Bazar znovu

Tak vyřešeno, Robkin měl pravdu.

14.9.2016 00:26:45 | Upraveno autorem (porovnej)

prodávající
Diskriminace?!
Nikoho nediskriminuji tím, že si stanovím podmínky, za jakých něco prodám! Oblíbené slovo, kterým označíme cokoli, co se mi nelíbí?!

Já prodávám, já stanovuji podmínky!

Příště se tu bude někdo rozčilovat, že hru kterou by rád koupil za 300,- někdo prodává za 500,- a tím ho diskriminuje?!

7.6.2017 11:13:58

Doba je divna
Z nekterycb lidi se stavaji tupe ovce.
Jini by zas radi nekomu neco narizovali a podsouvali atd.

7.6.2017 11:19:42

pozrieť na vec z druhej strany
Tak neviem, spustili ste tu na mňa niektorí nepríjemnú odozvu (teraz už ani ja neviem dostať invektívy z hlavy), ale práve z príspevkov, ktoré zazneli mi vychádza, že nie je žiaden problém prejaviť trochu ústretovosti a odoslať balík a prijať zaň platbu zo Slovenska. O akej väčšine predajcov to hovoríš, kren? Veď práveže drvivá väčšina transakcií je tu bezproblémová (myslím tých cezhraničných). Trvalo mi cca 2 min zistiť cenník ČP pre balík do zahraničia. V súčasnosti sú SEPA platobné príkazy realizované do 24 hod. Príklady, kde človek musí ísť s balíkom na poštu, alebo mu platba mešká 2-3 týždne sú asi z doby vzdialenej histórie. Kupujúci, od ktorých som odoberal vyjadrili jasnú a jednoznačnú spokojnosť. Zistiť si poplatok v svojej banke pri platbe zo zahraničia je 5 min záležitosť a s touto informáciou už môžeš narábať dlhodobo.

Neberiem Vaše argumenty, podľa mňa je to prejav elementárnej (čiže prirodzenej, normálnej) slušnosti a úcty ku členom komunity alebo jej časti. Veď to sú centové-korunové rozdiely v platbe, ktorú znáša aj tak kupujúci - nejde o žiadne transatlantické presuny, kde sa môže cena poriadne zdeformovať. Videl som pôsobenie iných hobby serverov, ale nestretol som sa s takou neochotou poslať predmet na Slovensko, ako tu.

Ale ako som už viackrát povedal, budiž, nemá to logiku, poukazuje to iba na lenivosť, nevedomosť alebo neúctu niektorých predajcov. Podľa mňa užívajú svoju slobodnú vôľu na nesprávnom mieste. Ale v pohode, nech táto možnosť ostane! Vylepšenie, ktoré však navrhujem, by pomohlo obom stranám - nech je v inzeráte nepovinné pole v zmysle "posielam iba v rámci ČR" a keď to predajca zaklikne (a aspoň nemusí vypisovať vety do popisu k hre), tak sa to ukáže v zozname inzerátov. A je budem vedieť, že môžem v kľude ignorovať, alebo sa pokúsiť o kompromis, ak je to príliš zaujímavé.

K tomuto by som chcel od kompetentých vyjadrenie, či by dokázali uskutočniť toto, podľa mňa jasné win-win riešenie.

Na komplexnejší článok o podmienkach, ako navrhuje Wolfsen, sa teraz necítim. Ešte doručovacie podmienky sú vcelku jasné, ale naozaj má každá banka iné poplatky čo sa týka prevodov, takže to by bol menší výskum trhu taký elaborát.

7.6.2017 13:44:49

Námět - ikony
Bazar sice nepoužívám, ale uměl bych si představit, že by se v seznamu inzerátů nad/pod jménem prodávajícího objevovaly ikony s atributy inzerátu: ikona s dolarem třeba že prodávající umožňuje SafeTrade, další ikona třeba s přeškrtnutou zeměkoulí jako prodávající nezasílá do zahraničí, další ikonou barevně rozlišeno, v jakém stavu je hra (zelená nová, žlutá rozbalená, oranžová hraná, červená nekompletní apod.) To by samozřejmě vyžadovalo úpravu vkládacího formuláře inzerce, kde by to musel/mohl prodávající vyplnit, ale kupující by hned viděl, jestli má ten inzerát cenu rozklikávat...
To jen tak...

7.6.2017 13:47:13

pecovarhy
Prijde mi ze si sam odporujes:

> Zistiť si poplatok v svojej banke pri platbe zo zahraničia je 5 min záležitosť a s touto informáciou už môžeš narábať dlhodobo.
> ale naozaj má každá banka iné poplatky čo sa týka prevodov, takže to by bol menší výskum trhu taký elaborát.

Proste ono to pro nekoho je na 5minut a pro nekoho opravdu neresitelny problem (at z duvodu lenosti nebo protoze pouziva Ceskou Sporitelnu).

A ono ani ty podminky Ceske Posty nejsou tak jednoduche. Ono jedna vec je najit si tam v ceniku nejakou kolonku, ale druha vec je nazor pani u prepazky. Bezne se mi totiz stava, ze posilam jeden den balicek za 63Kc a druhy den ten stejny za 72Kc jen protoze tam sedi jina pani a proste ji nevysvetlis, ze vcera to bylo za 63. Rekne ti, ze 72 je spravne a zaplat a nebo si dej odchod... Stezovat si muzes tak maximalne na Hlavnim nadrazi (Ceske Drahy je dalsi takova oblibena instituce) :-)

7.6.2017 13:54:11 | Upraveno autorem (porovnej)

ČP
S Českou poštou mám stejnou zkušenost, cena za balík je většinou loterie kde hlavní roli hraje paní/pán za přepážkou. Jednou mi dokonce odmítli balík převzít, protože je málo krychloidní. Musel jsem ho přebalit do jejich normované obdelníkové obálky, pak už to šlo.

7.6.2017 14:12:54

to Pecovarhy
Teď jsi mne ale už vážně doslova zvedl ze židle. Nadávat někomu o kom nevíš, jaké má důvody a zkušenosti pro to, že si dal takové nebo makové podmínky, že je lenivý, neznalý a neuctivý je od tebe hodně sprosté :(.

Výrok "užívání svobodné vůle na nesprávném místě" mi něco silně připomíná a na něco takového jsem tedy hodně alergický.

7.6.2017 14:27:20 | Upraveno autorem (porovnej)

....
Áá já to věděl, že to nakonec všechno bude o komunistech! Teď bych ale prosil o náhradu ztraceného času čtením takových blbin :-D

7.6.2017 19:39:14

Vysvetlenie
Poprosil by som admina, aby sa vecne vyjadril k tej možnosti mať v zozname inzerátov nejakú formu indikátora, že predajca posiela iba v ČR.

Kren, asi si nerozumel môjmu predchádzajúcemu príspevku, nemáš dôvod sa rozčuľovať, ešte nespúšťam komunistický prevrat :-)
V prvom rade nikomu nenadávam. Po druhé jednoducho uvádzam zoznam príčin, prečo predajcovia vylučujú obchod so zahraničím, ako im rozumiem ja:
1. Lenivosť - v zmysle nechce sa mi zakladať konto na zásielkovni, zisťovať poplatky v banke a pod. Lenivosť tu nepovažujem za úplme negatívnu, ok, nechce sa mu, s týmto sa nič nedá urobiť :-)
2. Nevedomosť - v zmysle platba mi bude meškať, musím zájsť s balíkom na poštu, aby som zistil cenu, a pod. Tu by pomohol článok o súčasných možnostiach (tam si až tak neprotirečím, lebo je rozdiel zistiť poplatky iba v svojej banke a zisťovať to pre všetky banky)
3. Neúcta ku komunite - v zmysle mám ich na háku, ak chcú odo mňa brať, nech zapoja 3. stranu v ČR, alebo nechajú tak. Tu chcem veriť, že to nie je častý jav.
Všetky tieto príčiny sa môžu kombinovať, kto sa v nich konkrétne našiel, možno ho to inšpiruje, aby niečo zmenil. Je to podľa mňa neprikrášlený pravdivý výpočet možných príčin tohto javu, aj na základe príspevkov v tomto vlákne. Ak má niekto nejaký iný dôvod, sem s ním. Každopádne je moja súčasná pozícia charakterizovaná v prvej vete tohto príspevku, čo je, verím, plne v súlade s povahou tohto diskusného fóra.

Ospravedlňujem sa, ak som vyvolal zbytočné vášne.

7.6.2017 21:16:32

Pecovarhy
Obávam sa Peter, že ak začneš niekoho do niečoho nútiť, vyvolá to skôr opačný efekt. Myslím, že tu ide hlavne o toto:
Predajcovia ktorí nikdy do SR balík neposielali si väčšinou vôbec neuvedomujú aké je to vlastne jednoduché. Ostatní čo posielali to už vedia ;-)

7.6.2017 21:36:52

Pec...
Ja v inzeratech ohledne posilani do zahranici nic menit nebudu.

Me je jedno ze to chce nekdo ze zahranici. At se poohledne jinde kdyz u me nepochodi nebo si pro to dojede, ale resit administrativu kvuli jednomu baliku na slovensko za pet let , na to se muzu vysr.t .......

7.6.2017 21:48:43

;-)
Možno by nebolo na škodu usporiadať workshop ktorý by sa mohol volať napríklad takto:
"Odoslanie balíka na Slovensko rýchlejšie, než bys řekl švec!" :D

7.6.2017 21:52:52

.
Nějak mi pořád nejde do hlavy, na které planetě znamená rozhodnutí o prodeji vlastního majetku, za mnou daných podmínek, jakýkoliv projev neúcty.

A nebo ještě jinak. Ta část komunity, která nechce posílat do zahraničí, vyjadřuje neúctu té části, která by ze zahraničí chtěla nakupovat. A ta část komunity, která chce nakupovat ze zahraničí a požaduje, aby ostatní nebyli líní a posílali tam, vyjadřuje neúctu té části, která to dělat nechce. Takhle nějak?

7.6.2017 22:20:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Zásilkovna do jiné země
Míval jsem s tím dříve problém. Ale protože mě státní pošta štve, mám jí z ruky apod, tak když u nás otevřeli zásilkovnu, tak jsem ji začal používat. K úplně první registraci pro posílání mě nakopnul někdo ze e Slovenska. Právě kvůli poplatkům za banku a nesmyslné ceně u pošty. Teď mám novou pobočku zásilkovny za rohem a naprostá spokojenost.
Ano ,Zásilkovna je orientovaná spíše na větší objemy zásilek, ale funguje i pro jednotlivé soukromé osoby. Akorát že fakturují asi jednou měsíčně. Takže poštovné i dobírka se platí se zpožděním. U platby přepravy mi to nevadí, u výplaty dobírky to vadit může. Ale zase je to za půlku co chce Česká pošta, o bance nemluvě.
Nicméně ,pokud někdo nechce posílat Zásilkovnou, tak to rozhodně neberu jako neochotu. Já zas nechci chodit na poštu.

7.6.2017 22:38:15

Joe

Pecovarhy
Peco, obavam sa, ze ani pri plne funkcnych Zatrolenkach by takato poziadavka nemala vysoku prioritu. Pri aktualne fungujucich Zatrolenkach je uplne nerealna. Neocakaval by som bohuzial odpoved.

7.6.2017 23:04:05

Zahraničí oficiálně
Tak já nevím. Jak to tady čtu, tak mám opravdu pocit, že by to měla být věc prodejce a nikdo další nemá právo mu do toho mluvit. Když si to vezmu oficiálně z vlastní zkušenosti.

Chtěl jsem koupit produkt, který se v ČR prodával za 1.300 Kč. V Británii se ten samý produkt prodává běžně za 800 Kč. I s poštou to pořád vycházelo sluníčkově, bohužel prodejce neměl v nabídce ČR. Napsal jsem mu a zeptal se, jestli je to nějaká chybka, popř. jestli plánuje do ČR v budoucnu zasílat. Odpověděl, že to neplánuje a bohužel se musím porozhlédnout jinde.

Měl jsem rozjet flame war, kde si budu stěžovat? Ne, respektoval jsem jeho pravidla.

8.6.2017 06:54:13

Stěžovat si
že je někdo líný řešit platby a posílání na Slovensko a zároveň psát, že potřebuji vlaječku u inzerátu, abych ho zbytečně nerozklikával... je lehce kontraproduktivní.

8.6.2017 07:47:04

Pravda je
Ze inzerat obsahuje terem nepouzivane policko safetrade a funkce posilani z/na slovensko by byla urcite uzitecnejsi na druhou stranu @pecovarhy je to vec prodejce komu a kam chce posilat hry a jestli je lenivy je jeho vec. Vzdy mas moznost se tomu prizpusobit a jeho lenost eliminovat svoji aktivitou . Uz jsem koupil hry kde bylo predani pouze v praze - tak jsem se domluvil s kamosem, ktery to prevzal apak mi to poslal. Kdyz nekdo posila jen v cr tak si to necham poslat na prvni postu za hranicema a tam si to vyzvednu. Je to jen o tom jak moc to chces. V posledni dobe navic co mam zasilkovnu tak se mi dari prodejce presvecit, aby mi to poslal protoze postovne vyresim za nej. Jen mu poslu stitek, ktery nalepi na krabici zanese na nejblizsi zasilkovnu a zatim s tim vsichni souhlasili.

8.6.2017 08:08:04 | Upraveno autorem (porovnej)

ad marektomas98
Taky se mi ten požadavek zdá dost nesmyslný. To by možná mělo význam, kdybych nakupoval po stovkách mnoho her, ale kolik takových lidí je. Běžný uživatel si prochází nabídku, zaujmou ho třeba dvě hry a ty si stejně rozklikne, aby se podíval, jestli je hra nová, poškozená, jestli jsou u ní fotky atd. Takže nehledě na to, že si prodávající může prodávat a posílat kam chce, tak stejně nechápu ten požadavek.

8.6.2017 08:40:48

Zeměplocha v bazaru za 5000000
Celá aukce mi připadá podivná, už ten první příhoz. No a ten poslední, to ani nejde okomentovat.

8.11.2017 20:34:09

Už sa to tu riešilo:
Zeus na to dával odpoveď v druhom vlákne:
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/ostatni-temata-6/neposlani-hry-15377/

je to momentálne nejaký 5-6 príspevok odhora.

9.11.2017 08:13:40

Vybíráme z Bazaru

hra o trúny - cyklus Válka 5 králu
hra o trúny - cyklus Válka 5 králu
Akt. cena: 7 €
Končí za: 22 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas