Válka o Prsten: Karetní hra - Proti stínu

xxxxxxxxxo hodnoceno 11x (Seznam vlastníků)

Válka o Prsten: Karetní hra - Proti stínu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Válka o Prsten: Karetní hra
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Ares Games
Autoři: Ian Brody
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Má už někdo více nahráno a mohl by poreferovat? 

19.1.2024 11:54:10

Tak zatím dvě hry solo, jedna hra ve dvou (s úplným nováčkem).

Začnu odzadu. Pro dvojkovou variantu je to super možnost se celou hru naučit (protože v základu obsáhnout dva balíky je peklo). Spoluhráč si to ovšem trochu protrpěl, protože za Froda neměl často, co hrát.

Jako solo mi to přišlo fajn, první hra vyloženě na pochopení botů a jejich funkce, druhá už v plné parádě, kde to skončilo 20:20.

Pokaždé mi přišlo, že Mordor přijde celkem rychle o karty (když ho donutím cpát nazguly s vybavením na stezky) a na konci je takový k ničemu. 

Celkově zatím super, minimálně mi to pomohlo proniknout do tajů balíku Svobodných národů.

21.1.2024 11:25:17

Dík za info. Mám to taky už doma v češtině, ale ještě jsem neměl čas to zkusit. Pokud bys napsal něco podrobnějšího (nebo někdo jiný), budu určitě rád. Docela se na to v solu těším, ale mám obavy jaký to bude.

21.1.2024 16:21:52

Hele je to dobrý. 

První hra je fakt seznamovačka s funkcema botů. Navíc pokud jsi to nehrál ve dvou (tj. za dva balíky) tak se budeš muset poprat i s tím (za mě je to velký plus, pořádně se tím naučíš balíky svobodných národů).

Střídání člověk / bot je v pohodě, krásně se to dá uhlídat posunováním žetonu.

Botí karty jsou udělané tak, aby dávaly smysl, předměty když nejdou vyložit, podělají ti stezku nebo přidají stínu bod. A stejně tak některé karty událostí a potvor. Z 20 bodů u druhé hry mi 9 udělalo právě těchto variant. 

Obtížnost za mě nevybočuje ze hry v klasickém formátu, je to o tom, co přijde za karty a jak se poskládají.

21.1.2024 18:37:24

Tak já nevím, mám za sebou pár prvních her pouze ve scénáři Společenstvo prstenu a nevím… Hra funguje a je i zábavná, ale ta obtížnost mi přijde úplně šílená. Zatím moje nejlepší skóre 7 a stín minimálně 15. Přijde mi to jak nějaké sebepoškozování a bezmoc. Koukal jsem i na nějaké gameplay na YT, jestli to náhodou nehraju špatně, ale bohužel jsem nic nenašel. Možná je to pouze scénářem, ale je to silně frustrující.

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

13.2.2024 19:44:18

Divný, hrál jsem v solu tři hry, všechno komplet 9 stezek. První samozřejmě blbě, to jsem Stín přejel. Druhou jsem vyhrál o bod. Třetí byla remíza 20:20, takže vyhrál Stín.

13.2.2024 21:01:17

Tak jsem si prošel BGG a asi jsem udělal to nejhorší, co jsem mohl. Scénář Společenstvo prstenu je prý absolutně nejtěžší, jelikož je primárně o štěstí. Zkusím tedy duel a uvidíme.

-------------------------------------------------------
Jakmile nejde hrát za modré, není to dobrá hra :)

13.2.2024 22:52:30

@ondaR_OL  Asi záleží, jak člověk zná balíčky, my jsme hráli sice zatím 2x koop, ale balíčky už máme nakoukané a musím říct, že v koop verzi mi hra přijde výrazně jednodušší, než hrát proti sobě…

14.2.2024 10:28:13

ja to hral solo s jedným balíkem jak je simlovaná hra pro dva hráče. Začátky byly hodně, ale hodně težké. Musiš se naučit, které karty obětovat a také na které bojiště nebo stezku se vykašlat a kde soustředit všechny síly. Je to solo takže to nemůže být lehké. Po 6,7 hrách už na to příjdeš jak to hrát, ale pořád to nebude lehké. Za mě super a to jsem ještě nehral zbylé dva scénáře, musím si je vytisknout :)

14.2.2024 12:48:20

Ahoj, já to chci dneska nebo zítra poprvé rozjet. Zatím jsem hru nehrál vůbec a chci si jí zahrát primárně v solu, čím mám tedy začít? Duel je o tom, že smíchám oba balíky za svobodné národy, že?

14.2.2024 15:17:12

Musim rict, ze jsem nadseny. Ovladani botu je jednoduche a po prvni hre zcela automaticke. Karty jsou upravene tak aby byl zazitek co nejlepsi. A i to, ze Stin neodhazuje karty pri vylozeni tomu pridava ten pocit vojenske nadvlady Stinu, tak jak to je ve velke Valce o prsten.

V solu jsem se pustil do scenare “Spolecenstvo prstenu” a jako dal jsem to az na 6. pokus. Bez znalosti balicku to fakt nejde a…

!!! dale bude spoiler !!!

…bez odbouchnuti stezek pomoci Gandalfa a Chodce se do hry dostane bojiste zelezny pas a tam nemaji SN co vylozit (krome Gandalfa), takze klic k uspechu jsou stezky a elfi bojiste.

15.2.2024 10:18:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak jsem dostal výprask v solo duelu. 9:24. Na konci měl shadow bot málo karet, ale já v záloze gondor, když nebyl potřeba. Uvidím příště :)

16.3.2024 13:52:07

Ahoj, chápu to správně, že v tomto rozšíření není žádný dodatečný obsah pro původní kompetitivní variantu základní hry. Pouze solo/koop mód? Díky

6.4.2024 08:15:14

Je to tak.

6.4.2024 08:17:05

Vybíráme z Bazaru

Vesnička
Vesnička
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas