Domácí výroba karet

Chtěla bych si předělat jednu svou oblíbenou hru, u které mi nevyhovuje grafika.
Ta hra je dobrá a bude ještě lepší, když z ní udělám abstraktní. Takže bych potřebovala vyrobit jakési své vlastní abstraktní karty, skoro klasické, v rozích číslice a nějaký symbol, ale druhů je myslím šest (ne tedy 4 jako v pokeru). Navíc jsou tam karty s úkoly, takže o něco složitější, ale taky nic těžkého.
Chtěla bych se poradit se zkušenějšími, jak na to. Jaký používáte papír, jak tisknete, jak docílíte soutisku po obou stranách a jestli znáte nějaký freeware, kterým snadno utvořím ty motivy a rub karet. Díky!
27.1.2012 15:06:16

Ahojte, chcel by som si dať vytlačiť karty na GIGA mars :). Bolo mi povedané, že ie na to ideálny hladký papier 300g, tak sa chcem opýtať, či si ich niekto dal niekde tlačiť, alebo či mi viete odporučiť nejakú tiskárnu v aprahe, kde sa to dá vytlačiť aby karty boli rovnaké ( skoro rovnaké) ako v originál marse. Ďakujem 

23.12.2021 14:39:19

tie karty nebudu rovnake a ani skoro rovnake nikdy - technicky nemozne :-) vzdy ich volnym okom okamzite rozoznas od povodnych

23.12.2021 18:06:09

@Wuuduu  tak len či náhodou nevieš, aký typ papiera je na to najlepší. Lesklý, matný, ofsetový? :)

23.12.2021 18:53:51

easy: zober jednu original kartu tam, kde ti to budu tlacit a oni najdu papier presne taky, alebo skoro taky, ako je ta karta. Kupovat papier naslepo je blbost. A vyrazy co pouzivas s tym, aky je papier v ruke a na podlad maju spolocne iba nieco. Ono je totiz dalsich X druhov napr matneho 300g papiera :-)

23.12.2021 18:55:41

@Wuuduu dikes :)

23.12.2021 19:03:20

@javurek.filip Karty jsem si netisknul už několik let, tak si už podrobnosti nepamatuji. Pokud ty karty (ty konkrétní, co jsem doporučoval) nemají finish, tak je jejich povrch matný, jakoby jemně zaprášený, a lesk je trochu flekatý.

14.1.2022 21:29:45

Pro ty z Vás, kteří nechtějí řešit domácí výrobu karet, nebo zkusili různé postupy a s výsledkem nejsou spokojeni, tak za sebe opravdu můžu doporučit firmu PPtisk.cz - Petr Latoň.

Dnes mi od nich přišly karty, které vytvořili fanoušci pro Ankh-Morpork Zeměplocha (velké díky samozřejmě patří i jim, ale jim jsem už psal dávno :-) udělali úžasné rozšíření. 

Komunikace, přístup i cena za mě fakt dobré. Těch karet bylo cca 100 ks a řekli si za to 360,- Kč bez dopravy. Kvalita karet i tisku taky spokojenost. :)

19.1.2022 17:46:44

Ahoj přátelé. Mám nějaký dotaz a dostal jsem typ zeptat se tady. 

Moc mám rád Lovercraft tématiku a teď ujíždím na Cthulhu i smrt může zemřít.

Chtěl bych si udělat sezonu 2 do CZ. Koupit jinde a udělat CZ karty.

Jeden typ jsem dostal koupit obaly na karty, do nich cizí a přes ně do obalu dát CZ vytištěné.

Ale chtěl bych si udělat karty úplně CZ natištěné. Máte nějaký typ jaký papír na takové karty? A nějakou dobrou tiskárnu kde si s tím poradí.

Data jim připravím k PDF, s prostorem kolem a ořezovkama. To není problém.

Díky

21.3.2023 11:00:35

@SombreDanny cital si ten prispevok hned pod tebou?

21.3.2023 12:23:51

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Všichni muži jsou blázni
Hra o trůny: Všichni muži jsou blázni
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas