Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zaklínač: Starý svět nebo Amulet?

Zdravím,

ke Štědrému dni se plánuji potěšit jednou ze zmíněných her. Jsem opravdu velkým fanouškem Witcher frančízy, nicméně co jsem se tak koukal po rozličných fórech, videích a recenzích, řada lidí považuje mechaniky v Zaklínači za takové… nedotažené. Hry trvají dlouho, chybí dostatek akce.
 
Oproti tomu #Amulet , novinka od manželů Sokolových, by měla být solidním ‘protivníkem’ díky svému svižnému gameplayi a chytře vymyšleným a zpracovaným mechanikám, byť za cenu nepříliš uhlazené grafické stránky (minimálně v porovnání se Zaklínačem).

Proto se obracím primárně na vás, co jste měli možnost kteroukoliv, ideálně však obě hry vyzkoušet a poprosit vás o pomoc s tímto drobným dilema :)

5.12.2023 16:08:53

@Tryaldar “Jsem opravdu velkým fanouškem Witcher frančízy”

Sám sis odpověděl. Tak jednoduché to je.

5.12.2023 17:36:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Použiju jednu profláklou hlášku z reklamy.

Když jí miluješ, není co řešit.

Pokud mám být aspoň trochu konstruktivní.
S jakou partu lidí v okolí nejčastěji hraješ? Jakému typu deskovek dávají přednost? Jsou lidé, kteří moc nemusí tu atmosféru příběhů, kterou se tato hra snaží navodit.

Výhody: Zaklínače jsou celkem jednoduchá pravidla a mechanika. Grafika. Kombinace karetní a deskové hry.

Nevýhody:  Dlouhá hra pokud jste neznalý pravidel (toto ale platí asi pro všechny hry). Pokud nemáš všechny rozšíření hra se může jevit jako nedodělaná.

 

5.12.2023 21:11:44

Za fanouška Zaklínače (knižního) se považuju, Starý Svět jsem hrála a jsem z něj zklamaná (ne teda moc, protože jsem od něj nic nečekala, spíš je to takové povzdechnutí).

Vadí mi tam ten deckbuilding, vytrhává mě to z příběhu a světa. Když chci deckbuilding, tak si zahraju přímo nějakou karetku. Když se tomu balíku nevěnuju, tak nemůžu bojovat, ale když řeším balík, tak si neužívám svět. A do toho ještě vylepšovat postavu a dávat pozor, co se zrovna kde děje. 😮‍💨Plus teda karty se používají nejen k boji, ale taky na pohyb, to mi tu a tam zkomplikovalo plány. Hráli jsme ve třech, přišlo mi to zdlouhavé a dlouhé, občas jsem se nudila. Vadila mi tam i náhoda, třeba jsem šla stopovat příšeru a stopa byla až na druhé straně mapy. Zato kamarád dostal hned první kartou průzkumu všechny tři stopy. Bavil mě poker, ale panebože, to je tam tak zbytečné.:D Hra mě neštve, jak se mi u jiných titulů stává, ale doma to mít nepotřebuju a další hraní v tady té variantě všichni proti sobě asi taky ne. Čekala jsem třeskutější a nenáročnější zábavu. Raději sáhnu po tom FFGovském Zaklínači, ten aspoň není tak dlouhý.

5.12.2023 22:09:08

Pro fanoušky je Zaklínač podle mě “must have”, ale nějaký velký herní zážitek nečekej. Nebýt fanoušek, hra by šla z domu. Ale protože mám ten svět a příběh ráda, ke hře se i tak vracím, ačkoli fakt není moc dobrá. 

6.12.2023 10:20:54

Vybíráme z Bazaru

Bluff (Perudo, Liar's dice)
Bluff (Perudo, Liar's dice)
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 15 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas