Vlkodlaci z Temného hvozdu

xxxxxxxxoo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Vlkodlaci z Temného hvozdu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 8 - 18
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: kooperativní, logická, párty hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Dimitry Davidoff
Hervé Marly
Philippe des Pallieres
Rok vydání: 2001
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaka je?

Info o tehle hre jsme pred nejakym casem objevil na BGG a velice mne zaujala. Procital jsem si navod a rozhodl jsem se, ze to drive ci pozdeji musim mit :). Skoda, ze se mi moc casto nestava, ze bychom se sesli ve skupine 8+ hrajicich lidi :(.

Chtel jsem se tedy zeptat, zda je tato hra skutecne natolik zabavna, jak na mne pusobila a pripadne zda mate treba i vyzkousenou nejakou variantu pro nejaky mensi pocet hracu.

Predem dekuji za info.
17.2.2010 20:38:51

Městečko Palermo
Nemýlím-li se, je tahle hra obdobou hry Městečko Palermo (nebo se jí taky říká Mafiání a ještě jsem znal jeden název, který mi ale teď ne a ne přijít na mysl). Vynikající party hra, ke které nepotřebuješ vůbec žádný herní materiál, jenom lidi a nějaký způsob, jak jim tajně přidělit role (stačí natrhat papírky a na ně napsat roli). Hra je dobrá čím více hráčů se sejde, ale v méně hráčích se dá hrát taky, bude akorát méně mafiánů.
Vlkodlaky jsem ale bohužel nikdy nehrál, tak nevím, jak to vypadá s nimi a co tam je oproti Palermu navíc.

17.2.2010 21:02:37

oproti mafiánům
je tam víc vesničanů se zvláštními schopnostmi. Malá holčička, která se může dívat, když se vlkodlaci probouzejí, vědma, co se ptá na totožnost, čarodějnice s kouzelnými lektvary atd. Hra je to výborná, hlavně, když se sejde větší skupina. Hodně záleží na těch co hrají, my ji hrajeme vždycky na horách, kde je nás kolem 15 známých a je to paráda. Ale s neznámými lidmi bych to asi nehrál. Fajn je, že pravidla jsou jednoduchá a vysvětlíš je za chvíli i nehráčům. Pokud navíc hráč, který hraje osud má i nějaké herecké schopnosti, dokáže to být i výborně atmosférické.
Kartičky v postatě nepotřebuješ, ale tyhle jsou moc hezky udělané a krabička je miniaturní a skladná.
V míň než deseti lidech to ale nemá cenu hrát, ideál je tak 12-15.
Jediné mínus je postupná eliminace hráčů a že ti do toho mrtvoly pak furt kecají:)

17.2.2010 21:53:31

kandelabr
Jasne, musela by se nase rodinka sejit treba s jinou, ktera je pratelska ke hram. Ale jinak se mi to zdalo byt celkem dobre (tedy ciste podle pravidel a fotek).
Mimochodem, nevis, proc jsem si na tuhle hru vzpomnel, kdyz jsem v jine diskuzi zahledl prave tebe? :D

17.2.2010 22:35:06

Bluda
chceš to hrát s dětma? tak to nevím, možná tak od 14 navrch by to šlo. Hrál jsem to jednou s dětma na táboře (10-12 letí) a byl to o dost horší zážitek než se staršíma. Nějak jim nešlo převtělit se do charakteru :)

18.2.2010 10:09:42

děti a vlkodlaci
Hraju to s dětma + rodičema - od 3. třídy výš až po puberťáky.

Problém je, že pokud se sejdou vlkodlaci jenom děti, okamžitě podříznou problematické jedince, tedy rodiče. Sranda je, když se očima hádají, kterého rodiče (vím to, protože moderuju a hraju, jenom když chybí do počtu).

Navíc některé děti ještě rodiče pěkně poslouchají (a nemají moc vlastní názor), takže je snadno ukamenuješ argumenty - zvýšíš hlas a dítě ti odhlasuje cokoliv.

18.2.2010 10:29:01

Sodovka
tak já to hrál s dětmi bez rodičů, problém byl spíš s tím, že vymýšlet si nějaké argumenty na obranu jim moc nešlo a velmi málokdy se stalo, že by se někdo obhájil. čili skoro každého obviněného pověsili, často i úplně nelogicky :) Kombinace starších a mladších je už lepší. Neříkám, že se to nedá hrát, ale je to trochu jiná hra. S dětma jsem se jako osud musel obrnit trpělivostí. S dospělýma to bylo zábavnější (i když ani zdaleka ne klidnější).

18.2.2010 10:51:19

kam jsem hru přinesla, tam jí všichni propadli
Hru hraju průběžně už cca 8 let, naučila jsem se jí v Německu. Zatím jí propadli všichni, kdo ji vyzkoušeli. Hrajeme jí s příbuznými na horách (kdekoliv shromáždí se 8 a víc lidí), vozím ji na různé vzdělávací akce navečer pro dospělé. Palermu se to hodně podobá, ale je to vylepšené o speciální charaktery, takže skoro každý může mít nějakou speciální roli. Děti s tím mají občas problémy, ale rychle otrnou a pak bývají i záludné (nevím, jestli je to učí ty správné věci teda)

Hlavní problémy mívají z mé zkušenosti manželské a partnerské páry, ty se dost často prokouknou. Dále upozorňuju, že to nerozvíjí žádnou rozumnou argumentaci, ale ukazuje to spíš vyděšený krvelačný dav :)

Moderátor by měl zvážit, kolik postaviček do hry přidá...přidávat je postupně. Bohužel se tím obvykle málokdy dostane na rozšíření a upravená pravidla.

27.5.2010 20:08:39

Vybíráme z Bazaru

Mozzaroller
Mozzaroller
Akt. cena: 3 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas