Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Pozdě, ale přece - manuál
Manuál je nachystaný, ale nebude. S Diem jsme se zásadně neshodli na koncepci obrázků a já nehodlám dělat zbytečnou práci. Říkám to tak, jak to je.
Nicméně pro jakékoliv dotazy/kritiku/náměty/připomínky jsem otevřený v soukromých zprávách.

14.1.2017 01:12:12

Nesmysl - schvalování obrázků
Tak u AvP kdy uživatel ManlyGuy vložil jen jeden obrázek byl přesně ten na který jsem reagoval. Tudíž mám pravdu a přesně to se děje třeba i u Imperial Assault. Za poslední 3 měsíce do Arcadie nikdo žádný obrázek nevložil, takže kdybych to vkládal postupně po 5-ti kusech, tak by to nic neovlivnilo. A myslím, že nejsme autisti aby vše bylo seřazeno dle autora, popřípadě když to vadí tak by bylo vhodno přidat řazení dle autora místo nějekého magického. Chápu to tedy tak, že žádný obrázek je lepší než alespoň pár. Aspoň v tom není bordel.

24.1.2017 10:34:59

to Špatňák
Nevidím důvod, proč by manuál nemohl být uveřejněn jako samostatný článek, pokud se z manuálu vyhodí konkrétní souvislosti se zatrolenými hrami a nechá se jen to, jak fotit deskovky.

Sám jsem tady před lety napsal 2 díly článku, jak fotit deskovky. Ke třetímu dílu (osvětlení scény, blesk atd.) jsem se už nedostal anžto jsem byl líný. Tak by stálo za to, aby se ten můj článek doplnil 3. dílem.

1. díl:
http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/rychlokurz-foceni-aneb-jak-fotit-deskovky-1-dil-800/

2. díl:
http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/rychlokurz-foceni-aneb-jak-fotit-deskovky-2-dil-838/

24.1.2017 11:20:12

Hehe
Články přes dia neprojdou, jelikož je odignoruje, stím mám osobní zlušenost... ach jo, asi zase budu muset přesídlit na deskožrouta a to už to tu začínalo vypadat, že se to zlepšuje. To ale teď není podstatné.... chtěl jsem reagovat hlavně na tu prapodivnou politiku špatňáka ohledně schvalování obrázků: myslím že nejsem sám, ba dokonce si myslím, že jsem v naprosté většině, kdo rád u hry uvítá co nejvíce obrázků (alespoň trochu kvalitních samozřejmě) a je mi naprosto, ale naprosto jedno, jak jsou řazené a že nejsou popořádku. Kolikrát musím přejít na bgg jen kvůli tomu, že je tu jen několik fotek a navíc většinou to jsou jen detailní fota jednotlivých komponent, které mi řeknou o hře pěkný kulový. O to ale tolik,nejde, jde o fakt, že tu bývá často málo fotek a hlavně málo zajímavých fotek, což namalované figurky určitě jsou. Pokud se to bude zadržovat třeba půl roku, tak to opadne jak nadšení toho fotografa, tak i ostatních o danou hru třeba, páč může být například oop atd... prostě čím dřív hezké a zajímavé fotky tím lépe, co je na tom divného. A jestli to mám pěkně za sebou nebo ne, je 90% lidí pěkně putna.

24.1.2017 11:51:32 | Upraveno autorem (porovnej)

matewr84
Souhlas.

24.1.2017 12:44:34

Špatňák nemá rád obrázky z hraní... ?
Proč se tady preferují obrázky komponent před obrázky z hraní? Docela mi tu chybí a musím kvůli nim na BGG. Je to subjektivní, ale pro mě mají i větší informační hodnotu než jen samotné detaily komponent.

24.1.2017 13:08:33 | Upraveno autorem (porovnej)

D.A.M.
Znovu. A pomalu.

ManlyGuy u AvP přiložil obrázky 3. Vždy kompletní frakci (pak má 2 obrázky z hraní).

Imperial Assault: buď prosím té lásky a uvědom si, že jsem nevyhrál sportku. Není možné, abych si každou hru koupil. Proto je všechny neznám a v takových případech mi nezbývá než věřit, že autor vložil vše a přitom nic navíc. Co jde, to si ověřuji na různých akcích, v Korunce, u přátel. Imperial Assault neznám vůbec. Nicméně oceňuji tvoji energii, se kterou procházíš web a hledáš chyby. Klobouk dolů.
(I když bych byl raději, kdybys tu energii věnoval dobarvení Arcadie. Tu jsem mimochodem hrál = vím, že není kompletní = neprojde.)

Arcadia Quest: Přikládání po 5ti obrázcích VADÍ! Nejsme tady na BGG, aby z toho byl bordel, páté přes deváté a fotky, které s hrou vlastně ani nesouvisí. Ne, dokud budu adminem. Až Zeus udělá řazení dle autorů, tak si o tvém ojedinělém případu můžeme znovu promluvit. Do té doby je mé slovo konečné.
Na dobarvení čekám ještě u pár autorů u Blood Rage. Se všemi jsem domluvený, všichni jsou s tím v pohodě. Takže kvůli jednomu nespokojenému uživateli nebudu měnit jinak funkční systém. Je vás tady nějakých 13.000. Nemůžu vyhovět vše.

A chápeš to špatně. Někdy je lepší žádný obrázek, než nějaký. V tuto chvíli viz. například

Munchkin 7: Švindluj obouruč

Kjus má perfektně naskenované karty, perfektně vyrovnané.
Gogo333 takovou kvalitu nemá. Jsem vděčný, že Gogo333 obrázek nahrál, nicméně kdyby to neudělal, Kjus by to naskenoval komplet a vše by mělo top kvalitu. Jako například u

Munchkin 5: Vedle jak ta jedle

A v tomto případě mě opravdu nezajímá HLP (hluboký lidský příběh). Mým posláním je, aby byly obrázky pokud možno co nejlepší. Takže bez mrknutí oka smažu horší kvalitu (byť si opravdu vážím i té nahrazované práce), nabídne-li mi někdo lepší. A ano. Dělám to i vlastním obrázků. Když si dáváš tu práci s hledáním mých chyb, určitě najdeš i takové, kde přímo prosím uživatele, aby zaslali kvalitnější verzi, která tu mou nahradí.
Sečteno a podtrženo: jsou případy, kdy absence obrázků motivuje uživatele k nahrání. A případy, kdy si řeknou "Aha, tady něco je, peču na to." Dlužno dodat, že nové, málo kvalitní obrázky jsem ochoten přenést přes srdce jen ve chvíli, kdy se objeví u takové echt rarity, že na nějaké další bych čekal do důchodu.

25.1.2017 01:19:35

Křen
Částečně jsme to řešili přes SZ. Nejsem ten typ, který by měl potřebu veřejně lhát. Za svým slovem si stojím. Když se ptáš na důvod, je prostý. Na začátku spolupráce jsme se s Ondrou (Zeus) dohodli na určitých postupech. Lecos slíbil, méně dodržel. Jedna z klíčových věcí byla, že mám ve své práci volnou ruku a když nebude spokojený, společně pořešíme další postup. Fungovalo to a s láskou jsem webu věnoval mraky hodin (pro rýpavé čtenáře - zdarma). Pak přišel den, kdy jsem zjistil, že byl přepracován styl obrázků a veškerá moje práce, kterou jsem do toho vložil, byla devalvována. Aniž by se mě kdokoliv zeptal na názor, nebo mi to alespoň měl tu slušnost oznámit. Samozřejmě jsem to řešil, probíral, výsledek nula. Takže jsme v situaci, kdy Ondra, který tak dobré 3 roky nesáhl na obrázky a nemá moc jasnou představu o současném stavu rozhodl, co se uživatelům líbí a co ne. I když je to dle mého názoru nesmysl. Ten názor se utváří podle toho, jakým způsobem nahráváte obrázky a ze správ, kterých si do měsíce vyměníme desítky. Primárně se to týká způsobu řazení obrázků a jejich kategorií. Demotivován tímto postupem nemám ochotu sepisovat manuál (mělo to být po třech krocích - 1) Co vlastně nahrávat 2) Jak fotit pro laiky, tj. mám kompakt nastavený na automat a o focení nic nevím + co a jak skenovat. 3) Postprocessing obrázků pro úplné lajky). Nehodlám dělat něco, co může kdokoliv kdykoliv znehodnotit. Mám jiné, smysluplnější aktivity.

V tuto chvíli jsem Dia požádal, aby odkazy "jak fotit" od Křena hodil do sekce, kde se nahrávají obrázky, protože tam je uvidí všichni. Jestli to Ondra vyslyší, to nevím. Na zprávy mi odpovídá jen ve chvíli, kdy to urguji přes Caulyho. A i to jen výjimečně.

25.1.2017 01:30:26

matewr84
Pokud jsi nespokojený s mým postupem, můžeš mi kdykoliv napsat. Nebo napiš Ondrovi, ať najde jiného admina. Taky možnost. Já totiž osobně nesouhlasím s tím, že u hry má být co nejvíc obrázků. Na BGG je jich hodně. To souhlasím. Ale tak odhadem polovina úplně k ničemu. Pojďme třeba na Pandemic Legacy: Season 1 (2015)

393 obrázků

První stránka, 48 obrázků na stránku.

Týpek drží krabci s Pandemicem. Shoda s hlavním obrázkem, dle pravidel nepřípustné (ne mých - pravidel ZH). Navíc je mi ten týpek ukradený.

My 6 month old daughter's introduction to board… - je to prezentace hry, nebo se chlubíme dětmi? Co mi to o hře řeklo? Že 6ti leté díte umí okousat karty?

Pandamic Legacy @ Spellenspektakel in Eindhoven,… - nevidím smysl

New box art. - shoda s hlavním obrázkem. Navíc o hře to nic neřeklo.

Piles of Pandemic Legacy @ Essen 2015 - WOW. Tak asi mají víc než prototyp. No kdo by to tušil.

Game complete! We did save our completed board. - ehhhh. Proč?

Yeah we won oh wait - fotka z hraní? Exhibicionizmus?

Pandemic Legacy, Z-Man Games, 2015 — blue cover;… - pokolikáté máme přední stranu krabice? Fakt mám radost, že vidím to samé po xté.

Pandemic Legacy, Z-Man Games, 2015 — red cover;… - ne. Evidentně to nestačilo.

Essential, we pimped up our copy with this - komponenta ze hry zabírá 5% fotky, 95% vybavení kanceláře. Vím, že se karty ničí, ale opravdu je potřeba ukázat, že to jde skartovačkou? To nevíme?

That time when I got Pandemic Legacy in the mail - relativně pěkná slečna. Ale až se budu chtít podívat na pěkné slečny, je zde hromada serverů, které se na to specializují.

Pandemic Legacy Team from Board Game Medellín - jakou to má informační hodnotu?

The look of joy on my wife's face as she gets the… - tahle slečna není hezká a ani ostře vyfocená. To fakt na ZH chcete?

It told us to destroy a card, so destroy a card… - opět návod pro hráče bez fantazie?

New image from the zman website - season 1 -… - A! To už tu dlouho nebylo. Navíc obrázek z webu. Ještě lepší.

Shhhh its a secret - zase slečna. Pecka.

playing the game at Essen 2015 - fotka z hraní. Škoda, že to hraní není vidět...

Takže 48 obrázků a i když jsem byl hodně benevolentní, tak je 35% naprosto zbytečných a o hře neříkají absolutně, ale absolutně nic. To na ZH chcete?


Na druhou stranu je pravda, že u některých her je fotek málo. Ale co s tím nadělám. Když je nikdo nenahraje, já je neschválím. Tak to je.


Cituji tě: "O to ale tolik,nejde, jde o fakt, že tu bývá často málo fotek a hlavně málo zajímavých fotek, což namalované figurky určitě jsou." - Ano. Bavíme se o cca. 5ti fotkách od D.A.M u Arcadia Quest asi 6 fotek u Blood Rage. Máš pocit, že by u některé z těch her bylo málo fotek? Vezmu-li tisíce schválených fotek, o co vlastně řešíme? Promile procent?
Konkrétně u Arcadie jsem figurky fotil já. Tak, ať zabírají co největší užitnou plochu fotky. Pokud ti vadí detaily, jsem ochoten udělat ti fotku z dvou a půl metru, Nahoď mail, pošlu.

25.1.2017 01:53:35

enzo
Proti obrázkům z hraní nic nemám. Když je ale nikdo nenahraje, nemohu je schválit. Naopak desátý nahraný obrázek z hraní už prostě ne.
Stejně tak neschvaluji obrázky typu "dívejte, hodil jsem 5 šestek." O hře to neříká absolutně nic a chcete-li takovou fotku, mohu nahrát, jak jsem hodil 156 šestek. No fakt. Dejte mi půl hodinu a bude to tu.

(O prezentaci dětí ani nemluvím. Jsme na Zatrolenkách. Kdo se chce kochat dětmi, vyžije se zde: http://www.emimino.cz/)

25.1.2017 01:56:38

...
Snad jsem zodpověděl vše.

Ještě, abych to uvedl na pravou míru - D.A.M mi vysvětlil, že další fotky z Arcadie nenahraje. Takže jsem schválil, co poslal. Takže tady nafukuje(me) něco, co vlastně ani není pravda. Jestliže D.A.M změní svůj názor a doplní zbytek, tak ví, jaký bude postup - původní obrázky smažu a budu požadovat, aby to nahrál jako celek. S tím je srozuměn.

Je to fér? Nevím. Podstatné je, že zde máme stovky aktivních uživatelů a každý chce něco. Když se budu pokoušet všem demokraticky vyhovět, tak nejen, že to nebude možné, protože co chce Franta, to se nebude líbit Pepovi a bude kategoricky nesouhlasit, ale nešlo by to ani technicky. To bych se musel každého jednotlivě ptát. Takže prostě musí přijít chvíle, kdy se nějak rozhodnu a basta. S tím, že se snažím reflektovat požadavky komunity. Na návštěvnosti webu vidím, že to asi neděláme špatně. Samozřejmě můžeme to dělat i lépe. Já o nikom konkrétně na obrázky nevím, Cauly o nikom neví a když s tím seknu (nebo mě "svrhnete"), Ondra se o obrázky nepostará a celá kategorie upadne zpátky do chaosu. Stejně tak je risk zkusit jiného admina. Třeba bude lepší, třeba horší, třeba s tím po měsíci sekne a pak vám garantuji, že Ondra obrázky schvalovat nebude. A budeme bez obrázků, jako 2 roky zpátky. Taky možnost.

25.1.2017 01:56:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Špatňák (a všeobecne)
To je inak to najhoršie - keď sa hlavný admin nemá k činu venovať sa "svojmu dielu". To nech ho radšej niekomu prenechá, alebo zavrie krám... Lebo robiť robotu na 5% potrebného výkonu väčšinou nemá zmysel. Keby to tu neudržovala komunita, tak to je dávno preč. A bývali časy omnoho lepšie, keď sa diskutovalo živšie....

25.1.2017 01:58:30

Špatňák
Je to jako když mluvíte do dubu. Když to není ManlyGuy tak je to FrankN u AvP. Prostě se tu hážou nesmysly a nepravdivé fakta. Nehledám chyby, naopak jsem se snažil tento web trošičku rozšířit, ale o to tobě asi nejde. Jak jsem psal. Končím s nahráváním čehokoliv, protože je to zbytečná práce dokud zde budeš fungovat ty. Je to mé poslední vyjádření, nehodlám se zde dohadovat jak malé dítě donekonečna. BGG sice není žádný zázrak, ale když něco potřebuji, tak to tam najdu, což o ZH se říct nedá. A tímto přístupem se to nezmění. Sice zde není bordel, ale také zde nejsou ani informace. Podle této diskuze nejsem sám, který má stejný názor, přestože to tvrdíš. Tímto přístupem tak odradíš vícero lidí, což by být nemělo. Nevím jak funguje pozadí ZH zda to vše děláš zdarma nebo za drobný peníz, ale určitě tě do toho nikdo nenutil a určitě to dělat nemusíš. Pokud za to peníze máš, tak o to více je to smutný.

25.1.2017 09:23:36

Mimina nebrat...
... v tom jsem s tebou, Špatňáku, zajedno. :)
Než budu pokračovat - věř mi, že body jsou mi u zadku. Ale...
... když oceníš skeny komponent 3 body a foto z hraní 1 bod, a nějaké zamítneš, můj závěr z toho je, že na fotky z hraní máš pifku. Tudíž je nemá cenu fotit a posílat - tudíž je lidi nenahrávají??? Nevím, netuším, jak to máš s ostatními.

Možná opomíjíš jednu věc. Obrázky nenesou jen informaci, ale jsou i formou komunikace komunity. Tudíž, když někdo v potu tváře porazí poprvé těžkou hru, nepošle to na křečci.cz, ale podělí se tady. A komunita, třeba na BGG, na to reaguje a probíhá komunikace.

Jiný příklad za sebe. Poslal jsem dvě "vítězné" fotky. Jednu jsi přijal, druhou zamítl. Ani jedna nebyla o tom, že bych se chlubil.
Za prvé vypovídají o vítězných podmínkách a konečné situaci a pro hry znalé ještě o dalších detailech (informace).
Za druhé, obě hry jsou těžké, u té zamítnuté dokonce existují na BGG pochyby, zda se dá vůbec vyhrát. (Fotka byla na BGG opalcována, tudíž komunitou oceněna jako užitečná.) Tudíž sděluji, že ano, lze to vyhrát (komunikace) a to např. takto (informace).

Nic proti skenům komponent, mají tu své místo, ale koho takový obrázek přiměje k lajkování nebo komentování?

A k tomu tvému "dívejte, hodil jsem 5 šestek"...
Hej, jsme na webu o deskovkách. Kde jinde už by se měl člověk podělit, že mu "to konečně padlo" a dostat za to lajk a pochvalný comment? :)

Ale plně uznávám, že jsme na ZH a ty jsi admin přes fotky - your house, your rules. A taky si vážím toho, že to vůbec děláš. Takže díky!

25.1.2017 09:35:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Fotky
Také jsem přemýšlel po namalovaní pár figurek z Descentu, že bych je zde umístil, ale po přečtení diskuse jsem zjistl, že to vlastně nemá ani cenu. Nemám všechny, mám smůlu, ikdyž já vlastně ne, ušetřím čas focením a čekáním, že mi to někdo vůbec schválí a maluju hlavně pro sebe, né pro vás.

25.1.2017 11:09:53

Špatňák
Já myslel ,že ZH jsou web o hrách a ne fotografické studio.
Jsem sběratel a když potřebuji něco zjistit ,jsem rád za každou fotku ,kterou se mi podaří najít i kdyby byla černobílá z 60.let.
Poslal jsem dvakrát fotky karet ,které na ZH nejsou,jednou bylo moc světla ,podruhé toto odmítnutí : 1) Obrázek má špatnou orientaci. 2) Nádech do modra není OK. 3) Raději to naskenuj...
Takže ,pro mě konec s nějakym uploadováním fotek.
Ohledně sběratelství ,jsem na dosti forech ,nejen cz a fotky se nikde neřeší ,každý je rád ,že tam dohledá co potřebuje.
Důležité jsou informace a né umělecká fotka,jako jsem náhodou včera viděl u hry Mage Knight:desková hra.
Holý zadek a prsa opravdu o hře vypovídají hodně.

P.S. Proti holému zadku a prsům nic nemám :+)))) ,ale na to jsou jiné weby.

25.1.2017 11:59:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
Mám podobnou zkušenost, tak jsem se taky jednoho krásnýho dne rozhodl, že sem už nenahraju jedinej soubor...

25.1.2017 13:07:59

fíha
tak tos mě vcelku dostal špatňáku. Je super, že si dáváš tolik práce projíždět fota na bgg a psát jak jsou na nic, ale popravdě, raději by ses měl zamyslet, že to tu neděláme pro tebe a ani - jak je napsáno níže - nejsme žádné fotografické studio. Děláme to pro zábavu, pro komunikaci s ostatními, jak správně napsal enzo, pro oživení a také pro informace o hře, to určitě. Ale pokud tu z toho chceš jen suchý portál o dokonalých skenech herních komponent, ze kterých se mimochodem dozvím mnohem méně, než z jedné fotky z hraní, tak směle pokračuj. Mě přijde, že se bráníš jakékoliv snaze komunity tu navázat nějaký kontakt, rozproudit to tu, mít zábavu... to tu vážně chceš jenom informační středisko? Ach jo, promiň, zase jsem se trochu rozohnil, nic proti tobě nemám, připadá mi, že do zatrolenek dáváš fakt hodně úsilí, stejně jako zbytek adminů (a ano i zeus, který dělá onu neviditelnou, černou práci - tímto se mu omlouvám, že jsem jej párkrát nařkl z neaktivity), ale chceš imho moc. Jsme lidi a lidi se chtěj prioritně bavit a komunikovat, ne pořád hledat informace. Jo a btw.: na bgg právě kvůli tomu tvému "bordelu" se dokážu dobře pobavit a takové fotky, které ty zatracuješ, vyhledávám nejčastěji... a myslím si, že jsem ve většině. Pokud hru neznám jdu po informacích, pokud už ano, tak se fotkami chci pobavit, opalcovat, napsat koment atd...

25.1.2017 13:56:55

D.A.M.
Ty to děláš schválně; že?

FrankN:

První zveřejněná fotka je doma vyrobený "neviditelný/maskovaný" predátor. Nedá se koupit. Proto je to kategorie DIY. Mariňáci ani alieni NEVIDITELNOST NEMAJÍ! Takže co chceš? Aby udělal neviditelnou marínu a alieny, kteří budou k ničemu? Ať jsou všechny frakce? Nechápu.
Jde o to, že ukázal novou myšlenku, která o hře něco řekne. Tedy to, o čem přesně brečíš, že tady není. Takže se rozhodni.

Druhá zveřejněná fotka je opět DYI, která demonstruje, jak upravil alieny slizem. Všimni si, že to nejsou NABARVENÉ FIGURKY. U predátorů ani maríny to nemá cenu dělat, tak to nedělal.

Před schválením fotek jsem to s ním probíral, vysvětlil mi přínos, bylo to schváleno.

Ani omylem to nemá žádnou spojitost s tvým případem.
Navíc neříkáš pravdu, protože tvé obrázky u Arcadie jsou dávno schválené. Jestli se cítíš na dvanáct, tak si klidně trucuj. ;)

25.1.2017 15:17:50

hmmm
Nečetl jsem celou debatu, ale osobně bych se rád přimluvil za více fotek hraní. Nemyslím fotku z dálky, kde se u stolu tlemí do objektivu partička geeků a hra samotná se na stole jeví jako rozmazaná šmouha... rád si před koupí hry omrknu, jak hra vypadá v "akci" - rozložená a ideálně rozehraná. Detailní fotky jednotlivých komponent jsou ok, ale často se těžko odhaduje třeba velikost figurek atd.

Stejně tak mě osobně nezajímá dvacet fotek po třech kartách zepředu, zezadu, z boku, ze strany... Stačí mi bohatě ukázka dvou, tří karet. Stejně tak figurky, detail několika nejpovedenějších kousků a pak třeba všechny pohromadě.

U namalovaných figurek mi přijde nesmyslné řešit jestli autor namaloval všechny figurky, nebo jednu vynechal a proto mu fotku zamítnu. Já osobně figurky nemaluju. Rád se ale podívám, jak se to povedlo těm, co si na malování troufnou. Ne každý je mistr malíř a povede se mu třeba jen jedna nebo dvě figurky, se kterými by se rád pochlubil. Bohužel, i když by to mohla být pro někoho inspirace, admin fotky nezveřejní, protože není nafocena celá sada namalovaných figurek. Škoda.

Chápu snahu o pořádek a vysokou kvalitu fotek, ale pokud to bude takto striktní, tak fotky přestanou uživatelé přidávat a nebude se na co koukat :/ A to by byla přece škoda...

25.1.2017 15:30:13

enzo
Díky za objektivní přístup.

1) Stav ideál by byl ten, kdybych znal všechny hry jako své boty a plně chápal, co vlastně vidím. Když nevím, snažím se dohledat, v krajním případě domyslet. Nebo kontaktuji autora. U těch tvých fotek mi to prostě přišlo jako podobné vejce vejci a proto jsem schválil jen jednu. To se dá samozřejmě vyřešit tím, že mi stručně napíšeš a pak vím, proč to schválit. Domluvit se opravdu dá.
Tebe tak nějak už znám a vím, že mi teď říkáš pravdu. Nicméně existují i lidé, kteří by si takový výsledek napodváděli. V tom pak smysl vůbec nevidím (proto jsem jako paralelu uvedl těch 156 šestek).

2) Ta komunikace přes fotky je ošemetná. Ber to ze širšího úhlu pohledu. Když uvidím na fotce 4 vysmáté lidi, tak co mi to vlastně říká? Že se jim hra líbila? To je fajn. Ale poznám z toho, jestli se bude líbit i mě? To už nevím. Pokud někdo chce zachytit dojmy z hraní, není lepší použít sekci "Hraní", napsat recenzi?


Ještě k bodům. Moje jsou prakticky všechny za obrázky, takže si troufám tvrdit, že už tak nějak poznám, co dalo práci a co ne. Udělat fotku z hraní je otázka chvilky. Naskládat vedle sebe karty, ořezat je, případně upravit.... To je prostě víc práce. Proto je za jedno bod, za druhé tři. Ano. Je to subjektivní, nemusí to být vždy 100% spravedlivé, ale snažím se, aby bylo. Jako příklad ti uvedu herní plán u Zaklínače, autor Prior. Nemyslím, že by to byla stejná kvalita, jako třeba u Boj o prapor (promiň nepřihlášený). Tu snahu prostě musím nějak ocenit.

25.1.2017 15:35:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
Máš pravdu. Ale taky jsem se dohodli, že bude určitá kvalita. Pokud 1/4 fotky zabírá odlesk blesku, tak to opravdu není dostačující. Přitom stačí nafotit bez blesku a je vše v pořádku. Takže to otočím. Nebylo by přínosnější, kdyby se uživatel o malinko víc snažil a posunul obsah o kousek výš? Proto si dávám tu práci a vysvětluji důvod zamítnutí.

Konkrétně:

1) Špatná orientace. Prostě stačí, aby uživatel fotku přes nahráním otočil. I prostý prohlížeč obrázků to zvládne do 1 vteřiny. Já na to v administraci nástroj prostě nemám. Je to opravdu takový problém nahrát správně?

2) Nádech do modra není v pořádku. Stačí změnit osvětlení. Otázka 30ti vteřin.

3) Skenovat je opravdu vždy lepší, protože ta kvalita je nekompromisně vyšší.

Mage Knight - neschvaloval jsem já. Za mé "éry" tady nic takového nenajdeš.
(Ale fotka je to dobrá ;) )

25.1.2017 15:40:55

matewr84
Chápu, ale uvědom si, že tohle je tvůj úhel pohledu. Určitě nejsi sám. Je dost možné, že vás je 10%. 20%. 30%. Klidně i 50%. Pak je ale 50% (nebo jakkoliv jinak), kterým ba naopak takový balast nic neříká a jen jim plevelí obrázky. Ten tvůj názor koreluje s tím, co mi kdysi napsal jeden uživatel. "Já chci vidět, jaké emoce měli ti lidé, když tu hru hráli." OK. To zní smysluplně. Pojďme se nad tím zamyslet. Já osobně NENÁVIDÍM karetky. Fakt ne. Raději budu mlátit hodinu hlavou do zdi, než hrát karet. A teď si představ, že mě nějakým způsobe, navezeš do hraní třeba Dominionu. Vyfotíš to, dáš to na ZH a já to schválím. Na fotce bude krajně znechucený člověk, nasraný jak brigadýr. Pak se na to podívá někdo, kdo Dominion nezná a zvažuje koupi. Je to ta informace, která má být komunikována? Je to k té hře "fér". Pokud chceš přinést komunitě dojem z hraní, tak napiš report o té konkrétní partii, nebo recenzi. Protože tam to zachytíš. Ve fotce ne.

25.1.2017 15:51:38

Kvalita fotek
Nějaká kontrola kvality by tu měla být, ale v rámci mezí. Prostě bych se podíval, a pokud by fotka byla příšerná, napsal bych si o lepší. Každý fotime jinak a dělat tady z toho zkoušky na fotografa bych nedělal. A tak se ptám Spatnaka, není zbytečné tu kontrolu fotek tak žrát? A usetreny cas venujes hraní :)

25.1.2017 15:54:23

Špatňáku
1) Možná se v tom moc hrabeš. Nech lidi, ať se bavěj, fotěj, lajkujou, komentujou pokud teda nejde o to šetřit místo na nějakém serveru. Budou tam dvě podobné fotky? No a co? Ušetříš myslím čas a námahu i sobě.
Nejde mi o moje fotky. Napsal jsem, že respektuji tvoje právo rozhodnout a nehodlám utrácet ani můj ani tvůj čas tím, že bych tě přemlouval a vysvětloval o čem fotka je. Zamítls, ok, jedem dál.
To, že by někdo něco nakamufloval kvůli fotce, to mě upřímně ani nenapadlo. (sám jsem měl už jednu "vítěznou" fotku uploadnutou a v té chvíli jsem zjistil, že jsem to hrál blbě, tak jsem to zrušil). Ale je možné, že by se někdo takový našel. Věřím ale, že by to bylo zanedbatelné procento. Takže i kdyby.... A hlavně se nebavíme jen o "vítězných" fotkách.

2) Vybrals blbej příklad. Já myslím, že víš, co tady myslíme.

EDIT: Teď čtu pod sebou MarshalaX, tak jen dodatek, aby to nevyznělo, že v prvním odstavci volám po anarchii. :) Jasně, kontrola nějaké základní kvality a obsahu je na místě.

25.1.2017 16:05:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Direchasm
Warhammer Underworlds - Direchasm
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 56 minut

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas