Maximální warp

xxxxxxxxxo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Maximální warp - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 1
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Scott Almes
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obtížnost

Tak nevim jestli to hraju špatně, ale po 4 hrách jsem pokaždé hru projel na plné čáře. Warpy mám max na 4 kola a vymlátit všechny enemáky a pak ještě zničit mateřskou loď, když se enemáci při každym warpu vrací, mi nepříde možný. Ve dvou hrách jsem si vystřelil na mateřskou loď, ale ke zničení to bylo hoooodně daleko. Jaké máte zkušenosti?

Anry

7.11.2023 21:48:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Mám zatím po čtyřech odehraných hrách skóre 2:2. Asi zatím moc neporadím s nějakou extra taktikou, možná po více hrách. Zatím jen, že když začnou docházet žetony tak si kontroluju počet zbývajících žetonů, aby se mi nestalo že vytáhnu třeba 4 a skončí warp. Snažím se jakýmkoliv způsobem ať už nákupem nebo porážkou stíhače získat žetony do pěti, aby neskončil warp a hrál jsem ještě jedno kolo. 

Taky se snažím o to, aby mi nedošly všechny žetony jedné hodnoty a typu tj. abych vždy dostal odměnu za poražení stíhače a odměna zbytečně nepropadla. 

Jinak se mi obecně zdá být silnější mít více úhybů než laserů. Úhybů ty stíhače snesou daleko méně a snáze se mi pak porážejí. Samozřejmě ani lasery nejsou na škodu, zvláště ty jedničkové které jsou pouze za jednu energii a i ty stačí na zaměstnání stíhače na to, aby v daném kole nezaútočil.

POWER žetony jsou taky samozřejmě silné a fajn, jen jsou drahé a je potřeba je pak využít co nejefektivněji, což ne vždy bývá snadné.

Uvidím, na co přijdu při dalších partiích. Hra se mi zatím dost líbí. Je velmi jednoduchá a rychle odehraná což je super.

7.11.2023 22:17:38

Hráno 2x proti Běsu (za Artemis, pak Titána) a pokaždé výhra až v posledním tahu posledního warpu, za mě teda obtížnost nejlehčí mateřské lodí naprosto ideální.

S každým dalším warpem jsi silnější, na tom to je postavené. Máš víc žetonů - a víc SILNĚJŠÍCH žetonů, ať už díky porážení nepřátel, tak co koupíš za energii.

Uvidíme, co další bossové, příště už jdu na Hydru.

Edit: Já zas teď podruhé jel jen na lasery, ideálně hodnoty 2, spíše 3 (ty jsem všechny vybral). Manévry jsem získával jen z odměn a bez nich by mě mateřská loď sejmula, takže trochu kompromis to chce. Z počátku hry jsem šel ještě do energie, abych brzy ty  lepší nakoupil. A při zásazích štítu jsem odstraňoval primárně energie hodnoty 1.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

7.11.2023 23:23:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra je opravdu o tom postupném vylepšování. Cílem prvních warpů je přežít, získat co nejlepší tokeny a zbavit se těch slabých. Proto je dobré na začátku nakupovat hlavně lepší energie, aby si člověk mohl nakoupit co nejrychleji lepší žetony. Vzhledem k tomu, že se nepřátelé neustále doplňují, tak mít hodně slabých žetonů člověka moc neposune.

10.11.2023 12:12:58

Ke hře jsem se vrátil asi po dvou letech, takže začínám v podstatě od začátku. Zatím trénuju na Běsu.

Artemis, Achilles a Titán v pohodě. Zasekl jsem se až s Hermes. Je slabší než ostatní nebo to chce nějakou extra strategii? Zatím nevím.

13.12.2023 19:37:20

Vybíráme z Bazaru

Ukradnuté Vánoce
Ukradnuté Vánoce
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas