Zombie 15' - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Zombie
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: undefined
Vydavatelé: Devir
Heidelberger Spieleverlag
Homo Ludicus
IELLO
Autoři: Guillaume Lémery
Nicolas Schlewitz
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké to je?

Máme odehrané dvě první mise a musím říct, že jsem příjemně překvapen, protože hra nám dává slušně zabrat. Přesto lze hrát i dětmi (devět a jedenáct let). Doporučený věk 14 plus je zřejmě jen kvůli tomu, že tam zombíci žerou občany. Postavy jsou všechno puberťáci, tak jsem si nejdřív říkal, že to nebude nic pro mě, protože jsem už staršího data vydání. Ono je to ale nakonec jedno, protože zombíci lezou takovým tempem, že na kochání se obrázky není prostě čas. Mapa je hodně variabilní a pěkně provedená, to samé platí o figurkách, kterých je opravdu hodně (sto zombíků a postavy). Někteří zombíci se jaksi v pytlíku trochu "přeleželi" a jsou šejdrem, ale stojí a nepadají, což je podstatné. Zombíků jsou tři základní druhy, liší se ale jen vizáží, nemají žádné speciální vlastnosti. A šéfuje jim obří zombie, což je zřejmě hlavní vošklivák celý hry - k tomu máme ale ještě daleko, scénářů kampaně je patnáct. Další jsou ke stažení na webu a je možné si vymýšlet i vlastní, což se mi líbí. Na každou hru je přesně patnáct minut a je možné, že budete dýl skládat mapu, než ve finále hrát, protože zombíci jsou poměrně urputní, především množstvím. Což je fajn, hra se rozhodně nedá zadarmo a časový limit je neúprosný a to hře dodá správně frenetickou atmošku. Za ty peníze to stálo, krabice je velká a plná - nekupujete vzduch. Angličtina je v poho, pravidla jsou stručná a jasná, vlastnosti postav si každý snadno zapamatuje. Čili hratelné i s neangličtináři. A ještě jednu věc oceňuji velice velmi - ač je to kooperačka, nemůže se skoro stát, že by jeden zkušenej hráč "vedl" skupinu a mentoroval ostatní a hru tak kazil. Není na to prostě čas... :)
31.1.2017 22:20:26

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE + vrecko
Zaklínač Starý Svět - KOVOVÉ MINCE + vrecko
Akt. cena: 20 €
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas