Zaklínač: Starý svět – Stezka nestvůr

xxxxxxxxxx hodnoceno 21x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět – Stezka nestvůr - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Zaklínač: Starý svět
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kde koupit?

Předem se omlouvám za možná hloupý dotaz, ale kde toto rozšíření seženu? Na internetu ho nikde nemají, našla jsem pouze Skellige, Legendární lov a Mágy. Toto rozšíření mi přijde pro tu hru nezbytné, ty, co jsem našla, mě tolik nelákají, stojí dost a není to “must have”. Moc děkuji za radu.

9.11.2023 16:21:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Rozšíření bylo součástí KS kampaně jako stretch goal. Do retail  verze se snad dostane příští rok, doufejme i česky.

9.11.2023 16:44:50

Rozsirenie sa neda kupit. Momentalne je len KS exclusive a do predaja sa minimalne rok a pol nedostane. Samostatne ho teda z obchodu nekupis a z bazaru sa to pri takej vysokej cene neoplati. Ano je to smutne ze jedine vazne nutne rozsirenie je nezohnatelne. 

9.11.2023 16:46:19

Tak to jste mě chlapi moc nepotěšili, ale děkuji za odpovědi :) Koupila jsem si Legendární lov, tak snad tu hru alespoň trošku oživí. 

10.11.2023 08:27:53

@Simca12 Dovolil bych si oponovat @Ctibor. Rozšíření nutné rozhodně není. Ono totiž po chvíli zjistíte, že to na ten souboj má bohžel jen malý vliv a výsledný dojem je plus mínus stejný. Drobné zlepšení to je, ale hru to nevylepší ani o půl hvězdy. 

Časem určitě vzniknou nějaké zajímavé hráčské varianty, takže bych nezoufal, že je to teď nesehnatelné.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

10.11.2023 09:12:36

@Havelock mechanicky to mozno nie je az taky skok dopredu ale tematicky ano. Jednoducho to pridava do hry to co robi zaklinaca zaklinacom a teda rozlicne monstra ktore sa aspon trochu inak spravaju. Bez toho je kazdy jeden boj herne aj tematicky to iste. Toto to trosku zlepsuje herne a velmi tomu pridava po tematickej stranke. O tom ze to malo byt sucastou zakladu sa tusim ale nemusime bavit.

10.11.2023 09:24:24

@Ctibor Souhlas. Na papíře to rozšíření působí jako must have, ale ve výsledku to nenaplňuje naše očekávání, protože v jednom souboji se objeví v průměru tak 1,5 speciálních karet. A to imho není velká změna. Tématicky ano, dojmově moc ne.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

10.11.2023 11:06:28

Doporučuji ty 4 speciální karty dávat vždy a k tomu dopočítat zbývající “HP” karty. Tak se zvedne z 1,5 v průměru na 4 ;)

10.11.2023 11:52:37

Díky za názory. Já dneska rozbalila Legendární lov a za 1.500 jako sakra nic moc :D Ono to tu hru asi trošku obzvláštní, ale klidně bych se obešla bez figurek a dala o 800 Kč méně :/ Teď budu muset sehnat někoho, kdo mi je nabarví a narvat do toho další prachy, to nebudu doma raději ani říkat..

10.11.2023 12:13:41

@Havelock dej si všechny 4 speciální karty do balíčku života nestvůry a uvidíš, že i nestvůra první urovně ti umí nakopat pěkně zadek. 

10.11.2023 14:06:15

V podcastu Na stole Bartyx říkal, že kdo nepotřebuje rozšíření, která jsou teď v obchodě, tak ať si počká na příští rok, kdy by měly jít do retailu ty KS speciality. Takže bych to neviděl tak černě. Souhlasím s jeho názorem, že Legendární lov je jenom kosmetika a v podstatě ve hře ani s figurkou nestvůry nehýbeš, takže kdo není figurkový magor tak opravdu zbytečnost. Skellige už mi přijde o něco zajímavější, přece jen i v Divokém honu se plulo na lodi a podle popisu to rozšiřuje mapu, což je věc (obří herní svět), které jsem velký fanoušek. Mágové mi z těchto tří DLC přijde jako nejlepší, věřím, že je spousta lidí co si ráda zahraje za “Yennefer”, což u nás tak dopadne, že Mágové přistanou v knihovně. Ale základ donesl Ježíšek, takže dneska teprve unboxing a čtení pravidel. Co mně osobně spíš štve a to hodně, že se nedají už v CZ/SK sehnat kovové mince a v podstatě ani v PL přes allegro. Jediná šance ebay

28.12.2023 13:03:06

@Simca12  malo by to vyjst v prvom polroku 2024 aj v češtine ako celý balik Stretch goals expanzie, ale ak chces usetrit a chces len monster trail - vies si to spravit aj print & play do istej miery. Velke monster karty su asi niekde na nete naskenovane, staci vytalcit a tie specialne utocne karty - ak si das tie zakladne do obalov, mozes di 4 z nich do prednej casti vlozit papierik s cislom 1-4 a ked ich otocis vyhodnotis specialny utok a pri lvl3 monstrach nakonci pouzijes uz zahodene karty este raz. Zetony slabin si lahko vyrobis :)

 

@Havelock Podla mna je monster trail dost vyrazny posun hry smerom k lepsiemu (a malo to byt v zaklade), tie pasivne reakcie cez specialnu kartu pocas toho ako dostava dmg dost bolia . A ohladom pravdepodobnosti no cim viac HP tym vacsia sanca ze ten suboj nebude tak easy na papieri. Hral som s a aj bez a s monster trailom to boli vacsie nervy a clovek si netrufol na monstrum v prvych kolach.

Pride mi to ako dost podstatna zmena v klucovom elemente hry, kedze je to nutny prvok na vyhru, no ked ti hra nesadla a nepaci sa ti tak ti tam mozu pridat cokolvek a budes ohrnat nosom :D

28.12.2023 15:36:00

@Lukyno16 chtělo by to nejdříve alespoň zkusit a odehrát. Nebo vidět. Legendární lov rozhodně není jen kosmetika. Je to něco, na co se celou hru připravuješ. Nový cíl. Kdo ho porazí, vyhrál (konečně opadne takový nudný závod o meditace). Každopádně - právě že monstrum z Legendárního lovu se hýbe po mapě každé kolo. V tom bych chtěl uvést věc na pravou míru.

28.12.2023 18:18:47

@Bargud jjj, to se omlouvám, máš pravdu. Já to poplet s Deluxkou a postavičkama monster 😇 

28.12.2023 20:02:28

@no.vi89 Myslel jsi to tak, že to půjde koupit pouze jako jeden velký balík, kde budou všechyn ty stretch goals? Já myslel, že to půjde koupit jednotlivě.. :/

23.1.2024 08:07:39

Pujde to koupit jednotlive, ale cena bude podobna jako u soucasnych rozsireni. Na Gamefoundu je to aktualne 50 EUR bez postovneho za Stezky a Divoky hon a 30 EUR za karty.

23.1.2024 08:28:47

… a preto som zrusil pledge Path of Destiny. Go on bard su nenazranci.

23.1.2024 09:08:44

A bude to sehnání i někde jinde než na gamefoundu?

29.2.2024 08:43:18

@rastazrzek ano, bude to aj v češtine, normalne v obchodoch.

29.2.2024 09:27:11

Ahojte,

Vie sa uz presny datum predaja zvysnych troch rozsireni? (Stezka Nestvur, Divoky Hon a Balicek Dobrodruzstvi) Dakujem.

15.3.2024 11:57:41

Teď jdou do tisku, doručení odhaduji na září.

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

15.3.2024 12:27:01

Vdaka za info! Som zvedavy, ake daju ceny…

15.3.2024 14:02:00

@Brouzi tak na path of destiny KS su ceny napriamo od Goon Board. 

Wild hunt 50
Adventure pack 30
Stezka 50

Keby to nemam z KS tak tu hru v zivote nekupim, predrazeny “only playable up to 3 players”* paškvil :D

 

*Pri 4+ je tam velky downtime a hra trva cez 4h.

15.3.2024 14:46:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Uff, tak pri Stezkach a Dobrodruzstvich som cakal nizsie sumy. Asi pockam na nejaku zlavu.

15.3.2024 17:53:40

Njn… koupit vykastrovanou hru za 1500 a za dalsi 2500 ji konecne udelat hratelnou. 

16.3.2024 08:08:40

Vybíráme z Bazaru

Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Coal Baron: The Card game / Glück Auf (EN, DE)
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas