Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tolik ks v bazaru

Ahojte, možná hloupá otázka, ale nevíte proč je toho teď po bazarech tolik :) ? To je ta hra tak špatná nebo to lidi spíš kupují na KS na kšeft :)? 

26.10.2023 10:23:20

@DejviSs , @Drussbarb 
Někdo rád brunetky, někdo blondýny. Jiný malé, jiný štíhlé. Jeden ti bude tvrdit, že je to děs, druhý bude zamilovaný po uši. Někdo miluje SUV další zase sporťáky atd. Holt každý má jiný vkus. 

Toto platí i ze zaklínačem. Já jsme ten, co této hře propadl a miluj jí každým coulem. Hrdě se k hlásím, k tomu, že jsem nalezl podobnou partu smyšlejících lidi jako jsem já. Nyní vlastními silami vytváříme nová mostra. Povedl se překlad karet pro mágy…

Takže si tu klidně stěžujte, ale jediný kdo vaše povzdechy uslyší jsou ti, kteří smyšlí stejně jako vy. 

15.2.2024 22:06:11

@DejviSs Moc nerozumím tvému příspěvku, napíšeš, že jsi to nehrál a pak se dlouze rozepisuješ, jak je ta hra špatná. Ta hra vůbec špatná není, až naopak, je fakt dobrá. A myslí si to tedy i většina recenzí a hodnocení, nevím, odkud ten tvůj pohled bereš.

15.2.2024 22:15:18

@efikus přeju všem jejich nadšení z vymazlených KS verzí. Rád bych ale potkal někoho, kdo tohle nadšení sdílí jen na základě opakovaného hraní retailového základu. 

15.2.2024 22:16:47

Dokážu si to dobře představit, o kolik prvků jsou hráči ochuzeni, pokud mají pouze základ, mágy, skellige a legendární monstra (ta to trochu zachraňují).
To by mě také zajímalo, jak to autor vymyslel.
Předpokládám , že hra tak jak je to známo z KS: Jenže ti zlí “markeťáci" a tyranský "distributor” :D ho to nechali rozsekat, aby se to zaplatilo a hlavně něco vydělalo.
Myslím, že jen taková Ciri či Klepna vznikla za pochodu během KS kampaně.

15.2.2024 22:49:53

@Dansemacabre tak už si piš 2 lidí :D mam za sebou 5x retail základ, po první hře jsem byla rozpačitá (bála jsem se znovuhratelnosti), ale pak jsem si tu hru zamilovala.  Neříkám, že to je herní skvost, ale taky to nehraju kvůli mechanikam. Hru hraju kvůli atmosféře, a taky toho, že celou dobu jsem zapojena ve hře a to i v pritelove tahu. Hráli bychom to více, ale ne vždy máme 3 hodinové okno (počítám úklid a chystání). 

Přítel to má podobne. 

Rozšíření plánujeme, ale nespechame na nej. 

Edit: ale podotýkám, že zaklínače jako takového moc neznám (četla jsem jednu knihu a viděla první sérii na netflixu, vše tak 4-5 let zpátky), takže si během hraní i hodně dohledáváme a více se do toho světa ponorujeme…  

15.2.2024 22:50:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Já to pořídil přes KS (bez plastu). 
Plast zbytečný - hnout párkrát za hru příšerou mi přijde vzhledem k objemu prostoru co to zabírá nepraktické, ale na malování může být fajn.

Herně je za mě lepší Star Wars Vnější okraj a to se mnou souhlasí další tři lidi z mého okolí. Přičemž taky hráči závodí kdo dřív doběhne k cíli. Jen si člověk lépe vybere styl hraní (dobrák, zlý, nájemný lovec, pašerák). V zaklínači hrát za charakter je vcelku nuda. 

Hráč má dejme tomu cca 10 karet příběhu na hráče za partii a karty na sebe málokdy navazují. Z karet které koupíš udělá člověk defakto 3-4 komba v soubojích (na deckbuilding malé množství přetočení balíku). Nějaké kombolevelování ve hře není, prostě to nějak projdeš a vždy něco dostaneš. Mezi námi byl pomalu nejzábavnější prvek poker (na téma smutné).

Pokud to člověk hraje jako zenovku, kde nějak propluje fajn hra. Ale jinak za mě hra nenabízí skrz mechaniku nic pořádně. 

Šlo to z domu. Ale bylo fajn při prodeji, že si to drželo cenu a šlo to pryč rychle. 

15.2.2024 23:29:13

Přeji všem, kdo hru mají, ať už KS nebo retail, ať si ji užijí do sytosti a mají z ní radost. Mě tahle hra odpudila neskutečným způsobem a to z jednoho prostého důvodu = znásilnění skvělé licence pro průměrnou, možná i podprůměrnou hru (byť skvěle vyprodukovanou v KS verzi) a navíc vydanou tak, aby její koupě byl finanční nesmysl, to je asi tak všechno, co bych k tomu řekl.

Kdo má jiný názor, je to naprosto v pořádku, nikomu svůj názor nevnucuji ani nikomu jeho názor neberu, to je princip diskuse.

DejviSs

16.2.2024 06:26:11

Hra utrpěla tím, že se od ní očekávalo fakt hodně. Což nesplnila. 

Tyhle debaty mi přijdou zbytecne, ta hra je herně udělaná tak, aby ji zvládl každý, i nehráč, takze pokud má už někdo vytříbenější vkus a záleží mu na mechanikách, tak se mu to líbit nebude. A naprosto chápu, že se toho lidé zbavují, je to prostorové náročné. 

Za mě ta hra je ok, a že chce někdo vydělat, s tím taky nemam žádný morální problém. Buď to koupím nebo ne, ale hanit to je podle mě nesmysl. Taky nepracuji pro svůj dobrý pocit a zabití volného času. 

Mne osobně to baví i v základu, ta atmosféra je fakt skvělá. Pokud si chci zahrát něco mechanicky naslapanejsiho, tak sáhnu po jiném typu her. 

16.2.2024 06:59:04

Za mě to je produkčně zajímavá hra, ale mechanicky nuda. 

Reskinem Star Wars: Vnější okraj nebo Cthulhu: I smrt může zemřít by z toho byla podstatně tématičtější hra, která by vytvářela podstatně lepší příběh. A obě tyto hry si zahraji i s nehráči. 

16.2.2024 08:48:30

@DejviSs “Kdo má jiný názor, je to naprosto v pořádku, nikomu svůj názor nevnucuji ani nikomu jeho názor neberu, to je princip diskuse.”

Z tvého předchozího příspěvku jsme se všichni mohli dozvědět, že si hru nehrál, a všechno do posledního puntíku o hře víš…z recenzí a záběrů ze hry. S tímhle přijít do diskuze, není argumentování, ale čiré bláznovství. To je přesně jako když třeba ministryně obrany země XY obhajuje a fanaticky zastává nákup leopardů jen proto, protože kamarád Vlastík od vedle má vlastně rád leopardy…

16.2.2024 10:00:37

Za mě je to úplně super zenová pohodová hra. A vždycky si jí rád zahraju. Mám sice KS, ale první dvě hry jsem hrál základ a úplně v pohodě. Jsem hráč, co hraje hodně do šířky, takže by mi vlastně základ i stačil na hraní. 

16.2.2024 10:22:27

@Bargud 

Omlouvám se ti,že jsem se dotkl tvé oblíbené hry. Nebyl záměr někomu způsobit panickou ataku, to je problém diskutujících,že si názory ostatních berou osobně.

Kdybych napsal že je hra skvělá a že ji moc chci, a že jsem ji ještě nehrál,tak bys necek ani popel 🙂

Jo a politiku sem netahej..

DejviSs

16.2.2024 12:22:12

@DejviSs přesně tak, na mou úplně nejoblíbenější hru nebude nikdo nadávat a pomlouvat ji! Zvlášť ne ti, kteří na ní ani nesáhli. Omluva nepřijata.

Sorry, ale review bombing mi prostě přijde jako prasárna. A obhajovat se v diskuzích, že jedna paní povídala, zase jako debilita.

16.2.2024 12:58:12

@DejviSs sorry,ale Bargud má pravdu…hru jsi nehrál, ale mluvíš o ní jako o podprůměrné…to, že bys chtěl aby ta hra vypadala úplně jinak není problém Zaklínače, ale tvůj…a velkej nešvar diskuzí je, že spousta lidí má názor úplně na všechno a mají potřebu ho troubit do světa…

16.2.2024 20:13:57

To, ze je ta hra bez KS obsahu podprumerna, se da velmi snadno zjistit v recenzich, diskuzich i nahranych gameplayich. Na to hru nepotrebujete mit a vlastnit. 

(Ja to hral 5x a nemam uz vubec potrebu se k tomu vracet.)

 

17.2.2024 10:45:18

Pořád je to papouškovani dojmů a názorů někoho jiného…btw třeba recenze na ZH rozhodne tak nevyznívá…a navíc, Dejviss tu hru na ZH dokonce dal hodnocení, to už mi přijde jako diagnóza 

Já hru hrál taky 5x a rad si ji zahraju znova,hrajeme to se synem, děláme u toho blbosti a je to fajn čas…

17.2.2024 11:11:17

Tak už hodnocení pravděpodobně smazal :D Pokud to nebyl zásah shůry, protože podvod... Ale mám zachycené, protože jak jsem psal - podobné praktiky jsou prostě prasárna. A to mě zajímalo. Na základě čeho hodnotil? Budeme hodnotit hry z videí nebo diskuzí? Nebo protože není taková, jakou jsme chtěli? A ohánět se tím, že máme právo pak diskuzi vést? Chceme tohle? Asi ne, protože to pak stejně nemá smysl se bavit.

Krom toho, jak píšeš @Dansemacabre , myslím si, že recenze všude možně nejsou rozhodně podprůměrné, spíš až nadprůměrné (třeba přímo tady a nebo BGG - a to počítám, že tam také budou vymyšlené nízké hodnocení jako měl třeba @DejviSs  :) , diskuze jsou převážně pozitivní (což dává smysl, že se jdou bavit fanoušci té hry), ale i deskoherní kanály mají pozitivní ohlasy. Tak jaké prosím podprůměrné? Ale i kdyby, opravdu je zdravé jen tak něco hodnotit? Troubit názory do diskuze, kde spíš ze sebe dotyčný udělá leda tak vola?

Myslím, že se u drtivé většiny her najdou lidi, kteří budou říkat, že je podprůměrná. I u her, které okupují kdejaké TOP žebříčky. Někdo si užije příběh a hru Tainted Grailu, pro někoho to je škoda času. This War of Mine to stejný úplně, dokonce si rodinky užívají i Robina Hooda (hry jsou náhodné - pro někoho hry roku, pro někoho odpad. Ale stejně podobně si hráči užívají příběhy, které píše třeba ten Zaklínač. Ano i v základu. Jen se to rychle ohraje). OK, pojďme se o tom bavit proč tě to nezaujalo. Ty si to nehrál? Aha…tak sorry a díky za názor. 

17.2.2024 13:45:06

Jednou jsem hrál základ a jednou legendární lov, celkem tedy asi 9 hodin. Hru hodnotím jako podprůměrnou. 

Sto lidí, sto chutí, mně hra i s odstupem času připadá prázdná a krásné zpracování to nezachrání.
Nejsem zvyklý hrát hru, u které se hráči v tazích soupeře dívají do mobilu, kde se neaktivní hráči zapojují do hry tím, že volí, jestli karta nestvůry provede úder nebo kousnutí, kde se kostky využívají v kostkovém pokeru a karty lokací jsou absurdní loterie. 
A to vše s herní dobou směle atakující Mars:Teraformaci!

Užít si hru s dítětem lze nad stovkami jiných titulů, pokud budu chtít podobný deck building, tak Bitva o Bradavice má mnohem líp zvládnutou implementaci tématu a jako hra funguje. I Tokaido, které je vlastně jen deskoherní lenošení, funguje líp. A Eldritch Horror má hraní lokací na úplně jiné úrovni.

Legendární lov, který za lidových 1300 nabízí 7 figurek, pár karet a ještě delší herní dobu, mě nepřesvědčil o tom, že rozšíření hře nějak významně pomůže.

Sám sebe se musím zeptat, proč mi zrovna Zaklínač vadí tak moc, že sleduju toto vlákno a posílám už podruhé podobné hodnocení? 
Asi kvůli tomu, že v dnešní době, kdy je deskoherní trh doslova zahlcen zajímavými tituly, dokáže Zaklínač vyvolat tak nestoudný hype. 
Možná jsem jen neobjektivní na dobrou hru, protože mě solidně pojížděly lokace, ale Zaklínače vnímám jako stoletou prostitutku s kilem makeupu. 

Uf, úplně jsem se rozvášnil, naposledy mě takhle štval Divukraj, ale ten jako hra funguje a drží pohromadě.

 

17.2.2024 16:49:21

Odehrál jsem tři hry v základu (ve dvou a ve třech)
Potom dvě s legendárním lovem.
Hra má skvělé zpracování, slušnou atmosféru a pokud hráči principy znají a začínají svůj tah, když předchozí nakupuje karty, je i herní doba v pohodě.
Hype kolem Starého světa byl/je sice nafouknutý, ale ta hra je solidní. Zábavný bojový systém, vylepšování postavy a koncept závodu mi příjde fajn. A zatím všichni spoluhráči i po několika hrách vždycky řekli, že jim čas uběhl rychle a u hraní se dobře bavili. (Máme odehráno mrtě her za ty roky co se scházíme a tak tu je srovnání)
Samozřejmě tak jak už je psáno několikrát výše, je to hodně subjektivní, ale že by šlo šmahem označit hru za špatnou? To je asi trochu moc.
A k cenové politice… i když už jdou sehnat rozšíření pod dvanáct stovek, je to pořád více, než je zvykem, ale na druhou stranu to mi sežere auto za čtrnáct dní, takže na to dnes už sere pes.

Ubik

19.2.2024 14:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě přijde,  že dost lidí si k první hře sedne ve 4-5 (i když se to i v pravidlech nedoporučuje) a pak si stěžuje, že je hra dlouhá. Já mám tu hru rád, ale taky bych možná remcal hrát to v 5ti s lidma co to neumí. My to ve dvou dohrajeme do 2 hodin úplně v pohodě a uteče to úplně parádně. Mechanicky to funguje. Já jsem od začátku věděl co od hry čekám a dala mi přesně to. To že někdo podléhá “hajpu” a nic si nezjistí je jeho problém a ne problém hry. 

K hejtum od lidí co to ani nehráli se vyjadřovat nebudu :-D

19.2.2024 15:15:05

Tož také přispěji se svou trochou do mlýna. U Zaklínače jsem svého času nahrál hodně partií a hodin, bylo to zpravidla ve variantě dvou hráčů. Vždy však šlo pouze o základní verzi hry, bez jakéhokoliv rozšíření.  

Oceňuji pěkné zpracování, navíc mám tohle téma tuze moc rád, ale hra mi v základu nepřišla dobrá, přičemž byli tací spoluhráči, kteří tenhle názor sdíleli, na druhou stranu i tací, co to měli zase úplně naopak :)  

Pročež pevně doufám, že po investici do dalších rozšíření a house-rule přídavkům skrze herní komunitu se moje prvotně spíše negativní hodnocení zlepší, abych si se spoluhráči, kteří se těší na opakovaný vstup do tohoto univerza, hraní více užil.  

19.2.2024 16:20:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Mláďata z Divukraje
Mláďata z Divukraje
Akt. cena: 860 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas