Wander: The Cult of Barnacle Bay

xxxxxxxxoo hodnoceno 1x (Seznam vlastníků)

Wander: The Cult of Barnacle Bay - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Panda Cult Games LLC
Autoři: Jonathan Phillips-Bradford
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Včera jsme odehráli dva scénáře.
Hra velice příjemně odsýpá, přijde mi, že je to fajn mix mechanismů z Mice and Mystics (iniciativa), Zombicide (spawnování potvor), Arcadia Questu (pohyb a herní plán) a tak nějak generického dungeon crawlu.
Vzhledem k tomu, že je to čistě kooperační záležitost, dovedu si představit hrát to i s dětmi, i když dospělý se znalostí angličtiny bude nutnost. A nádherné zvířátkoidní figurky děti jen přilákají.
Super je, že každý scénář je rozdělen na několik (dvě až tři) střetnutí, takže se neplácáte půl dne v jednom podzemí, ale prostředí poměrně rychle změníte. Sympatický je i setting (rybářské městečko), na který jsou navázané nejen potvory a jejich design, ale i eventy. Takže třeba v průběhu hraní jeden hrdina dorazil do skladiště se shnilými rybami, já jsem úplně omylem rozšlápl vajíčka žralokomedvěda...sranda. A hlavně, NEZACHRAŇUJTE SVĚT! Levelování postav je tak akorát, v průběhu scénáře máte pocit postupu, ale mezi scénáři se úroveň vynuluje, takže můžete zkoušet nové věci. Kupodivu mi to nulování nevadilo, byť logicky je to nesmysl.
Při hraní musíte i trošku taktizovat a přemýšlet, určitě doporučuji hrát od začátku na pokročilou iniciativu, hře to hodně přidá.
Nicméně není nebe bez mráčků a tady se mráčky projevují v podobě cumulonimbu. Pravidla psal a strukturoval nějak totální dement. Najít tam cokoliv je fakt problém, naučit se je je problém a to už nemluvím o umístění pasáží. To, kolik zkušeností dostanete za zabití minibosse (teda on moc mini není) nenajdete ani na kartě oné potvory, ani v pravidlech v pasáži o Mega-Brutovi, ba ani v posáži, týkající se boje a zabité potvor. Najdete to v popisu hráčské desky... Takových failů je tam bohužel víc. Zbytek už jsou jen drobnosti typu miniaturní písmo na kartě postavy nebo design karet iniciativy pro potvory.

Závěr: Pokud chcete lehčí a svižný dungeon crawl, Wander je pro vás jako dělaný.
----------
Člen hnutí "Jednorožce s duhou do záhlaví Zatrolenek"
12.5.2019 11:21:39

V této diskusi není zatím žádná odpověď...

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds - Beastgrave Primal Lair
Warhammer Underworlds - Beastgrave Primal Lair
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas