novější verzi.

7.3.2010 18:19:14

Akce X
Díky všem moc za rychlou odpověd,jdu se hned mrknout kde to prodávaj.

kandelábr přesně tak fantom starý prahy,nemohl jsem si vpomenout na název ,je to snad milion let co jsem to hrál naposledy.

7.3.2010 18:23:31

rbx

Kosibratr
To je hra, kterou toužím si zase někdy zahrát, protože mě před dávnými lety hrozne bavila. Vlastně jsem si kvůli tomu koupil Fury of Dracula.

7.3.2010 18:41:31

kosibratr
Taky si na to vzpomínám a někde jsem to měl. Ale mrkni ještě na toho Fury of Dracula. Je to sice složitější než ten scotland yard, ale když jsme to hráli u rbx-ka(a pak, že to nejde skloňovat) tak to nebylo vubec marný. A je to vlastně stejný princip.

7.3.2010 18:46:04

Scotland Yard
Elenistar pozdě už jí mám objednanou,ale na Fury o Dracula se určitě mrknu.
rbx klidně ti jí někdy pujčím:)

7.3.2010 19:26:25

rbx

Kosibratr
On je spis problém v lidech. Jsem asi jediny, koho to bavilo :-) Me se tyhle deduktivni pátrací hry už z principu líbí. Proto mám Furyho, Mystery of Abbey a budu mít i Murdery Express.

7.3.2010 19:43:55

rbx
Já si to taky rád zahraju,ale po výkendu kdy jsme to zahráli asi dacetkrát si od ní rád odpočinu,tak že to kupuju hlavně kvuli klukovi a jelikož mu bude teprve 8 tak myslím že fury of drakula ještě pro něj nebude a pokud bych ho kupoval určitě si ho musím nejdřív zahrát.
No musím končit kluk už zas rozbaluje krabici,bratranec nám akta x pujčil a kluk má od zítřka prázdniny,tak že už vím co budu dělat celý příští týden:)

7.3.2010 20:14:10

RBX
Jelikož mám taky rád pátrací hry zaujala mě zmínka ohledně Murdery express. Jen jsem podobný titul nikde nenašel. O co jde? Nebo nemáš nějaký link s informacemi? Na BGG taky nic.

9.3.2010 21:10:53

to Rachmael
Rbx měl určitě na mysli Mystery Express (videorecenzi najdeš tady: http://boardgamegeek.com/thread/500799/video-review-mystery-express ). Je to jedna z deduktivních her vedle Myster of the Abbey, Clueda apod.

9.3.2010 22:06:07

M...... express
To bude jádro pudla :)Díky za info

9.3.2010 22:49:17

to rbx
Mohl bys prosím uvést krátké srovnání zmíněných deduktivních her? Uvažuji o koupi jedné z nich a hodil by se názor zkušeného:)Děkuji.

10.3.2010 06:06:43

Mr Jack
k deduktivnim hram bych se jeste nebal pridat Mr Jack.

10.3.2010 08:10:55

rbx

Archaon
Rad bych, ale hrál jsem jen Scotland Yard a Fury of Dracula. Mystery of Abbey mám, ale dosud nebyla příležitost si to zahrát a ten Mystery/Murder Express ještě nevyšel a pravidla jsem nečetl. Takže až tak povolany nejsem :-) jo a omlouvám se za tu zkomoleninu :-)

Jinak mám ještě jednu deduktivni hru a to je Murder City od White Wolfu a tam se zatím marně prokousavam pravidly. Je to vyšetřování zločinu v budoucnosti ala Blade Runner. Atmosféra z té hry jen sálá, ale pravidla jsou napsána divne a musí to člověk číst v klidu. Což se mi ještě nepostestilo.

10.3.2010 08:33:11

to rbx
Díky za podnětné poznatky, zkusím něco dál nalézt na BGG.

10.3.2010 14:28:01

Fantom
Původní hru od PaN Fantom staré Prahy se dnes prodává pod názvem Fantom a vydavatel je společnost Bonaparte a prodává se od cca 200Kč.

11.3.2010 15:43:54

TheMole

Akce X
kosibratr - mám ji doma někde v hloubi komory; jestli máte ještě zájem, můžu vám ji poslat. případně předat osobně, jste-li z Brna či okolí

25.3.2010 18:28:07

TheMole
Díky za nabídku,zájem by byl ale z Brna nejsem.

25.3.2010 22:56:04

kosibratr
:-) tak víte co? napište mi do soukromé zprávy svou adresu, a já vám Akci X během dubna zdarma pošlu.

jinak, kdyby měl někdo zájem na osobním setkání v Brně, tak ještě můžu zdarma předat "Kamionem po Evropě", "Podniky", "Volby", "Vzhůru do Stínadel", "Formace", "Bitva o hrad Cimburk" a "Rallye Paříž Dakar"

27.3.2010 16:14:36

Akce X - návod
Ahoj. Měl bych taky prosbu a sice o návod k této hře. Hru jsme vyštrachali (zachránili) při úklidu půdy u příbuzných, bohužel tam není návod a ani nevíme, je-li komplet. Mohl by nám někdo návod oskenovat a poslat e-mailem (niraj@seznam.cz), případně i se seznamem všech součástí hry? Děkuji.

30.8.2011 18:38:20

Akce X
Podle mého, má tahle hra špatně udělanou mapu, myslím z pohledu herního mechanizmu.

Fantom je v tomhle (a ostatně i ve všem ostatním) o dost lepší.

Na stejném principu, kromě Scotland Yardu, funguje i Letters from Whitechapel, ovšem vzhledem k tématu je to pro děti nepřístupné.

30.8.2011 18:48:55

Akce X - návod
Možná není ta hra tak dobrá, jako Fantom a spol., ale vzhledem k tomu, že jsme ji zachránili před totální likvidací a moc mám rád staré hry, tak bych ji chtěl zcela zprovoznit. A k tomu mi chybí návod. Na netu jsem ho nikde neobjevil, proto jsem chtěl požádat někoho z těch, kdo ji mají, zda by ji nemohli naskenovat a poslat mi ho mejlem.

4.9.2011 20:21:13

proosba o návod
Ahoj. Měl bych taky prosbu a sice o návod k této hře. Hra se ke mně dostala, ani už nevím jak. Jen ten návod chybí. Mohl by mi někdo návod oskenovat a poslat e-mailem (northern.mortis@gmail.com), případně i se seznamem všech součástí hry? Děkuji.

27.5.2013 22:13:55

Pravidla
Nemáte prosím k této hře pravidla,případně sken lístků ? Našel jsem ji ve skříni ale není kompletní.Předem děkuji

29.9.2015 12:11:24

Vybíráme z Bazaru

Mazescape: Ariadna
Mazescape: Ariadna
Akt. cena: 25 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas