Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
NIKDY jsem neudělal to, že bych neodepsal uživateli na soukromou zprávu. V diskuzi může něco zapadnout, ale pokud je problém palčivý a přetrvává... od toho soukromé zprávy jsou.
Pravomoce adminů jsou bohužel oddělené, takže ne každý může udělat vše, ale snažíme si navzájem říkat, pokud si všimneme. Uživatel si na druhou stranu může zjistit, kdo odpovídá za co - taky nebudu psát do vodáren, že mi nefunguje elektřina.

A závěrem - prosím o ukončení těchhle generalizací. Díky moc.

4.1.2018 11:55:39

schvalování
Též bych negeneralizoval - např schvalování nových her odsýpá rychle, stejně jako novinky.

Pokud je kolem schvalování obrázků více "klikací" práce a též se do prodlení schválení mohly podepsat dovolené v rámci vánočních svátků, není nic jednoduššího než rozšířit tým adminů, myslím že nadšených lidí je tu dost

4.1.2018 12:27:45

@Kew
Nezlob se na mne, ale píšu jen z vlastní zkušenosti. I v poslední době jsem měl připomínky, dotazy a návrhy v diskuzích z různých oblastí (v patřičném vlákně - takže ne ve vodárně) a reakce byla jen na něco z toho, takže jsem nevěděl, jestli to někdo vůbec četl.

Navrhoval jsem v diskuzích opatření, jak to udělat, aby se uživatel dověděl, že si jeho příspěvek někdo z adminů vůbec přečetl než skončí v propadlišti dějin dalších a dalších příspěvků. NIKDO Z ADMINŮ NA TO NEREAGOVAL.

Proto jsem napsal adminům (včetně tebe) 5.9.2017 soukromou zprávu. Adresována byla na:
Zeus
cauly
Tharr
sasa
Sonulka
Špatňák
Kew
Wolfsen
Jeny

NIKDO Z NICH MI NEODEPSAL (včetně tebe) a Zeus a Cauly to ani nečetli (nemám u nich u odeslané zprávy ikonu očička). Takže bych řekl, že to tvoje "NIKDY" tak docela nikdy není.

Tak to jen k té tvé "vodárně, že mi nefunguje elektřina" ;).

4.1.2018 13:10:16

kren
Ale to je přesně ono. Poslal jsi hromadnou poštu. V seznamu adresátů je i člověk s pravomocí, kterou já nemám. Tedy jediné, co bych udělal je, že bych mu napsal zprávu o tom, že jsi mně (a tím pádem i jemu) napsal zprávu.

EDIT: Aby bylo úplně jasno - nikdo kromě Dia nemůže zasahovat do zdrojového kódu, čili měnit věci typu "aby se tohle dalo přesouvat támhle", "aby se tohle zobrazovalo těmhle". Mně by některé z těchhle úprav taky potěšily, ale nemůžu je udělat sám a jsem odkázán taky na to, že napíšu Diovi, že by bylo dobré tohle udělat.

4.1.2018 13:20:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kew
Ano a tím ta pohádka téměř po půl roce skončila - nemám kompetence tak nereaguji, žádná porada mezi adminy, žádná reakce. Já mám na starosti jen vodárnu, tak co bych se staral, že někdo čeká půl roku na zapojení elektřiny. Pak se divíte, že je někdo frustrovaný z toho, že ani po dlouhé době nikdo nereaguje.

Nicméně tohle je už opravdu můj poslední příspěvek na toto téma a snaha něco změnit. Pokud jsem tě rozčílil a považuješ mé rýpání za nepřínosné od věci a nevhodné, tak se omlouvám a už budu zticha.

4.1.2018 13:32:33

v pohodě
jen teda si myslím, že to určitě není poslední příspěvek ;)

4.1.2018 13:36:29

Reakce v diskuzích
Já sem psal nějaký návrh do připomínek cca 3x, ani jednou na to nikdo nereagoval, včetně postu tady pár dní zpět. Co si z toho vezmu? Že to nemá smysl a že jakákoliv aktivita je zbytečná a přepnu se do módu pasivní konzument.

Mimochodem přístup ve smyslu, že když něco chci tak si někde mám najít kdo to tak asi na ZH může mít na starost a pak ho prudit a doufat, že se něco stane je na úrovni SPT Telecom z devadesátých let.

5.1.2018 23:34:35

Obrázky
Přidám se s kritikou. Je docela směšné, když po vložení obrázku systém odepíše, že budou zveřejněny do cca. 24 hodin a není tomu tak ani za 10 dnů. Snad není zas tak programátorský oříšek vyměnit hodnotu 24 hodin za 31 dnů. Dále chápu, že obrázky jsou zřejmě zveřejňovány v pořadí tak , jak do systému chodí. Je však škoda, že když člověk nahraje obrázky k aktuálním CZ novinkám (Master of Orion, Pulsar 2869), kdy u těchto her navíc žádný obrázek není (Pulsar 1, Orion 0), tak se tyto obrázky zveřejní za takovou dobu, kdy už tyto hry novinkami ani nejsou a lidé pokud měli zájem vidět jak hra vypadá, tak už stejně hledali jiné zdroje. Přitom předpokládám, že právě tyto hry, které vydávají CZ vydavatelé jsou zde nejprohlíženější.

6.1.2018 09:22:55 | Upraveno autorem (porovnej)

kren

Čaro Zatrolených hier spočíva práve v tom, že tu nikdy nikto nereagoval na žiadne pripomienky, preto sa sem ľudia radi vracajú, aj Ty! ;-)

6.1.2018 11:41:00

;-)

Tá sila nostalgie, že za posledných tridsať rokov sa tu vlastne nič nezmenilo, akurát, že sydovi zmazali jednu fotku z galérie :D

6.1.2018 11:49:51

:+)
A on na to patřičně reagoval :
sydo:Dal bych sem fotku ze ZH, ale buzerant Spatnak mi ji smazal, takze jen slovy...........

6.1.2018 14:55:13

Miner
když mám pravomoci operátora z Telecomu, nečekej ode mě víc :D

skyfire> napíšu, ať to Zeus přepíše (nikdo jiný se k tomu nedostane), dál už je to na něm ;)

6.1.2018 18:07:16

Schvalování obrázků
Máte pravdu v tom, že schvalování obrázků vázlo. Je to dáno dvěma faktory:

1) Každý rok před Vánocemi mám opravdu hodně práce a tento rok jí bylo ještě víc, než kdykoliv jindy. To jsem nečekal.
2) I když bylo minulý rok hodně práce, schvalovat fotky jsem zvládal. Tento roky byli uživatelé výrazně aktivnější. To jsem taky nečekal.

Oba body vnímám jako pozitivní. Současně přiznávám, že jsem situaci podcenil. Jen a pouze moje chyba. Příští rok s tím budu lépe počítat.

K návrhu přibrat si posilu mohu říct jen jediné - NE, protože to nemá smysl. Opět ze dvou důvodů:

1) Už se něco takového zkusilo a nefungovalo to. Mají-li být kategorie obrázků konzistentní, musí se tím zabývat jen jeden člověk.
2) Když pominu výjimečné období Vánoc, s přihlédnutím k tomu, že tento rok bylo ještě výjimečnější, tak limit je 6 her/den. Takže i kdyby bylo 10 adminů, stále se schválí jen obrázky k 6ti hrám. Jediné, co jde změnit (a aktuálně to řeším), je dohodnout se s Diem, abych mohl schvalovat 9 nebo 12 her denně. Jak to dopadne, nevím. Když dobře, zjistíte to v praxi sami.

Další věc je, že pokud ve frontě vidím novinku, nebo hru, která byla nově přidána do katalogu, tak se ji snažím vždy upřednostnit. Přirozeně se mohu občas přehlédnout, protože jsem taky jen člověk, ale je mi trochu smutno, že to 11 měsíců v roce nevidíte, ale když to pak 12tý měsíc nefunguje, tak se vztekáte, ale OK. Máte právo na vlastní úhel pohledu.

7.1.2018 18:36:20

Odpovědi uživatelům
Pokud mi někdo napíše SZ, tak mu vždy odpovím a i když spolu nemusíme souhlasit, za každých okolností hledám řešení. OPAKUJI. NEEXISTUJE ANI JEDNA ZPRÁVA, NA KTEROU BYCH NEODPOVĚDĚL. Stejně tak je tomu tady. Je hloupost tvrdit, že kdyby mi deset tisíc uživatelů napsalo, že něco chce, tak bych to ignoroval. Začal jsem vás ignorovat proto, že si porovnávám kecy a činy. Typicky mi tu jako čertíci z krabičky vyskakují uživatelé, kteří mají dlouhodobě aktivitu (ze sekce obrázků) nula. A když to sečtu, není vás ani 10. Naopak počet opravdu aktivních přispěvatelů jsou desítky a pořád přibývají noví a nikdo z nich si na nic nestěžuje. A OPAKUJI. TYPICKY. JSOU VÝJIMKY, ALE TYPICKY TOMU TAK PROSTĚ JE.

Odlišnou kapitolou jsou věci, které nemohu ovlivnit. Odmítám názor, že se střídá období adminského nadšení s úpadkem. Já, Kew i Wolfsen fungujeme stále stejně, žádný úpadek není. Mě osobně můžete vyčítat to, že jsem před Vánocemi musel upřednostnit práci, která mě živí. Pokud chcete, poslužte si. Ale je to práce, která mě živí. Zatrolenky? Práce? Zatrolenky? Práce? Chápete? Jediná oblast, kde mé nadšení opadlo, je Zeus. Mám ho, kluka ušatého, rád, vážím si toho, co pro komunitu udělal, toho, že má nejlepší server o deskovkávh v ČR, ale znovu opakuji, co jsem pochopil - dokopat Dia ke změně je skoro nemožné. Uvědomme si, že jde o hlavního kápa na Olympu a je přesvědčen, že má ve všem pravdu. Změnit jeho názor trvá tak 2 roky. Můžeme se vztekat, plakat, páchat sebevraždy, ale tak to prostě je. Proto se už nesnažím řešit to, co vyřešit nejde a starám se o svůj píseček, jak nejlépe to jde. A ani proto se nezmění text, že budou obrázky schváleny do 31 dnů a je tam stávajících 24 hodin.

7.1.2018 18:49:20

Křen
Křene veřejně se ti omlouvám a veřejně tě informuji, že byť si tě vážím za to, co jsi pro server kdy udělal, vnímám tě jako silnou osobnost na poli deskovek a v neposlední řadě mám vůči tobě přirozený respekt jako ke staršímu člověku, tak ve vteřině odeslání této zprávy tě začínám ignorovat a nebudu reflektovat na jakýkoliv tvůj podmět. Jsou jen 2 výjimky:

1) Když se osobně potkáme.
2) Pokud mi napíšeš SZ.

A dávám ve známost, že kdo mě přistihne, že jsem dané pravidlo porušil, ten má u mě 500 Kč.

Proč? Nehodlám debatovat s někým, kdo si upravuje podmínky tak, aby mu to pasovalo do krámu. Nejdřív se (zcela správně) hněváš, že s Diem je problém, že nic nezmění, nepřeprogramuje, jak je to špatné, jako to Zatrolenkám škodí atp. a pak se tady oháníš, "že to je přeci změna na 5 minut." Není a ty to moc dobře víš. Zatrolenky mají přeci starý engine, na kterém běží. Nevidím to poprvé, mám toho po krk a zcela normálně a lidsky s tebou končím.

7.1.2018 18:54:28 | Upraveno autorem (porovnej)

SZ u smazaného obrázku
Jak jsem vysvětlil, nehodlám ztrácet čas s tím, abych každému manuálně psal informaci, že mu bylo něco smazáno. Stálo by to fakt hromadu času. Když jsem řekl, že to je zbytečné, tak proto, že než k tomu Dia dokopu, bude už proces čištění databáze hotový. Ale zkusím to. Moc perspektivně to však nevidím.

7.1.2018 18:56:38

Bastacka
Má-li Sydo s něcím problém, ať mi napíše. Zavolá. Nebo si to můžeme říct osobně, pokud se potkáme na nějaké akci. Nebylo až tak těžké najít, kde se daný citát nachází a je mi Syda opravdu líto. Ani Sydo, ani já, nejsme puberťáci a analogicky bych mohl říct, že mi buzerant Sydo nahrál nekvalitní obsah. Což neudělám. Řeknu to, že z popisu chápu, o čem se na Deskožroutovi baví a mohu potvrdit, že jím nahraná fotka byla u dané hry opravdu irelevantní. Pokud chci ukázat, jak zastřihnout rohy, tak to dám tam, kde budou lidé takovou informaci hledat (Diskuze -> Koutek kutilů). U konkrétní hry to skutečně nebude.
Obecně bych proto doporučil zvažovat, jak se o sobě bavíme, protože jsme komunita. Jedna věc je kategoricky nesouhlasit, jsou lidé, se kterými nemusíme hrát/bavit se, ale neměli bychom se častovat výrazy, které patří tak do nádražky. De-facto ubohý Deskožrout, že takové příspěvky toleruje.

Obecně je smutné, že některé z lidí, co zde do mě šijí, vídám osobně a když se potkáme, tak je vše v pořádku. Mějte ty koule a pokud něco dělám špatně, pojďme o tom debatovat efektivněji. Osobně. On se pak někdo přidá a budeme mít hezký brainstorming. Serveru tím můžeme jen pomoci.

7.1.2018 19:14:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Špatňák
Na DŽ nemám registraci,jen jsem tam narazil na tento příspěvek.

7.1.2018 20:26:15

omluva
Já se omlouvám, ale neměl jsem tušení, že adminovi jde schválit jen omezený počet příspěvků k max 6 hrám za den.

7.1.2018 21:39:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Update

Dnes jsem s Diem řešil situaci okolo obrázků a přináším výsledek:

1) Navýší se počet schválených obrázků za den. Na neomezeně. Jednak mi to pomůže dohnat období, kdy nebudu moci obrázky schvalovat (třeba když odjedu na víkend pryč), ale hlavně tím reagujeme na aktivitu uživatelů, která se prostě neustále zvyšuje (a DĚKUJI vám za to!). Z 5.1. na 6.1. byly nahrány obrázky k 10ti novým hrám. Při limitu 6 obrázků/den se v současné situaci dostanu automaticky do skluzu. Takže už je opravdu načase zvednout i limit. V praxi ale nechci překračovat 12 her, abych nezaplácal celou titulku jen obrázky.

2) Nově bude přidána možnost schválit obrázek tak, aby sice byl v databázi, ale nešel přes titulku. Jde o pár případů, kdy obrázek má relativně nízkou informační hodnotu, měl by zde být, ale přeci jen si místo na výsluní nezaslouží. Nebo případy, kdy autor doplňuje obrázky z předchozího dne a titulka by se tak opakovala. Vím, že to není úplně příjemné, ale jde opravdu o minimum obrázků. Nebavíme se ani o 1% případů.

3) Řešili jsme posílání zpráv při smazání obrázků a implementováno nebude. Důvody:

- Aby měla funkce smysl, uživatel by měl vědět, který obrázek byl smazán a optimálně i proč.
- Vypisovat textovou zprávu by bylo zbytečně náročné. Tomu se bráním primárně já. V minulosti opakovaně vysvětleno proč.
- Pokud by měl být uživatel informován, co mu bylo smazáno, pak by se musely udělat nemalé změny. Co se z databáze smaže, je pryč natrvalo. Proto by nezbylo, než udělat sekci, kde by takové obrázky byly "odloženy", aby se na ně uživatel mohl podívat.
- Ve finále současný postup vadí jen pár jedincům, kteří si opakovaně stěžují. Zeus chápe vaši připomínku (a já taky - jen pořád opakuji, že vzhledem k přínosu to nemá smysl), ale současně vás žádá, ať zase zkusíte pochopit i jeho - naprogramovat takovou funkci tak, aby měla smysl, zabere hodně času, který může věnovat oblasti, která je důležitá pro většinu uživatelů a ne jen hrstku.
- Druhá stránka mince je, že někoho může zajímat, proč a co mu bylo smazáno, jinému ne. Ale všem by chodily zprávy, což může být otravné. Co obrázek, to zpráva. Dodělat funkci, aby šla vypnout jen tato notifikace, to představuje další práci a čas.
- Závěrem pak lze dodat, že jakmile se databáze dočistí, body by již neměly dále ubývat. Protože nebudu schvalovat fotky, které bych následně mazal. Stane se tak jen v případě, že z nějakých, v tu dobu relevantních, důvodů schválím verzi, která nebude dostatečně kvalitní a jiný uživatel ji nahradí výrazně lepší variantou. Ale toho bych se také nebál, protože s vystavovači obrázků aktivně komunikujeme a valná většina nahraného obsahu má de-facto finální kvalitu.

Bod 3 proto prosím berme jako definitivní tečku za uzavřenou kapitolou.

8.1.2018 19:03:28

Žádost o proplacení slíbené odměny
Špatňáku, domnívám se, že jsem tě přistihl při porušení pravidla, které jsi deklaroval 7. ledna, a proto v souladu s § 2884 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, žádám o vyplacení veřejně slíbené odměny 500 Kč. Považuji totiž za jisté, že některými částmi svého posledního příspěvku reaguješ na Křena (tvými slovy, že „reflektuješ na jakýkoliv jeho podmět“).

V případě, že zajistíš odstranění svého příspěvku ze 7. ledna, jsem ochoten se své zasloužené odměny vzdát. :-)
Myslím si totiž, že je zbytečné takto vyhroceným, teatrálním způsobem reagovat na dva měsíce starou hyperbolu, kterou Křen ani necílil na tebe, nýbrž jí kritizoval dlouhodobou neochotu vývojáře na projektu pracovat. Svou práci děláš dobře, a podobná nešťastná vyjádření budou spoustu lidí akorát štvát. Jistě i tebe.

10.1.2018 00:15:40

:)
Kterou část myslíš? Protože tady byla vedena obecná debata a odpovídal jsem souhrnem všem. Je samozřejmě možné, že některé z upřesnění se dotklo i Křena, nicméně nemohu najít, kde bych reagoval přímo na něj. Za mě to měl být souhrn toho, k čemu jsem se neměl prostor, díky pracovnímu vytížení, vyjádřit posledních pár měsíců.

Mé rozhodnutí může vypadat teatrálně, bohužel mám však silně zakořeněnou slušnost odpovědět na vše, co se mě nějak týká. Přijde mi nezdvořilé někoho ignorovat. Čímž se často dostávám do potíží, protože mnohé diskuze na internetu nejsou konstruktivní, ale uživatelé se prostě jen chtějí přít. Pak se už jen stupňuje napětí a řešíme, co ani nemá řešení. Proto mi nezbylo, než se zaříct, udělat výjimku a donutit sám sebe, abych, když jím budu zmíněn (alá ten, jehož jméno nesmí být vysloveno : ), tak se prostě nenechal zatahovat do debat, které nikdy nikam nepovedou. Takže vás žádám o pomoc a jak víš, ani kuře zadarmo nehrabe. (Alternativa byla slib, že si s vámi zahraju hru podle vašeho výběru, ale třeba takové Příšerky z podzemí jsou horší volba. :D )

10.1.2018 23:06:40

Nesplnitelné předsevzetí
Vnímám tvůj závazek tak, že vědomě nebudeš reagovat na nic, co Křen píše nebo psal. Aby jeho podněty zůstaly bez odpovědi, nesměl bys na stejné téma veřejně odpovědět ani nikomu jinému. Já jsem tě při tom přistihl a vyhrál jsem 500 Kč. Že sis svá vágní pravidla vykládal jinak, je lhostejné. Pravidla získání odměny jsem splnil.

Co se první části tvého závazku týče (tedy že budeš Křena ignorovat), domnívám se, že je z principu nesplnitelná. Abys totiž mohl někoho ignorovat (aby ses vyvaroval zmínek a přemýšlení o něm), nutně musíš připustit jeho existenci. Tedy abys mohl někoho aktivně ignorovat, musíš ho přestat ignorovat. Hlásím, že jsem tě přistihl při nesplnění nesplnitelného závazku, a tak jsem tuplem vyhrál.

11.1.2018 21:32:02

off topic
chalani, toto si vyriešte inde, ideálne súkromne, nijako to nespadá do danej témy...

11.1.2018 21:42:21

OT ale nedá mi to
jenikkozak: pokud by se každý měl řídit přesnými definicemi slov, tak neřešíme na tom světě nic jiného, než co že to dané slovo znamená. Ignorovat člověka, tak jak je ten termín všeobecně chápaný vážně lze reálně dokázat (podle tvých slov to je nereálný úkon), ba dokonce od daného člověka vyžaduje vědomé jednání. To o čem ty píšeš je neuvědomování si přítomnosti/existence a tím následné ignorování. To o čem psal špatňák byla vědomá ignorace. To že máš vlastní definiční slovník je jaksi tvůj boj...

12.1.2018 05:06:40

Vybíráme z Bazaru

Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Marvel champions The Mad Titan's Shadow velke rozs
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 14 dnů

Offcanvas