Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

A hned začnu.
Situace je asi taková, že ve frontě máme tolik obrázků, že než je všechny vypráskám ven, potrvá to asi měsíc až měsíc a půl. Pořadí zveřejňování je zhruba následující:

1) Byl-li vydán "popis společenské hry", hledám k němu obrázky. Aby si hráč, který se o hru zajímá, mohl rovnou i prohlédnout, o čem vlastně čte. Pokud se do druhého dne obrázky neobjeví, znamená to, že je nikdo nenahrál (a bylo by tedy fajn, pokud by se našel dobrovolník, který situaci napraví).

2) Obrázky pro hru, která žádné nemá.

3) Zbylý prostor se snažím rozdělit mezi hry, které jsou nejnovější, nejstarší a něco mezi tím. Je to zhruba. Prostě sáhnu do první, druhé a třetí třetiny.

CO MOMENTÁLNĚ NEFUNGUJE = CO PRIMÁRNĚ IGNORUJI
I.) Obrázky ke hře, která už hromadu obrázků má (WoW, AH atp.)

II.) Jen fotky z hraní tam, zvláště tam, kde již fotky z hraní jsou. Snažím se nalít primárně "něco nového."

III.) Informativně méně hodnotné příspěvky typu "zadní strana krabice." Hlavně opatrně na situaci, kdy posíláte fotku z hraní, která nereprezentuje hru jako takovou, ale aktuální situaci. Myslím tím fotky typu "Jééé dívejte, já hodil šest šestek!" pod fotkou zobrazující vojenskou jednotku a dané kostky. Chápu, že pro vás to byly silné emoce. Taky si ten WOW efekt připomenou další 3 spoluhráči, ale zbytek Zatrolenců? Hru neznají a nic jim to o ní ani nepoví. Zvažte, jestli není lepší sepsat report z hraní a vložit hod o příslušné sekce. To ostatním něco řekne (zvláště když popíšete celý průběh hry), ale fotka ne. Je vytržená z kontextu.

IV.) Stejně tak nemá cenu posílat na schválení obrázky, které jste už jednou poslali s tím, že jsem se asi přehlédl a teď si jich "všimnu." Vím o všem a všech všechno :D , ale buď to nemá prioritu podle bodu 1-3, nebo to prostě nemělo štěstí a musí to počkat.

V.) Upřednostňuji zveřejnit hru, kde je najednou více obrázků před těmi, které mají třeba jen jeden.

VI.) Základy her jsou dřív, než (jejich) rozšíření.

Rád bych vysloveně upozornil na.
a.) Občas je dobré podívat se do svého profilu -> moje příspěvky. Jako první jsou obrázky. Sjet dolu do zamítnutých. Máte u nich komentáře proč a co udělat lépe, abych je schválil.
b.) Vezměte v úvahu, že neznám všechny hry a chybka se může vloudit. Za případné upozornění budu rád.

Závěrem. Je to spravedlivé? Není. Ale dělám co můžu, podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Mým cílem je, aby u každé hry byla solidní sada obrázků, která návštěvníkovi poskytne co nejrelevantnější informace o dané hře. Pokud si myslíte (nebo jste dokonce hluboce přesvědčeni!), že jsem se v něčem zmýlil, tady máte prostoru až běda, nebo mi napište SZ. Proti konstruktivní diskuzi nic nemám.

A HLAVNĚ; tisíceré díky, že ve svém volném čase plníte server obrázky (ale i jiným obsahem) a snažíte se tak přispět k jeho celkovému zlepšení. Opravdu si toho vážím (a vážil jsem si toho i předtím, než jsem byl poctěn jmenováním na admina obrázků). Díky kolegové a kolegyně.

30.1.2015 17:23:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Špatňák
Len tak ďalej! Vzhůru k lepším zítřkům!

30.1.2015 20:17:10

Volové...
...hoblujte!!!
(věřím (vím), že to od mě nebudete brát jako urážku ;-) )

Plním a plniti budu, ergo schvalujte!

30.1.2015 21:20:31

Bacile...
... (ty jsi (byl) a budeš [exot] navždy :)

A vím, že to nebudeš brát jako urážku ;)

Ale jestli hodláš plnit, tak ti projdu seznam her a vyžádám si, co není nafocené a pak můžeš svůj slib splnit. Važ svá slova, než ruku ďáblu podáš ;)

30.1.2015 21:24:55

Špatňák
Ohne sranda.
Projdi, a pokud nalezneš, dodám. A týče se i textů (teda minimálně preview, na recenze je třeba více úsilí...).

30.1.2015 22:19:31

Sám sis o to řekl:
- A few acres of snow - nejsou komponenty, karty atp. Jen obrázky z hraní.
- Lair of the Wyrm - na schválení jsou v podstatě jen figurky.
- Kamasido - jsou jen homemade komponenty.
- Minutová říše - pokud lze, doplnit.
- Pueblo - jen jedna fotka z hraní.
- Relic - jen nabarvené miniatury, ale jinak o hře nic.

VŮBEC NIC:
Babel
Bakong
Cities
Dungeon roll
Key Largo
Level X
Pirátské kostky
Poslední slovo

Máš tak měsíc čas. Pak už to asi začne být pomalu potřeba ;)

30.1.2015 23:06:07

Pues bien
Kupky sněhu - může klapnout.
Červí doupě zpracuju.
Kamisado - pouze homemade od Savagera...
Minutka -závod, kdo bude rychlejší... ;-)
Pueblo - dodám.
Relic- dodám.

Babel, Bakong - homemade od Savagera (strejdo, mákni!)
Cities - dodám.
Dungeon roll - CZ reprinty, nicméně lze dodat
Largo - mou verzi od Savagera rád nafotím a dodám
Level X - viz Kamisado
poslední dvě - fara problem

Jsem rád, že to bereš seriosně ;-)

30.1.2015 23:33:30

ohoho
koukám, že tady se hraje vyšší dívčí! Gentlemanové nezdráhají se mluviti nahlas!

30.1.2015 23:53:50

Bacile
nerozptyluj se ;-)

31.1.2015 13:12:39

Bacile
nerozptyluj se ;-)

31.1.2015 13:53:03

Cauly
neopakuj se ;-)

31.1.2015 14:41:07

cauly
Žáden strach! Zvládnu všechno :-)

31.1.2015 15:35:42

Hele...
neplevelíme Špatňákovi vlákno :-D

31.1.2015 15:36:27

Bacile
nerozptyluj se ;-)

31.1.2015 19:56:45

Cauly
neopakuj se ;-)

31.1.2015 20:04:07

Opakování
je sice matka moudrosti, ale já jsem to vědomě odeslal jen jednou.

31.1.2015 21:01:15

Volové...
...běžte na panáka a hoďte na to bobana ;-)

31.1.2015 21:15:23

:-D
Panáka dáme v Malenovicích jjj

31.1.2015 23:48:49

Plevelíte
a za to vám neschválím obrázky. Ještě chvíli a fotku nebudete mít ani na občance! :P

1.2.2015 00:36:26

Cauly Bacil
Panáka s vámi v Malenovicích neskáču, bolej mě nohy! ;-)
Špatňák: Sorry... pro tu občanku se stavíš kdy? ;-)

1.2.2015 11:22:56

nové vedenie
chcelo by to do vedenia ešte jedného, čo bude premazávať OT :D

2.2.2015 00:06:32

Aktuální stav
Lehce jsem pozměnil "algoritmus" schvalování obrázků. Z 6ti možných bude skladba následující (uvádím počet "okýnek")

1 = dětské hry
1 = "dřevěné" hry (The Duke, Quartz, Domino atp)
1 = rozšíření
3 = základy her

Jinak priority zůstávají (viz. první příspěvek, zařazen na konci diskuze). Jde jen o drobné upřesnění. Díky tomu musí obrázky u her, kde již obrázky jsou, nějakou tu chvíli počkat.

A nepříjemná zpráva: obrázky samostatné, nebo s malou informační hodnotou (fotka komponent, homemade dice tower, atmosférická rekvizita ke hře atp.) se na titulce nebudou dočasně objevovat vůbec. Vzhledem k počtu čekajících obrázků nemá smysl, aby takový příspěvek blokoval jinou hru, která ještě nemá žádný obrázek, přičemž 20 kvalitních a informačně hodnotných čeká na schválení. Takový obrázek bude přidán do databáze, uživatel za něj získá body (třeba i 3, pokud bude kvalita fakt dobrá), ale prostě nedostane svůj "den slávy na hlavní stránce."
Tím nechci říct, že takové obrázky nemají smysl. Přínosné jsou. Jen teď prostě nejde procpat vše.

3.2.2015 13:42:41

Malá informační hodnota ???
Už sem zavítám jen sporadicky a sem tam si přečtu nové příspěvky aniž bych měl potřebu se k něčemu vyjadřovat. Ale zrovna ten příklad fotek s "malou informační hodnotou" mne celkem zarazil, takže cítím potřebu se vyjádřit.

Pro mne mají fotky komponent, homemade dice tower a atmosférických rekvizit mnohem větší informační hodnotu (byť u hry, která už fotky má) a zaslouží si být spíš zobrazeny v novinkách jako zajímavá aktualita než tuctové základní fotky nějaké hry, která ještě fotky nemá. Spíš si myslím, že bez standardních základních fotek nějaké hry bych se v novinkách spíš obešel. Když chci vidět nějaké základní fotky hry, tak kliknu na hru a fotky tam buď jsou nebo nejsou (a vygooglím si je jinde). Základní fotky u hry si vždycky najdu, ale že se u starší hry objevila zajímavá novinka, která mne může nečekaně inspirovat bych se měl dovědět právě z novinek.

Ty jsi fotoadmin, a stejně si to uděláš podle sebe. Ber to jen jako námět na zamyšlení. U fotek by podle mne měla v novinkách převažovat kvalita a zajímavost nad kvantitou.

3.2.2015 16:26:13

K malé informační hodnotě.
Z mého úhlu pohledu. Jestliže sem někdo přijde hledat informace ke hře, nenajde je a musí jinam, vnímám to jako "selhání". U každé hry by měl být popisek, recenze a obrázky. Abych, pokud se o ni zajímám, načerpal všechny informace. Přijde mi to asi stejné, jako přijít do obchodu, kde budou regály překypovat kaviárem a parmskou šunkou, ale rohlíky budu muset jít koupit jinam.

K tvé poznámce konkrétně. Jestliže mám ke schválení fotku z hraní (třeba Arkham Horror) a je to jediný příspěvek ke schválení, nemyslím si, že by měl dostatečnou informační hodnotu, aby sebral prostor hře, která žádnou fotku nemá. V tuto chvíli například chybí Alchymisté, které určitě upřednostním před fotkou z hraní AH, kterých je nespočet.
Co se třeba dice tower a různých vychytávek týče, souhlasím. To by prostor dostat mělo. Měl jsem ale na mysli takové dice tower (a podobné druhy příspěvků), kdy to není tématické, jde o ojedinělou fotografii a nevidím přínos. Typicky to je spíše insert hry.

I když tedy s tebou Křene nemohu zcela souhlasit, tvůj úhel pohledu respektuji. Vlákno jsem založil právě proto, aby se každý mohl vyjádřit. Pokud od uživatelů neuslyším, co si přejí, nemohu jim ani vyhovět. Takže díky za tvou připomínku. Zatím je ojedinělá. Uvidíme, jestli se objeví víc názorů.
Stále platí, že "hlas lidu, hlas boží."

Ještě bych rád dodal, že ta fotka nezmizí v propadlišti dějin. Bude u hry, takže kdo se pídí po informacích, najde ji. Jen nebude den na titulce. Proto pokud sem uživatel nechodí denně, inspirace třeba na pěknou dice tower tak jako tak může propásnout.

3.2.2015 17:44:08

MIF (malá informační hodnota)
Tvůj první odstavec odpovědi je zcela zbytečný, protože jsem nepsal o přednosti schválení různých druhů fotek a jejich umístění ke hře, ale o umístění fotek do novinek.

Pokud je dočasně veliká hromada neschválených fotek a umísťování do novinek jde ruku v ruce s procesem schvalování, tak se asi nedá nic dělat. Nicméně být tebou, tak bych nebyl tak striktní a pokud se vyskytne nějaká zajímavá fotka, která stojí za to (a ty to vyhodnotíš, jako zajímavou), tak bych ji do novinek dal, i když by byla u hry, která už fotky má. Stejně to bude pořád na tobě, abys vyhodnotil, která je zajímavá a která ne. Jen mne opravdu zarazil tvůj příklad "nezajímavých" fotek respektive "s malou informační hodnotou".

Jinak na závěr takové malý názor k restartu Zatrolených her. Přeju vám, aby vám ten entuziasmus vydržel. Na Zatrolené hry chodím necelých 7 let - zhruba o 2 roky déle než ty (což není až tak velký rozdíl). Sám dobře víš, že těch restartů bylo už několik, zrovna tak, jako různých adminů, co se starali o schvalování obsahu. Většinou to ztroskotalo na Ondrových neplněných slibech a nekomunikaci jak směrem k uživatelům, tak směrem k adminům. Osobně si myslím, že takový schvalovací provoz fotek, článků a recenzí neutáhne po delší dobu jeden admin, pro každou oblast. Sám uvidíš jak dlouho ti ten počáteční entuziasmus vydrží. Je to teďka na vás, ale být vámi, tak bych určil doporučil alespoň zdvojnásobit počet schvalovacích adminů. Držím palce.

3.2.2015 18:24:13

Vybíráme z Bazaru

Art Gallery Nová CZ verze
Art Gallery Nová CZ verze
Akt. cena: 459 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas