Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Tolik ks v bazaru

Ahojte, možná hloupá otázka, ale nevíte proč je toho teď po bazarech tolik :) ? To je ta hra tak špatná nebo to lidi spíš kupují na KS na kšeft :)? 

26.10.2023 10:23:20

@Csf. Jackal Záleží na tom kolik těch nabízených her je ještě komplet v původních foliích a jedná se o pledge z KS. U těch bych se přikláněl, že jsou převážně na kšeft. Můžeš začít počítat. Hra v KS verzi podle ohlasů není průšvih.

26.10.2023 10:51:48

Ono taky asi plno lidí přešlo ze hry pro sebe na hru na prodej. Plno lidí si dokáže počkat třeba rok a nemusí mít hru zbrusu novou, když za to defakto dostanou zaplaceno.

26.10.2023 12:36:15

a hlavně většina těch cen je hodně ale hodně nastřelená, takže jde vyloženě o kšeft a ne o to poslat hru dál

26.10.2023 16:35:34

KS verze je top, svoji bych neprodal… lidi z toho udělali halo a ceny si sami vyšponovali… Jiriczek ještě nedávno …cca 2 týdny prodával podložku zaklínače za 1790,-…. pak tady někdo vystavoval za 2500 tak jsem ho upozornoval, že se dá sehnat za 1800,-… za dva dny už Jiriczek neměl podložky žádné..jedn poslední a i ta se tu prodala za 4000 :) takže tak k tomu :).

28.10.2023 15:33:42

Jednou za čas se to prostě stane, že vznikne hra, která má bohatou KS edici, navíc dostane CZ lokalizaci a k tomu je to prostě dobrá hra. Tady se to sešlo všechno + právě to, co v retailu není je pro hru tak zásadní.

Ale naposledy měla nějaká KS hra takové haló snad když přišel první Tainted Grail a Nemesis. (už nevím, co bylo první)

28.10.2023 16:50:04

Na bazarech je toho tolik proto, že základní hra, jak se dá koupit v obchodech, je poměrně hloupá a repetitivní, a až KS obsah z ní udělá docela dobrou deskovku. Vydavatel se zase rozhodl tenhle obsah v retailu vydat až úplně nakonec, čímž se z něj stalo nedostatkové zboží, což jednak šponuje ceny do nesmyslných výšin a jednak dává prostor chopit se příležitosti a prodat svou KS verzi za pět litrů bez základu (a na hře tak 2x vydělat). 

Chvíli mě taky svrběly prsty, ale když to vidím, je mi z toho spíš smutno a radši si ten rok na oficiální vydání počkám (tou dobou budou ceny na 50% současných).

1.11.2023 11:25:01

Oni ty všechny kickstarter edice budou normálně dostupný příští rok??

1.11.2023 11:35:02

Jako vyjde většina…..jen KS exkluzivní věci by se v retailu objevit neměli. (neměli…mrkám na tebe Nemesis)

Ale z čeho mám osobně strach já a proč sháním KS edici je, že nový print bude mít jiné barvy a to je prostě reálný fakt. I ten nejlepší pokus, co zatím v deskových byl, byl viditelný.

No a tady je pak problém u 2 prvků, kvůli kterým vlastně KS edici chci….ADVENTURE PACK + POKROČILÉ AKCE.

Tyto fakt obří balíky namíchají karty ze základní hry a bude to prostě vidět a mě to bude srát. V boji to navíc může být nepříjemný faul, protože poznáš, jestli je v balíku jiná karta (pokročilé akce), která bude nejspíš silná a kombící, takže zahraju efekt na její eliminaci soupeřovi. Tohle nechceš.

1.11.2023 12:19:52

Můžete mi někdo vysvětlit proč se to v bazaru objevuje za takovéhle nepřijatelné ceny? Jako chápu, exkluzivní, nové mechaniky, ale něco takového jsem snad v životě neviděl, aby se all in u takovéhle deskovky prodával za 20+ tisíc. Co mi přijde taky trochu zvláštní že spousta těch lidí nemá skoro žádné nebo žádné hodnocení z předchozích aukcí. 

4.12.2023 15:00:45

No….takovehle silenstvi se sem tam stane, ale v takovem rozsahu si to pamatuju snad naposledy u 7th Continent.

Tady se vse pozitivni seslo po dlouhe dobe nic moc KS her a jeste pred Vanoci. Ta hra ma silnou licenci, je atmosfericka, krasne zpracovana, cela v CZ a celkove je to jra velmi dobra a navic velmi pristupna. K tomu jeji KS edice obsahuje zasadni veci, bez kterych bych to sam uz hrat nechtel.

Holt kdyz nekdo da 20+, tak proc ne. Nicmene ty noname ucty na me.vzdy pusobi podezrele. Ale i ja takto pred mnoha lety zacinal…..proste hledal jsem na webu, kde se da koupit vyprodana hra a ejhle, nejaky server ZH na me vyskocil.

4.12.2023 15:31:17

Tak když se pokusíš to kupovat po kusech tak se s cenou dostaneš někam k 18 000 kč. A teď si ještě připočti cenu za Shaded a Big box.

4.12.2023 16:17:59

Najlepsie su tie aukcie, kde hned prvy clovek (pravdepodobne znamy predavajuceho) zabije 15 000… :D 

5.12.2023 09:15:03

@tuky69 No tam totiž byla od prodejce startovací cena nastavená na 15K, jestli myslíš ten aktuální.

5.12.2023 11:40:14

@MortZ Jaké nové mechaniky?

5.12.2023 12:17:56

@Varouch Myslím monster trail, jako takové tam nové mechaniky nejsou, ale přišlo mi to tak jiné od základní hry abych to tak pomenoval

5.12.2023 12:25:43

Fakt nevim jestli se da genericky rikat, ze lidi co to maji z KS to maji jenom na kseft. Ja si to tehdy dva roky a neco zpet backnul, protoze mam rad zaklinace a chteli jsme to normalne zahrat. Nicmene clovek mini, panbuh meni. Vyvoj trval dele nez mel. Mezitim se nam narodil prcek a kdyz jsem videl za kolik se to prodava, tak jsem to taky proste a jednoduse poslal dal s tim, ze si klidne rok pockam. Stejne bych nemel cas a naladu tu hru ted hrat. 

Ano, u jedny hry clovek mel stesti a par stovek to prineslo. Trikrat hura. Radeji nebudeme pocitat ty stovky dalsich her, kde jsme utopili mnohem, mnohem vic :D 

6.12.2023 14:12:16

Souhlas s @Dansemacabre, hra má potenciál až s rozšířeními - zvláště pak s Divokým honem, ale v základu nenaplňuje očekávání. I když mám Zaklínače moc rád, tímhle nechci ztrácet čas, když mě to vlastně moc nebaví.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

7.12.2023 09:40:25

@Havelock Divoký hon je pouze pro sólo hraní. Ten nijak důležitý není.

8.12.2023 07:40:34

@Conan70 a hlavně pro kooperativní hraní, takže ve skutečnosti hodně zásadní. Hře to dává úplně jiný, lepší rozměr. 

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

8.12.2023 07:57:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock: I když jsem Divoký hon nehrál, dovolím si dost pochybovat o tom, že kooperativní hra je lepší než kompetitivní, vzhledem k tomu, že tato hra je v jádru kompetitivní a možnost kooperativní hry tam byla přidána vyloženě jenom proto, “aby tam byla”…

8.12.2023 08:15:56

Zrovna u deskovek platí to, že si můžeš něco myslet, ale až po zahrání si utvoříš ten konečný názor. Často se může shodovat s prvními dojmy, ale už několikrát jsem ho musel změnit k lepšímu. Přesně to je tenhle případ. Mě to v té původně zamýšlené kompetetivní verzi prostě nebaví. Je tam málo soubojů a nějak to celé drhne, i když pravidla nejsou náročná. V kooperativní verzi to najednou nějak dává víc smysl. Ale je to jen MŮJ názor, sic opřený o hraní hry. :)

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

8.12.2023 09:17:07

Souhlas s Havelock. Zaklínač je přesně ten typ hry, kde kdyby to nebyl závod v optimalizaci tahů, ale snaha hráčů porazit společně monstrum, začalo by to najednou dávat větší smysl. 

8.12.2023 15:43:40

Hmm, mě ze začátku ta hra zajímala, ale když vidím kolem toho ten hype a kolik toho je na prodej ať už odprodej retailovek nebo přeprodej KS verzí hry, tak pro mě je to jasná známka toho, že hra spoléhá na opravdu silnou licenci, vizuál a figurky monster. Podle recenzí a gameplayů to zase taková hitparáda není, už jen proto, že hra je přístupná a přesto může herní partie nesmyslně trvat 3 a více hodin. Sorry, za mě ta hra šla udělat líp, ale tady byl záměr zcela jasný, vyždímat z toho co nejvíc prachů a spoléhat na silnou licenci a vizuál, nikoliv z toho udělat bezvadnou hru. Kdyby to byla kooperativní hra, případně scénařový koop, tak by to byla přesně ta hra, kterou bych od této licence čekal,protože příběh by na tuhle hru sednul, jak prdel na hrnec. Ale oni si s tím tu práci nedali, udělali z toho obyčejný závod. Za mě nesmysl utrácet za KS verzi hry, protože herně je to o ničem, ale alespoň je tam epičnost figurek a jiných komponent, což naopak postrádá retail verze..vzájemně se to vylučuje a závěr je proto jasný, nekupovat nic :)

DejviSs

15.2.2024 10:18:15

@DejviSs 

Vidím to naprosto stejně

15.2.2024 12:10:58

Tak i to je názor vy dva. Herně o ničem. Ty si to ani nehrál, že?

Kooperativní varianta tam samozřejmě je (jako rozšíření). A nechoď na mě s tím, že je tahle metodika pračka na peníze.

15.2.2024 18:38:06

Vybíráme z Bazaru

Vinohrad + kovové mince
Vinohrad + kovové mince
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas